I czytanie senackiego projektu do ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym

Publikujemy przesyłamy z Kancelarii Sejmu Biura Komisji Sejmowych Pełny zapis przebiegu z posiedzenia z dnia 20 marca 2024 roku łączonych Komisji X kadencji Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej tj. - Komisji Finansów Publicznych ( nr 36) i Komisji Polityki Społecznej i Rodziny ( Nr 11).

W trakcie posiedzenia odbyło się :

- pierwsze czytanie senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin ( druk nr 232).

W posiedzeniu z ramienia ZZ CELNICY PL udział brały:

Wiceprzewodnicząca Jolanta Haron
Wiceprzewodnicząca Joanna Kuś

Przedstawiono problem do uregulowania prawnie ucywilnianiach funkcjonariuszy strona 6-8 pełny zapis przebiegu z posiedzenia.
Sprawa trafi teraz do Podkomisji.
 

Attachments

Publikujemy przesyłamy z Kancelarii Sejmu Biura Komisji Sejmowych Pełny zapis przebiegu z posiedzenia z dnia 20 marca 2024 roku łączonych Komisji X kadencji Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej tj. - Komisji Finansów Publicznych ( nr 36) i Komisji Polityki Społecznej i Rodziny ( Nr 11).

W trakcie posiedzenia odbyło się :

- pierwsze czytanie senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin ( druk nr 232).

W posiedzeniu z ramienia ZZ CELNICY PL udział brały:

Wiceprzewodnicząca Jolanta Haron
Wiceprzewodnicząca Joanna Kuś

Przedstawiono problem do uregulowania prawnie ucywilnianiach funkcjonariuszy strona 6-8 pełny zapis przebiegu z posiedzenia.
Sprawa trafi teraz do Podkomisji.
Pełen szacunek dla Pani Kuś i Haron.
Natomiast publikujecie Państwo 3 raz to samo dając złudne nadzieje, o ile ktoś to jeszcze czyta, że coś się "samo" zrobi - znaczy że wspomniane Panie załatwią ( napewno będą się starać i zrobią co mogą tego jestem pewien)
Ale nie zrobi się "samo" z kilku powodów, o których nie będę sie rozwodził. Jest to nie na rękę decydentom i jak ktoś działa w temacie widzi to na każdym kroku. Przykład proszę bardzo dyrektorzy sami bez konsultacji podejmują decyzję o apelacjach do SO i kasacjach do SN korzystnych dla funków wyroków ??????? A to się przecież dzieje sami Państwo forumowicze o tym piszecie tu na forum. Analizy ??? ile można analizować prosty temat, zresztą już wypracowany w poprzedniej kadencji ???????? Od 7 lat politycy analizują, debatują zgłosili projekt na miesiąc przed końcem kadencji bez szans na przegłosowanie.
Pisanie pism do dyrektorów czy mf ???? kto pisał ten wie jaka jest reakcja albo jakiej reakcji nie ma.

Dlatego trzeba twardo powiedzieć, że jak jeden z drugą nie ruszy du... do sądu to nic z tego nie będzie. Chociaż wiem i mf też wie że to wołanie w puste.
Nie będę tutaj pomagał pełnomocnikom dyrektorów ale to, że temat się nie przedawnił nie oznacza, że można wystąpić z roszczeniem nie wiadomo jeszcze przez jaki czas a co najmniej im dłuższa zwłoka tym będzie gorzej.
 
... Przykład proszę bardzo dyrektorzy sami bez konsultacji podejmują decyzję o apelacjach do SO i kasacjach do SN korzystnych dla funków wyroków ??????? ...
Toż jest oczywiste, że nie sami! Wypłaty wszak trzeba rozciągnąć w czasie, inaczej IAS'y musiałyby ogłosić upadłość z powodu niewypłacalności.

Linie orzecznicze są po stronie pokrzywdzonych funków więc dziwię się, że nie wszyscy poszkodowani walczą ...
 
W grudniu, zgodnie z zaleceniami związku celnicy.pl wniosłam pozew do Sądu o zaliczenie pauzowania.
Otrzymałam teraz odpowiedź na pozew, w którym radca prawny IAS, twierdzi, że wszystko jest przedawnione.
Ponadto na mocy art. 464 par.1 Kpc Sąd postanowieniem przekazał sprawę do rozpoznania i wydania decyzji decyzji w przedmiocie stosunku służbowego po maju 2017 roku Dyrektorowi IAS.

Czy ktoś z Koleżanek i Kolegów ma podobną sytuację oraz posiada argumenty na obalenie twierdzeń co do przedawnienie zaliczenia pauzowania po powrocie do służby.
Z góry za wszystkie rady i sugestie dziękuję.
 
@KAREN, radca prawny może sobie twierdzić co chce. Istotna tu będzie treść decyzji dyrektora, dopiero od której w razie negatywnego rozstrzygnięcia zapewne się odwołasz (przy pomocy ZZ). Bądź tylko cierpliwa i nie poddawaj się, bo to musi potrwać.
 
Wszędzie powołują się na przedawnienie wogóle się tym nie przejmuj, przekaż to pismoradcy i sądu do zespołu ds ucywilnienia (nie pisz na publicznych forach) zapewne nie jesteś pierwsza w takiej sytuacji procesiwej.
 
@KAREN, radca prawny może sobie twierdzić co chce. Istotna tu będzie treść decyzji dyrektora, dopiero od której w razie negatywnego rozstrzygnięcia zapewne się odwołasz (przy pomocy ZZ). Bądź tylko cierpliwa i nie poddawaj się, bo to musi potrwać.
Albo dyrektor nie wyda decyzji bo przekształcenie ble ble ble i wtedy sąd podejmie dalej sprawę, moim zdaniem tak się skończy bo przecież bali się wydawać decyzje jak diabeł święconej wody. Decyzję dostali tylko wygaszeni. Jak wyda decyzję to jeszcze odprawę muszą Ci wypłacić teraz to dyrektor ma ból głowy nie Ty 😉.
 
Ostatnia edycja:
Niestety, ale same zmiany ustawy trafią do tzw zamrażarki. Stwierdzili, że za dużo chętnych chciało się dopisać. Może warto było poczekać coby przepchnęli wersję pierwotną, a później walczyć o kolejne grupy. A tak to nikt na tym nie skorzystał. Czasami małymi kroczkami dobiją się do mety.
 
Dokładnie to samo było z ustawą za poprzedniej kadencji tylko tamta dotyczyła pauzujących też procedowanie trwało bo co rusz to nowi skarbowcy chcieli się podczepić i wyszło jak wyszło dlatego nie wierzę, że teraz coś się uda patrząc jeszcze jak zaciekłe bronią się w sądach.
 
Najgorsze w tym wszystkim jest to że nowo powołani dyrektorzy nie respektują wyroków sądowych lub dokonują interpretacji tak aby pracownik stracił. Przykładem jest Rzeszów, to co to się dzieje woła o pomstę do nieba. Przyjechał Pan z Lublina a odwala gorzej niż nominat z pisu. Raczej należałoby nagłośnić sprawę jak obecny rząd wyrównuje krzywdy ale w dół.
 
Najgorsze w tym wszystkim jest to że nowo powołani dyrektorzy nie respektują wyroków sądowych lub dokonują interpretacji tak aby pracownik stracił. Przykładem jest Rzeszów, to co to się dzieje woła o pomstę do nieba. Przyjechał Pan z Lublina a odwala gorzej niż nominat z pisu. Raczej należałoby nagłośnić sprawę jak obecny rząd wyrównuje krzywdy ale w dół.
Jak chcesz liczyć na nowy rząd, to ... licz na siebie
 
Ja tylko technicznie zauważę, że to nie nowy rząd, to stary rząd sprzed 8lat.
szybko ludzie zapominają. To już było, kto pamięta szefa i jego słynne ‚nie i **uj’?

a Wy coś liczycie, że dostaniecie? Wy ludzie krótkiej pamięci. ech :-(
 
Rząd to jedno a że zostało na stołkach pełno wykonawców legislacyjnych i fizycznych ucywilnienia i wygaszania to drugie. Zgadnijcie kto ma lepszy dostęp do ucha "prezesa" my czy oni.
 
W Rzeszowie, jak twierdzi @trzecie oko "Pan z Lublina" jest kontynuacją poprzedniej władzy. Toć to ex z-ca NLUCS. Podobno (nie podlegałem pionowo pod niego) człowiek hmmm, nazwijmy to oględnie: trudny. Rozmawiałem z kilkoma osobami w LUCS jak to się im "pod nim" pracowało i jakoś tak... albo przez zęby, albo zmiana tematu, albo "oj wiesz to naczelnik, ma swoje wymagania..."
rozmawiałem oczywiście z szarymi celnikami a nie kierownictwem ;)
Jak tam mu władza na Podkarpaciu leci... cóż nie mogę ocenić, nie moja Izba, znajomych mniej. Słyszałem tylko dwa zdania, jedno in plus a drugie in minus. Ciężko mi ocenić...
 
W Rzeszowie, jak twierdzi @trzecie oko "Pan z Lublina" jest kontynuacją poprzedniej władzy. Toć to ex z-ca NLUCS. Podobno (nie podlegałem pionowo pod niego) człowiek hmmm, nazwijmy to oględnie: trudny. Rozmawiałem z kilkoma osobami w LUCS jak to się im "pod nim" pracowało i jakoś tak... albo przez zęby, albo zmiana tematu, albo "oj wiesz to naczelnik, ma swoje wymagania..."
rozmawiałem oczywiście z szarymi celnikami a nie kierownictwem ;)
Jak tam mu władza na Podkarpaciu leci... cóż nie mogę ocenić, nie moja Izba, znajomych mniej. Słyszałem tylko dwa zdania, jedno in plus a drugie in minus. Ciężko mi ocenić...
Oceń sam : na zastępce dyrektora od spaw kadrowych powołał kobietę która w 2017 roku tez była z-ca dyrektora od spraw kadrowych a co za tym idzie była odpowiedzialna za zwalnianie i ucywilnianie. Moim zdaniem taka decyzja to naplucie w twarz poszkodowanym.
 
Oceń sam : na zastępce dyrektora od spaw kadrowych powołał kobietę która w 2017 roku tez była z-ca dyrektora od spraw kadrowych a co za tym idzie była odpowiedzialna za zwalnianie i ucywilnianie. Moim zdaniem taka decyzja to naplucie w twarz poszkodowanym.
jeśli tak to trochę słabo... Ale jak pisałem wcześniej... nie moja Izba, nie znam kobiety. Zresztą w Rzeszowie to zastępcami, poza jednym Piotrem, to same kobiety... I to nawet imiona im się nie powtarzają. Nie wydedukuję, która to która ;)
 
Back
Do góry