• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Chciałbym przypomnieć, że co niektóre osoby z tego forum będące utytułowane pod względem stażu i liczby postów wymyślało, niestety wraz z przewodniczącym Siwym piekielnie niesprawiedliwy i debilny sposób naliczania podwyżek, a już swoimi algorytmami po prostu ośmieszył te podwyżki, dlatego ci na górze, panie i panowie z mf i kas mają nas za idiotów, bo wymyślamy cuda na patyku, zamiast iść prostą drogą, przypomnę również, że same podwyżki nie załatwiają innych ważnych spraw. Nie słychać ze strony związków aby upomniano się o dodatek mundurowy, mieszkaniowy, uregulowanie kwestii szkoleń dla nowo przyjętych, aby nie dochodziło do sytuacji, że mamy niedouczonych funkcjonariuszy którzy po 2 latach są wysyłani na fikcję zwaną zasadniczy kurs celny, uregulować kwestię szkoleń dla zgodnie zapotrzebowaniem danych komórek organizacyjnych i tak można by wymieniać, podwyżki są ważne, ale nie są wszystkim, bo służenie w byle jakości jaka się u nas zrobiła to nic miłego, mam tutaj na myśli zapewnienie wszystkim funkcjonariuszom ich ochrony życia i zdrowia w trakcie pełnienia służby i niech mi zaraz nie wyskakują wielce obdarzeni mistrzowie służby mówiący, że funkcjonariusz ma sobie poradzić nie mając nic, tak było w ukochanym dla co niektórych ku mojemu zdziwieniu PRLu, do którego pan bolo bardzo tęskni. Jeśli nie uzdrowimy tak podstawowych kwestii, to nawet jeśli dostaniemy po 2 tys podwyżki, dalej będziemy byle jacy.

Jeśli jesteś kumaty, poradzisz sobie..

Jeśli nie, i służbowe helikoptery ci nie pomogą..

Niesprawiedliwy? Debilny?

Subiektywna ocena..

Tak jak moja..

Chamie, bucu i prostaku!

Jeśli chcesz rozmawiać, nie możesz innymi gardzić, jak piszesz..

Nie możesz ich obrażać, przyrównując do debili...

Znasz się na diagnozowaniu debilizmu?

Ja nie i o takie upośledzenie cię nie posądzałem, chociaż...

Ochłoń, przeproś za poprzednie obrażliwe wpisy i dopiero próbuj rozmawiać...

Bez katharsis nie ma o tym mowy..

Bez tego nie jesteś dla mnie partnerem do merytorycznej rozmowy...
 
[QUOTE = "Gigard, post: 196083, członek: 19699"]
Chciałbym przypomnieć, że co niektóre osoby z tego forum będące utytułowane pod względem stażu i liczby postów wymyślało, niestety wraz z przewodniczącym Siwym piekielnie niesprawiedliwy i debilny sposób naliczania podwyżek, a już swoimi algorytmami po prostu ośmieszył te podwyżki, dlatego ci na górze, panie i panowie z mf i kas mają nas za idiotów, bo wymyślamy cuda na patyku, zamiast iść prostą drogą, przypomnę również, że same podwyżki nie załatwiają innych ważnych spraw. Nie słychać ze strony związków aby upomniano się o dodatek mundurowy, mieszkaniowy, uregulowanie kwestii szkoleń dla nowo przyjętych, aby nie dochodziło do sytuacji, że mamy niedouczonych funkcjonariuszy którzy po 2 latach są wysyłani na fikcję zwaną zasadniczy kurs celny,uregulować kwestię szkoleń dla zgodnie zapotrzebowaniem danych komórek organizacyjnych i tak można by wymieniać, podwyżki są ważne, ale nie są wszystkim, bo służenie w byle jakości jaka się u nas zrobiła to nic miłego, mam tutaj na myśli zapewnienie wszystkim funkcjonariuszom ich ochrony życia i zdrowia w trakcie pełnienia służby i niech mi zaraz nie wyskakują wielce obdarzeni mistrzowie służby mówiący, że funkcjonariusz ma sobie poradzić nie mając nic, tak było w ukochanym dla co niektórych ku mojemu zdziwieniu PRLu, do którego pan bolo bardzo tęskni. Jeśli nie uzdrowimy tak podstawowych kwestii, to nawet jeśli dostaniemy po 2 tys podwyżki, dalej będziemy byle jacy.mam tutaj na myśli zapewnienie wszystkim funkcjonariuszom ich ochrony życia i zdrowia w trakcie pełnienia służby i niech mi zaraz nie wyskakują wielce obdarzeni mistrzowie służby mówiący, że funkcjonariusz ma sobie poradzić nie mając nic, tak było w ukochanym dla co niektórych ku mojemu zdziwieniu PRLu, do którego pan bolo bardzo tęskni. Jeśli nie uzdrowimy tak podstawowych kwestii, to nawet jeśli dostaniemy po 2 tys podwyżki, dalej będziemy byle jacy.mam tutaj na myśli zapewnienie wszystkim funkcjonariuszom ich ochrony życia i zdrowia w trakcie pełnienia służby i niech mi zaraz nie wyskakują wielce obdarzeni mistrzowie służby mówiący, że funkcjonariusz ma sobie poradzić nie mając nic, tak było w ukochanym dla co niektórych ku mojemu zdziwieniu PRLu, do którego pan bolo bardzo tęskni. Jeśli nie uzdrowimy tak podstawowych kwestii, to nawet jeśli dostaniemy po 2 tys podwyżki, dalej będziemy byle jacy.
[/ZACYTOWAĆ]
To jest wbijanie całego środowiska w kompleks niższości !!! Przetłumaczę na język polski: nic się wam nie należy bo jesteście niedouczeni , leniwi i roszczeniowi!!! Czysta retoryka MF.
 
@cat Nie wnioskowaliśmy o spotkanie z Szefem KAS, tak jak Komitet. Bez żadnych nerwowych ruchów.
Spokojnie wyczekujmy komunikatów, które będą efektem Naszych, jako środowiska, działań po spotkaniu 14.05. :) Mamy spory i tam formalnoprawnie dochodzimy realizacji postulatów. Każdy ruch na poziomie IAS jest realizacją wytycznych z MF.
Co do działań w interesie funkcjonariuszy i pracowników osobno.
Tak też robimy od zawsze, bo to są dwie różne kategorie. Piszę o tym od dawna.
Piszę też od dawna i jest to znane wszem i wobec, że wnioskujemy o wyodrębnienie SCS.
Nawet na spotkaniu 14.05. Minister Finansów ponownie to ode mnie usłyszał. To jest jedne z postulatów poprzedniego sporu zbiorowego, który jest w toku.
Wyodrębnienie SCS w mojej ocenie jest tylko kwestią czasu.
Wyodrębnienie nie oznacza, że my przestaniemy zajmować się sprawami pracowników.
Tak samo jak obecnie będziemy je podejmować, gdyż wśród pracowników mamy wielu członków.
Co do walki o podwyżki tylko dla funkcjonariuszy.
Przypominam, że Szefowa KAS powiedziała wyraźnie, że albo wszyscy albo nikt.
Po drugie. Niech łaskawie ci wszyscy, którzy w co drugim swoim poście wyrażają nienawiść do skarbowców i jednocześnie nakazują nam zajmować się ucywilnionymi, wyjaśnią, jak chcą to pogodzić, by wywalczyć podwyżki tylko dla ucywilnionych?(podkreślam, że ja szanuję każdego człowieka, ale to jest wolne forum i głosy takie jak np. stefana123 czy gigarda i innych nie są usuwane, choć wg mnie są na rękę MF).
Po trzecie, uchwała modernizacyjna, której realizacji się domagamy, przyznaje podwyżki w równej wysokości dla wszystkich kategorii zatrudnienia i służby w KAS.
My przygotowując projekt obywatelski ustawy modernizacyjnej, także nie różnicowaliśmy podwyżek i przewidzieliśmy w nim równe podwyżki dla wszystkich.
Po czwarte, razem stanowimy dużo większa siłę.
Po piąte, to Szef KAS zaproponował podwyżki 3% plus 3% dla wszystkich, a nie związek. Związek to oprotestował.
Odpowiadając na pytanie dot. liczebności w naszym ZZ pracowników skarbowych(nie osób ucywilnionych), a wywodzących się z administracji podatkowej i obecnie będących wciąż w statusie cywilnoprawnym.
Nie prowadzimy takich danych i nie jestem w stanie tej liczby dokładnie podać. Oczasować jednak w przybliżeniu można, bo widzę jak wpływają deklaracje. Szacuję, że jest kilkaset takich osób i liczba ta stale rośnie. Liczba ta rośnie w swoim tempie, które jest opóźniane, bo takie wpisy jak stefana czy gigarda są stale kolportowane w US. Moje wpisy też są kopiowane częściowo przedstawiane, co jest manipulacją. Spokojnie idziemy do przodu w tej i każdej innej kwestii. Na niektóre potrzeba czasu, ale postępy są z czasem.
 
Wiesz @bolo1999, że nieumiejętność dostosowania się do poziomu, obyczajów i języka ludzi,
do których się przemawia, to nie jest największy problem. Bywa wprawdzie, że użycie języka
znanego tym nierozgarniętym, przynosi pewne efekty, jednak nie zawsze i tylko czasowo.

Problem jest większy, gdy taka osoba pozostaje w przekonaniu, że jako anonimowy tępak,
może sobie bezkarnie epatować swoją głupotą, bo nikomu nie szkodzi. Nie dociera do tak
ograniczonego łba, że absolutnie żadne rozmowy, negocjacje i ustalenia na poziomie ZZ
firmującego to Forum z przedstawicielami państwa, rządu, pracodawcy, NIE MOGĄ się
odbywać na takim poziomie, ani takim językiem. Akurat to, że żaden z wymienionych
nie zjawia się tu oficjalnie, nie oznacza niewiedzy o każdym użytym tu słowie.

Byłoby cennym, przekonać piszących, że ich posty są elementem negocjacyjnym, istotnie
wpływającym na drugą stronę. Wszak nie można się dziwić, że ktoś nie chce rozmawiać
z ludźmi, wśród których do głosu mogą dojść buce i prostaki ...



 
Odnosząc się do rzekomo zaniedbywanych spraw funkcjonariuszy. Uważam, że nie są zaniedbywane sprawy funkcjonariuszy, bo te mamy zgłaszane i podejmujemy wszystkie zgłoszone. Może nie od razu, bo jest tego dużo, ala są podejmowane z czasem. Z drugiej strony, są nawet zarzuty do nas, że właśnie zajmujemy się zbyt dużą liczbą spraw, zamiast skupić się na kilku najważniejszych. Jeżeli ostatnio skupiamy się na podwyżkach, to inne sprawy nie idą mimo tego w niepamięć, ale proszę zrozumieć, że nie są eksponowane i pomału są podejmowane. Będą niedługo komunikaty na ten temat. To cenna uwaga, bo gdy jest jakaś sprawa aktualnie najważniejsza, to wiadomo, że o niej jest najwięcej i można mieć wrażenie, że inne są zaniedbywane, ale tak nie jest. TAk też było z emeryturami. Zajmowaliśmy się tym najwięcej, ale to nie znaczy, że pozostawiliśmy wszystkie inne sprawy. Udało się i wciąż działamy w sprawie emek, bo jeszcze dużo przed nami.
Jakoś to wszystko musimy pogodzić i myślę w miarę dajemy radę.
Malkontentów zapraszam w szeregi naszego ZZ celem wsparcia w prawdziwej pracy na rzecz środowiska, a nie tylko poprzez wpisy na forum, które największą frajdę i radość sprawiają dla MF.
 
SG i Policja to są instytucje z długoletnim stażem, gdzie, mimo roszad dobrej zmiany, kadra jest okrzepła i potrafi radzić sobie z takimi zadaniami jak podwyżki. U nas najwyraźniej to przerasta niektórych. Za duża rotacja jest na górze, to nie służy nam. Zwłaszcza jak każdy następny przełożony ma swoją wizję prowadzenia jednostki i priorytety.
Jasne a my mały krótki staż i można nas je.....ć!
 
Po szczerej wypowiedzi Pana Przewodniczącego, który jasno daje do zrozumienia, że nie widzi SCS w strukturach KAS ja się teraz nie dziwię, że KU (jak ją zwał tak zwał) nie widzi celnikow.pl przy stole negocjacyjnym. Swoją drogą wyodrębnienie SCS z KAS to są pobożne życzenia Pana Przewodniczącego Siwego, które nigdy się spełnią. A sianie takich populistycznych tez prowadzi tylko do konfliktów, które szkodzą wszystkim pracownikom.
PS. Moim zdaniem już w niedługim czasie zostanie wyodrębniona ale cała KAS ze Służby Cywilnej.
 
@zebco Wyodrębnienie KAS ze Służby Cywilnej, to także postulat ZZ Celnicy PL :)
Status urzędnika KAS dla chętnych pracowników i wyodrębnienie SCS to nieuniknione. Bez obu tych spraw ani pracownicy, ani funkcjonariusze nie ruszą realnie do przodu. Jeżeli MF mądrze i z naszymi podpowiedziami to zrobi, to ogół pracowników będzie chciał przejść w status urzędnika KAS. Oczywiście SCS pozostaje wtedy wyodrębniona. Oczywiście w KAS może pracować urzędnik Służby Cywilnej także.
Od dawna o tym mówimy, więc nic nowego nie napisałem.
Ps. To, że dzięki zachowaniu KU mamy odrębny dialog w MF to bdb, bo zarówno te i jak i wiele innych spraw możemy poruszyć bez zakłócania. To naprawdę dla nas komfortowa sytuacja, o którą nawet nie zabiegaliśmy. Tak wyszło, bez naszego udziału. :) Pomału w MF zaczynają też wg mnie rozumieć, że to jedyny słuszny kierunek(wyjście ze Służby Cywilnej i wyodrębnienie SCS). Zobaczymy z czasem, czy urzędnicy współpracujący z szarą strefą, którym zależy na tym, by instytucja działała na pół gwizdka i którzy wciąż tam w MF są aktywni i silni, pozwolą na to, by wzmocnić organizacyjnie KAS.
 
Ostatnia edycja:
@zebco Wyodrębnienie KAS ze Służby Cywilnej, to także postulat ZZ Celnicy PL :)
Status urzędnika KAS dla chętnych pracowników i wyodrębnienie SCS to nieuniknione. Bez obu tych spraw ani pracownicy, ani funkcjonariusze nie ruszą realnie do przodu. Jeżeli MF mądrze i z naszymi podpowiedziami to zrobi, to ogół pracowników będzie chciał przejść w status urzędnika KAS. Oczywiście SCS pozostaje wtedy wyodrębniona. Oczywiście w KAS może pracować urzędnik Służby Cywilnej także.
Od dawna o tym mówimy, więc nic nowego nie napisałem.
Ps. To, że dzięki zachowaniu KU mamy odrębny dialog w MF to bdb, bo zarówno te i jak i wiele innych spraw możemy poruszyć bez zakłócania. To naprawdę dla nas komfortowa sytuacja, o którą nawet nie zabiegaliśmy. Tak wyszło, bez naszego udziału. :) Pomału w MF zaczynają też wg mnie rozumieć, że to jedyny słuszny kierunek(wyjście ze Służby Cywilnej i wyodrębnienie SCS). Zobaczymy z czasem, czy urzędnicy współpracujący z szarą strefą, którym zależy na tym, by instytucja działała na pół gwizdka i którzy wciąż tam w MF są aktywni i silni, pozwolą na to, by wzmocnić organizacyjnie KAS.
WYŁĄCZENIE będzie i owszem, jak pojawi się ARMIA UNIJNA, tylko co wtedy?
 
Chciałbym zadać pytanie i prosiłbym bardziej zorientowanych w temacie o odpowiedź.
Ustawa budżetowa na 2020 rok zakłada zwiększenie kwoty bazowej w służbie cywilnej i SCS o 6%. Teraz proponowana podwyżka przez MF to 3% z budżetu i 3% z modernizacji. To oznacza że działają wbrew ustawie budżetowej dając 3 a nie 6% ? Czy planują w takim razie przy nowelizacji ustawy budżetowej zmniejszyć nową kwotę bazową o 3% lub starą z 2019 zwiększyć jedynie o 3% jedynie dla KAS, wbrew wcześniejszym ustaleniom i porozumieniom?
Na zatwierdzenie jakich zmian w ustawie modernizacyjnej czekamy a przez to MF twierdzi że pieniądze z modernizacji są ,,zablokowane" ?
 
Chciałbym zadać pytanie i prosiłbym bardziej zorientowanych w temacie o odpowiedź.
Ustawa budżetowa na 2020 rok zakłada zwiększenie kwoty bazowej w służbie cywilnej i SCS o 6%. Teraz proponowana podwyżka przez MF to 3% z budżetu i 3% z modernizacji. To oznacza że działają wbrew ustawie budżetowej dając 3 a nie 6% ? Czy planują w takim razie przy nowelizacji ustawy budżetowej zmniejszyć nową kwotę bazową o 3% lub starą z 2019 zwiększyć jedynie o 3% jedynie dla KAS, wbrew wcześniejszym ustaleniom i porozumieniom?
Na zatwierdzenie jakich zmian w ustawie modernizacyjnej czekamy a przez to MF twierdzi że pieniądze z modernizacji są ,,zablokowane" ?
Oczywista oczywistość.
 
Chciałbym zadać pytanie i prosiłbym bardziej zorientowanych w temacie o odpowiedź.
Ustawa budżetowa na 2020 rok zakłada zwiększenie kwoty bazowej w służbie cywilnej i SCS o 6%. Teraz proponowana podwyżka przez MF to 3% z budżetu i 3% z modernizacji. To oznacza że działają wbrew ustawie budżetowej dając 3 a nie 6% ? Czy planują w takim razie przy nowelizacji ustawy budżetowej zmniejszyć nową kwotę bazową o 3% lub starą z 2019 zwiększyć jedynie o 3% jedynie dla KAS, wbrew wcześniejszym ustaleniom i porozumieniom?
Na zatwierdzenie jakich zmian w ustawie modernizacyjnej czekamy a przez to MF twierdzi że pieniądze z modernizacji są ,,zablokowane" ?

Dokładnie tak samo to widzę

Trzeba będzie w sądzie walczyć o te brakujące 3% wzrostu kwoty bazowej...
 
Powołując się na info z ias Katowice za miesiące styczen-marzec mamy dostać 6%, natomiast za kwiecień-maj 3% skąd ta rozbieżność skoro ustawa budżetowa pozostaje bez zmian do chwili obecnej? Na jaki zapis prawny powołują się przy wyliczaniu uposażeń za styczen-marzec a na jaki za kwiecien, maj skoro kwota bazowa pozostaje bez zmian?
 
Powołując się na info z ias Katowice za miesiące styczen-marzec mamy dostać 6%, natomiast za kwiecień-maj 3% skąd ta rozbieżność skoro ustawa budżetowa pozostaje bez zmian do chwili obecnej? Na jaki zapis prawny powołują się przy wyliczaniu uposażeń za styczen-marzec a na jaki za kwiecien, maj skoro kwota bazowa pozostaje bez zmian?
Cytując:
Wynagrodzenia/uposażenia za maj 2020 r. zostaną wypłacone w wysokości uwzględniającej zwiększenie o 3% kwoty bazowej w służbie cywilnej oraz Służbie Celno-Skarbowej wynikające z ustawy budżetowej na rok 2020.
Jednocześnie razem z wypłatą za maj 2020 r., zostanie wypłacone wyrównanie wynagrodzeń/uposażeń wynikające ze zwiększenia kwoty bazowej o 3% za kwiecień 2020 r.
Wyrównania wynagrodzeń/uposażeń za okres od stycznia do marca b.r. o 6% wzrost kwoty bazowej oraz o 3% za kwiecień i maj, zostaną wypłacone w terminie do 10 czerwca b.r.
Oznacza to tyle, że z wypłatą majową otrzymamy 3% za maj oraz za kwiecień, a do 10 czerwca 6% za styczeń-marzec, oraz brakujące 3% za kwiecień i maj. Nic wiec nie zostanie ucięte.

Czytaj:
  • Wypłata Maj: +3% kwiecień, +3% maj
  • Do 10 czerwca: +6% styczeń, +6% luty, +6% marzec, +3% kwiecień, +3% maj

Razem do 10 czerwca 6% za każdy miesiąc.
 
Powołując się na info z ias Katowice za miesiące styczen-marzec mamy dostać 6%, natomiast za kwiecień-maj 3% skąd ta rozbieżność skoro ustawa budżetowa pozostaje bez zmian do chwili obecnej? Na jaki zapis prawny powołują się przy wyliczaniu uposażeń za styczen-marzec a na jaki za kwiecien, maj skoro kwota bazowa pozostaje bez zmian?

Nie mają takiego prawa na zmianę ustawy budzetowej. Kwota z ustawy jest wiazaca.
Dokonali przecież już wyplat za grusze wg nowej kwoty.
ZER przeliczył i wypłacił wyrównanie dla emerytów z tego roku , od 01.01.2020 wg nowej
Kwoty bazowej dla SCS . Ewentualnie wchodzi w rachubę wyplata nowych kwot
z różnych subkont ministerialnych.
 
Cytując:

Oznacza to tyle, że z wypłatą majową otrzymamy 3% za maj oraz za kwiecień, a do 10 czerwca 6% za styczeń-marzec, oraz brakujące 3% za kwiecień i maj. Nic wiec nie zostanie ucięte.

Czytaj:
  • Wypłata Maj: +3% kwiecień, +3% maj
  • Do 10 czerwca: +6% styczeń, +6% luty, +6% marzec, +3% kwiecień, +3% maj

Razem do 10 czerwca 6% za każdy miesiąc.
Jakby nie można było zapłacić w maju + 6 % za maj a do 10 czerwca wyrównanie 6 % za styczeń -kwiecien

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 
Jakby nie można było zapłacić w maju + 6 % za maj a do 10 czerwca wyrównanie 6 % za styczeń -kwiecien

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
Logiki w tym brak, ale tak już to wymyślili, że 3% jest z jednego źródełka, a drugie 3% z innego.
Tylko w takim razie równie dobrze mogli dać 3% za styczeń-maj, a potem do 10 czerwca drugie 3% za styczeń-maj.
Bądź co bądź do 10 czerwca będzie 6% wyrównanie od stycznia.
Pozostaje kwestia tej uchwały modernizacyjnej.
 
Back
Do góry