Podwyżki 2020

Indianin

Użytkownik
Punkty reakcji
56
A co powiesz na to, że przepracowałem prawie 30 lat i owszem mogę odejść ale nie zaliczą mi lat przed 99. Mam mniej niż będziesz miał po 25 latch. Czy to jest sprawiedliwe. Mam w historii granicę, wewnętrzny, komórki merytoryczne. Rozumiem też młodych, którzy nie rozumieją nas. Życzę powodzenia w tej służba, która dla mnie osiągnęła dno. Pozdrawiam logicznie myślących.
@jakubek40 ja się z Tobą zgadzam i nie chce wprowadzać powodów do śmiesznych kłótni. Uważam że każda strona ma rację. Nie możemy dzielić się na młody czy stary. Chodzi mi o to, że w obecnej sytuacji kominów płacowych nie wyeliminujemy więc bez sensu takie wymyślnie algorytmów tym bardziej, że każdy IAS dzieli jak chcę i to jest bardzo śmieszne, że nie ma stworzonego systemu.

Indianin

Użytkownik
Punkty reakcji
56
Zobaczcie jak jest jeżeli chodzi nawet o awanse. Ja dostanę co 5 lat a ktoś w tym czasie dostanie 2-3 razy awans. Ja się pytam czym kierownicy się kierują przyznając awansiki. Najlepsze jest to że pracujemy razem z ludźmi i robimy te same rzeczy. Ja w dupie mam te 40 zł różnicy podwyżki. Myślę że komuś zależy na takich podziałach i za te osoby trzeba się brać. Wtedy może nadejdzie normalność

młspeclat67

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
96
Zobaczcie jak jest jeżeli chodzi nawet o awanse. Ja dostanę co 5 lat a ktoś w tym czasie dostanie 2-3 razy awans. Ja się pytam czym kierownicy się kierują przyznając awansiki. Najlepsze jest to że pracujemy razem z ludźmi i robimy te same rzeczy. Ja w dupie mam te 40 zł różnicy podwyżki. Myślę że komuś zależy na takich podziałach i za te osoby trzeba się brać. Wtedy może nadejdzie normalność
Tu niestety normalność nie nadejdzie. Póki jesteś młody, i jeszcze ci się chce, lepiej szukaj angażu w innej służbie. Dla mnie oburzające jest, że młody stażem funk, po zakończeniu sł. przyg., nie otrzymuje automatycznego awansu na stopień mł. rew.. W SG po szkoleniu dostają kaprala. W Policji, jeśli dobrze zdasz egzaminy dostaniesz st. posterunkowego, a dla najlepszych sierżant. Tak dostał kolega policjant... Teraz, po 15 latach jest komisarzem, ja po prawie 14 rachmistrzem.

Ostatnia edycja:

jakubek40

Użytkownik
Punkty reakcji
66
@jakubek40 ja się z Tobą zgadzam i nie chce wprowadzać powodów do śmiesznych kłótni. Uważam że każda strona ma rację. Nie możemy dzielić się na młody czy stary. Chodzi mi o to, że w obecnej sytuacji kominów płacowych nie wyeliminujemy więc bez sensu takie wymyślnie algorytmów tym bardziej, że każdy IAS dzieli jak chcę i to jest bardzo śmieszne, że nie ma stworzonego systemu.
Jeżeli zechcesz dotrzesz do mojej opinii w temacie podwyżek. Ja naprawdę nie dążę do sporu. Wyraziłem swoje zdanie może zbyt emocjonalnie ale nie wytrzymałem jak to starzy mają dobrze. Mamy w sporej części dobrze, no możemy powiedzieć do widzenia. Tyle, że odarto nas z praw nabytych i będziemy o nie walczyć w sądach. Tak państwo I kasta rządząca traktuje swoich funkcjonariuszy, którzy w tzw. Administracji celnej wykonywali taką samą a nawet gorszą pracę, bo nie było wielu narzędzi wspomagających obecnie naszą służbę. Zamiast to docenić I dać nam możliwość odejść na pełną emkę aby młodzi mieli normalną ścieżkę kariery to napuszczają nas wzajemnie na siebie między inymi takimi podwyżkami. Życzę powodzenia w tej firmie. Czekałem zbyt długo łudząc się, że się zmieni na lepsze.

Indianin

Użytkownik
Punkty reakcji
56
Jeżeli zechcesz dotrzesz do mojej opinii w temacie podwyżek. Ja naprawdę nie dążę do sporu. Wyraziłem swoje zdanie może zbyt emocjonalnie ale nie wytrzymałem jak to starzy mają dobrze. Mamy w sporej części dobrze, no możemy powiedzieć do widzenia. Tyle, że odarto nas z praw nabytych i będziemy o nie walczyć w sądach. Tak państwo I kasta rządząca traktuje swoich funkcjonariuszy, którzy w tzw. Administracji celnej wykonywali taką samą a nawet gorszą pracę, bo nie było wielu narzędzi wspomagających obecnie naszą służbę. Zamiast to docenić I dać nam możliwość odejść na pełną emkę aby młodzi mieli normalną ścieżkę kariery to napuszczają nas wzajemnie na siebie między inymi takimi podwyżkami. Życzę powodzenia w tej firmie. Czekałem zbyt długo łudząc się, że się zmieni na lepsze.
@jakubek40 ja rozumiem Ciebie doskonale. Przecież widzę jak was traktują. Przed 99 rokiem według nich nie pracowaliście w mundurach co jest skandalem i tylko dobitnie pokazuje gdzie nas mają. Dlatego wszyscy teraz musimy się spiąć się, przestać się kłócić i walczyć razem o to co nam się należy.

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Punkty reakcji
1 174
Miasto
ZZ Celnicy PL
Bardzo podobają mi się Wasze posty ostatnie. Nareszcie zaczynamy rozumieć gdzie jest wróg.
Ps. Dzisiaj w Senacie ponownie mówiłem o dodatkach motywacyjnych dla doświadczonej kadry i upomniałem się także o funkcjonariuszy z krótkim stażem.
Powtórzę za @Indianin
Musimy walczyć razem o to co nam się należy. Związek bynajmniej walczy o wszystkich i nie ma dla nas znaczenia kto ile służy.
Link wkleiłem na głównej w temacie dot. Senatu

angel81

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
127
w iAS lublin wstrzymane wypłaty nagród kwartalnych bo...f-sze maja większe nagrody w II kw niż pracownicy niemnoznikowi (obsługa, sprzątaczki, kierowcy itd). I to wersja która powtarza nawet kadra wyższa OC granicznych

koto

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
46
w iAS lublin wstrzymane wypłaty nagród kwartalnych bo...f-sze maja większe nagrody w II kw niż pracownicy niemnoznikowi (obsługa, sprzątaczki, kierowcy itd). I to wersja która powtarza nawet kadra wyższa OC granicznych
Jak do tej pory było odwrotnie to było ok..

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Zuziacoll

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
100
Czy mamy informacje dlaczego świadczenie socjalne Grusza nie została wypłacona w I kwartale roku i dlaczego nadal jest wstrzymane .

jakubek40

Użytkownik
Punkty reakcji
66
Bardzo podobają mi się Wasze posty ostatnie. Nareszcie zaczynamy rozumieć gdzie jest wróg.
Ps. Dzisiaj w Senacie ponownie mówiłem o dodatkach motywacyjnych dla doświadczonej kadry i upomniałem się także o funkcjonariuszy z krótkim stażem.
Powtórzę za @Indianin
Musimy walczyć razem o to co nam się należy. Związek bynajmniej walczy o wszystkich i nie ma dla nas znaczenia kto ile służy.
Link wkleiłem na głównej w temacie dot. Senatu
Sławku większość z nas rozumie to I rozumiała doskonale od bardzo dawna. Wspieraliśmy związek i podejmowaliśmy różne działania oddolne protestowaliśmy, zbieraliśmy podpisy pod zgłaszanymi projektami. Czyli pracowaliśmy także na rzecz młodego pokolenia funkcjonariuszy. Że mamy emki to zasługa Twoja, zz, ale I wszystkich niezrzeszonych, którzy rozumieli, że działają dla wspólnego dobra. Zastanawia mnie jedynie sposób postępowania SKAS i MF. Chyba, że jest to celowe I jest to dla nich korzystne, że 55+ wylądują szybko na emkach. Ja tego nie rozumiem, dla mnie nie ma to racji bytu, ale u każdego jest swoja racja. Pozdrawiam omc emeryt.

heisenberg

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
321
Sławku większość z nas rozumie to I rozumiała doskonale od bardzo dawna. Wspieraliśmy związek i podejmowaliśmy różne działania oddolne protestowaliśmy, zbieraliśmy podpisy pod zgłaszanymi projektami. Czyli pracowaliśmy także na rzecz młodego pokolenia funkcjonariuszy. Że mamy emki to zasługa Twoja, zz, ale I wszystkich niezrzeszonych, którzy rozumieli, że działają dla wspólnego dobra. Zastanawia mnie jedynie sposób postępowania SKAS i MF. Chyba, że jest to celowe I jest to dla nich korzystne, że 55+ wylądują szybko na emkach. Ja tego nie rozumiem, dla mnie nie ma to racji bytu, ale u każdego jest swoja racja. Pozdrawiam omc emeryt.
Już kiedyś zauważyłem, że być może MF podejmuje różnorakie działania w celu rozładowania wprogramowanego w KAS kryzysu 1 marca roku 2028. Oczywiście ryzyko dla MF jest takie że obudzą się przy wakatach 60%-owych, a tego łatwo załatać się już nie da a i oferta 2500 też może być przy takiej presji mało atrakcyjna.

bigi9

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
240
@angel81 Skąd Masz informacje o wstrzymaniu nagród? U nas na oddziale tylko info , że wypłata w pierwszym tygodniu sierpnia.

franek kisiel

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
100
Dzisiaj miła niespodzianka- na konto wpłynęło 565,00 zł / wyrównanie podwyżki modernizacyjnej za 4 miesiące; styczeń-kwiecień , bo od 1 maja jestem emerytem /. Jednak ten IAS Wrocław nie zawiódł - całkiem fajnie mi wyszło.
Teraz tylko czekam na wyrównanie odprawy emerytalnej i nagrody jubileuszowej za 35 lat pracy.
Pozdrawiam wszystkich emerytów ;) (y).

gigi29

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
11
W Lublinie podobno nagrody kwartalne dla nas do korekty Dyrektorowi IAS nie spodobało się, że mamy mieć większe niż cywile. Ciekawe co zakombinują, bo średnio miało być ok 2 tys zł

bigi9

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
240
A podobało sie jak my zawsze mielismy mniejsze niż cywile 🤔
Przecież to rekompensata za niewyplacone nadgodziny...

gigi29

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
11
Widzisz to jest moralność Kalego, ciekawi mnie tylko jak tu zakombinuje dyrektor bo cywilom nie moze wiecej dac z puli funkcjonariuszy bo to inne paragrafy są

koto

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
46
Powie jak szefowa kas, że nie wyobraża sobie żeby funkcjonariusze mieli większe nagrody nic cywilni i obniży nam...

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

piracius

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
55
A podobało sie jak my zawsze mielismy mniejsze niż cywile 🤔
Przecież to rekompensata za niewyplacone nadgodziny...
REKOMPENSATA za nadgodziny nie może być tożsama z nagrodą, nagroda to nagroda - uznaniowe,
nadgodziny w gestii PIPu, wypłata musi być jednoznacznie okraslona i raczej wszyscy nie "po równo",
no chyba, że mają identyczną ilość nadgodzin.

Do góry