• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Kompot, mały, poróżniony

Dodaliście wzrost kwoty bazowej i w zw z tym wcześniejszy wzrost zasadniczej, dodatku za stopień i stażowego?Ew awans w stopniu?

Bo wrzuciliście żale na niskie kwoty, a nie wiem, czy wszystko zliczyliście od początku roku


Zmotywowany

Weż coś zrób z mocowaniem tekstu bo tego się czytać nie da

A CELNICYPL to nie tylko Sławek, ale tysiące z nas

I powinno nas być jeszcze więcej

Zadelkarowanych, płacących, i aktywnych

A nie forumowych narzekaczy od niespełna miesiąca
 
Kompot, mały, poróżniony

Dodaliście wzrost kwoty bazowej i w zw z tym wcześniejszy wzrost zasadniczej, dodatku za stopień i stażowego?Ew awans w stopniu?

Bo wrzuciliście żale na niskie kwoty, a nie wiem, czy wszystko zliczyliście od początku roku


Zmotywowany

Weż coś zrób z mocowaniem tekstu bo tego się czytać nie da

A CELNICYPL to nie tylko Sławek, ale tysiące z nas

I powinno nas być jeszcze więcej

Zadelkarowanych, płacących, i aktywnych

A nie forumowych narzekaczy od niespełna miesiąca
Bolo za tekst sory. Nie ma przywódców czytaj przewodniczących z prawdziwego zdażenia. Tylko jeszcze Sławek daje "ducha". Związek ma dbać i realizować postulaty środowiska chyba jasne w kontekście zrównania uprawnień mundurowych. Przestań o forumowiczach z miesięcznym stażem bo chciałbym aby narzekaczy z jedno dniwym godzinnym starzem było jak najwięcej bo dzięki temu związek wie co ma robić. Jesteśmy od początku w zz Celnicy pl z nadzieją że coś to zmieni a nie dla samego bycia. Zachęcam wszystkich jak pisze bolo narzekaczy do logowania się na stronie. Nawet jedno godzinny forumowicz napewno coś dobrego wniesie do sprawy. Super optymistów też oczywiście zapraszamy chyba wszyscy członkowie zz Celnicy.pl. Do tych demagogów piszących o jednostkach i ich zaangażowaniu jeszcze raz napiszę od...e się od środowiska które przez lata pokazało ogromną determinację w dążeniu do normalności. Wielki szacunek dla Sławka Zarządu i Nas wszystkich za postawę w obronie godności fc SC i SCS. Jeszcze raz Sławek bez wazeliny -Wielkie dzięki!!!
 
Ostatnia edycja:
@zmotywowany zgadzam się z Tobą - lokalni szefowie zz istnieją tylko na papierze. Kto ma informować ludzi jak nie oni, kto ma poderwać ludzi jak nie oni. Proszę nie wysyłać mnie na poszukiwania przewodniczącego lokalnych struktur. Wychodzę z założenia, że to on sam powinien chcieć być znany. Na przykładzie własnej izby mogę powiedzieć, że szefowi lokalnych struktur Solidarności nie wierzy nikt, a przewodniczącego celnicy.pl zdecydowana większość na oczy nie widziała. Forum celnicy.pl czyta niewiele osób, na skarbowcy.pl nawet nie wchodzą. Ja ze swojej strony zrobiłem co mogłem, ale ja nie zastąpię działacza zz. Ludzie potrzebują przywódcy, jeden Przewodniczący na całą Polskę to trochę mało.
 
Ostatnia edycja:
co my biedni byśmy bez niektórych forumowych gwiazd znaczyli ?
nie karmić trolli !

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
@aquirre nie jestem trollem, gwiazdą też nie. A mam wrażenie, że takich jak Ty skuteczność akcji nie interesuje. Interesuje Ciebie ujadanie, że ludzie są bierni. Świetnie obrażasz. Samo hasło "celniku zadeklaruj się" nie spowoduje reakcji na masową skalę.
 
@aquirre nie jestem trollem, gwiazdą też nie. A mam wrażenie, że takich jak Ty skuteczność akcji nie interesuje. Interesuje Ciebie ujadanie, że ludzie są bierni. Świetnie obrażasz. Samo hasło "celniku zadeklaruj się" nie spowoduje reakcji na masową skalę.


Nieco "po bandzie" poleciałeś wobec Kolegi @aquirre, ale co do struktur regionalnych, możesz mieć
całkowitą rację. Niestety, jest to problem nierozwiązywalny odgórnie, gdyż tylko ludzie z regionu
wybierają swoich przedstawicieli i tylko oni mogą ich w razie potrzeby zmienić. Sławek MUSI
mieć pomocników w regionach, lecz MUSI jednocześnie współpracować z tymi, których "otrzymał"
z tych regionów. Nawet jeśli jest świadomy ich niewłaściwej postawy i działań, to nie ma prawa
tego kwestionować.

W tym wypadku nie istnieje zależność przełożony - podwładny, pozostaje mu zatem tylko prosić i ...
liczyć na rozsądek członków regionalnych oraz zdecydowane działania regionalnych aktywistów
podobnych Tobie.

Twierdzisz, że Ty nie możesz nic zrobić. Otóż MOŻESZ, lecz musisz się w tym wykazać właśnie
taką aktywnością, jakiej oczekujesz od innych! Jako członek związku masz wszak prawo, aby
zwrócić się do pozostałych członków o poparcie "wotum nieufności" wobec regionalnego "szefa"
związku, proponując jednocześnie na to miejsce właściwszą osobę, w tym również siebie.

Jeżeli uznajesz, że takie zadziałanie jest zbyt trudne, to powinieneś posiąść także świadomość,
iż właściwa działalność struktur związkowych, jest od tego znacznie trudniejsza ...
 
Nie wiem czy wiecie ale z izb zabierane są pieniądze z tzw. oszczędności. Jak tak dalej pójdzie zabiorą i premie. Czy nie jest to moment aby podnieść głos? Nie jesteśmy lubianą grupą zawodową, ale może trzeba głośno wykrzyczeć, że przez ostatnie lata zrobiono z nas dziadów. Mam bowiem wrażenie, że przyszłoroczne podwyżki oddalają się od nas w tempie pendolino.
 
Nie wiem czy wiecie ale z izb zabierane są pieniądze z tzw. oszczędności. Jak tak dalej pójdzie zabiorą i premie. Czy nie jest to moment aby podnieść głos? Nie jesteśmy lubianą grupą zawodową, ale może trzeba głośno wykrzyczeć, że przez ostatnie lata zrobiono z nas dziadów. Mam bowiem wrażenie, że przyszłoroczne podwyżki oddalają się od nas w tempie pendolino.
Też o tym słyszałam. Zbierają kasę dla nauczycieli, nam dali podwyżki a to że nie będzie na nagrody, socjal itd.i że może wyjdziemy na tym na minus to raczej nikogo nie wzruszy... W końcu podwyżki były...
 
Nie wiem czy wiecie ale z izb zabierane są pieniądze z tzw. oszczędności. Jak tak dalej pójdzie zabiorą i premie. Czy nie jest to moment aby podnieść głos? Nie jesteśmy lubianą grupą zawodową, ale może trzeba głośno wykrzyczeć, że przez ostatnie lata zrobiono z nas dziadów. Mam bowiem wrażenie, że przyszłoroczne podwyżki oddalają się od nas w tempie pendolino.

Piszesz kolego jaka jest rzeczywistość i nie ma co tracić czasu na odpisywanie o oczywistej oczywistości odnośnie faktu że jak jakiś dzielny chce zostać szefem struktur związkowych i zostaje wybrany przez funkcjonariuszy ma dbać o interesy wspomnianych wyborców którzy obdarzyli gościa zaufaniem a nie w imię partykularnych kożyści ślinić się do władzy czekając na ochłap z pańskiego stołu. Odnośnie kolegi który pisał o gwiazdach to nie trać czasu bo przecież jegomość nic sensownego na tym forum nie napisał. Może jest jednym z wspomnianych "idealistów" związkowych.
 
Ostatnia edycja:
Tobie bym radził zacząć zaklinać jakiś słownik, a nie czepiać się członków forum. Czasami @cat pisze dość mało zrozumiale ale tym razem radzę cofnąć się kilka postów i czytać jego post aż do zrozumienia.

Nie piszę o @cat. Czytaj ze zrozumieniem. Jak dla mnie pisze bardzo zrozumiale i bardzo rozsądnie chociaż ma swój styl. Co do mojego wg ciebie "czepialstwa" to twierdzisz że pisząc bzdury nikt nie może wskazać że nie masz racji? Kolego specjalistów było wielu.......... .
 
Ostatnia edycja:
4.04.2019 r. przed Urzędami Wojewódzkimi Solidarność organizuje demonstracje. Może czas połączyć siły członkowie zz wraz z osobami do zz nienależącymi i powalczyć o swoje. Siła, co udowodnili nauczyciele, tkwi w tłumie.
 
W związku z informacjami, mam nadzieję pogłoskami tylko, o grabieży oszczędności na funduszach płac proponuję szybkie pytanie do Szefa KAS. Jeszcze dzisiaj moglibyśmy wysłać wieczorem.
Poniżej przykładowy tekst.
Co o tym myślicie?

"Otrzymujemy informacje, że Ministerstwo Finansów planuje przejąć oszczędności na funduszach płac i inne środki(jakie?) w poszczególnych Izbach Administracji Skarbowej.

Wnioskujemy o udostępnienie informacji publicznej czy ten diabelski pomysł (zrzutka na dziurę w budżecie, podwyżki w innych grupach zawodowych) jest prawdziwy?

Jeżeli to jest prawda, to wnosimy o jedyne możliwe zachowanie Szefa KAS - tj. jednoznaczne wystąpienie do Premiera RP oprotestowujące próbę okradania Pana podwładnych przez Rząd RP. Mamy nadzieję, że nie wyrazi Pan na to zgody i wprost zakomunikuje swoim zwierzchnikom, że w razie gdy dojdzie do grabieży pieniędzy Pana podwładnych, ustąpi Pan ze stanowiska.

Tak powinien zachować się każdy odpowiedzialny przełożony."

Proszę o uwagi.
 
W związku z informacjami, mam nadzieję pogłoskami tylko, o grabieży oszczędności na funduszach płac proponuję szybkie pytanie do Szefa KAS. Jeszcze dzisiaj moglibyśmy wysłać wieczorem.
Poniżej przykładowy tekst.
Co o tym myślicie?

"Otrzymujemy informacje, że Ministerstwo Finansów planuje przejąć oszczędności na funduszach płac i inne środki(jakie?) w poszczególnych Izbach Administracji Skarbowej.

Wnioskujemy o udostępnienie informacji publicznej czy ten diabelski pomysł (zrzutka na dziurę w budżecie, podwyżki w innych grupach zawodowych) jest prawdziwy?

Jeżeli to jest prawda, to wnosimy o jedyne możliwe zachowanie Szefa KAS - tj. jednoznaczne wystąpienie do Premiera RP oprotestowujące próbę okradania Pana podwładnych przez Rząd RP. Mamy nadzieję, że nie wyrazi Pan na to zgody i wprost zakomunikuje swoim zwierzchnikom, że w razie gdy dojdzie do grabieży pieniędzy Pana podwładnych, ustąpi Pan ze stanowiska.

Tak powinien zachować się każdy odpowiedzialny przełożony."

Proszę o uwagi.

Dla mnie tekst jest w porządku. Pogrubiłbym tylko słowa "diabelski" i "grabież" oraz wysłał od prezydenta po premiera. Tylko chyba tym razem trzeba działać szybko. Na skarbowcach ktoś napisał, że do izb jest wysyłane pismo w sprawie zawieszenia funduszu oszczędności.
 
Ostatnia edycja:
W związku z informacjami, mam nadzieję pogłoskami tylko, o grabieży oszczędności na funduszach płac proponuję szybkie pytanie do Szefa KAS. Jeszcze dzisiaj moglibyśmy wysłać wieczorem.
Poniżej przykładowy tekst.
Co o tym myślicie?
...

Proszę o uwagi.


Przy stabilnej sytuacji rządu, takie pismo byłoby jak najbardziej "na miejscu". Jednak, gdyby nawet
(w co wątpię) szef zachował się honorowo, to kimże on jest, by mógł "straszyć" swoim odejściem ?!

Moim zdaniem, można przypisać poprzez owe pogłoski, iż ich wykonanie godzi również w zasady
wiadomego "porozumienia", zatem ewentualna reakcja pracowników i funkcjonariuszy KAS, dająca
upust słusznemu ich wzburzeniu, jest co najmniej nieprzewidywalna i z pewnością nie będzie ona
podlegać jakiejkolwiek kontroli.

Pomimo otrzymania podwyżek, tak ich sposób podziału, jak również faktyczna kwota, otrzymana
ostatecznie przez poszczególne osoby, wzbudzają w przeważającej części (o ile nie w całości)
zatrudnionych jedynie żal i zawód w porównaniu do "ładnie wyglądającej" kwoty 655 zł.
Owszem, środowisko posiada olbrzymią wytrzymałość, ale i ona jest ograniczona ...
 
cat .... w punkt :)
nie należy schodzić poniżej pewnego poziomu w przekazie.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
4.04.2019 r. przed Urzędami Wojewódzkimi Solidarność organizuje demonstracje. Może czas połączyć siły członkowie zz wraz z osobami do zz nienależącymi i powalczyć o swoje. Siła, co udowodnili nauczyciele, tkwi w tłumie.
Żartujesz sobie ?! Chcesz wspierać związek który chciał okraść funkcjonariuszy z 13.5 % podwyżki ?! Mimo tego ze maja zerowe zasługi dla podwyżek. Teraz też S robi krecia robotę nauczycielom.
 
Back
Do góry