• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Guardia di Finanza(Policja finansowa)

achtung napisał:
1300 pensji broń i co jeszcze?

Porażka ten pomysł albo konkretna reforma, albo cala ta służa pójdzie w las.


Już SG ma lepsze wyposażenie niż WZP, a od stycznia zacznie sie nowa jazda :)


Daj propozycje tej konkretnej reformy.
 
No to pochwal się ile ujawniłeś tych wypranych pieniędzy.
Te decyzje, o których mówisz są pieniążkami wirtualnymi, które tworzą dług izb celnych i nie są ściągalne. Zapytaj egzekucję co sądzą o tym.
Ale jeżeli jest Tobie potrzebna broń do tych czynności i potrafisz do tego przekonać swojego Dyrektora to jestem za tym abyś ją dostał. Tylko problem jest w tym, że nawet nie możesz przekonać go aby dał ci gaz, kajdanki i pałę lub paralizator.

Nie zrozumiałeś o czym pisałem albo czytasz bezmyślnie ale coż jesteś przecież z mobilnych. Spróbuję prościej ci wyjaśnić: nawet jeżeli część decyzji wymiarowych jest nieściągalna lub jak piszesz wirtualna to jednak pozwala wszcząć i postawić zarzuty w postępowaniu karno-skarbowym lub karnym.
 
Policja Finansowa?
byłbym pierwszym chętnym do tej służby. Ale SG ma te same uprawnienia np jeżeli chodzi o WZP, to jak to miałoby wyglądać? Wydzielić? połączyć?


SG nikt nie zlikwiduje przeciez. A to już istnieje, uprawnienia ok, 15 lat emerytura, godna mundurówka i względny szacunek społeczeństwa.
 
j_a_nek napisał:
I to jest w tym niepokojące. Polak zginął od paralizatora - przypadkowo.
Im więcej broni, tym więcej wystrzałów - mówię o tych przypadkowych. A i ludzi (zolle) w dzisiejszych czasach jacyś podenerwowani. Może brak stabilizacji tak na nich wpływa?

Ale od kiedy ktoś wymyślił broń to się od niej nie ustrzeżesz.
Broń służy do walki o cele, ale również do obrony tych celów.
Przestępcy z którymi mają kontakt GM mogą jej użyć do odbicia towarów, a GM muszą ją mieć do własnej obrony.
Czym mają się bronić ??? Gazem pieprzowym ???

Muszą być współmierne środki.
Tak więc jeżeli ktoś ucieka ci szybką bryką nie będziesz go gonił Fordem Transitem, a jeżeli wyciąga do ciebie broń to co powinieneś zrobić ???

Dać się zabić.

Czy pałka, paralizator, gaz, kajdanki którymi dysponują GM są wystarczające do obrony.

Sam sobie odpowiedz.

Przecież Panu od kontroli podmiotów nikt nie każe liczyć w kwitach, które kontroluje liczb bez użycia kalkulatora, nie każe mu rowerem jeżdzić do firmy na kontrole, tylko samochodem też mógłbym powiedzieć nie dajcie mu samochodu bo się zabije. Przecież on kiepsko jeżdzi.

Napewno aby poruszać się samochodem służbowym był skierowany na odpowiednie badania. Sprawdzono czy ma ku temu kwalifikacje, dopiero dano mu samochód.

Analogicznie należy postąpić z bronią. Dać tym którym jest niezbędna w ich pracy po uprzednim sprawdzeniu predyspozycji.

Nie wiem tylko o co Pan z KP robi tyle szumu, skoro mobilni chcieli broń i się nią wystrzelają to ich problem - na własne życzenie. A co Panu z KP do tego. Nie Pana z KP problem i nie Pan nadstawia teraz dupę bez środka umożliwiającego obronę. Dlaczego więc Pan zabiera głos w tej sprawie i zabrania mi prawa do obrony.
Skoro sprawa ta Pana nie dotyczy.
 
Anonymous napisał:
No to pochwal się ile ujawniłeś tych wypranych pieniędzy.
Te decyzje, o których mówisz są pieniążkami wirtualnymi, które tworzą dług izb celnych i nie są ściągalne. Zapytaj egzekucję co sądzą o tym.
Ale jeżeli jest Tobie potrzebna broń do tych czynności i potrafisz do tego przekonać swojego Dyrektora to jestem za tym abyś ją dostał. Tylko problem jest w tym, że nawet nie możesz przekonać go aby dał ci gaz, kajdanki i pałę lub paralizator.

Nie zrozumiałeś o czym pisałem albo czytasz bezmyślnie ale coż jesteś przecież z mobilnych. Spróbuję prościej ci wyjaśnić: nawet jeżeli część decyzji wymiarowych jest nieściągalna lub jak piszesz wirtualna to jednak pozwala wszcząć i postawić zarzuty w postępowaniu karno-skarbowym lub karnym.

I co po tych zarzutach ???
Postawisz je jak jest komu, bo większość to fikcyjne osoby albo
złapałeś zająca, a prawdziwi przestępczy którzy go przekręcili - wykorzystali, albo się ich boi, śmieją się z takiego wymiaru sprawiedliwości. Poniżej masz link zobacz jak profesjonalnie działa prokuratura z tego co ma na papierze.

Kolego towar "w naturze" ma jakąś wartość i to jest największa strata dla grupy przestęczej, a nie Twoje papiery. Dlatego odbijając towar są oni zdolni do wszystkiego. Ale często bywa tak, że wpuszczają pewną partię towaru przeznaczoną na straty (wkalkulowaną w ryzyko lewego biznesu) mobilni zajmują się tym transportem, a prawdziwy duży przemyt ma drogę otwartą. Jak wpada ten duży to wtedy się nie liczą z tym czy masz broń, czy nie. Oni nie bawią się w psychologów. Wyjmują gnata, aby zrobić z Tobą porządek, albo abyś się .... w pory i więcej nie miał takich pomysłów.
Na Twoje papierki leją
 
Nie wiem tylko o co Pan z KP robi tyle szumu, skoro mobilni chcieli broń i się nią wystrzelają to ich problem - na własne życzenie. A co Panu z KP do tego. Nie Pana z KP problem i nie Pan nadstawia teraz dupę bez środka umożliwiającego obronę. Dlaczego więc Pan zabiera głos w tej sprawie i zabrania mi prawa do obrony.
Skoro sprawa ta Pana nie dotyczy.
wiadomo o co tyle szumu. chcieli bron pod pretekstem niby obrony. jak dostaną to powiedzą mamy broń chcemy wczesniejszej emerytury jak policja. :lol:
 
Anonymous napisał:
Nie wiem tylko o co Pan z KP robi tyle szumu, skoro mobilni chcieli broń i się nią wystrzelają to ich problem - na własne życzenie. A co Panu z KP do tego. Nie Pana z KP problem i nie Pan nadstawia teraz dupę bez środka umożliwiającego obronę. Dlaczego więc Pan zabiera głos w tej sprawie i zabrania mi prawa do obrony.
Skoro sprawa ta Pana nie dotyczy.
wiadomo o co tyle szumu. chcieli bron pod pretekstem niby obrony. jak dostaną to powiedzą mamy broń chcemy wczesniejszej emerytury jak policja. :lol:

I co zazdrościsz bo Ty nie będziesz miał. Możesz przenieść się do GM albo Policji i też ją będziesz miał
 
Niemiec i dwóch polaków poszli na ryby. Złowili złotą rybkę, która za darowanie jej życia chciała spełnić trzy życzenia:
Niemiec chciał aby..... , Życzenie się spełniło.
Jeden z Polaków chciał dostać kurę, która znosi złote jajka. Dostał.
Natomiast życzeniem drugiego Polaka było aby, zdechła kura którą otrzymał ten pierwszy.

Jesteś jak ten drugi Polak, jak ja czegoś nie dostanę to dlaczego on ma dostać.
 
Apel do Przyszlego Ministra Finansów.
Panie Ministrze niech Pan się mocno zastanowi nad Bronią.
Bronia jest nieprzewidywalna. Ania przy niej to mały pikuś! :wink:
 
Anonymous napisał:
Apel do Przyszlego Ministra Finansów.
Panie Ministrze niech Pan się mocno zastanowi nad Bronią.
Bronia jest nieprzewidywalna. Ania przy niej to mały pikuś! :wink:

Ale Ania z Bronią to dopiero może być armata, dla wszystkich zolli.
 
Po co chcecie zatrzymywać osoby??? A przede wszystkim przez jaki czas podlegałby zatrzymaniu?? I trzymalibyście delikwenta w panice i nerwach przez nie wiadomo jak długi czas bo nie wiedzielibyscie do końca co z nim zrobić. A na koniec okazałoby się, że pomyłka i można jechać.
 
A zanim byście zwolnili taką osobę to przez długi czas byłaby gorąca linia i dziesiątki telefonów z szefami co zrobić. A to są wszystko koszty.
 
Gościu nie chce mi się już Ciebie nawet czytać.
Jesteś nastawiony na NIE. Sam jesteś pewnie takim "ORŁEM" co wypadł z gniazda, a innych krytykujesz, że są nieudolni, postrzelą się sami, tysiąc telefonów wykonają zanim coś zrobią. Ty pewnie zanim się urodziłeś już wszystko wiedziałeś i nigdy nie popełniasz błędów.
Jeśli masz jakiś problem do mobilnych to wyjaśnij to sobie ze swoimi i daj sobie na luz. Nie mam ochoty dyskutować z Tobą bo nie trafiają do Ciebie żadne argumenty.

Po co zatrzymywać? Chociażby do czasu przeszukania, które zlecisz innemu GM lub Policji w miejscu jego zamieszkania. W art. 244 kpk określono podstawy zatrzymania więc sobie przeczytaj to będziesz wiedział po co.
 
Jak jesteś taki mądry to powiedz mi czy mobilni mogą przeszukiwać osoby jadące pojazdem np. w okolicach Poznania na podstawie art. 6o ustawy o SC, czy muszą stosować art. 219 paragraf 2 kpk ?
 
Skoro:
1)nie mamy broni i wg niektórych foumowiczów nie powinnismy jej mieć;
2)nie możemy zatrzymywać osób i wg niektórych ...;
3)nie możemy ścigać pojazdów i wg niektórych jesteśmy kowbojami i ...;
4)większość z nas to niewyżyte pojeby to wszystkich ...;
5)nie mają nic do powiedzenia osoby zainteresowane, które znają temat;
6)nie mamy narzedzi (WDC) które pozwalałyby na skuteczną pracę

jedyną rozsądną decyzją w tej sytuacji jest zlikwidowanie WZP ze wszystkimi dalszymi konsekwencjami, tzn. w skrócie cło tylko na agranicy zewnętrzej UE, gdyż po co utrzymywać całą administację wewnętrzną. Na wszelkie postępowania wystarczy jedna do trzech Izb wewnętrznych(oprócz zewnętrznych) w całym kraju, co może skutkować zwolnieniem z pracy około 5 tyś ludzi (na początek)
Pasi???

PS Może pobawimy się w hipotetycznie w bezsens istnienia innych komórek w ic wewnętrznych, których liczebność jest odwrotnie proporcjonalna do wykonywanych zadań?

PSII Takie bezowocne pierdolenie nie doprowadzi do niczego dobrego, ale (odpukać) niech chociaż jedna z GM osoba zostanie poszkodowana, to nie chciałbym być w skórze MF (Dyrekcja IC), gdyż nie skończy to się na standardowym odszkodowaniu z ubezpieczenia, tylko na procesie cywilnym 8)
 
jedyną rozsądną decyzją w tej sytuacji jest zlikwidowanie WZP ze wszystkimi dalszymi konsekwencjami, tzn. w skrócie cło tylko na agranicy zewnętrzej UE, gdyż po co utrzymywać całą administację wewnętrzną. Na wszelkie postępowania wystarczy jedna do trzech Izb wewnętrznych(oprócz zewnętrznych) w całym kraju, co może skutkować zwolnieniem z pracy około 5 tyś ludzi (na początek)
Pasi???

Dochodzimy chyba do sedna sprawy. To chyba rozsądne rozwiązanie bo skoro nie macie możliwości prawnych a inne służby mają to po co powielać zadania i tworzyć biurokracje. Co do izb i urzędów nawet oddziałów to równiez zastanowic się nalezy nad koniecznoscią utzrymywania tak dużej liczby. Niektóre referaty można ciąc o jedną trzecią i nikt nawet nie zauważy że kogoś ubyło. I co z tego że zwolnią 5 tys? Jesteś taki dobry w tych mobilnych to do SG, CBA lub Policji i przyjmą cię z pocałowaniem w d.. Dostaniesz zgodnie z prawem odprawe i poszukasz innej pracy i w końcu przestaniesz narzekac ty i podobni. Juz dawno to trzeba był zrobić.
 
PSII Takie bezowocne pierdolenie nie doprowadzi do niczego dobrego, ale (odpukać) niech chociaż jedna z GM osoba zostanie poszkodowana, to nie chciałbym być w skórze MF (Dyrekcja IC), gdyż nie skończy to się na standardowym odszkodowaniu z ubezpieczenia, tylko na procesie cywilnym

Nie wiesz co piszesz. Kogo ty straszysz? MF? Dyrektora? Najwyzej wypier... twojego kierownika i tyle. Nawet z ZUSem będziesz się musiał procesować o to co ci się nalezy. Jakiś stopień ryzyka jest wkalkulowany w pracę którą wykonujesz. Podpisujesz zakres obowiązków szkolenia masz odbyte i wiesz co robisz.
 
Back
Do góry