• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

APEL Pomóż Idze mówić i normalnie żyć

Koleżanki i koledzy,

Zarząd zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe dla chorej córki Naszej koleżanki !

Pomóżmy Idze mówić i normalnie żyć !.

Iga urodziła się 25 maja 2018 roku drogą cesarskiego cięcia w trybie pilnym. Miała krwawienie śródczaszkowe. Od pierwszego dnia życia boryka się z różnymi problemami zdrowotnymi, najpoważniejszym z nich jest opóźniony rozwój psycho-ruchowy, które zaburza jej rozwój fizyczny i intelektualny, w tym rozwój mowy.

Od urodzenia jeździmy od specjalisty do specjalisty, do dnia dzisiejszego nie mamy żadnej diagnozy, nadal nie wiemy co dolega Naszej Córce ( brak choroby, wydane pieniądze na różne badania, które nadal nic nie wnoszą). Każdy lekarz rozkłada ręce, mówi szukać dalej. Ale gdzie….? Już zaczyna brakować nam siły, pomysłów, możliwości. Zastanawiamy się cały czas, jak jeszcze możemy pomóc Naszej córce, aby w końcu była zdrowa, chciałabym w końcu usłyszeć : Kocham Ciebie mamo. Każdy rodzic czasami prosi swoje dziecko, żeby chodź na chwile przestało mówić , a ja mam nadzieje, że w końcu moje dziecko zacznie i nie przestanie. Chciałabym żeby w życiu codziennym mogła porozumieć się ze swoimi rówieśnikami w przedszkolu, żeby każdy mógł ja zrozumieć. Żeby nie czuła się wyobcowana i inna, żeby dzieci nie wytykały jej palcami i się z niej nie śmiały (a wiemy jakie okrutne są dzieci).

Naszą duża szansa jest wyjazd do zagranicznej Kliniki Neuro-clinic. Po wstępnych konsultacjach zaproponowali nam przyjazd w celu dalszej diagnozy. Zaproponowali nam inne leczenie, nieznane w naszym kraju. Dali nam nadzieję, jednak na wstępie zapowiedzieli, że wiąże się to z częstszymi wizytami w klinice (przynajmniej na 3 turnusy po 21 dni). Wytłumaczyli ze mózg dziecka jest tak wrażliwym i skomplikowanym organem, którego nie można ani przestymulować, ani nadwyrężyć, dlatego trzeba te wszystkie zabiegi robić w odstępie czasowym i w kilku seriach, aby nie zrobić krzywdy dziecku.

Orientacyjny koszt wszystkich turnusów to ok 100 tysięcy złotych. Taki jednorazowy wyjazd został wyceniony na ok 30-35 tysięcy złotych. Niby nie jest to duży koszt, jednak biorąc pod uwagę codzienne wydatki na badania, konsultacje, wizyty w poradniach oraz wszelkie pozostałe zajęcia : z fizjoterapeutą, logopedą, pedagogiem i terapeutą Si, to jest w stanie uzbierać się już suma przewyższająca normalne dochody. Niestety przerasta to nasze możliwości finansowe.

Będziemy Państwu wdzięczni za przekazanie na nasz cel choćby najmniejszej kwoty – bo liczy się każda złotówka.

Prosimy o wsparcie, bo tylko dzięki Waszej dobrej woli uda nam się osiągnąć postawione cele - Iga zacznie mówić i dorównywać rówieśnikom 😊 .

Możesz pomóc również wpłacając darowiznę przez Fundację Serce dla Maluszka tytułem : 1957 Iga Krzywiec https://pomagam.pl/rbhc3k

Dziękujemy z całego serca za okazaną pomoc 😊
Rodzice Igi- Dorota i Emil Krzywiec.
 
Back
Do góry