• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

A nie zostały przesunięte do uposażenia ?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 
Z tego co przychodzi na pocztę z przelewami to ciężko rozgryźć bo trochę chorowałem i ciągle doliczają wynagrodzenie za czas choroby więc nie wiem. Ale to u wszystkich na moim OC granicznym
 
A mnie interesuje dlaczego w pewnym okresie związki niemal codziennie pisały pisma do szefowej, na które ona musi odpowiedzieć A teraz wszystko umarlo. Dlaczego jeszcze nie powstało pismo, w którym przypominamy, że w 2 kwartale miala być zmiana rozporzedzenia, że wydudkali nas z dosatkami motywacyjnymi, że dyrektorzy podzielili kasę na modernizację wbrew założeniem usatwy modernizacyjnej (warto napisać ile wyniosła minimalna podwyzka) oraz zapytanie kiedy będzie spotkanie w sprawie ostatniej części podwyzki . Czy nasza szefowa od spotkania z celnikami jest na urlopie?

Nie wiem i nie rozumiem tego. Wiem tylko, że przynajmniej w naszej izbie te podwyżki to temat dla niektórych niewygodny bo co niektórzy dostali nawet więcej niż w innych służbach. Czyim kosztem? Oczywiscie innych funkcjonariuszy i to tych najmniej zarabiających
 
To gratuluję wszystkim długiego urlopu!

Po ostatnim spotkaniu w mf nasz przewodniczacy zmienil ton i to bardzo. Na skarbowcach pan L też zamilkl.

Chyba tylko osoby niezainteresowane nie widzą, że coś jest na rzeczy, reszta udaje zw nie widzi albo nie chce widzieć
 
Zatkało gęby covidem, siedźcie cicho be będzie kuku...

a tak na serio, to od kiedy pamietam, o tej prze wszyscy maja sezon urlopowy a na urlopie cło ma się w zadzie...
 
Podejście MF do swoich funkcjonariuszy jest trudne do zrozumienia.
Ciągłe poniżanie, na różne sposoby, nie buduje właściwych relacji. Powinniśmy mieć stworzone przyjazne środowisko pracy/służby, żeby móc się skoncentrować na swoich obowiązkach. Ostatnie lata skłaniają nas do pernamentnej czujności. Zostaliśmy zmuszeni do ciągłego zastanawiania się z której strony możemy dostać jakiegoś kopniaka ze strony MF, zamiast rozmawiać o przepisach pozwalających skuteczniej służyć państwu, tracimy kupę energi na rozważania, czy MF da nam obiecane podwyżki czy nie, dlaczego nie dba o młodych, dlaczego zaniedbali dodatki motywacyjne, dlaczego nasz dodatek żywieniowy nadal wynosi 3 zł, dlaczego nie płacą za nadgodziny, dlaczego nie ma polityki awansowej, dlaczego nikt nie pracuje nad odpowiednim PR naszej służby w mediach, gdzie jest szefowa, ...???
Pytania można mnożyć, a MF nawet nie próbuje stworzyć wrażenia, że dba o interesy swoich f-szy i pracowników. Obserwując swoje własne otoczenie widzę jak zmieniła się tzw. identyfikacja ze służbą. Tak nam wszystko obrzydzili, że sam z niesmakiem patrzę na napisy "Służba Celno-Skarbowa" na radiowozach. Sam nie ubrałem jeszcze na siebie niczego z takim napisem (na szczęście mam spore zapasy starych sortów mundurowych), nie mogę się przełamać. Kojarzy mi sie on z podłym potraktowaniem naszych koleżanek i kolegów bezpodstawnie zwolnionych czy ucywilnionych, z nadmuchaniem cywilnej nadbudowy nierozumiejącej specyfiki służby z obniżaniem statusu funkcjonariuszy, z utrudnianiem współpracy (kiedyś świetnej) z innymi służbami. Ułatwia mi to tylko fakt, że w każdej chwili mogę to wszystko rzucić, tylko trochę żal patrzeć jak się wszystko sypie. Może komuś właśnie na tym zależy.
Dziękuję Ci za to, że wspominasz i pamiętasz o wygaszonych. Nie ukrywam że się wzruszyłem czytając Twój post. Na szczęście wygrywamy w WSA Warszawa. Szkoda tylko, że niewielu z nas walczy do końca. Pozdrawiam serdecznie i naprawdę szkoda naszej SC.
P.S. Jakim trzeba być destruktorem i powiem wprost " chyba wrogiem Polski", żeby tak niszczyć jego fundamenty, nie tylko w SC ale również w innych służbach. I to niby Ci "patrioci". Zaznaczę, że nie jestem liberałem, tylko prawicowym-konserwatystą( nie skrajnym).
 
Pani Szefowo KAS, proponuję, żeby zalogowała się Pani na tym forum i informowała środowisko o planach wobec nas. Mógłby być do tego stworzony osobny wątek. np "Zadaj pytanie SKAS". W Przeszłości z tej formy komunikacji korzystał nadinsp. Kapica. Może nie był zbyt aktywny i nie zawsze pisał to co byśmy chcieli przeczytać, ale był to jakiś gest z jego strony i próba objaśniania swojej polityki
Nie wierzę, że nie zagląda tu Pani, lub nie ma regularnych relacji od innych.
ZAPRASZAMY
 
Pani Szefowo KAS, proponuję, żeby zalogowała się Pani na tym forum i informowała środowisko o planach wobec nas. Mógłby być do tego stworzony osobny wątek. np "Zadaj pytanie SKAS". W Przeszłości z tej formy komunikacji korzystał nadinsp. Kapica. Może nie był zbyt aktywny i nie zawsze pisał to co byśmy chcieli przeczytać, ale był to jakiś gest z jego strony i próba objaśniania swojej polityki
Nie wierzę, że nie zagląda tu Pani, lub nie ma regularnych relacji od innych.
ZAPRASZAMY
Stawiam na przekazywanie relacji....ale, z tym różnie bywa, głuchy telefon, to i SKAS nie słyszy protestów i postulatówo_O
Sorry, taki mamy klimat, teraz URLOPY:sleep:, potem świąteczna GORĄCZKA🥳,
zmiany będą po rekonstrukcji rządu.., czekamy:coffee:
 
Pani Szefowo KAS, proponuję, żeby zalogowała się Pani na tym forum i informowała środowisko o planach wobec nas. Mógłby być do tego stworzony osobny wątek. np "Zadaj pytanie SKAS". W Przeszłości z tej formy komunikacji korzystał nadinsp. Kapica. Może nie był zbyt aktywny i nie zawsze pisał to co byśmy chcieli przeczytać, ale był to jakiś gest z jego strony i próba objaśniania swojej polityki
Nie wierzę, że nie zagląda tu Pani, lub nie ma regularnych relacji od innych.
ZAPRASZAMY
Będę rozmawiał z Szefową w tym tygodniu to zaproponuję taką formę kontaktu ze środowiskiem.
Będę pytał także o wszystkie inne tematy, które leżą w zamrażarkach albo które zamieciono pod dywan.
Dam znać następnie co usłyszeliśmy.
 
Proszę jeszcze zapytać o dodatki kontrolerskie w Ias Lublin bo chyba pogrzebano i w nich, praktycznie każdy dostał sporo mniejszy za lipiec.
 
Proszę jeszcze zapytać o dodatki kontrolerskie w Ias Lublin bo chyba pogrzebano i w nich, praktycznie każdy dostał sporo mniejszy za lipiec.
WYJŚCIA dwa, albo były zaj...e wysokie i je obcięto, albo wtrącono w podstawę,
trzecią opcję na tym etapie pominę, choć może być zgodna z ogólną tendencją "wyrównań":cry:
 
Wysokie nie były, ja miałem 220 zł, teraz dostałem aż niecałe 100 zł. Nie byłem ani na l4 ani na opiece ani na innym urlopie.
 
Back
Do góry