• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
  Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

  Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
  Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
  Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
  Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Plan działania❕

Koleżanki i Koledzy❗

W związku z pytaniami o szanse na wdrożenie statusu urzędnika KAS i ustawy o SCS przedstawiamy skrótowo plan na przyjęcie projektów obywatelskich, pod którymi zbieracie podpisy❗

✔️Po pierwsze bazujemy na doświadczeniu jakie zdobyliśmy z projektem obywatelskim, który jako pierwszy w historii RP został przyjęty i obowiązuje już kilka lat. Tak się składa, że jako pierwszy w Polsce przyjęto nasz projekt i korzystając z okazji jeszcze raz pragnę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się wtedy w zbiórkę podpisów. Kłaniam się Wam i czapki z głów przed Wami, jak również przed wszystkimi, którzy już zaangażowali się lub planują włączyć się w zbiórkę podpisów pod aktualnymi projektami. Dziękuję❤️

✔️Jeśli zbierzemy minimum 100 tys. podpisów pod każdym z projektów(będziemy mieli na to 3 miesiące od Postanowienia Marszałka Sejmu) to złożymy Wasze podpisy w Sejmie kilka miesięcy przed wyborami, tak jak ten pierwszy przyjęty i już obowiązujący projekt obywatelski.

✔️Po drugie, równolegle udamy się do wszystkich Klubów, Bloków i Kół Parlamentarnych i dzięki temu zbudujemy koalicję, która poprze ten kierunek. Tutaj także opieramy się na doświadczeniu w tej dziedzinie z poprzedniego projektu obywatelskiego, który tak samo złożyliśmy w Sejmie kilka miesięcy przed wyborami.

✔️Po trzecie, projekt obywatelski, jako jedyny przechodzi na nową kadencję, wszystkie inne wędrują do kosza po skończonej kadencji Sejmu, co oznacza, że będzie to jeden z pierwszych projektów, którym zajmie się nowy Sejm. Oczywiście w rozmowach będziemy zabiegać o przyjęcie w obecnej kadencji, ale mamy plan, który już raz zrealizowaliśmy z przejściem na nową kadencję.

Sejm musi się nim zająć w określonym w regulaminie Sejmu terminie.

✔️A zatem, mając wcześniej wyrażone poparcie jw. za koncepcją wprowadzającą status urzędnika KAS i ustawę o SCS zapewniam, że wdrożymy projekty.

Tak jak już raz to zrobiliśmy❗

Przyjęto nasz projekt, który wydawał się nierealny. Było to w sprawie, o którą środowisko zawodowe walczyło bezskutecznie ponad ćwierć wieku, a dzisiaj tysiące już z tego z radością korzysta i cieszy się dobrodziejstwem jaki głównie dzięki projektowi obywatelskiemu obowiązuje w prawie.
DZIAŁAMY❗

WSZYSTKO W NASZYCH RĘKACH❗

ZJEDNOCZENI OSIĄGNIEMY CEL I ZWYCIĘŻYMY❗✌️✌️✌️Pozdrawiam

Sławomir Siwy

Pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej
 

Attachments

 • Komitet SCS wykaz.doc
  73,5 KB · Wyświetleń: 240
 • Komitet KAS wykaz.doc
  79 KB · Wyświetleń: 173
Back
Do góry