• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Guardia di Finanza(Policja finansowa)

Czy są takie statystyki?

Liczba f.c którzy zostali postrzeleni w czasie pełnienia służby?

Ilość zdarzeń w których f.c odstąpili od czynności pod groźbą z użyciem broni?

Wydaje mi się, że na wstępie do dyskusji o broni trzeba by poznać problem od tej strony.

Jeżeli okaże się, że nikt nie strzela do f.c. to po co broń. Są inne środki.
 
JAKIE INNE ŚRODKI ??? GAZ PIEPRZOWY, PAŁKA... nie bądż śmieszny. Widać, że wiesz co robią mobilni

Może zamiast zapobiegać będziemy leczyć KACA moralnego.
Chcesz być pierwszym postrzelonym??? To nie zadawaj głupich pytań.

Na wojnę też idziesz bez broni? Walka z przestępczością to WOJNA.
Jak tego nie rozumiesz to wybacz, ale w żaden sposób nikt nie będzie nadstawiał DUPY za twoje statystyki. Dlaczego z przestępczością narkotykową walczą najlepsi policjanci uzbrojeni po zęby, bo ten biznes jest w rękach zorganizowanej przestępczości. Obecnie podobnie jest z przemytem fajek, z tym że kary są mniejsze i przestępcom lepiej opłaca się wozić fajkę, bo dostną grzywnę i przepadek fajki, a nie więzienie.

Nikt nikogo jeszcze nie postrzelił bo mobilni bez broni łapią tzw. płotki, bo Ty także bałbyś się dotknąć zorganizowanej grupy przestępczej, jakbyś wiedział, że możesz liczyć tylko na siebie, nie mając możliwości do obrony.
Kolego gdyby przestępca pokazał ci broń w twoim ciepłym biurze, nawet bez zamiaru jej użycia, miałbyś pełne pory, a na forum zgrywasz cwaniaczka. Najpierw spróbuj swoich sił, a póżniej zabieraj głos w dyskusji, bo mówisz o rzeczach, które widziałeś tylko na amerykańskim filmie. Więcej pokory. Nikt z nas nie kwestionuje tego co Ty robisz, więc nie dyskutuj na temat którego nie znasz (może tylko z opowiadań).

ODPOWIEM CI PROSTO. DLACZEGO MOBILNI NIE PRACUJĄ W NOCY, BO NIE MAJĄ BRONI. ŻADEN DYREKTOR NIE ZGODZI SIĘ NA NOCNE DZIAŁANIA MOBILNYCH BEZ BRONI, BYŁBY CHYBA SAMOBÓJCĄ.

NOCĄ JEST MAŁY RUCH, SŁABA WIDOCZNOŚĆ, STĄD JEST BARDZIEJ NIEBEZPIECZNIE. CO PRAWDA W DZIEŃ TAKŻE MOŻNA OBERWAĆ, ALE TRZEBA ZNALEŻĆ JAKIŚ KOMPROMIS, BO TACY JAK TY KWESTIONUJĄ (ZASTANAWIAJĄ SIĘ) POTRZEBĘ WYPOSAŻENIA W BROŃ GRUP MOBILNYCH ORAZ INNE NARZĘDZIA I PÓKI CO BĘDĄ ONE NADAL MAŁO SKUTECZNE.

Wg ostatnich informacji przemytnicy wiedzą, że nocą nie ma mobilnych dlatego transporty fajek ze wschodu Polski na zachód jadą właśnie nocą. Bo łatwiej się przedostać i nie muszą do nikogo strzelać.

Nikt z nas nie twierdzi, że broń jest mu potrzebna do strzelania. Broń jest niezbędna jako ostateczny środek do obrony własnej. Bo bez broni to jakbyś jechał samochodem wyposażonym tylko w ręczny hamulec. Chciałbyś takim jeżdzić ???
 
JAKIE INNE ŚRODKI ??? GAZ PIEPRZOWY, PAŁKA... nie bądż śmieszny. Widać, że wiesz co robią mobilni

Może zamiast zapobiegać będziemy leczyć KACA moralnego.
Chcesz być pierwszym postrzelonym??? To nie zadawaj głupich pytań

Właśnie wiem co robią mobilni bo znam niektórych i śmieszne wydaje mi się ich uzbrajanie. To tak jakby dziecku dać prawdziwy pistolet. I dalej nikt nie podał żadnego przykładu żeby do któregoś mobilnego strzelali od dnia powstania tej formacji. Niestety fakty mówią same za siebie.
 
Nikt nikogo jeszcze nie postrzelił bo mobilni bez broni łapią tzw. płotki, bo Ty także bałbyś się dotknąć zorganizowanej grupy przestępczej, jakbyś wiedział, że możesz liczyć tylko na siebie, nie mając możliwości do obrony.
Kolego gdyby przestępca pokazał ci broń w twoim ciepłym biurze, nawet bez zamiaru jej użycia, miałbyś pełne pory, a na forum zgrywasz cwaniaczka. Najpierw spróbuj swoich sił, a póżniej zabieraj głos w dyskusji, bo mówisz o rzeczach, które widziałeś tylko na amerykańskim filmie. Więcej pokory. Nikt z nas nie kwestionuje tego co Ty robisz, więc nie dyskutuj na temat którego nie znasz (może tylko z opowiadań).

Kolego taki jesteś szybki że jak miałbys broń to pewnie nie zdążyłbyś jej nawet użyć a jak chcesz postrzelać za uciekającym pojazdem to sprobuj paintbal
 
Jak tego nie rozumiesz to wybacz, ale w żaden sposób nikt nie będzie nadstawiał DUPY za twoje statystyki. Dlaczego z przestępczością narkotykową walczą najlepsi policjanci uzbrojeni po zęby, bo ten biznes jest w rękach zorganizowanej przestępczości. Obecnie podobnie jest z przemytem fajek, z tym że kary są mniejsze i przestępcom lepiej opłaca się wozić fajkę, bo dostną grzywnę i przepadek fajki, a nie więzienie.

Póki co to każdy robi statystyki dla siebie i ja na pewno twoimi się nie chwale. Idąc twoim tokiem myślenia to np. Referaty Kontroli Przedsiębiorców też należałoby wyposażyć w broń bo przecież jak idą na kontrole do przedsiębiorców "robiących w paliwach" to też mogą czuć się zagrożeni. Po co zbroic kolejną formacje???? W USA gdzie dostęp do broni jest zdecydowanie łatwiejszy dla przeciętnego obywatela co rusz wybujachą strzelaniny np. w szkołach na ulicach. Dopóki przestępca wie ze nie masz broni dopóty twoje szanse na przezycie wzrastają. Natomiast jeżeli wie, że ty ją masz to jest zdecydowany na wszytko bo wie że jej użyjesz i wtedy będa trupy czy po jednej czy po drugiej stronie. Na szczęscie dotychczas nikt nie zdecydował się popełnić błąd i dać wam broń i chwała Bogu.


Boisz sie to idź do biura.
 
W obu przypadkach zwalczania tych przestępstw niezbędne jest posiadanie broni jako ostatecznego środka przymusu, dla obrony własnej funkcjonariuszy, którzy narażają swoje życie, abyś ty siedząc przed komputerem w biurze miał co robić. JASNE, ŻE DO CIEBIE KOMPUTER NIE WYSTRZELI.

Do mnie komputer nie wystrzeli natomiast przestępca do ciebie na pewno wystrzeli jak będzie wiedziec że jesteś uzbrojony i możesz użyć broni. Jak się boisz i twierdzisz, że narażasz swoje życie to złóż wniosek do dyra zeby cie przeniósł do biura :lol: I zeby sie nie okazało że nawet komputer cię przeraża. Ja akurat mam co robić i niczego nie musze poprawiać po mobilnych ale koledzy w karnym .......nie chciałbyś słyszeć ich przekleństw jak sprawy w sądzie pyłną bo próbki źle pobrane bo protokół niedorobiony itd
 
czym wy sie podniecacie. Policja finansowa jest we Włoszech, gdzie istnieje najbardziej zorganizowana grupa przestępcza (mafia) Skupienie silnej kontroli w jednym ręku prowadzi w przypadku korupcji kierownictwa takiej kontroli do pełnej bezkarości grup przestępczych.
Kontrola powinna być prowadzona niezależnie przez kilka wyspecjalizowanch organów.
 
Czy są takie statystyki?

Liczba f.c którzy zostali postrzeleni w czasie pełnienia służby?

Ilość zdarzeń w których f.c odstąpili od czynności pod groźbą z użyciem broni?

Wydaje mi się, że na wstępie do dyskusji o broni trzeba by poznać problem od tej strony.

Jeżeli okaże się, że nikt nie strzela do f.c. to po co broń. Są inne środki.


Bardzo rozsądny głos w dyskusji. Trzeba byłoby przeanalizować ile w/w przypadków wystąpiło. Na ile rzeczywiscie jest potrzeba y występuje problem wyposażenia w broń a na ile problem jest przerysowany i broń jest potrzebna tak naprawde kilku naczelnikom kierownikom GM żeby mogli się dobrze poczuć i dowartościować i pozgrywać twardzieli. Jestem przekonany, że wyposażenie mobilnych w broń wcale nie zwiekszy ich skutecznosci i ujawnień. Broń to tylko będzie kolejny problem.
 
Przypomina mi się kiedyś dłuższa dyskusja nad celowością założenia sygnalizacji świetlnej na pewnym skrzyżowaniu. Spór trwał kilka lat. Jeden wypadek śmiertelny i światła założono w dwa tygodnie. Kto chce polec na ołtarzu sprawiedliwości i badania celowości. Już teraz przy próbach zatrzymania samochodu do kontroli kierowca niektórzy kierowcy u
 
Jeden wypadek śmiertelny i światła założono w dwa tygodnie. Kto chce polec na ołtarzu sprawiedliwości i badania celowości.

A ja sobie przypominam, że na tym własnie skrzyżowaniu jak założyli światła to potem jeszcze 4 wypadki były i cztery osoby zginęły bo goście nagminnie zasuwali na czerwonym.
 
Przypomina mi się kiedyś dłuższa dyskusja nad celowością założenia sygnalizacji świetlnej na pewnym skrzyżowaniu. Spór trwał kilka lat. Jeden wypadek śmiertelny i światła założono w dwa tygodnie. Kto chce polec na ołtarzu sprawiedliwości i badania celowości.

Już teraz przy próbach zatrzymania samochodu do kontroli niektórzy kierowcy z uśmiechem na twarzy pokazują środkowy palec i nic nie można zrobić. Zgodnie z literą prawa nie możemy prowadzić pościgów.

Oczekujecie więc statystyk?
Jakie są potrzebne? Ilość zgonów,postrzeleń, okaleczonych osób?

Wg statystyk ile razy ktoś strzelał do policjantów z drogówki? W ogóle użycie broni jest sporadyczne przeciw funfcjonariuszon jakiejkolwiek formacji, a Policja i Straż Graniczna są w broń wyposażone.

Dlaczego Służba Celna niedługo zniknie? Bo w każdym aspekcie brak jest stanowczości i niezależności w podejmowaniu decyzji, głownie na najwyższym szczeblu.
 
Oczekujecie więc statystyk?
Jakie są potrzebne? Ilość zgonów,postrzeleń, okaleczonych osób?

Niestety kolego nie można rozdawać broni na prawo i lewo w imie zaspokajania czyichś wygórowanych ambicji. Za niedługo trzeba byłoby wyposażyć w broń np. kominiarzy bo chyba więcej w przeciągu trzech lat wystapiło przypadków jak strzelano do nich z wiatrówki gdy czyścili kominy.
 
Anonymous napisał:
Nikt nikogo jeszcze nie postrzelił bo mobilni bez broni łapią tzw. płotki, bo Ty także bałbyś się dotknąć zorganizowanej grupy przestępczej, jakbyś wiedział, że możesz liczyć tylko na siebie, nie mając możliwości do obrony.
Kolego gdyby przestępca pokazał ci broń w twoim ciepłym biurze, nawet bez zamiaru jej użycia, miałbyś pełne pory, a na forum zgrywasz cwaniaczka. Najpierw spróbuj swoich sił, a póżniej zabieraj głos w dyskusji, bo mówisz o rzeczach, które widziałeś tylko na amerykańskim filmie. Więcej pokory. Nikt z nas nie kwestionuje tego co Ty robisz, więc nie dyskutuj na temat którego nie znasz (może tylko z opowiadań).

Kolego taki jesteś szybki że jak miałbys broń to pewnie nie zdążyłbyś jej nawet użyć a jak chcesz postrzelać za uciekającym pojazdem to sprobuj paintbal

Właśnie Tobie marzy się strzelanka np. za uciekającym pojazdem. A ja chcę broń do obrony własnej i tym się róznimy. Przeczytaj uważnie wcześniejsze posty.
 
Panowie urzędnicy z cła. Nie ma z Wami o czym dyskutować, bo nie znacie problemu.
Rozbroić należy więc policję i inne służby do zwalczania przestępstw, bo wtedy nie będą strzelać do nich przestępcy. Przecież będą wiedzieli że POLICJA nie ma broni.

Może Pan od kontroli przedsiębiorców pochwali się ile zatrzymał nielegalnego towaru "w naturze" nie na papierze.
Niech więc Pan nie zajmuje głosu, jeżeli ten temat Pana nie dotyczy.

A niech Pan mi wytłumaczy po co broń dostała Inspekcja Transportu Drogowego. Kto badał celowość ???
 
A niech Pan mi wytłumaczy po co broń dostała Inspekcja Transportu Drogowego. Kto badał celowość ???
Dokładnie. Broń dla ITD to idiotyzm i zmarnowane pieniądze podatnika. Nalezałoby odebrać im broń i zlikwidować ITD bo SC do kontroli wystarczy. Powstanie tej służby było czysto polityczne. Nie zdarzyło się żeby ktoś do nich strzelał podobnie jak do was. A nawet jakby ktoś strzelał to czy będziecie mieć broń czy nie to i tak będa strzelać. Nie ma żadnej gwarancji, że ochronicie życie w wręcz odwrotnie możecie jestracić. A jak i wy zacznicie strzelac to trupy murowane po jedenj czy drugiej stronie. Policja musi mieć broń bo zakres jej uprawnień jest zdecydowanie szerszy.
 
Może Pan od kontroli przedsiębiorców pochwali się ile zatrzymał nielegalnego towaru "w naturze" nie na papierze.
Niech więc Pan nie zajmuje głosu, jeżeli ten temat Pana nie dotyczy

Może ty się pochwalisz ile zatrzymałeś i czy do ciebie strzelali. Wiesz kolego widziałem wiele razy jak tacy jak ty nawet jak zatrzymają towar "w naturze" to potem zwrócić i przeprosić bo papiery nie grały.
 
Anonymous napisał:
Może Pan od kontroli przedsiębiorców pochwali się ile zatrzymał nielegalnego towaru "w naturze" nie na papierze.
Niech więc Pan nie zajmuje głosu, jeżeli ten temat Pana nie dotyczy

Może ty się pochwalisz ile zatrzymałeś i czy do ciebie strzelali. Wiesz kolego widziałem wiele razy jak tacy jak ty nawet jak zatrzymają towar "w naturze" to potem zwrócić i przeprosić bo papiery nie grały.

Po takich jak ja nikt nie zwracał jeszcze towaru i papierów nikt nie poprawiał.
A trefnego towaru przez te kilkanaście lat służby zatrzymałem wiele i byłem też w róznych opresjach, stąd wiem co znaczy mieć broń, a Ty jak nie wiesz to nie zabieraj głosu.
 
Dyskusja na temat celowości wyposażenie GM, a moim zdaniem RÓWNIEŻ granicy!! ALE POD WARUNKIEM PRZEJŚCIA specjalistycznych badań jest jak najbardziej potrzebna! Moim zdaniem(pewnie wielu się ze mną zgodzi) zarówno praca w WZP jak i na granicy to praca specyficzna i ciężka. Ludzie pracujący na granicach powinni przejść werfikację( w czym pomogłoby właśnie wyposażenie w broń) bo teraz cześć pracujących tam, delikatnie mówiąc, kreuje zły wizerunek tej służby. Pewnie zaraz podniesie się głos krytyki i atak na moją osobę ale FAKTÓW nie oszuka się bo tak jest!! Ludzie pracujący przy kontroli ruchu osobowego, mający bezpośrednią styczność z "podróżnym" powinni mieć chociaż możliwość użycia ŚPB bo w tej chwili to na granicach to my jesteśmy NIESTETY zbędnym dodatkiem do SG :!:
Przykładem niech będą Niemcy czy Czesi tam nikt nie dyskutuje na takie tematy po co broń ale to są kraje cywilizowane do których my dopiero próbujemy dołączyć...
 
Back
Do góry