• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Oferta dotycząca kursów organizowanych przez WOPR Radom

Witam ,
Koleżanki i koledzy ,

Zarząd ZZ CELNICY PL nawiązał współpracę z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Radomiu dla członków związku w zakresie możliwości odbycia kursu i uzyskania Patentu Sternika Motorowodnego na preferencyjnych warunkach. Oferta WOPR w załączeniu.

Wszelkie informacje można uzyskać od Kolegi Pawła Piniewicza Wiceprezesa Zarządu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Radomiu pod numerem telefonu 784 861 840 lub drogą e-mail: piniepaw@wp.pl .

Oferta dotyczy członków w całym kraju i możliwe będzie dofinansowanie przez ZZ CELNICY PL, informacje w tej sprawie otrzymają Przewodniczący ZOI. W dalszym etapie będzie możliwość szkolenia i uzyskania uprawnień na Licencję na holowania narciarza.

WOPR w Radomiu jest autoryzowanym członkiem Polskiego Związku Motorowodnego w Narciarstwa Wodnego posiadającym dwudziestoparoletnie doświadczenie w prowadzeniu motorowodnych szkoleń i dysponuje doświadczoną kadra instruktorską.

Zarządowi WOPR w Radomiu bardzo serdecznie dziękujemy za współpracę i organizację szkoleń.

Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów
Za Zarząd
Przewodnicząca
Jolanta Haron
 

Attachments

Myślę, że w nieciekawej sytuacji wielu z nas, kursy doskonalące umiejętności bądź wiedzę są bardzo pożądane i faktycznie pomocne.

Dlatego bardzo proszę Panią Jolantę Haron o organizację i dofinansowanie jeszcze innych szkoleń i kursów, m.in.:
płetwonurka, spadochroniarza, motolotniarza, pilota samolotu/helikoptera, spawacza nad- i podwodnego, kierowcy wózka widłowego, kierowcy pojazdów ciężkich, magazyniera, bibliotekarza, dietetyka, masażysty, psychoterapeuty. Może jeszcze eksploatacji krypto-walut oraz wykorzystania sztucznej inteligencji i paru innych ...

POWAŻNIE !!
 
Dzień dobry, dobry żart zawsze na miejscu. Podjęliśmy współpracę z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Radomiu w celu organizacji na dalszym etapie kursów PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ. Pozdrawiam
 
😥
Bardzo mi przykro, że moje słowa zostały przez zarząd przyjęte jako zwykły żart ...
Ja uważam, że Twoje słowa to nie żart. Chciałbym zapisać się na kurs instruktora przewodników psów służbowych, wykorzystam w pracy dla kas (mam 25 letnie doświadczenie w tej dziedzinie, ale jestem za głupi żeby dostąpić cywilnie tychże cymesów).
Instruktor szkolenia przewodników psów służbowych i psów służbowych od 2008r., z uprawnieniami MF.
Spawaczem podwodnym i operatorem wózka widłowego UDT niekoniecznie!
 
Ostatnia edycja:
Pomysł @Lord Vader jest bardzo dobry. Tylko nie związki powinny to organizować.
Warto byłoby na wzór MON zachęcić MF (podpowiedziećieć im na którymś roboczym spotkaniu), żeby uruchomili program rekonwersji.
Wojsko dba o swoich emerytów i zależy im, żeby na emeryturze znaleźli godne zajęcie. MON płaci za szkolenia zawodowe, czy studia podyplomowe.
Na przekwalifikowanie można dostać 10800 zł (zależy od stażu)
Jest to sprawdzone, działające od lat rozwiązanie.

 
Pomysł @Lord Vader jest bardzo dobry. Tylko nie związki powinny to organizować.
Warto byłoby na wzór MON zachęcić MF (podpowiedziećieć im na którymś roboczym spotkaniu), żeby uruchomili program rekonwersji.
Wojsko dba o swoich emerytów i zależy im, żeby na emeryturze znaleźli godne zajęcie. MON płaci za szkolenia zawodowe, czy studia podyplomowe.
Na przekwalifikowanie można dostać 10800 zł (zależy od stażu)
Jest to sprawdzone, działające od lat rozwiązanie.

MF rekonwersję ma między pośladkami. Mimo zmiany warty, wartę w mojej branży pełni człowiek z tylnego siedzenia.
 
Ostatnia edycja:
Ja uważam, że Twoje słowa to nie żart. Chciałbym zapisać się na kurs instruktora przewodników psów służbowych, wykorzystam w pracy dla kas (mam 25 letnie doświadczenie w tej dziedzinie, ale jestem za głupi żeby dostąpić cywilnie tychże cymesów).
Instruktor szkolenia przewodników psów służbowych i psów służbowych od 2008r., z uprawnieniami MF.
Spawaczem podwodnym i operatorem wózka widłowego UDT niekoniecznie!

Wszak podkreśliłem przy wpisie słowo "POWAŻNIE".

Oczywiście, nie byłem i nie jestem w stanie wymienić wszystkich szkoleń, którymi Koleżeństwo byłoby zainteresowane. Wyszedłem z założenia, że skoro nie stać nas na szerszą pomoc prawną (np. dot. wiadomego art. 41) ale mniejszym kosztem można dofinansować naszymi pieniędzmi patenty sternika jako szkolenia w zakresie indywidualnej rekreacji, to czemużby nie dofinansować naszym członkom szkoleń o charakterze wspomagającym byt.
Różne są koleje życia, a przykładowo przymusowi emeryci z marną, minimalną EM i potencjalną - o wiele marniejszą - e. ZUS'owską, zyskaliby naprawdę znaczące wsparcie.

@PJS masz rację, jeśli chodzi Ci dosłownie o "organizowanie". Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by nasz związek przyczynił się, organizując inicjatywę i wsparcie dla organizacji szkoleń i kursów (także z włączeniem dofinansowania).
 
Wszak podkreśliłem przy wpisie słowo "POWAŻNIE".

Oczywiście, nie byłem i nie jestem w stanie wymienić wszystkich szkoleń, którymi Koleżeństwo byłoby zainteresowane. Wyszedłem z założenia, że skoro nie stać nas na szerszą pomoc prawną (np. dot. wiadomego art. 41) ale mniejszym kosztem można dofinansować naszymi pieniędzmi patenty sternika jako szkolenia w zakresie indywidualnej rekreacji, to czemużby nie dofinansować naszym członkom szkoleń o charakterze wspomagającym byt.
Różne są koleje życia, a przykładowo przymusowi emeryci z marną, minimalną EM i potencjalną - o wiele marniejszą - e. ZUS'owską, zyskaliby naprawdę znaczące wsparcie.

@PJS masz rację, jeśli chodzi Ci dosłownie o "organizowanie". Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by nasz związek przyczynił się, organizując inicjatywę i wsparcie dla organizacji szkoleń i kursów (także z włączeniem dofinansowania).
Dzień dobry, ze wszystkimi twierdzeniami się zgadzamy. Obecny poziom szkolenia w KAS, w naszej ocenie jest bardzo niski lub niewystarczący. Widać ogromne luki kompetencyjne w wielu obszarów, dla przykładu podam taryfikacje (nie ma już dawnego egzaminatora z taryfikacji, "pogromcy" na kursach zasadniczych), stosowanie przepisów akcyzy, znajomość przepisów celnych, ograniczenia pozataryfowe , rachunkowość. Dopóki pracuja/pelnią służbę osoby z ponad 25 - letnim doświadczeniem jeszcze jakoś wszystko się trzyma. Widzimy od kilku lat przesunięcie ciężkości na rzecz obsługi systemów oraz szkolenia miękkie, które są potrzebne ale jako uzupełnienie szkoleń "twardych". Od czerwca dyskutujemy w Zarządzie o uruchomieniu programu dot. dokształcania zawodowego, aby nasi czonkowie rozwijali swoje umiejętności, awansowali, zajmowali stanowiska kierownicze. Temat ostatecznie załatwimy podczas wrześniowego posiedzenia Zarządu. Dziękujemy za ten głos, bo to potwierdza, że jest taka potrzeba. Trzeba tylko pamiętać, że główne źródło dochodu związku, to skladki płacone przez członków. Składkę 15 zł płacą członkowie innych związków, które nie opłacają np. pomocy prawnej w takiej skali jak my to robimy. Musimy rozważyć na ile inicjatyw nas stać. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Witajcie.dowiedzialem się w WOPR RADOM , że egzamin na patent sternika planowany jest na 22 września (niedziela) a zajęcia praktyczne można będziie zrobić 21 września (sobote). O więcej informacji dzwońcie do Pawła Piniewicza 784861840
 
Dzień dobry, ze wszystkimi twierdzeniami się zgadzamy. Obecny poziom szkolenia w KAS, w naszej ocenie jest bardzo niski lub niewystarczący. Widać ogromne luki kompetencyjne w wielu obszarów, dla przykładu podam taryfikacje (nie ma już dawnego egzaminatora z taryfikacji, "pogromcy" na kursach zasadniczych), stosowanie przepisów akcyzy, znajomość przepisów celnych, ograniczenia pozataryfowe , rachunkowość. Dopóki pracuja/pelnią służbę osoby z ponad 25 - letnim doświadczeniem jeszcze jakoś wszystko się trzyma. Widzimy od kilku lat przesunięcie ciężkości na rzecz obsługi systemów oraz szkolenia miękkie, które są potrzebne ale jako uzupełnienie szkoleń "twardych". Od czerwca dyskutujemy w Zarządzie o uruchomieniu programu dot. dokształcania zawodowego, aby nasi czonkowie rozwijali swoje umiejętności, awansowali, zajmowali stanowiska kierownicze. Temat ostatecznie załatwimy podczas wrześniowego posiedzenia Zarządu. Dziękujemy za ten głos, bo to potwierdza, że jest taka potrzeba. Trzeba tylko pamiętać, że główne źródło dochodu związku, to skladki płacone przez członków. Składkę 15 zł płacą członkowie innych związków, które nie opłacają np. pomocy prawnej w takiej skali jak my to robimy. Musimy rozważyć na ile inicjatyw nas stać. Pozdrawiam
Taryfa to mój konik. Przez co większość naczalatwa mnie chyba nienawidziła, zwłaszcza w erze rewident - cyfra - sprawdzający.

Choć ten ostatni to czysta fikcja. Klepał sprawdzenie z datą 2 tygodnie do tyłu co najmniej.

Z ostrożności procesowej napiszę, że to tylko nieprawdziwa teza do dyskusji.

Jak ta, że jak ktoś coś ogarniał, to od razu był wymieniany. Zwłaszcza na stanowisku kierowcy 🙂.
 
Dzień dobry, informujemy, że Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Radomiu rozpoczyna zapisy na kursy PIERWSZEJ POMOCY MEDYCZNEJ. Wszelkie informacje można uzyskać od Kolegi Pawła Piniewicza Wiceprezesa Zarządu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Radomiu pod numerem telefonu 784 861 840 lub drogą e-mail: piniepaw@wp.pl . Pozdrawiam serdecznie
 
Back
Do góry