• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Komunikat ZG ZZ CELNICY PL dot. - art. 41 ustawy z dnia 1 grudnia 2022 r. – SKARGA KONSTYTUCYJNA oraz rozprawy w Sądzie Apelacyjnych w Warszawie

Komunikat ZG ZZ CELNICY PL

- art. 41 ustawy z dnia 1 grudnia 2022 r.
[1] – SKARGA KONSTYTUCYJNA

oraz rozprawy w Sądzie Apelacyjnych w Warszawie

Zarząd Główny ZZ CELNICY PL podjął decyzję o udzieleniu dalszej pomocy prawnej w sprawie art. 41. W ocenie tak funkcjonariuszy, Zarządu Głównego jak i wielu innych podmiotów przepis ten nie jest zgodny z Konstytucją RP – zarówno z zasadą demokratycznego państwa prawa, jak i (przede wszystkim) z zasadą równości.

Brak przyznania podwyżki osobom, które odeszły ze służby wpłynęło na wymiar ich emerytur, na co nie można się zgodzić.

W poprzednich latach takie rozwiązanie prawne nigdy nie było stosowane i funkcjonariusze odchodzący na emerytury w styczniu lub lutym byli włączani w system podwyżek, jeżeli w danym roku przysługiwały.

Wobec powyższego postanowiliśmy:

I. Objąć pomocą prawną - poprzez reprezentowanie przez profesjonalnego pełnomocnika - 10 osób, które jako pierwsze mają wyznaczony termin rozprawy w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie i które zgłoszą się do nas (w tym z innych służb). Kontakt na adres mailowy marian259@wp.pl

II. Złożyć ogólną skargę konstytucyjną do Trybunału Konstytucyjnego.

III. W związku z ponoszonymi kosztami POMOCY PRAWNEJ prosimy wszystkich zainteresowanych funkcjonariuszy, wszystkich formacji mundurowych o dokonanie darowizny na rzecz ZZ CELNICY PL w wysokości 200 zł

Nr konta - 29 1600 1462 0006 1807 1607 7045

Właściciel konta: ZZ CELNICY PL., ul. Otmuchowska 50, Nysa 48-300

Prosimy o dopisanie w tytule przelewu – TK-41-NAZWA FORMACJI MUNDUROWEJ

Kolejne informacje będą umieszczane na naszej stronie internetowej
Służba celna | Celnicy.pl

W imieniu Zarządu Głównego
Przewodnicząca
/-/ Jolanta Haron


[1] o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2023, w celu podwyższenia wysokości emerytur funkcjonariuszy, którzy odeszli ze służby od stycznia do lutego 2023 r.
 
Będzie więcej gdy wniosek do TK zostanie przyjęty
1724358369351.png
 
Drogi @echo zdaje się że miałeś jakieś odmienne zdanie w sprawie TK.. Co się zmieniło i nie wiem czy przypadkiem co do udzielania pomocy innym służbom? Cieszy mnie że związek kontynuuje Drogę Sławka w sprawie drugiej i zajął pozytywne stanowisko w sprawie pierwszej.
 
Drogi @echo zdaje się że miałeś jakieś odmienne zdanie w sprawie TK.. Co się zmieniło i nie wiem czy przypadkiem co do udzielania pomocy innym służbom? Cieszy mnie że związek kontynuuje Drogę Sławka w sprawie drugiej i zajął pozytywne stanowisko w sprawie pierwszej.

Szanowny @Haisenberg , wątpliwość co do orzeczenia składu sędziowskiego w TK kierowanym przez Julię Wierną (?) aż po grób nie wyklucza konieczności złożenia wniosku do tegoż organu. Zwłaszcza w kontekście przyszłych wrześniowych wyroków, które ustala tzw. stan posiadania.

Co do pomocy innym służbom, to pochwalam jednakowy altruizm komunikatu wobec funkcjonariuszy wszystkich formacji, w przeciwieństwie do dziwacznego przymusowego opodatkowania wyłącznie nas 5 letnimi umowami .

Jakbyś się czuł u Cioci na imieninach , gdyby na przyjęcie rzeczona Ciocia kazała swojej rodzinie wnieść opłatę za korzystanie z toalety, w przeciwieństwie do pozostałych gości. Jej kolega z pracy to nawet kilka razy ....

PS.
Skończcie Panowie z tym kombatanctwem, nie ujmując zasług. Najwyraźniej ktoś zapomniał, że szlachectwo zobowiązuje. Albo dwór dał dupy, ale to jeszcze gorzej.
 
Ostatnia edycja:
Z wielką przyjemnością odpowiadam na apel zawarty w komunikacie. Przelew przed chwilą wykonałem.

Zachęcam wszystkich do powszechnego udziału. Zarząd niech rozważy to, o co wnioskowałem wcześniej. Czyli rozesłanie komunikatu droga służbową do funkcjonariuszy formacji, a także o zaproszenie ZZ innych formacji do udziału.

A że aureole deko coś tam?

Zarządzie, oponenci i karierowicze gdzie indziej niech się walą 🙂. Każdy uczciwy człowiek przyzna Wam rację. Historia już to zrobiła 👍.
 
Z wielką przyjemnością odpowiadam na apel zawarty w komunikacie. Przelew przed chwilą wykonałem.

Zachęcam wszystkich do powszechnego udziału. Zarząd niech rozważy to, o co wnioskowałem wcześniej. Czyli rozesłanie komunikatu droga służbową do funkcjonariuszy formacji, a także o zaproszenie ZZ innych formacji do udziału.

A że aureole deko coś tam?

Zarządzie, oponenci i karierowicze gdzie indziej niech się walą 🙂. Każdy uczciwy człowiek przyzna Wam rację. Historia już to zrobiła 👍.
Współpracujemy z grupą OPERACJA MSWiA.Pozdrawiamy
 
Moje drogie dziatki,

z wielkim zdumieniem informuję, iż mam wyznaczony drugi termin rozprawy, tym razem normalnej, bez zdalnych dziwactw. Jutro będę telefonował, poinformuję co i jak. Jakby ktoś nie wierzył, to bardzo proszę:
 

Attachments

  • IMG_20240826_152257.jpg
    IMG_20240826_152257.jpg
    287,9 KB · Wyświetleń: 153
Może w tym jest dla Ciebie ( moze i dla pozostałych)nadzieja. Trzymam kciuki, chociaż z drugiej strony mam nadzieję (patrząc na termin rozprawy), że wcześniej zostanie złożona skarga do TK
 
Wyrzucają mnie poza pierwsze 10 rozpraw, ustalających linię orzeczniczą?

Mój stan faktyczny nie pasuje do ustalonego z góry wyroku 😀?
Drogi echo mimo cieplych uczuc jakimi ciebie darze to wiedz ze nawet jak uwalisz w apelacji to jest nadzieja. Swego czasu pytales sie zdaje sie czy odpuszcze. Nie nie odpuszcze i o ile moj pomysl jest sensowny a przekazalem go do zz to przegrani czy tez leniwi beda mogli wejsc ponownie do sprawy.
 
Drogi echo mimo cieplych uczuc jakimi ciebie darze to wiedz ze nawet jak uwalisz w apelacji to jest nadzieja. Swego czasu pytales sie zdaje sie czy odpuszcze. Nie nie odpuszcze i o ile moj pomysl jest sensowny a przekazalem go do zz to przegrani czy tez leniwi beda mogli wejsc ponownie do sprawy.

Napisałem Ci już na privie o przyczynach mojej awersji do TK, zresztą to nie tylko moja opinia. Na pewno rzeczy przed apelacją trzeba było do konca rozegrać.

Zaś vist z TK należy traktować także jako nieformalny środek odwoławczy.

Kolejna rzecz do wykonania, tylko we właściwym czasie.

Poza tym chłopie nie tłumacz mi 2x2, mam prawo bronić obranej przez siebie i innych drogi procesowej.

Wszystko we właściwym czasie.

Co tam na Operacji MSWiA na FB?
 
Back
Do góry