• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Komunikat w sprawie pauzowania

Witajcie,

16 marca 2023 r. Sąd Najwyższy w sprawie o sygn. akt III PSKP 19/22 uchylił wyrok Sąd Okręgowy Sąd Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Legnicy V Pa 28/20 - wyrok z dnia 14 października 2020 r. (przywracający do służby z dniem 1 czerwca 20217 r. ucywilnionego funkcjonariusza). Wyrok zapadł na posiedzeniu niejawnym i nie znamy motywów rozstrzygnięcia. Czekamy na uzasadnienie pisemne wyroku. Uzasadnienie wyroku jest bardzo istotne dla postępowań w sprawie m. in. pauzowania.

Rekomendujemy, aby osoby które chcą złożyć pozwy w sprawie zaliczenia do służby, okresu pauzowania oczekiwały na kolejny komunikat w sprawie, bowiem dalsze postępowania sądowe będą zależeć od uzasadnienia, o którym mowa wyżej.

Pamiętajmy, że kwestia dot. pauzowania nie przedawnia się.

Jednocześnie informujemy, że kolejny wyrok Sądu Najwyższego w sprawie przywrócenia do służby zostanie wydany 17 maja 2023 r. – I PSKP 94/21, po wpływie stanowiska Prokuratora Generalnego.

Pozdrawiamy

Zespół ds. Ucywilnienia
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Mam pytanie. Co to znaczy pauzowanie? Czy jak jestem dalej cywilem to pauzuję, czy muszę wrócić w mundur. I co z moją aktualną emeryturą, będę musiał ją zwrócić, zawiesić, zrezygnować z niej? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Mam pytanie. Co to znaczy pauzowanie? Czy jak jestem dalej cywilem to pauzuję, czy muszę wrócić w mundur. I co z moją aktualną emeryturą, będę musiał ją zwrócić, zawiesić, zrezygnować z niej? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Jeżeli wrócisz do służby to twoja emerytura zostanie zawieszona, dodatkowo jak byś chciał znowu być cywilem to również będzie ona zawieszona.
 
A dlaczego, jak znowu będzie chciał być cywilem to zawieszą emeryturę????
Bo tak wymyślili przy tworzeniu kas.
Nie można pobierać emerytury przed zwolnieniem się z kas. Rozmawiamy oczywiście o ponownym przekształceniu z funka na kasowskiego cywila. Poza kas emka przecież normalnie przysługuje. Można jednak iść na emeryturę i wystartować w naborze na cywila w kas i wtedy jest już ok., takie paradoksy kasowskie. Zapomnieli tylko o ucywilnionych którzy z tej luki korzystają i mają przynajmniej częściową rekompensatę za bandyckie zabranie im munduru.
Magdalena obiecała zlikwidować tej przepis i nic w tek kwestii się nie zadziało.
 
Ostatnia edycja:
Ktoś coś wie o dzisiejszym posiedzeniu Sądu Najwyższego w sprawie odpraw za ucywilnienie?
Dobry wieczór, dzisiaj SN (II PSKP 63/22) uchylił niekorzystny dla nas wyrok z dnia 21 maja 2021 r. SO w Olsztynie IV Pa 18/21 i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania. Czekamy na uzasadnienie pisemne, bowiem wyrok zapadł na posiedzeniu niejawnym
 
Witam.Ktoś coś wie w sprawie stanowiska MF w sprawie zaliczenia pauzowania ucywilnionym?
 
Back
Do góry