• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

pisanie i czytanie ze zrozumieniem to naprawdę trudna sztuka.
twoje 167 postów od marca 2019 robi "kolosalne wrażenie" w kontekście deklarowanego członkostwa od 2008 roku.
co do meritum byłem delegatem na I zjeździe założycielskim związku CELNICY PL.
jestem autorem zawołania CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
coś jeszcze mam ci kolego "wzmożony" wyjaśnić, czy wystarczy ?
Sławkiem Siwym to ty sobie gęby nie wycieraj.
nie karmić trolli !!!!

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 

Szczerze dziwię się spokojowi Polaków, a szczególnie wszystkim osobom zatrudnionym w "aparacie skarbowym".
Dlaczego natychmiast nie biją na alarm? Dlaczego wszelkie organizacje - nieważne czy razem czy osobno - ani
żadne gremia uczelni ekonomicznych czy też uznane autorytety, nie "wydzierają się" ze wszystkich sił, reagując
na ewidentnie tragiczne poszukiwania każdej złotówki?

To już nie sama KAS, gdzie jedną ręką dano marne, okrojone ze wszystkiego, możliwego do zabrania "podwyżki",
a drugą zabiera się nawet nadzieję na sens dalszych trudów i wyrzeczeń. Panika "poszukiwawcza" sięga coraz
głębiej i zapewne niebawem mocno uderzy w innych obywateli i to tych najsłabszych, najmniej zdolnych do
obrony!

Co gorsza, chyba nikt nie myśli o naturalnym wypracowaniu, wykreowaniu, wykupie, odzysku bądź faktycznej
modernizacji dochodów Państwa, a tym bardziej o stworzeniu własnej, nowej gałęzi dóbr eksportowych, tak
materialnych, jak również intelektualnych. Jedynym w czym "praca" nad budżetem wre w najlepsze aż wręcz
mózgi się "lasują" (i stąd chyba efekt poronionych pomysłów), to kombinowanie nie nad stworzeniem źródła
dochodów, lecz nad sposobem (dosłownie) grabieży wszystkiego, co gdzieś zostało, a zostało prawie NIC !!

Do tego dochodzi najboleśniejsza prawda, że to jeszcze NIE KONIEC tragedii!
Bo choć JUŻ TERAZ najwyraźniej istnieje ewidentny problem z "kasą" Państwa, to - tylko przypominam - wciąż
przecież nie podjęto się jeszcze, nawet odrobinkę, realizacji sławetnej "piątki" ...
 
pisanie i czytanie ze zrozumieniem to naprawdę trudna sztuka.
twoje 167 postów od marca 2019 robi "kolosalne wrażenie" w kontekście deklarowanego członkostwa od 2008 roku.
co do meritum byłem delegatem na I zjeździe założycielskim związku CELNICY PL.
jestem autorem zawołania CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
coś jeszcze mam ci kolego "wzmożony" wyjaśnić, czy wystarczy ?
Sławkiem Siwym to ty sobie gęby nie wycieraj.
nie karmić trolli !!!!

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
Teraz to mi naprawdę zaimponowałeś! Wybacz moją niewiedzę co do twojej osoby. A z tym zawołaniem to dopiero dokonanie i bohaterstwo w czystej postaci. Ogłośmy konkurs na zawołania zagrzewające do dyskredytowania ludzi którzy przez nieco inny pryzmat niż szanowny delegat patrzą na działania zarządów wszystkich zz działających SCS na poziomie IAS. Niech dobry nastrój Cię nie opuszcza!
 
Teraz to mi naprawdę zaimponowałeś! Wybacz moją niewiedzę co do twojej osoby. A z tym zawołaniem to dopiero dokonanie i bohaterstwo w czystej postaci. Ogłośmy konkurs na zawołania zagrzewające do dyskredytowania ludzi którzy przez nieco inny pryzmat niż szanowny delegat patrzą na działania zarządów wszystkich zz działających SCS na poziomie IAS. Niech dobry nastrój Cię nie opuszcza!

Kolego może zacznij od siebie tzn. weź sprawy w swoje ręce, jeśli uważasz że struktury związkowe w twoim IAS źle działają. Jak dotąd to uprawiasz krytykanctwo i zachowujesz się jak dziecko, któremu wszystko się należy. Tworzysz posty na potęgę, tylko, czy one stanowią jakąś wartość dodatnią.
 
Kolego może zacznij od siebie tzn. weź sprawy w swoje ręce, jeśli uważasz że struktury związkowe w twoim IAS źle działają. Jak dotąd to uprawiasz krytykanctwo i zachowujesz się jak dziecko, któremu wszystko się należy. Tworzysz posty na potęgę, tylko, czy one stanowią jakąś wartość dodatnią.
Oczywiście że stanowią wartość dodaną. Mężczyzna jest całe życie dzieckiem tylko z wiekiem zabawki drożeją. Kolega pracuje w wolontariacie? Kolejnemu gratuluję dobrego humoru.
 
Masz rację cat, ciąg dalszy nastąpi.... czy ktoś to zatrzyma?
https://www.money.pl/gospodarka/poda...80734593a.html
Gdzie byłeś jak okradano nasze konta w ofe ?

O nie tu niestety przemówiło przez ciebie antyrządowe zacietrzewienie. Ten artykuł to absolutna kpina, tak tendencyjnego, propagandowego bełkotu dawno nie czytałem. W skrócie, rząd zły bo ma nadwyżkę i chce ją skonsumować. A wykres pokazuje co poprzedni rząd robił z tym funduszem, zero, minus. Z całym szacunkiem, skoro wrzucasz takie bzdety, to pewnie wiesz gdzie 150mld z ofe się podziało, albo 250mld z vat?

Nie zgadzam się z polityką gospodarczą pis, wolałbym korwina u władzy, ale serio, puki co nic się nie dzieje, owszem deficyt wzrośnie [szacunek dla Pani Czerwińskiej za brak zgody], ale to jeszcze nie dziura bauca, a jesli mam oddać nagrodę na podwyżkę dla nauczycieli, to się zgadzam:)
 
Ostatnia edycja:
Masz rację cat, ciąg dalszy nastąpi.... czy ktoś to zatrzyma?
https://www.money.pl/gospodarka/poda...80734593a.html
Gdzie byłeś jak okradano nasze konta w ofe ?

O nie tu niestety przemówiło przez ciebie antyrządowe zacietrzewienie. Ten artykuł to absolutna kpina, tak tendencyjnego, propagandowego bełkotu dawno nie czytałem. W skrócie, rząd zły bo ma nadwyżkę i chce ją skonsumować. A wykres pokazuje co poprzedni rząd robił z tym funduszem, zero, minus. Z całym szacunkiem, skoro wrzucasz takie bzdety, to pewnie wiesz gdzie 150mld z ofe się podziało, albo 250mld z vat?

Nie zgadzam się z polityką gospodarczą pis, wolałbym korwina u władzy, ale serio, puki co nic się nie dzieje, owszem deficyt wzrośnie [szacunek dla Pani Czerwińskiej za brak zgody], ale to jeszcze nie dziura bauca, a jesli mam oddać nagrodę na podwyżkę dla nauczycieli, to się zgadzam:)
A ja nie. Właśnie się dowiedziałam, że podwyżki nie będą wyliczone do wynagrodzenia a otrzymywać będziemy 2 oddzielne przelewy. Jaką mamy gwarancję, że w przyszłym roku nam tego nie zabiorą?
 
Dwa oddzielne przelewy.
Wynagrodzenie plus podwyżka wynikająca ze zwiększenia kwoty bazowej na jednym ( wypłata w oparciu o ustawę budżetową ).
Wynegocjowana podwyżka ( bez zwiększenia kwoty bazowej ) na drugim ( wypłata z rezerwy celowej ).
Jak to zostanie potraktowane formalnie zobaczymy po otrzymaniu stosownego "papieru". Ale ponieważ we wszelkich oficjalnych pismach sygnowanych przez naszą dyrekcję pojawia się słowo "podwyżka", domniemuję, że na dokumencie który otrzymamy do podpisania zobaczymy nowe warunki wynagrodzenia oraz dodatków do tego wynagrodzenia ( oczywiście jeżeli ktoś takie dodatki ma ).
 
Oczywiście że stanowią wartość dodaną. Mężczyzna jest całe życie dzieckiem tylko z wiekiem zabawki drożeją. Kolega pracuje w wolontariacie? Kolejnemu gratuluję dobrego humoru.

zmotywowany, jesteś od marca na forum a każda Twoja konwersacja z kimś (naliczyłem z 6 nicków) kończy się dziecinną wymianą zdań z Twojej strony. Sądząc po Twoich wpisach/pretensjach/obrazach/konfliktach oraz innych danych (IP) piszesz z IAS Lublin. Jesteś pewnie jednym z tych byłych czarnych, którym pomimo przejścia pod OC od ponad pół roku, to wielkie urażone EGO nie pozwala zmienić munduru na zielony i dalej chodzisz w czarnym (btw. ktoś powinien zrobić z tym porządek przy okazji bo sorty w kolorze zielonym każdy ma albo miał czas zamówić) bo lubisz się wywyższać nad innymi. Nie ma wątpliwości że jeśli chodzi o Ciebie to przejście pod OC dopiero teraz nauczy Cię sumiennej roboty szczególnie gdy już niedługo przestaniesz chodzić jedynie tylko klikać myszką na stanowisku RTG.
 
zmotywowany, jesteś od marca na forum a każda Twoja konwersacja z kimś (naliczyłem z 6 nicków) kończy się dziecinną wymianą zdań z Twojej strony. Sądząc po Twoich wpisach/pretensjach/obrazach/konfliktach oraz innych danych (IP) piszesz z IAS Lublin. Jesteś pewnie jednym z tych byłych czarnych, którym pomimo przejścia pod OC od ponad pół roku, to wielkie urażone EGO nie pozwala zmienić munduru na zielony i dalej chodzisz w czarnym (btw. ktoś powinien zrobić z tym porządek przy okazji bo sorty w kolorze zielonym każdy ma albo miał czas zamówić) bo lubisz się wywyższać nad innymi. Nie ma wątpliwości że jeśli chodzi o Ciebie to przejście pod OC dopiero teraz nauczy Cię sumiennej roboty szczególnie gdy już niedługo przestaniesz chodzić jedynie tylko klikać myszką na stanowisku RTG.

W punkt. Troll jakich mało.
 
(btw. ktoś powinien zrobić z tym porządek przy okazji bo sorty w kolorze zielonym każdy ma albo miał czas zamówić)

Jasne, akurat ktoś będzie wydawał punkty, bo paru zakompleksionym krzykaczom nie podoba się czarny kolor.

Nie ma wątpliwości że jeśli chodzi o Ciebie to przejście pod OC dopiero teraz nauczy Cię sumiennej roboty

:ROFLMAO:
 
Okazuje się, że te kwoty netto podwyżek nie są tak dobre, jak na samym początku obiecywano. Ale to i tak lepiej niż nic. Poza tym powinny zostać ujęte, co do zasady, w systemie mnożnikowym i przynajmniej w części Izb tak się ma stać. Jeśli traktować te środki jako nadzwyczajny i bliżej nieokreślony dodatek do pensji, to wtedy nie byłyby to podwyżki pensji. Jeśli prawdziwe są pogłoski, że środki z Funduszu Nagród czy Płac ze skarbowości i cła miałyby zostać przekazane na nauczycieli to byłoby to krzywdzące, a także mogłoby budzić wątpliwości prawne. Czy nie ma czasem jakichś składek pobieranych ze środków na uposażenia służbowe/pracownicze bądź z samych uposażeń na te Fundusze? Jeśli tak, to funkcjonariusze i pracownicy przecież nie muszą wyrażać zgody na ‘’dobroczynne’’ przekazywanie swoich pieniędzy innej grupie zawodowej. Powinno się wprowadzać podwyżki, ale nie kosztem innych zawodów. Można sobie wyobrazić co by się działo, gdyby przekierowano środki na nauczycieli z funduszy przeznaczonych wcześniej np. dla policjantów albo górników.
 
Ostatnia edycja:
zmotywowany, jesteś od marca na forum a każda Twoja konwersacja z kimś (naliczyłem z 6 nicków) kończy się dziecinną wymianą zdań z Twojej strony. Sądząc po Twoich wpisach/pretensjach/obrazach/konfliktach oraz innych danych (IP) piszesz z IAS Lublin. Jesteś pewnie jednym z tych byłych czarnych, którym pomimo przejścia pod OC od ponad pół roku, to wielkie urażone EGO nie pozwala zmienić munduru na zielony i dalej chodzisz w czarnym (btw. ktoś powinien zrobić z tym porządek przy okazji bo sorty w kolorze zielonym każdy ma albo miał czas zamówić) bo lubisz się wywyższać nad innymi. Nie ma wątpliwości że jeśli chodzi o Ciebie to przejście pod OC dopiero teraz nauczy Cię sumiennej roboty szczególnie gdy już niedługo przestaniesz chodzić jedynie tylko klikać myszką na stanowisku RTG.
Sądzac po twoich tez jestes z Lublina i bardzo boli cie dupa jak słyszysz słowo czarny wzp mobilny....z czym masz problem? Nie przyjeli cie? Zazdriścisz im czegoś? Wydaje ci sie ze tam jedt tak super, że mozna sie poobijac? Że tylko siedzą teraz na rtg i klikaja myszką? Może dlatego że tak myslisz i tak pracujesz nikt tam.cie nigdy nie chcial.....Tylko ty masz problem z ludźmi z wzp.Nie widze tego w drugą strone w stosunku do kolegow zielonych.Wręcz przeciwnie wszystko działa w bardzo dobrej atmosferze.Aha jest dobra wiadomość już niedługo będzie jeden kolor munduru( co prawda będzie się różnił ze względu na wykonywane zadania )-założe sie już dzisiaj że i tak zróżnicujesz ludzi....
 
A ja nie. Właśnie się dowiedziałam, że podwyżki nie będą wyliczone do wynagrodzenia a otrzymywać będziemy 2 oddzielne przelewy. Jaką mamy gwarancję, że w przyszłym roku nam tego nie zabiorą?

Dwa oddzielne przelewy pomagają panować nad tym, które środki pochodzą z planu na wynagrodzenia, które z rezerwy celowej. Z punktu widzenia pracownika jest to bez znaczenia. Dostałeś podwyżkę wynagrodzenia/uposażenia i z tej racji jest to kwota przyznana na stałe. A to, z którego paragrafu pochodzi - nie powinno Cię martwić.
Tak naprawdę jedyną istotną różnicą jest to, że niewykorzystane środki z funduszu wynagrodzeń zasilą fundusz nagród, a niewykorzystane środki z rezerwy celowej - zostaną zwrócone do budżetu.
Żeby to lepiej zobrazować - pracownik zarabia 3700 zł brutto. Z tego 3200 jest w planie wynagrodzeń a 500 zł w rezerwie celowej. Pracownik idzie na długotrwałe zwolnienie lekarskie. - 3200 zł - zasili fundusz nagród, a 500 zł wróci do budżetu.

W poprzednich latach (przy okazji poprzednich podwyżek) niektóre izby już stosowały 2 przelewy (w tym moja byłą IAS).
 
Okazuje się, że te kwoty netto podwyżek nie są tak dobre, jak na samym początku obiecywano. Ale to i tak lepiej niż nic. Poza tym powinny zostać ujęte, co do zasady, w systemie mnożnikowym i przynajmniej w części Izb tak się ma stać. Jeśli traktować te środki jako nadzwyczajny i bliżej nieokreślony dodatek do pensji, to wtedy nie byłyby to podwyżki pensji. Jeśli prawdziwe są pogłoski, że środki z Funduszu Nagród czy Płac ze skarbowości i cła miałyby zostać przekazane na nauczycieli to byłoby to krzywdzące, a także mogłoby budzić wątpliwości prawne. Czy nie ma czasem jakichś składek pobieranych ze środków na uposażenia służbowe/pracownicze bądź z samych uposażeń na te Fundusze? Jeśli tak, to funkcjonariusze i pracownicy przecież nie muszą wyrażać zgody na ‘’dobroczynne’’ przekazywanie swoich pieniędzy innej grupie zawodowej. Powinno się wprowadzać podwyżki, ale nie kosztem innych zawodów. Można sobie wyobrazić co by się działo, gdyby przekierowano środki na nauczycieli z funduszy przeznaczonych wcześniej np. dla policjantów albo górników.
OD... SIĘ OD NAUCZYCIELI!!!
Okazuje się, że niestety kobietki mają większe jaja od nas - np.późna jesień 2018
Bardzo, bardzo je popieram.
Żeby nie było wątpliwości moja pani ŻONA jest nauczycielką.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry