• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Ja tak,
Jestem bardzo zadowolona, starczy mi na ratę za pralkę, cieszę się, że nie zafundowalam sobie droższej, jest o.k.,
a, zapomniałam dodać, że chcę podziękować moim przełożonym za docenienie mojej pracy. Tak, dziękuję im, bo wreszcie wyleczyli mnie od zasuwania za dobre słowo, zrozumiałam teraz słowa niektórych osób w moim dziale, że jestem z tych głupich, bo ciagle mam na coś nadzieję, tylko nie wiadomo na co, teraz już wiem zawsze mialam nadzieję, jak to się okazało, na wielkie g..no,
Tak, jestem zadowolona, bo zastanawiałam się czy czasem coś się nie zmieni, ale nie, nic się nie zmienia i doszedł jeszcze jeden argument, że trzeba uciekać na zasłużoną emeryturę, ale ona za chwilę, to mój fajny, sprawiedliwy, ceniący mnie kierownik jeszcze troszeczkę pomęczy się ze mną i zobaczy jak ja się z nim męczę, z jego niekompetencją, no i poczuje jak to jest gdy ja nic nie będę mogła, tak jak on nic nie może....
 
No jasne, 40 zł dostałem 😂 niestety, na ratę za zmywarkę nie starczy, jak Helenie😂

Przy moich 28 ziko z groszami Twoje 40 to wygryw.

@helena zamierzam dokładnie tak samo jak Ty przeczekać do "dnia ostatecznego" bo mam podobną sytuacje u siebie robię za min. 1,5 etatu w zasadzie samodzielnie bo kierownik zajęty przesyłaniem maili z centarali i pilnowaniem terminów ich realizacji przez parobków ma resztę w dupie (jemu zawsze kierownicze wpadnie) a tych których nie widuje za często (taka specyfika u mnie) uważa że zasługują maksymalnie na średnią przy nagrodach.


1597851109038.jpeg
 
Witam

Czy jest info czy wrześniowe 3,5% dostaną wszyscy czy wybiórczo? Pozdrawiam
Proponuje WAM przestać pytać czy dostaną wszyscy a zacząć się tego domagać - czy to od ZZ czy to od DIAS - bo gdzie mają wasze pytania i oczekiwania to już chyba doskonale pokazali.
Ja już tylko się uśmiecham - widać jak wielu z was jest więźniami nienormalności - że sama myśl, że może być inaczej powoduje pewien niepokój i zdziwienie. Wręcz jakieś objawy syndromu sztokholmskiego są widoczne.
 
Ostatnia edycja:
Jest prośba . Czy jest ktoś w stanie potwierdzić o ile wzrosła kwota uposażenia funkcj. Od dnia 01.01.2020r. , nie jestem już w Służbie /emka/ a wiąże się to z niewypłacenia mi uposażeń w należytej wysokości , należytych urlopowych , należnych odpraw . Ogólnie DIAS będzie migał się z wypłatą należnych , dopóki nie dostanie wezwań o dopłatę . Dziękuję za odzew .
 
Jest prośba . Czy jest ktoś w stanie potwierdzić o ile wzrosła kwota uposażenia funkcj. Od dnia 01.01.2020r. , nie jestem już w Służbie /emka/ a wiąże się to z niewypłacenia mi uposażeń w należytej wysokości , należytych urlopowych , należnych odpraw . Ogólnie DIAS będzie migał się z wypłatą należnych , dopóki nie dostanie wezwań o dopłatę . Dziękuję za odzew .
Z pewnych podwyżek było tylko budżetowe 6% związane ze wzrostem kwoty bazowej, czyli o tyle wzrosły wszystkim mnożnikowe elementy uposażenia. Podwyżki modernizacyjne nie były już uregulowane i teoretycznie można było nie dostać nic z tej puli. Wg mnie upomnieć możesz się o wymienione wcześniej 6% (pamiętaj że dodatek kontrowersji jest niemnożnikowy)
Nie jestem pewien czy jest szansa na wyszarpanie czegoś z puli modernizacyjnej, a na pewno trudno jest to oszacować bo nie wiesz e byś dostał pozostając w służbie, może 50 zł A może 200 zł. Każdy DIAS dzielił po swojemu. Na razie można mówić tylko o średniej podwyżce w SCS i jest to 6% + 3% i jeszcze będąca w sferze obietnic pula wrześniowa. Nie jestem przekonany, że oczekując wyrównania Twoich świadczeń indywidualnych możesz się odnosić do średniej w służbie.
Średnia w służbie jeśli zostanie ogłoszone nowe rozporządzenie o wielokrotności......, będzie miała wpływ na podwyższenie emerytury
Powodzenia.
 
Chyba jest coś nie tak. Osoby , które mogą już iść na EMKę DOSTALI PO 210 ZŁ - oczywiście nie robiąc nic. Tak przynajmniej jest w moim dziale. Młodzież , która za nie wszystko robi i ma najwięcej uprawnień od 50 do 130 zł. Gdzie tu jest sprawiedliwość.
 
Mam rozumieć , że z pisemnie Obiecanych podwyżek przez najwyższe dowództwo kasu i MF o kwotę
Średnio 700zlotych otrzymaliśmy po sto parę zlotych? Toż to kpina na skalę światową .
Bogu , związkowi , Sławkowi no i swoim działaniom dziękuję , że już jestem na emce . Nie muszę garowac
Za te nędzne ochłapy . Koszty życia wzrosły o tysiąc złotych /podwyżki cen, opłat itp./ a nam dali po 100zlotych podwyżki - szla..... By to trafił . Dorabiać funkom nie wolno , ni skąd pomocy - przyjdzie kraść w marketach .....
 
Mam rozumieć , że z pisemnie Obiecanych podwyżek przez najwyższe dowództwo kasu i MF o kwotę
Średnio 700zlotych otrzymaliśmy po sto parę zlotych? Toż to kpina na skalę światową .
Bogu , związkowi , Sławkowi no i swoim działaniom dziękuję , że już jestem na emce . Nie muszę garowac
Za te nędzne ochłapy . Koszty życia wzrosły o tysiąc złotych /podwyżki cen, opłat itp./ a nam dali po 100zlotych podwyżki - szla..... By to trafił . Dorabiać funkom nie wolno , ni skąd pomocy - przyjdzie kraść w marketach .....
1. Liczą wyrównania...wypłata październik, po uzgodnieniach z 15 września...
2. Jak czujesz się na siłach, zamiast do marketu, na chwileczkę "zapomnienia" SKAS zaprasza ponownie do służby:sleep:
(pytanie, czy to nie blef)
 
Mam rozumieć , że z pisemnie Obiecanych podwyżek przez najwyższe dowództwo kasu i MF o kwotę
Średnio 700zlotych otrzymaliśmy po sto parę zlotych? .....
Nie wiem jaką miałeś stawkę przed odejściem, ale załóżmy, że ok 4500 netto bez dodatku kontrolerskiwgo. 6% Z tego daje 270 zł. netto czyli trzysta z haczykiem brutto. Tą część łatwo jednoznacznie oszacować. Liczysz 6% że swojego uposażenia pomniejszonego o niemnożnikowy składniki. Najczęściej jest to tylko dodatek kontrowersji.
Podwyżki po 50 zł o których ludzie piszą dotyczą drugiej części podwyżki, z pierwszej transzy modernizacyjnej. Takie kwory są możliwe bo każdy DIAS tworzył wlasny algorytm. Nie jest też ppwszechną prawdą że młodzi z modernizacji dostali mniej. U mnie było odwrotnie bo algorytm polegał na tym że jeśli ktoś dostał z 6% więcej to miał mniej z modernizacji. Było w miarę sprawiedliwie bo dzieki temu każdy dostał w sumie tyle samo (każdy miał tak dostać bo pewnie były wyjątki). Wg założeń kwota miesięcznej podwyżki dla każdego miała wynieść ok 500 zł brutto przed odliczeniem trzynastki itp.
Dzięki temu kluczowi z modernizacji najmniej zarabiający dostali najwięcej z części modernizacyjnej.
Jak widzisz trudno jest oszacować jednoznacznie modernizacyjną część podwyżki
 
Ostatnia edycja:
Jestem na emce, jednak mam informację z mojej byłej IAS o kwotach podwyżek. 200-300 zł to są kwoty podwyżek dla szaraczków. Kadra tylko z ostatniej puli modernizacyjnej na poziomie kierownika OC dostała 700 brutto, razem ok. 1500 minimum. Wyższa kadra podobno sporo więcej.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Back
Do góry