• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

@czwschód Ok, jednak wyjaśniam, bo wpisy tego rodzaju pozostawione bez reakcji, mogą sprawiać, a nawet sprawiają wrażenie, że tak właśnie jest, a to jest nieprawda.
Jedni młodzi rozumieją i się zapisują (aktualnie), inni działają w emocjach.

Zwracam się do młodych stażem!

Ja też byłem młody stażem. Byłem pomijany w awansach i podwyżkach, a ZZ wtedy wszystko podpisywał.
W ZZ byłem już od początku, jak tylko przyszedłem do cła.
Zamiast się wypisać powiedziałem sobie, że przecież mogę mieć wpływ. Po trzech latach już byłem aktywny na zebraniach. Za kolejnych kilka lat byłem we władzach związku i zacząłem realnie wiele zmieniać w ZZ i w całej SC także. Mozolna praca przyniosła wiele efektów. Mam satysfakcję dzisiaj, bo mimo, iż jestem szykanowany i mam chyba najniższą emkę w całym cle z tego powodu, to wiem, że dużo udało się zrobić. A dzięki takim osobom jak Szanowny Kolega czwschód i wielu jemu podobnym, wiem że wśród funkcjonariszy jest bardzo dużo życzliwych ludzi, którzy nie pozostawią mnie i mojej Rodziny samym sobie.

Zobaczcie proszę różnicę pomiędzy malkontenctwem, tchórzostwem i ucieczką, a wiarą w to co robię, odwagą i działaniem.

I zróbcie tak samo.

Jesteście młodzi, więc jeśli chcecie zmieniać SCS, poprawiać swój byt i byt Waszych Rodzin lub przyszłych Rodzin, to proponuję Wam taką samą drogę. To najlepsza droga. Właściwie nie ma innej, zakładając oczywiście, że chcecie coś zmieniać. Tylko działając macie wpływ.
 
Bez obrazy, ale ja widzę to tak, że wszystkie związki głoszą te same populistyczne hasła: oczywiście wiemy, rozumiemy młodych, doceniamy etc.... ale o ironio, jak przychodzi do podziału środków to itak zawsze popierają pomysł aby dać nam 1/4 tego co naszym starszym kolegom. :unsure: A gdy młodzi podnoszą głos o niesprawiedliwość to wymówka też jest zawsze ta sama..... cieszcie się że coś dostaniecie, przecież wstępnie młodzi nie mieli nic dostać a my z takim wielkim trudem i poświęceniem wynegocjowaliśmy dla was kasę.
 
Dokładnie. Przecież chęć pominięcia młodych przy podwyżkach to jawna dyskryminacja ze względu na staż i takie coś powinno być natychmiastowo zgłoszone do szefa KAS jako nierealizowanie głównych założeń uchwały modernizacyjnej. Czy jakikolwiek ZZ to zrobił ?
 
Związki służą pomocą , walczą o każdego członka . Czy młody czy stary . Niestety związki nie wyplacaja podwyżek . Każdy pracownik / funk ma przecież swojego "wyimaginowanego guru" . Gdy otrzymam pismo z podwyżką 30 złotych pozwolę natychmiast wystosować pismo do naczelusia i dyrektora gdzie są planowane pieniądze z podwyżki /700zlotych/ bo ktoś mi ukradł albo pomylił się w podziale.
Bardzo jestem ciekaw co odpiszą ? Czy winą obarczom bezpośredniego przełożonego ?
DIAS pewnie zgodnie z MF powie ze tak się umówił z ludwisiem :p
 
Tylko młody jak będzie zarabiał minimalna krajową to zmieni służbę lub się zwolni.
Masz rację, może jestem niepoprawnym optymistą, ale musi się to zmienić imaczej modzi nie tylko będą uciekać, ale też nie bedą przychodzić.
To wstyd, że f-sze muszą porównywać swoje uposażenie z minimalną krajową. Wiem, że łatwo mówić poczekaj rok czy dwa, bo każdy ma jakieś plany życiowe ściśle powiązane z finansami, ale musi byc wreszcie lepiej.
Nauczycielom też w styczniu musieli zmienić rozporzadzenie, bo inaczej nauczyciel stażysta zarabiałby poniżej minimalnej płacy.
 
Masz rację, może jestem niepoprawnym optymistą, ale musi się to zmienić imaczej modzi nie tylko będą uciekać, ale też nie bedą przychodzić.
To wstyd, że f-sze muszą porównywać swoje uposażenie z minimalną krajową. Wiem, że łatwo mówić poczekaj rok czy dwa, bo każdy ma jakieś plany życiowe ściśle powiązane z finansami, ale musi byc wreszcie lepiej.
Nauczycielom też w styczniu musieli zmienić rozporzadzenie, bo inaczej nauczyciel stażysta zarabiałby poniżej minimalnej płacy.
Też przez 30 lat czekałem, aż będzie lepiej - niestety nie doczekałem się - teraz przynajmniej jako jednostka geriatryczna mam o czym z lekarzem na kozetce porozmawiać - przynajmniej on mnie rozumie :cry:.
 
Bez obrazy, ale ja widzę to tak, że wszystkie związki głoszą te same populistyczne hasła: oczywiście wiemy, rozumiemy młodych, doceniamy etc.... ale o ironio, jak przychodzi do podziału środków to itak zawsze popierają pomysł aby dać nam 1/4 tego co naszym starszym kolegom. :unsure: A gdy młodzi podnoszą głos o niesprawiedliwość to wymówka też jest zawsze ta sama..... cieszcie się że coś dostaniecie, przecież wstępnie młodzi nie mieli nic dostać a my z takim wielkim trudem i poświęceniem wynegocjowaliśmy dla was kasę.

Nie oceniaj po deklaracjach...

Oceniaj po dokonaniach...
 
Wszędzie młody będzie młodym. To przychodzi z wiekiem! Czuj czuj czuwaj @Mlody
To w takim razie wytłumacz mi dlaczego w Policji albo SG młodzi dostali tyle samo albo więcej z podwyżki co starsi koledzy ? Dlaczego tam może być normalnie a u nas zawsze jakieś widzewianie ?

Ale to straszysz czy grozisz - bo możnowładca DIAS ma i jedno i drugie w głębokim poważaniu.
Jak doświadczeni dobrze pracujący starsi odejdą na emki, jak ambitni młodzi uciekną do innych służb to wtedy jeden z drugim zobaczą że "robota nie idzie" ale to będzie już za późno.
 
Jak doświadczeni dobrze pracujący starsi odejdą na emki, jak ambitni młodzi uciekną do innych służb to wtedy jeden z drugim zobaczą że "robota nie idzie" ale to będzie już za późno.
Na to nie trzeba czekać - TO SIĘ JUŻ DZIEJE - i po raz kolejny powtarzam swoją hipotezę, że ta tendencja jest komuś na rękę - ja nie wiem komu, ale być może jeszcze za mojego życia się dowiem.
 
To w takim razie wytłumacz mi dlaczego w Policji albo SG młodzi dostali tyle samo albo więcej z podwyżki co starsi koledzy ? Dlaczego tam może być normalnie a u nas zawsze jakieś widzewianie ?

Trudno przejść do porządki dziennego z przekazem, że w innych słuzbach młodzi dostali "więcej co starsi koledzy i to ma być normalne ". Otóż nie . Uważam , że możliwość podwyżki po równo jest jakimś rozwiązaniem i to niezłym , ale więcej dla młodych nie ma żadnego uzasadnienia . Wybij sobie z głowy Der takie teorie . W jednostkowych przypadkach jest to dla mnie zrozumiałe , natomiast aby z tego uczynić zasadę to już nie chcę komentować dosadniej aby Cię oszczędzić .

Jak doświadczeni dobrze pracujący starsi odejdą na emki, jak ambitni młodzi uciekną do innych służb to wtedy jeden z drugim zobaczą że "robota nie idzie" ale to będzie już za późno.

Można rozważać wiele scenariuszy w tym wypadku . Trzeba i założyć te pesymistyczne , które my poznaliśmy a Ty znasz tylko z opowieści . Nie ma ludzi (młodych czy starych) niezastąpionych . Dzisiaj służba jest jutro jej nie ma . Zgadnij od kogo to zależy i dlaczego tak ważne są w naszym ustroju uczciwe ZZ.
 
MŁODY w 2007 roku i ze względu na "piniendzy ni ma i nie bendzie" młody również w 2017 roku;)
to tak na marginesie info dla tych forumowiczów wielbiących dawne czasy,
zamrażarka pozbawiła nas tak +- 6 stówek netto na miecha,
i nie odbierajmy chleba MF i SKAS, to ONI mają zabezpieczyć kadrę,
no chyba, że za te marne pensje nie opłaca IM się wysilać...też idę w poduchę.
 
Trudno przejść do porządki dziennego z przekazem, że w innych słuzbach młodzi dostali "więcej co starsi koledzy i to ma być normalne ". Otóż nie . Uważam , że możliwość podwyżki po równo jest jakimś rozwiązaniem i to niezłym , ale więcej dla młodych nie ma żadnego uzasadnienia .
Źle się wyraziłem, co innego miałem na myśli. Chodziło mi o to, że na niższych grupach uposażenia dostali większą podwyżkę uposażenia zasadniczego.
 
To w takim razie wytłumacz mi dlaczego w Policji albo SG młodzi dostali tyle samo albo więcej z podwyżki co starsi koledzy ? Dlaczego tam może być normalnie a u nas zawsze jakieś widzewianie ?


Jak doświadczeni dobrze pracujący starsi odejdą na emki, jak ambitni młodzi uciekną do innych służb to wtedy jeden z drugim zobaczą że "robota nie idzie" ale to będzie już za późno.

Mijasz się z prawdą, celowo lub nie

W policji podwyżki do zasadniczej były bardzo zbliżone we wszystkich kategoriach

Dodatkowo ci co mają stażowe zyskali na procentach stażowego

W odpowiedzi na podnoszone zarzuty młodych zz odpowiedział, że stażowe od tych pieniędzy dostanie każdy i tyle samo

Niektórzy już teraz 25%, a inni np. 10%

Ale tym co dkstaną mniej niż maksimum będzie rosło co roku, a tym co już mają 25% nie urośnie
 
Źle się wyraziłem, co innego miałem na myśli. Chodziło mi o to, że na niższych grupach uposażenia dostali większą podwyżkę uposażenia zasadniczego.

Ale nie młodzi więcej a starzy mniej

Zależnie od kategorii a nie stażu

Stażowe każdy ma naliczane odrębnie

Po prostu najpierw pomniejszyli kwotę o 12% na średnie stażowe, a resztę dzielili do zasadniczego

I tak np w tej samej kategorii i młody i stary dostali np po 400 podwyżki zasadniczego, młodemu doszło np. 3% staźowego, to łącznie dostał 412, a staremu doszło 25%, to łącznie dostał 500
 
To prawda, młodzi w sg/policji dostali do podstawy mniej więcej tylko co starsi. Dlatego u nas powinno być podobnie, wszak my w KAS też rozmawiamy wyłącznie o kwotach do podstawy. W mojej izbie podział to ok. 50 zł brutto dla młodych oraz ok. 200 zł brutto dla starszych. Tu już nie chodzi o pieniądze, bo jedna i druga kwota jest mała, ale o zasady. Jeśli teraz nie przeciwstawimy się takim podziałom pieniężnym to szansa na to że w przyszłości takie proporcje i rozwiązania będą kontynuowane jest niebezpiecznie duża. Decydenci stwierdzą: dajemy 1/4 średniej albo wcale młodym, a co tam! :p
 
@Trunks Tak gwoli wyjaśnienia: nie wrzucasz czasem "wysokomnożnikowych" do jednego wora ze "starymi"? Bo to nie jest tożsame. U mnie również było tak, że występowały wielkie dysproporcje, ale to wynikało głównie z ogromnych różnic w mnożnikach, a w mniejszym stopniu ze stopnia czy stażu.
Ja robię na co dzień z doświadczonymi funkami i wiem, że nie dostali tych kwot, o których się tu wspomina, że rzekomo "starzy" takie dostali. Dostali więcej o to co się im należy - o stopień i staż. No i mnożniki mają ciut większe ode mnie, ale nie znowu tak drastycznie. A ci z mnożnikami 2+ to już z samych 6% ładnie przytulili.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry