• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Apel w obronie Sławomira Siwego. Nie damy Cię zniszczyć.

Uważam, że działania powinny zostać podjęte i koordynowane przez zwiąek, tak aby były uporządkowane i przemyślane.
Podziwiam Pana S. Siwego za odwagę, determinację, uczciwość i prawość. Mimo wielokrotnych prób zastraszania i szykanowania, trwał konsekwentnie w swoich dziłaniach dla nas wszystkich.
Sądzę, że powinniśmy zarówno wpłacać ustaloną kwotę na określone konto, tak aby mógł godnie utrzymać swoją Rodzinę i nadal działać jako nasz przewodniczący, jak również zastanowić sie nad innymi krokami i żądać aby wrócił do służby.
Myślę, że konieczna będzie też pomoc prawna. Widac tu celowe działanie ministerstwa. Jest to forma zemsty, próba osłabienia związku,oraz zastraszenie nas wszystkich. Należy też przemyśleć czy nie założyć specjalnego funduszu dla osób pozbawionych pracy aby im pomóc w tym cięzkim okresie. Musimy walczyć o przywrócenie ich do pracy.
Zarówno osoby, które zostały w mundurze jak i ucywilnione niech pamietają, że mówi się o ponownym wartościowaniu, jak przypuszczam aby obniżyć wynagrodzenia mundurowym i ucywilnianym. Za chwilę ktoś wpadnie na pomysł redukcji etatów, czy dalszego ucywilniania.
W niektórych izbach zredukowano wynagrodzenia – jak sądzę pilotażowo.
Niektórzy co przyczynili sie do wyrzucenia Sławka z pracy dzięki Niemu będą mieć emerytury mundurowe. Co oni sobą reprezentują, z całą pewnościa nie kierują się, ani prawem, ani sprawiedliwością.
 
Jestem zdruzgotany faktem, że Nasz Sławek znowu musi przechodzić piekło!!!! Jestem gotów kolejny raz ruszyć na Warszawę! Sławek nasze nadzieje w magiczny sposób przeobraził rzeczywistość. Jestem mu bardzo wdzięczny i wystarczy słowo i idę gdzie powie! Dosyć już mam tych podłych ludzi!!! Nadal władza jest w MF niestety! A składki możecie podnieść o 100% będę płacił z chęcią na dyrektorską nawet pensję dla WIELKIEGO CELNIKA SŁAWKA!!! Nawet z emerytury.
 
Pieniądze, składki, wsparcie - dobra, jak najbardziej na miejscu, ale ...

Czy ktoś pomyślał, lub choćby spróbował się zastanowić - od CZEGO by zaczął Sławek,
gdyby nie chodziło tu o Niego samego ?!

Wpierw wypada, by ZG oficjalnie wyraził w imieniu coś 5 tys. szczere oburzenie, uprawianiem przez zwierzchnika(ów)
skandalicznej prywaty, wykorzystywaniem stanowiska dla zemsty i przedkładaniem osobistych animozji nad interesy
Obywateli i Państwa. Argumentów wymyślać bądź szukać nie trzeba - wystarczy sama Prawda, a świadków wobec
wydarzeń i faktów jest wystarczająco.

Ktoś wspomniał o szukaniu poparcia pozostałych mundurowych ZZ. TO NIE JEST POMYSŁ DOBRY !!!

Takie poparcie i oburzenie potraktowaniem wszak nie lokalnego, a ogólnopolskiego działacza
związkowego, w dodatku po oficjalnie złożonych, przyrzeczonych kryteriach wobec składania "propozycji",
powinny wyrazić wszystkie istniejące w RP związki zawodowe !!

Zawód tego Działacza nie ma tutaj nic do rzeczy, gdyż będąc niedoścignionym wzorem dla pozostałych działaczy,
zasługuje na przykładny szacunek i poparcie każdego Związku Zawodowego i każdego Związkowca ...

Popieram kolegę w całej rozciągłości!!!

Powinniśmy poinformować jako związek o tym co się stało pozostałe (wszystkie) centrale, federacje, związki zawodowe. Dodatkowo starać się nagłośnić medialnie, co tak naprawdę przyświeca "dobrej zmianie", która nie cofnie się nawet przed naruszeniem przyznanej działaczom związkowym ochrony przed zwolnieniem. Ochrona ta ma gwarantować działaczom swobodne wykonywaniu obowiązków związkowych.

Ponadto nadal uważam, że należy tłumnie jechać na ulicę Świętokrzyską w Warszawie i nie odpuścić, dopóki Min. Banaś nie złoży rezygnacji.
 
Czekamy panie Sławku na jakiś znak , komunikat, choć każdy z nas zdaje sobie sprawę ,że po tym wszystkim to dla pana wielkie wyzwanie . Nie odpuścimy . Już wystarczy tego wszelkiego zła jakie nam zgotowano , miarka się przebrała !DOŚĆ !!!
 
Ja byłem w OC i jakoś propozycji nie dostałem. Jestem przed 40 i nie miałem żadnych postępowań . Nie dali propozycji bo stara gwardia została na stołkach i teraz dopiero pokaże co potrafi.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Jednoczymy się z panem panie Sławku . Będzie nas wiele i tych co propozycji nie dostali i tych co je nie przyjęli , bo były niesprawiedliwe . W jedności siła . Ten wielki Związkowiec poświęcił kawał swojego życia na pomocy nam , naszej służbie teraz my musimy mu pomóc i większości z nas , pomijając tych , dla których los był "łaskawy " bo nie sądzę aby się też do tego poderwali a bynajmniej znaczna większość !Panie Sławku do samego końca ma pan nasze wsparcie !!!

Szara Mysz
Pomimo, że mi szczęście dopisało (mam mundur i na dodatek stanowisko wywalone w kosmos ) zawsze uczestniczyłem w każdym naszym zrywie (nawet jeszcze nie było naszego związku, a ja byłem szeregowym zollem, jednak szczęśliwym) i dalej będę, choćbym miał stracić to wszystko. Wiem, że warto dla takich WIELKICH LUDZI, jak Sławek i inni, którzy się nie poddają.

Chylę czoła przed każdym kto się nie poddaje, ja będą z Wami.
 
Takie poparcie i oburzenie potraktowaniem wszak nie lokalnego, a ogólnopolskiego działacza
związkowego, w dodatku po oficjalnie złożonych, przyrzeczonych kryteriach wobec składania "propozycji",
powinny wyrazić wszystkie istniejące w RP związki zawodowe !!

Zawód tego Działacza nie ma tutaj nic do rzeczy, gdyż będąc niedoścignionym wzorem dla pozostałych działaczy,
zasługuje na przykładny szacunek i poparcie każdego Związku Zawodowego i każdego Związkowca ...

Popieram jak najszybszy wyjazd do Warszawy z wszelkimi możliwymi do zastosowania środkami perswazji i nacisku na Banasia!!! US i UKS też powinny się przyłączyć, bo teraz narzekają na niskie mnożniki, a sami niczego nie zrobili, aby wywalczyć sobie lepsze warunki, podkulając pod siebie ogony. Nikogo z nich nie chcę obrażać, ale szlag mnie trafia, gdy teraz, gdy mnie do nich przeniesiono, narzekają na mój o 0,3 wyższy mnożnik, tak jak bym to ja sam się prosił o tę fuzję! Nieważne, że mnie pozbawiono stopnia służbowego - co to ich obchodzi!
Dlatego w obronie Sławka i innych, a także przeciw tej całej patologii, jadę i zostaję do dyspozycji ile będzie trzeba!!!!!
 
Popieram dodatkową składkę dla Wielkiego Człowieka, Sławka Siwego. Również wybieram się na protest do Warszawy.Trzymajmy się razem!!! Nigdy się nie poddamy!!!
 
Sławek wyznacz termin wyjazdu do W-awy. Stanę na każde Twoje wezwanie. Powiedzmy nie tym s...synom.


@mario97 ...
Jeżeli także Tobie, w tej chwili, jakieś-cóś ściska gardło z powodu wiadomego potraktowania Sławka,
to bądź łaskaw nie wymuszać na Nim czegokolwiek. Pomyśl może - jak i z kim TY możesz zadziałać,
by nie dokładać ale ulżyć Sławkowi w trudach.
Chyba jest możliwe odwrócenie "ról", byśmy to MY w końcu - sami zrobili coś dla Niego ...
 
Czekam na wici. Na protest do W-wy w obronie Sławka Siwego i innych działaczy Związku jadę obowiązkowo l. I oczywiście dekaruje comiesięczne wsparcie w miarę możliwości zarobkowych. To nasz moralny obowiązek.
 
Do wszystkich członków ZZ Celnicy PL. Nie pozwólmy zniszczyć naszego Przewodniczącego. Dlatego proponuję podwyższyć nasze składki i wypłacać naszemu Koledze miesięczną pensję. Kwotę niech ustali Zarząd. Sławek jesteśmy z Tobą i będziemy za Tobą stali. Masz nasze wsparcie. A wszystkich Kolegów i Koleżanki proszę o wpisy z poparciem dla Naszego Przewodniczącego.

W pełni popieram. Nie dajmy się zastraszyć.
 
j........ał ich wszytkich pies (choć może należy napisać p..s)

jak skończył się miesiąc miodowy z pisem, wszyscy już widzą.
zwolnienia działaczy związkowych i funkcjonariuszy pod przykrywką reformy.
koślawa ustawa emerytalna, do uchwalenia której zostali przymuszeni projektem obywatelskim.
mały dyktatorek w emefie podobno cyklicznie okładający się algami za publiczne pieniądze.
kasomaskirowka niesprawnej administracji podatkowej.

oblubienica nie nadaje się do normalnego pożycia, a jej zachowania podpadają pod paragraf.
więc jak najszybciej należy sięgnąć po środki prawne w postaci zawiadomienia prokuratury.
o bezprawnym utrudnianiu działalności związkowej oraz działaniu na szkodę interesu publicznego.
do tego media i postawienie publicznie pytań, także na forum sejmu i senatu.
 
W pełni popieram obronę Sławka. Przypominam tylko, że z roboty wyrzucono na bruk wielu innychfunkcyjnych i Członków ZZ. Chyba o nich też myślicie?
 
Jestem za pełnym wsparciem Sławka moralnym i finansowym!!! "Ucywilizowany" z dn. 01.06. po latach służby patrzę na tą sytuację i przecieram oczy. Jawne prześladowanie i pogarda ze strony S..S. Jeśli tylko będzie protest w warszawce to jadę jak poprzednio.
Sławek trzymaj się u nas na południu masz poparcie!!!
Dla mnie to kolejny powód żeby własną sprawę skierować do sądów. Zobaczymy czy jest w naszym kraju jeszcze odrobina poszanowania prawa a jeśli nie to do ETS.
 
Witam... Jak to widzę... "Zapraszam wszystkich z KAS do udziału w spektaklu pt. Rzeź niewiniątek part 2. Spektakl planowany jest w miesiącu wrześniu. Zainteresowanych powiadomimy w stosownym czasie. Reżyser: Mario Alga... Sponsor: społeczeństwo... Producent: Alga i wspólnicy. Realizacja przy wybitnym udziale kadry i dla niej szczególne podziękowania..." pzdr ;-)
 
Witam... Jak to widzę... "Zapraszam wszystkich z KAS do udziału w spektaklu pt. Rzeź niewiniątek part 2. Spektakl planowany jest w miesiącu wrześniu. Zainteresowanych powiadomimy w stosownym czasie. Reżyser: Mario Alga... Sponsor: społeczeństwo... Producent: Alga i wspólnicy. Realizacja przy wybitnym udziale kadry i dla niej szczególne podziękowania..." pzdr ;-)

A co będzie w wrześniu
 
Back
Do góry