• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór funkcjonariusz SCS

Hej, czy jest tutaj ktoś kto obecnie bierze udział w rekrutacji do SCS na Śląsku? Test wiedzy 11.03 Katowice?
 
Postarajcie się dostać do prawdziwej służby, gdzie podwyżki przewyższają inflację. A nie są od niej niższe.
Musze Cię zmartwić Kolego, ale obecnej inflacji żadna służba nie rekompensuje, a w cywilu to w ogóle się trzeba cieszyć, że się ma pracę.
A "na swoim" jest jeszcze gorzej, bo wyniki gorsze od czasów Covid o 30%, a pracownicy chcieliby podwyżkę, bo przecież jest inflacja.
Niestety, prawdziwa ekonomia nie zna litości i nic nie spada z nieba, bo się należy.
Jak pójdziesz w straty, to jest jeszcze fajniej, bo pracujesz nie tyle że za darmo, to do tego dokładasz!
 
Ciekawe w jaki sposób niby można kogoś przygotować
Trzeba tylko posiadać tajną wiedze psychologów, jak nakłamać w testach, żeby zrobić z siebie super-funka: wrażliwego na krzywdy, ale twardego i nieustępliwego, inteligentnego, ale nie takiego, co zjadł wszystkie rozumy i wie więcej od przełożonych...itd itp.
No i do ravena to akurat można się wyuczyć, to wszystko są podobne schematy.
 
Podobno kandydaci przyjęci po 08.2021 teraz muszą odbyć ~3-miesięczną służbę przygotowawczą (nie wiem czy to dobre określenie, może raczej szkolenie?) w skoszarowanej formie, na wzór innych służb. Czy ktoś już leci tym trybem i może powiedzieć jak to wygląda w praktyce? Są głosy, że jest to cykl kilkudniowych wyjazdów i zdalnych zajęć, ale też takie że jest to rzeczywiście 3-miesięczny wyjazd i skoszarowanie przez cały ten okres.
 
Podobno kandydaci przyjęci po 08.2021 teraz muszą odbyć ~3-miesięczną służbę przygotowawczą (nie wiem czy to dobre określenie, może raczej szkolenie?) w skoszarowanej formie, na wzór innych służb. Czy ktoś już leci tym trybem i może powiedzieć jak to wygląda w praktyce? Są głosy, że jest to cykl kilkudniowych wyjazdów i zdalnych zajęć, ale też takie że jest to rzeczywiście 3-miesięczny wyjazd i skoszarowanie przez cały ten okres.
Nasi "młodzi" przyszli końcem 2021 i nic takiego nie mają, miesiąc praktyk i narazie tyle
 
Nasi "młodzi" przyszli końcem 2021 i nic takiego nie mają, miesiąc praktyk i narazie tyle
Pewnie trafili do działów "zadaniowych" i mają tzw szkolenia praktyczne prowadzone na szybko przez "starych" w myśl zasady - praktyka czyni
mistrza ( z piernika zrobi cukiernika) :devilish:
 
Ludzie, kogo to obchodzi. Piszcie sobie na forum urzędu pracy czy coś. Albo na skarbowcach, jako funkcjonariusze KAS 😂 Ta firma nigdy nie będzie poważna, nadal są ludzie, którzy godzą się na role opiekuna. Za frajer...
 
Ostatnia edycja:
Witam,
Na wstępie powiem że nie jestem członkiem jakiegokolwiek związku w służbie od 8 miesięcy, a nie wstąpiłem do związku z prostego powodu nic taki związek dla mnie nie oferuje większość urzytkównikow tego forum to emeryci którym się nudzi następna część z Was wyrzuca tu gorzkie żale jak to nie jest źle itd. Ale siedzi dalej i robi minimum z minimum .Wydaje mi się że boicie się młodych bo im się chce pracować najważniejsze są emerytury 15 15a itd. A ze służbą mundurowa macie tyle wspólnego co listonosze nie obrażając listonoszy. Posty wrzucane przez młodych odrazy są wyśmiewane blokowane. Pewnie zaraz będzie pytanie skoro nie jestem w związku co tu szukam, i nie powinienem tu pisać związki pod jaka nazwa by nie były i skąd się nie wywodziły nie zachęcają do wstąpienia w szeregi nic nie proponują dla młodych tylko m- ka i nic więcej. Szanujcie nas bo my zaczynamy przyjmujemy Wasze obowiązki czy to służba celna czy skarbowa zgorzknienie jakie jest na tym forum i próba zniechęcenia młodych przekracza wszelkie granice, opowiadanie że jak starzy odejdą to będzie się działo śmieszy mnie i większość młodych nikt nie jest nie zastąpiony nauczcie się tego i odejdziecie z honorem i podniesiona głowa, albo przekazujcie wiedzę żeby coś po was zostało. I żeby nie było zaraz co ja tam wiem o służbie mi też zostało parę lat mnie też chwyta 15 latka pomimo to chce pracować a nie narzekać zawsze mozna odejść z godnością ale trzeba mieć odwagę i pomysł na przyszłość.
 
Gratuluję wyboru służby i dobrego humoru, powodzienia
szkoda tylko, że karierę zaczynasz od krytykanctwa a pomimo tego żądasz szacunku nie mając go dla innych, no, ciekawa postawa...
mnie to akurat nie dziwi, nie jedno już widziałam więc jeszcze raz życzę Ci powodzenia
 
Witam,
Na wstępie powiem że nie jestem członkiem jakiegokolwiek związku w służbie od 8 miesięcy, a nie wstąpiłem do związku z prostego powodu nic taki związek dla mnie nie oferuje większość urzytkównikow tego forum to emeryci którym się nudzi następna część z Was wyrzuca tu gorzkie żale jak to nie jest źle itd. Ale siedzi dalej i robi minimum z minimum .Wydaje mi się że boicie się młodych bo im się chce pracować najważniejsze są emerytury 15 15a itd. A ze służbą mundurowa macie tyle wspólnego co listonosze nie obrażając listonoszy. Posty wrzucane przez młodych odrazy są wyśmiewane blokowane. Pewnie zaraz będzie pytanie skoro nie jestem w związku co tu szukam, i nie powinienem tu pisać związki pod jaka nazwa by nie były i skąd się nie wywodziły nie zachęcają do wstąpienia w szeregi nic nie proponują dla młodych tylko m- ka i nic więcej. Szanujcie nas bo my zaczynamy przyjmujemy Wasze obowiązki czy to służba celna czy skarbowa zgorzknienie jakie jest na tym forum i próba zniechęcenia młodych przekracza wszelkie granice, opowiadanie że jak starzy odejdą to będzie się działo śmieszy mnie i większość młodych nikt nie jest nie zastąpiony nauczcie się tego i odejdziecie z honorem i podniesiona głowa, albo przekazujcie wiedzę żeby coś po was zostało. I żeby nie było zaraz co ja tam wiem o służbie mi też zostało parę lat mnie też chwyta 15 latka pomimo to chce pracować a nie narzekać zawsze mozna odejść z godnością ale trzeba mieć odwagę i pomysł na przyszłość.

WTF?!
1. Ortografia.
2. Interpunkcja.

Jeżeli taka "mołodziesz" przejmie po mnie obowiązki, to ekhm... skłoniłeś mnie do służby do ostatniego dnia życia :)
 
Witam,
Na wstępie powiem że nie jestem członkiem jakiegokolwiek związku w służbie od 8 miesięcy, a nie wstąpiłem do związku z prostego powodu nic taki związek dla mnie nie oferuje większość urzytkównikow tego forum to emeryci którym się nudzi następna część z Was wyrzuca tu gorzkie żale jak to nie jest źle itd. Ale siedzi dalej i robi minimum z minimum .Wydaje mi się że boicie się młodych bo im się chce pracować najważniejsze są emerytury 15 15a itd. A ze służbą mundurowa macie tyle wspólnego co listonosze nie obrażając listonoszy. Posty wrzucane przez młodych odrazy są wyśmiewane blokowane. Pewnie zaraz będzie pytanie skoro nie jestem w związku co tu szukam, i nie powinienem tu pisać związki pod jaka nazwa by nie były i skąd się nie wywodziły nie zachęcają do wstąpienia w szeregi nic nie proponują dla młodych tylko m- ka i nic więcej. Szanujcie nas bo my zaczynamy przyjmujemy Wasze obowiązki czy to służba celna czy skarbowa zgorzknienie jakie jest na tym forum i próba zniechęcenia młodych przekracza wszelkie granice, opowiadanie że jak starzy odejdą to będzie się działo śmieszy mnie i większość młodych nikt nie jest nie zastąpiony nauczcie się tego i odejdziecie z honorem i podniesiona głowa, albo przekazujcie wiedzę żeby coś po was zostało. I żeby nie było zaraz co ja tam wiem o służbie mi też zostało parę lat mnie też chwyta 15 latka pomimo to chce pracować a nie narzekać zawsze mozna odejść z godnością ale trzeba mieć odwagę i pomysł na przyszłość.
Ciekawe co by na to powiedziała Agata Flis? aż strach się bać!
 
Witam,
Na wstępie powiem że nie jestem członkiem jakiegokolwiek związku w służbie od 8 miesięcy, a nie wstąpiłem do związku z prostego powodu nic taki związek dla mnie nie oferuje większość urzytkównikow tego forum to emeryci którym się nudzi następna część z Was wyrzuca tu gorzkie żale jak to nie jest źle itd. Ale siedzi dalej i robi minimum z minimum .Wydaje mi się że boicie się młodych bo im się chce pracować najważniejsze są emerytury 15 15a itd. A ze służbą mundurowa macie tyle wspólnego co listonosze nie obrażając listonoszy. Posty wrzucane przez młodych odrazy są wyśmiewane blokowane. Pewnie zaraz będzie pytanie skoro nie jestem w związku co tu szukam, i nie powinienem tu pisać związki pod jaka nazwa by nie były i skąd się nie wywodziły nie zachęcają do wstąpienia w szeregi nic nie proponują dla młodych tylko m- ka i nic więcej. Szanujcie nas bo my zaczynamy przyjmujemy Wasze obowiązki czy to służba celna czy skarbowa zgorzknienie jakie jest na tym forum i próba zniechęcenia młodych przekracza wszelkie granice, opowiadanie że jak starzy odejdą to będzie się działo śmieszy mnie i większość młodych nikt nie jest nie zastąpiony nauczcie się tego i odejdziecie z honorem i podniesiona głowa, albo przekazujcie wiedzę żeby coś po was zostało. I żeby nie było zaraz co ja tam wiem o służbie mi też zostało parę lat mnie też chwyta 15 latka pomimo to chce pracować a nie narzekać zawsze mozna odejść z godnością ale trzeba mieć odwagę i pomysł na przyszłość.
Młody kolego, zanim coś napiszesz pomyśl, niby w jaki sposób możesz mieć wpływ na swój rozwój zawodowy. Sam nic nie zdziałasz, skrzyknij się z młodzieżą, zapiszcie się do związku i do dzieła, forsujcie swoje postulaty, przecież do młodych świat należy. Nie oceniaj wyrobu po opakowaniu, jak i służby, bo stażu masz jak oranżada przydatności do spożycia. Żeby nie było nikogo nie zniechęcam, a skoro zdecydowaliście się pełnić służbę w naszej formacji mundurowej (pomimo zniechęcania), zachęcam do przejmowania pałeczki po zrzędliwych staruszkach. Na forum każdy może pisać, przecież forum i papier prawie wszystko przyjmie, ale jak przychodzi do działania, to większość krzykaczy dziwnie milknie.
Na koniec mała dygresja, wydaje mi się, że nie ma możliwości zastąpienie doświadczonych/merytorycznych funkcjonariuszy, chyba, że będziesz robił jako strach na wróble machający lizakiem na pasie drogi, tylko w jakim celu? Szczerze trzymam za was kciuki modzieży i życzę powodzenia na niełatwej drodze służbowej, a gdyby kiedykolwiek udało się wam zrobić jakiś zryw oddolny, tak jak kiedyś nam, to jeśli zdrowie pozwoli, stanę ramię w ramię z wami.
 
Po 8 miesiącach służby wiem że nie jestem zniechęcony podoba mi się praca to raz. Dwa nie mam po co być członkiem związku bo związki z tego co widzę aby piszą listy, akcja oddolna jest tłamszona przez same związki bo covid bo niedziela bo urlop, trzy skoro nie z niechęcasz czemu nie odpowiadasz na posty młodych o pytania z egzaminu ogólnego egzaminu zkz czy językowego? Czy jak wygląda praca w innych komórkach dlaczego związki nie mają gotowych szkoleń on linę dla młodych prowadzonych przez tych starych merytorycznych nie mówię o Atenie jednej drugiej trzeciej tylko panel prosto ze związków dla młodych, nie mów wstąp w szeregi i zmieniaj z tego co widzę związek niechce się zmieniać każdy ciągnie w swoją stronę
 
Po 8 miesiącach służby wiem że nie jestem zniechęcony podoba mi się praca to raz. Dwa nie mam po co być członkiem związku bo związki z tego co widzę aby piszą listy, akcja oddolna jest tłamszona przez same związki bo covid bo niedziela bo urlop, trzy skoro nie z niechęcasz czemu nie odpowiadasz na posty młodych o pytania z egzaminu ogólnego egzaminu zkz czy językowego? Czy jak wygląda praca w innych komórkach dlaczego związki nie mają gotowych szkoleń on linę dla młodych prowadzonych przez tych starych merytorycznych nie mówię o Atenie jednej drugiej trzeciej tylko panel prosto ze związków dla młodych, nie mów wstąp w szeregi i zmieniaj z tego co widzę związek niechce się zmieniać każdy ciągnie w swoją stronę
No, podejście arcyciekawe. ZWIĄZKI mają szkolić funkcjonariuszy !!??? Rzuć postulat prosto do szefowej ( awans murowany) :cool:
 
Back
Do góry