• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Dzisiaj 21 września obchodzimy w Polsce święto Krajowej Administracji Skarbowej

Koleżanki i Koledzy,

Z okazji Dnia Krajowej Administracji Skarbowej, obchodzonego 21 września, składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom KAS. Nasza codzienna służba i praca, pełna jest wyzwań, odpowiedzialności i zaangażowania, które zasługuje na najwyższe uznanie.

Pragniemy przekazać wyrazy szacunku i uznania wszystkim, którzy swoją sumienną, niezwykle odpowiedzialną codzienną służbą, stoją na straży bezpiecznego państwa, chronią interesy Skarbu Państwa i obszaru celnego Unii Europejskiej.

Naszą siłą i niezawodnością są przede wszystkim ludzie – funkcjonariuszki i funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni.

W tym dniu, wszyscy wzajemnie składamy sobie najserdeczniejsze życzenia. Życzymy, aby pełniona służba na rzecz Rzeczypospolitej Polskiej dawała nam wiele satysfakcji. Przy okazji naszego święta prosimy wszystkich, którzy decydują o kierunku rozwoju naszej służby, o szacunek dla niej, zrozumienie roli i znaczenia naszej służby/pracy.

Za serce, oddajemy serce, naszej Ojczyźnie!.

To święto powołano w 1999 roku, by podkreślić znaczenie służb celnych dla gospodarki oraz całego społeczeństwa, zarówno w kraju, jak i w Unii Europejskiej. Jest to doskonała okazja, by uhonorować pracę i poświęcenie funkcjonariuszy służb celnych. Na arenie międzynarodowej, dzień ten przypomina o współpracy między krajami w ramach Unii Celnej i Światowej Organizacji Ceł, co jest kluczowe dla globalnego bezpieczeństwa i handlu.

Życzymy Koleżankom i Kolegom, kolejnych sukcesów i spełnienia w codziennej służbie i pracy oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym.

Nasza wiedza, umiejętności i doświadczenie, a także wielkie zaangażowanie, współtworzy wizerunek, profesjonalnego i respektowanego organu naszego państwa.

Nie zapominajmy o wartościach, zasadach i nakazach moralnych składających się na etos służby publicznej.

Pozdrawiamy wszystkich
Za Zarząd
/-/ Jolanta Haron
Przewodnicząca ZZ CELNICY PL
 

Attachments

Pewnie dlatego tak "cichcem", po przypomnieniu, dopiero pod wieczór i "poprawnie politycznie" -
święto KAS, a nie Dzień Celnika ...

edit/ps
uwaga dla jednego, sfrustrowanego usera - to akurat jest "sztuczne święto"!
Koluniu @Lord Vader zrobiłeś mi świetny wieczór swoim dopiskiem! Pozdrawiam!💪🏻

Znów zaczynacie lizać się po intymnych . Tylko czemu musicie to robić publicznie?

Absolutnie daleki jestem od frustracji w temacie świętego Mateusza. Jako patron w ogóle mi nie przeszkadza, podchodzę z należytym szacunkiem dla jego biblijnej proweniencji.

Zauważam tu jednak całkowity brak etosu i wartości. Puste frazesy i brak nawiązania do tradycji. Wypowiadałem się w tej kwestii w tym miejscu https://celnicy.pl/threads/1-09-1939-r-szymankowo.18987/ , żeby się nie powtarzać.

Zadam przy tym pytanie, ile batalii sądowych trzeba było toczyć ze służbą? Stopnie, stanowiska, grusza, zwolnienie dyscyplinarne Kolegi Sławka, ucywilnienie,, odprawy , przywrócenie do służby, czy chociażby ostatnie potraktowanie emerytów 2023.

Jeszcze gdyby sądy potrafiły zrobić swoje w odpowiednim czasie i miejscu, bo w większości pomimo jasnych dyspozycji ustawowych, to nie mamy Pańskiego płaszcza ....

A co z emerytami i ich wiedzą, czy takie Czyżowicze przez chwilę chociaż pomyślały o jakimś programie czy sposobie wykorzystania tego potencjału, czy w ogóle zauważyły ten problem?

Zatem Panowie czy Panie liżcie sobie te jajeczka prywatnie. A zanim który czy która oskarży kogoś o frustrację, to niech najpierw wykona wspomnianą wyżej czynność porządnie 🙂.

Dobrej niedzieli wszystkim, także z okazji święta bez etosu 👍.

PS.

Państwa alokowanych (co za eufemizm) przepraszam za pominięcie. Innych dotkniętych geniuszem zarządzania, etosem i wartościami, których nie wymieniłem także 🙏.
 
Ostatnia edycja:
Ja się będę dalej lizał, ale dzięki za przypomnienie o alokersach, tych którzy już nie wrócili do swoich regionów, i tych alokowanych dwukrotnie.
 
Ja się będę dalej lizał, ale dzięki za przypomnienie o alokersach, tych którzy już nie wrócili do swoich regionów, i tych alokowanych dwukrotnie.

Jak zwał, tak zwał - może być i "lizanie".

Proszę Cię jednak Koluniu @soldat, byś zbyt często nie powielał czyjejś chorobliwej namiętności do zmiany znaczenia słów w języku polskim. Toż nie musisz się zgadzać z wciąż powtarzanym tu (wg zasady Goebbelsa) poglądem, iż podanie dłoni określa się mianem "lizania po jajkach".

Gdyby jakiś egocentryk, nie nadwyrężający swoich rąk - przepraszam - "jajeczek", dla dobra innych miał wątpliwości, to ja właśnie zmierzam pomóc - przepraszam - "polizać" paru powodzianom ...
 
Nie pozdrawiam Zarządu i przewodniczącej , za te bzdury ,
które wypisała powyżej . Cytuje : to święto powołano w 1999roku .....
Przecież w tamtych czasach nie było Krajowej Administracji Skarbowej .
Dzień dobry. Powstanie drugiego (Święto KAS), nie neguje istnienia pierwszego (Święto Słuzby Celnej) - dla jednych 21 września zawsze będzie dniem Służby Celnej (nasze Koleżanki i Koledzy, którzy odszli na emki przed 1 marca 2017 r. oraz Profesora Czyżowicza), a dla nas pełniących służbę w KAS - będzie to Święto KAS.Z pozoru sprzeczne kwestie, tak naprawdę się uzupełniają. Pozdrawiam
 
Witam.
Czy awanse w KAS są obecnie tajne ? W Poznaniu do tej pory nie wiadomo dla kogo był sporządzony wniosek i kto dostał awans.
Zainteresowani, czyli ci co dostali awans, czy to na stopniu czy też na stanowisku o tym wiedzieli, ponieważ musieli podpisać ocenę do awansu. Listy osób nominowanych do awansów, odkąd pamiętam, nigdy nie były ogólnodostępne. Czy teraz mieli prykaz, żeby się tym nie chwalić do czasu rozdania, czy tam "klepnięcia" przez naczelnika i dyrektora to już inna inszość.
Ostatnią, oficjalną, listę osób awansowanych ogłoszonych na izbowych intranetach widziałem jeszcze za Służby Celnej. Piszę o funkach, ponieważ nie mam pojęcia jak to się odbywa/odbywało u cywili, nigdy, ani przed, ani po "konsolidacji" mnie to nie interesowało. I nie interesuje nadal.
 
Zainteresowani, czyli ci co dostali awans, czy to na stopniu czy też na stanowisku o tym wiedzieli, ponieważ musieli podpisać ocenę do awansu. Listy osób nominowanych do awansów, odkąd pamiętam, nigdy nie były ogólnodostępne. Czy teraz mieli prykaz, żeby się tym nie chwalić do czasu rozdania, czy tam "klepnięcia" przez naczelnika i dyrektora to już inna inszość.
Ostatnią, oficjalną, listę osób awansowanych ogłoszonych na izbowych intranetach widziałem jeszcze za Służby Celnej. Piszę o funkach, ponieważ nie mam pojęcia jak to się odbywa/odbywało u cywili, nigdy, ani przed, ani po "konsolidacji" mnie to nie interesowało. I nie interesuje nadal.
Widzę że u co niektórych występuje perwersyjna potrzeba opowiadania o tym co ich nie interesuje. Jeśli coś cię nie interesuje to po co o tym wspominasz, chyba że chcesz pokazać że czujesz się lepszy.
 
Back
Do góry