• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

2021-co zyskamy?

Sławku nawołujesz do oddolnych inicjatyw i słusznie. Uważam jednak, że zarządy ZZ powinny dawać wyraźniejsze sygnały do działań, inaczej będzie haos, musi być jakiś wódz.
Zacząłeś wątek dbam o zdrowie. Dla mnie był to wyraźny sygnał, chociaż trzeba to było ludziom tłumaczyć. Wreszcie ludzie zaczęli się nakręcać, wyrażając chęć zaangażowania.
Oniemiałem, jak zobaczyłem Twój wpis w którym pisałeś, żeby nie eskalować i że trzeba stopniować protest. Piszę z pamięci, bo swój post usunąłeś i nie mogę go zacytować. Entuzjazm opadł.
Nic dziwnego, że później było mało zgłoszeń na pikietę.
W jaki sposób mała liczba zgłoszeń mogła Ci zaszkodzić w negocjacjach w MF? Te dane miał tylko związek, więc MF nie mógł wiedzieć o liczbie chętnych na pikiety, mogli tylko mieć dane o wnioskach urlopowych.
Związek powinien motywować do działania a nie dusić inicjatywy oddolne a nawet, co jest bardzo dziwne, własne.
 
@PJS Nic nie usuwałem. Dlaczego ten nieprawdziwy zarzut stawiasz? W jakim celu?

Poinformowałem o dbaniu o zdrowie i nie zostało to odczytane tak jak Ty to zrozumiałeś i nie było żadnego entuzjazmu.
Rzeczywistość była całkowicie odwrotna od tego o czym piszesz.
Widząc stan faktyczny, po jakimś czasie, napisałem o permanentnym proteście z zaskoczenia, takim jak Polacy w historii stosowali wielokrotnie zwycięsko z silniejszym przeciwnikiem. To miało też na celu dać do myślenia MF.
Przeciwnie starałem się ratować sytuację, dostosowując działania do marazmu jaki panował.
O zgłoszeniach na pikietę służby MF są w stanie zrobić ogólne rozeznanie, przecież to oczywiste. Ponadto przed 15.11. zaczęły się powszechne nawoływania na forum, by odwołać pikietę. Sam do tego dołączyłeś pisząc jedynie, że jest na to czas po 15.11. Ale MF przecież to wszystko widział, że funkcjonariusze chcą przełożenia pikiety.
Ponadto była akcja oddolna z urlopem, który miał być wzięty przed 15.11. i nie spotkało się to z masowym odzewem i o tym też MF miał wiedzę.
 
Ostatnia edycja:
@niesprawiedliwy Pytam raz jeszcze. Podpowiedz jak być "bezwzględnym" w sytuacji braku zaangażowania środowiska?
Już pisałem, że ja też najchętniej bym się poddał. To jest banalnie proste. Ale to jest tchórzostwo.
 
@PJS Nic nie usuwałem. Dlaczego ten nieprawdziwy zarzut stawiasz? W jakim celu?

Poinformowałem o dbaniu o zdrowie i nie zostało to odczytane tak jak Ty to zrozumiałeś i nie było żadnego entuzjazmu.
Rzeczywistość była całkowicie odwrotna od tego o czym piszesz.
Widząc stan faktyczny, po jakimś czasie, napisałem o permanentnym proteście z zaskoczenia, takim jak Polacy w historii stosowali wielokrotnie zwycięsko z silniejszym przeciwnikiem. To miało też na celu dać do myślenia MF.
Przeciwnie starałem się ratować sytuację, dostosowując działania do marazmu jaki panował.
O zgłoszeniach na pikietę służby MF są w stanie zrobić ogólne rozeznanie, przecież to oczywiste. Ponadto przed 15.11. zaczęły się powszechne nawoływania na forum, by odwołać pikietę. Sam do tego dołączyłeś pisząc jedynie, że jest na to czas po 15.11. Ale MF przecież to wszystko widział, że funkcjonariusze chcą przełożenia pikiety.
Ponadto była akcja oddolna z urlopem, który miał być wzięty przed 15.11. i nie spotkało się to z masowym odzewem i o tym też MF miał wiedzę.
Nie wiem kto usuwa posty na forum, albo Ty albo ktoś komu dałeś takie uprawnienia.
Był taki wpis i go nie ma. Pewnie nie tylko ja go pamiętam.
Nie miałem covida, więc mgły pocowidiwej też nie mam.
Tak pisałem, że na odwoływanie pikiety po 15 listopada, właśnie po to żeby nie robić tego przed spotkaniem, żeby zostawić sobie jakiś oręż.
Cóż, zapadła decyzja o złożeniu broni. Szanuję powody osób które były za odwołaniem, jednak głos środowiska w tej sprawie nie był jednoznaczny.

Możesz dać mi bana za ten wpis. Zauważyłem, że jest taki trend, że za niewygodne wpisy lub pytania są bany.
Obserwowałem Twój dziwaczny spór z @cat, też powiesz, że nie usunąłeś wpisów w których ujawniłeś informacje pozwalające na zidentyfikowanie jego osoby? Było to bardzo słabe zagranie jak z piaskownicy. Nie usprawiedliwiają tego ani różne nicki Cata, ani cokolwiek co o nim wiesz, prawdziwego lub zmyślonego.
Jeśli jest tak jak piszesz, że MF dysponuje związkowymi danymi to znaczy, że mają agentów w twoim najbliższym otoczeniu, tam szukaj wrogów.
Straciłeś już kilka osób, które od lat wiernie wspierały wszystkie inicjatywy.
Też mógłbym zadać pytanie: Po co to robisz?
Pozbyłeś się np Bola i Cata, który założył wątek "przybij piątkę". Taka jest twoja wdzięczność? Nie wiem czy zauważyłeś, że Cat edytował wszystkie swoje posty w tym wątku w których wcześniej nawoływał do solidaryzowania się z tobą.
Nie poznaję ani Ciebie ani tego związku.
Możesz dać mi bana i będzie to ostatni miesiąc mojego wieloletniego członkostwa w tym związku.
 
@PJS Nikt nigdy nie usuwał tego postu, o którym piszesz. Sprawdź i wycofaj bezpodstawne oskarżenia. Nie potrafisz się do tego przyznać, że po prostu zmyślasz? W jakim celu to robisz? Co do postów cata to była przecież prośba nicka @koń, by je usunąć, więc co to za argument? Twierdził, że jest kolegą jego i z nim rozmawiał i prosił by je usunąć. Później jeszcze okazało się, że koń i cat i jeszcze inny nick, to te same IP.
MF może rozeznać tego rodzaju kwestie bez agentów w ZZ. Ma swoje służby i to jest banalnie proste, by zrobić takie rozeznanie. Przecież to jest tajemnica Poliszynela, że służby mają takie możliwości jeżeli tylko chcą.
Nie pozbyłem się ani bola ani cata. Sami przestali pisać. Cata usuwam teraz, a to z uwagi na to co napisałeś. Edytuje posty wsteczne i to byłoby do przyjęcia, jednak cytuje mnie z innych tematów, wyrywając z kontekstu moje wypowiedzi. To manipulacja, stąd ban dla cata, ale dopiero teraz.
 
Ostatnia edycja:
I jeszcze jedno. Pikieta została odwołana po 15.11. A co do głosów różnych, to norma, że tak jest. Zdecydowanie jednak przed 15.11. dominowały głosy, by odwołać.
 
Aktualnie do komórek OC wew i granicznych spływają pisma o konkretne propozycje podziału nagród. Niech mnie ktoś poprawi bo nie wiem czy dobrze rozumiemy:

1) 2021 rok (grudzień)
  • nagroda za 4 kwartał 2021r. jak co roku więc kwoty nie są jeszcze znane ale zawsze było koło 2-3 tys na FCS
  • dodatek motywacyjny 3%, średnio daje 2200 zł (jest z funduszu motywacyjnego 6 procentowego gdzie druga tura 3% płatna będzie w maju roku 2022.
  • przyznany 15.11.2021 dodatek zadaniowy/motywacyjny ok 2200 zł średnio na każdego FCS. - to co w MF-ie ugrały ZZ na poniedziałkowym spotkaniu w tamtym tygodniu.
oczywiście nagrody, pomimo podanej "średniej na etat" są uznaniowe z możliwością zmiany kwoty od 50-200%( każda IAS ma inne widełki, czyli część załogi musi dostać mniej i się złożyć dla innego kolegi :)

2) 2022 rok
  • fundusz nagród 3%
  • pozostała transza 3% z motywacyjnego 6% (ok 2200) płatne w maju 2022.
  • standardowe podwyżki 4,4%

defacto wszystko to świadczenia jednorazowe, które i tak były co kwartał od wielu lat a realna podwyżka na ta chwilę w 2022 to tylko 4,4%
 
Realna podwyżka może wynieść o%, a nie 4,4%. Ta liczba to wzrost funduszu wynagrodzeń - kwota bazowa, a nie kwoty którą mnożymy naszym indywidualnym mnożnikiem. W efekcie równie dobrze można dostać 0 jak i 10% - zależy jak komu się ułoży...
 
Nie wiem kto usuwa posty na forum, albo Ty albo ktoś komu dałeś takie uprawnienia.
Był taki wpis i go nie ma. Pewnie nie tylko ja go pamiętam.
Nie miałem covida, więc mgły pocowidiwej też nie mam.
Tak pisałem, że na odwoływanie pikiety po 15 listopada, właśnie po to żeby nie robić tego przed spotkaniem, żeby zostawić sobie jakiś oręż.
Cóż, zapadła decyzja o złożeniu broni. Szanuję powody osób które były za odwołaniem, jednak głos środowiska w tej sprawie nie był jednoznaczny.

Możesz dać mi bana za ten wpis. Zauważyłem, że jest taki trend, że za niewygodne wpisy lub pytania są bany.
Obserwowałem Twój dziwaczny spór z @cat, też powiesz, że nie usunąłeś wpisów w których ujawniłeś informacje pozwalające na zidentyfikowanie jego osoby? Było to bardzo słabe zagranie jak z piaskownicy. Nie usprawiedliwiają tego ani różne nicki Cata, ani cokolwiek co o nim wiesz, prawdziwego lub zmyślonego.
Jeśli jest tak jak piszesz, że MF dysponuje związkowymi danymi to znaczy, że mają agentów w twoim najbliższym otoczeniu, tam szukaj wrogów.
Straciłeś już kilka osób, które od lat wiernie wspierały wszystkie inicjatywy.
Też mógłbym zadać pytanie: Po co to robisz?
Pozbyłeś się np Bola i Cata, który założył wątek "przybij piątkę". Taka jest twoja wdzięczność? Nie wiem czy zauważyłeś, że Cat edytował wszystkie swoje posty w tym wątku w których wcześniej nawoływał do solidaryzowania się z tobą.
Nie poznaję ani Ciebie ani tego związku.
Możesz dać mi bana i będzie to ostatni miesiąc mojego wieloletniego członkostwa w tym związku.
Trzeba robić screeny, inaczej sąd kolego :)

@angel81 te 4,4% na 2022 r. (popraw mnie, jeśli się mylę) też nie jest dla każdego.
 
Trzeba robić screeny, inaczej sąd kolego :)
Nie przypuszczałem, że żeby udowadniać komuś jego słowa trzeba robić screeny.
Można też dotrzeć do archiwalnych wpisów, ale nie chce mi się w to bawić.
Trudno, zostałem konfabulantem, jakoś będę musiał z tym żyć.
 
Nie przypuszczałem, że żeby udowadniać komuś jego słowa trzeba robić screeny.
Można też dotrzeć do archiwalnych wpisów, ale nie chce mi się w to bawić.
Trudno, zostałem konfabulantem, jakoś będę musiał z tym żyć.
Tutaj masz ten post https://celnicy.pl/threads/pozegnanie-zz-celnicy-pl-z-komitetem-protestacyjnym.17447/post-221811
To przykre, ale rzeczywiście okazałeś się nieuczciwy, jak sam siebie nazwałeś konfabulantem.
Rzuciłeś fałszywe oskarżenie i nie potrafisz nawet przyznać się do tego, już nie piszę, że przeprosić za wymysły.
 
@angel81

Tak to przedstawiałem do członków zwiąku w Opolu po spotkaniu z DIAS. DIAS wysłała później jeszcze pismo zmieniające proporcje dla dodatków motywacyjnych na 70% do 200%.

"Pracownicy KAS i Funkcjonariusze SCS IAS w Opolu

Koleżanki i Koledzy!


W dniu 17.11. odbyło się spotkanie z DIAS w Opolu w sprawie rozdysponowania dodatków motywacyjnych tj. dodatkowych środków, które są dla pracowników i funkcjonariuszy w wysokości odpowiednio 4646zł i 4236zł średnio na etat. To jest cala pula.

Związek nasz i inne ZZ także wnioskowały, by rozdysponować całą pulę w grudniu.

Dyrekcja uznała, że środki powinny być rozdysponowane w połowie w grudniu i druga część w przyszłym roku w czerwcu bodajże.

Czyli do rozdysponowania pozostaje połowa z ww. kwot czyli 2323 zł i 2118 zł dla KSC.

Pierwotne zasady rozdysponowania jakie proponowała Dyrekcja są znane, bo były rozsyłane.

Po spotkaniu Dyrektor Izby zaproponowała kompromis i rozdysponowanie środków w proporcji 50% do 150% średniej.

Są to fundusze uznaniowe, a zatem dodatek może być nie przyznany wcale. Związek negował taką możliwość, jednak nie uzyskaliśmy tego i w efekcie mamy jedynie zapewnienie, że dodatek motywacyjny zostanie przyznany powszechnie, jednak nie można wykluczyć incydentalnych sytuacji, że nie zostanie komuś przyznany wcale.

Jak wspomniałem negowaliśmy to, jednak ustawa nie wymaga od DIAS w tej konkretnej sprawie uzgodnienia zasad, a jedynie wysłuchanie opinii związku. Tak to sprytnie ujęto w ustawie.

Środków tych można spodziewać się na kontach w okolicach 6 grudnia.


Ponadto będą w grudniu jeszcze NAGRODY, które mamy z oszczędności na funduszu płac. Dyrekcja nie potrafiła jeszcze powiedzieć w jakiej średniej wysokości na etat, ale przyznała, że oszczędności są i będą NAGRODY.



Ponadto są do wypłaty środki w wysokości około 2200zł średnio na etat, to jest dodatkowa pula, którą znalazł Minister Finansów na spotkaniu 15.11.

Dyrekcja mówi, że środki te otrzymali z MF jako pieniądze na paragrafy płacowe z dodatków specjalnych i zadaniowych i tak powinni je rozdysponować.

Ja w trakcie spotkania uzyskałem informację z IAS w Olsztynie, że akurat tam na spotkaniu trwającym równolegle ustalono i Dyrektor wyraził na to zgodę, że te środki ostatnie zostaną wypłacone po równo dla każdego.

Dyrekcja została o tym poinformowana i miejmy nadzieję, tak przynajmniej zrozumiałem, przyznała Pani Dyrektor, że jeżeli tylko taka możliwość rzeczywiście istnieje, to czemu nie.

Byłoby to w naszej ocenie sprawiedliwe, gdyż jedna pula tj, dodatki motywacyjne są różnicowane, druga pula NAGRODY także i trzecia z powodzeniem mogłaby być wypłacona po równo dla każdego.

Jak to się wszystko skończy zobaczymy, bo widzimy też zaangażowanie MF w to wszystko i nie wiemy jak to się wszystko skończy - chodzi mi o zasady podziału, bo środki są niezagrożone.


Na koniec smutna wiadomość.

Podwyżki w przyszłym roku MF zaplanował na niższym poziomie niż w innych formacjach. Jest to 497zł średnio na etat w KSC, 432zł w FSCS i 337zł POZ. W innych formacjach jest 677zł. Jest to niesprawiedliwe i jest to nierówność wobec prawa, dlatego będziemy sprawę dążenia do równego traktowania kontynuować. Decyzja jest u Ministra Finansów, którą może podjąć bez ingerencji w treść ustawy budżetowej. Może to zrobić w każdej chwili, nawet w przyszłym roku, więc jest wciąż czas na działanie.

Mam prośbę gorącą. Jeżeli związek będzie w przyszłości zwracał się z apelem o zaangażowanie, to o ile chcemy wyższych podwyżek i dążenia do realizacji pozostałych znanych postulatów, które postawiliśmy w sporach zbiorowych, chcemy być traktowani poważnie i otrzymywać podwyżki w przyszłych latach co najmniej na poziomie innych formacji, musimy odpowiadać masowo na te apele. Ogół musi być zaangażowany. Wtedy możemy coś wywalczyć. Inaczej stawiamy MF w sytuacji, po co im dawać więcej, skoro nie wykazują chęci do działania. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym i proszę o więcej :) Ja się nie poddam nigdy i nie ustanę w działaniu, ale bez Waszego zaangażowania nie jestem w stanie pewnych rzeczy osiągnąć.


Pozdrawiam serdecznie

Sławomir Siwy

ZZ Celnicy PL"
 
Tylko najlepiej będzie jak ustanie korespondencja z MF, bo pisanie do nich listów jest aktem desperacji, odpowiedź zawsze jest taka sama, nigdy nie było merytorycznej odpowiedzi, MF zna bardzo dobrze psychologię działania ZZ i wie, że możemy co najwyżej wysłać list i wyłączyć komputer, pora chyba na rozwinięte działania i nie zasłanianie i tłumaczenie się ochroną granicy, bo jak pisałem wyżej, w tej sprawie Polska nie ma zupełnie głosu i naszym zadaniem będzie tylko minimalizowanie migracji, a działanie wyższe niż ochrona fizyczna są ponad nasze siły, i przypomnę, że Policja walczyła o podwyżki przed świętem narodowym, w czasie covidu i przypuszczam, że gdyby się z nimi nie dogadano to na granicy byłoby więcej żołnierzy niż obecnie, bo policja byłaby na l4, to są konkretne działania, które nie muszą powodować masowego zbierania się w warszawie na tej brzydkiej ulicy, to samo tyczy się kontroli, trzeba je wykonywać dokładnie i zgodnie z zasadami BHP.
 
A ja widzę gdzie indziej problem. Problemem nie jest, że cywile są w naszym związku, czym więcej tym lepiej chodzi o reprezentatywność tylko problem jest w tym, że nie potrafiliśmy się dogadać z innymi zz choćby z Solidarnością. Wiem, że to jest trudne, ale przez to, że nie walczymy razem MF nas rozgrywa. Poza tym brak chęci funków i cywili do aktywnego protestu. Przegraliśmy tą wojnę o podwyżki niestety.
Święta racja....tylko liderzy najpierw muszą się porozumieć.(kazdy ma ambicje rządzić).Jakby była sztama tych największych wszystkich związków to MF by nas szanował. Jest jeszcze chyba OPZZ i ten nowy związek.
Porozumienie ponad podziałami... SCS,US..cały KAS-jakbyśmy szli pod wieloma sztandarami ale razem w jednej sprawie to inna by była rozmowa z decydentami.Zróbcie porozumienie i do roboty.....Szefowie Związków Zawodowych.Bo stagnacja i ciepłe etaty związkowe WAS zgubią.Ludzie zaczną odchodzić (emki,zus,lepsza fucha np.w Biedronce gdzie nas były szef jenerał wysyłał do roboty.)...Warto próbować a wtedy na Warszawę....z flagami i w autokarach a nie z 10 min wyłączeniem kompa...bo MF się tylko z oszczędności prądu chyba wtedy cieszy.Pozdrawiam wszystkich związkowców......wszystkich....tylko niech na tej granicy się uspokoi, bo zgadzam się z powyższymi postami, że to nie był dobry okres na strajki( media by nad zgrilowały) i nie dziwie się, że funkcjonariusze chcieli przełożenia pikiety.
 
Ostatnia edycja:
Tutaj masz ten post https://celnicy.pl/threads/pozegnanie-zz-celnicy-pl-z-komitetem-protestacyjnym.17447/post-221811
To przykre, ale rzeczywiście okazałeś się nieuczciwy, jak sam siebie nazwałeś konfabulantem.
Rzuciłeś fałszywe oskarżenie i nie potrafisz nawet przyznać się do tego, już nie piszę, że przeprosić za wymysły.
Dobrze, że ten post jest. Szukałem go nie w tym wątku co trzeba, mój błąd. Nie zmienia to faktu, że w momencie kiedy ludzie zagrzewali się do walki, wyskoczyłeś z postem tłumiącym wszelki zapał. Nie tylko ja to tak odebrałem (patrz np. post @Agata Flis poniżej tego wpisu). To czy post został usunięty czy nie jest najmniej ważne i nie ma wpływu na sens mojej wypowiedzi. Czepiasz się, że ośmieliłem się napisać, że skasowałeś post, zamiast odnieść się do sedna sprawy, czyli działań tłumiących protest. Ważne jest w jakim momencie Twój post się pojawił i jaka była jego treść. Mi po tym poście odechciało sie wszystkiego, był to kubeł zimnej wody. Czy taka była Twoja intencja czy nie, to fakty pozostają, skutecznie wygasiłeś protest. Pisałeś, że może 1/2 jest gotowa do działania i że to za mało, po tej akcji nie będzie więcej. Gdyby przed spotkaniem w MF chociaż 10% postanowiło zadbać o swoje zdrowie i podjąć odkładane leczenie swoich chorób, miałbyś argumenty podczas rozmów. O liczbie chętnych na pikietę minister mógł się dowiedzieć od ciebie lub kogoś z najbliższego otoczenia. Oczywiste jest, że MF śledzi forum, mogli też przeanalizować liczbę złożonych wniosków o wolne, ale pomysł, że jakieś służby drążą sprawę liczby chętnych na pikietę to wg mnie jest jakaś paranoja.
Nie było dbania o zdrowie, nie będzie pikiety. Jedyny plus jest taki, że 24 listopada odpocznę sobie na zaplanowanym urlopie.
Wywnioskowałeś, że ja też byłem za odwołaniem pikiety bo napisałem, że jest na to czas po 15 listopada? Co za dziwaczna logika. Odwołanie byłoby uzasadnione gdyby MF zrozumiał nasze argumenty i potraktował nas jak inne służby, dla których pieniadze wysupłał. Niestety argumentów do odwołania po spotkaniu nie było.
Czekam z niecierpliwością na tą tajną podjazdową taktykę, na to szarpanie i podgryzanie MF, minister jest pewnie przerażony tą straszną perspektywą.
Czy naprawdę sądzisz, że mamy czas na podjazdy? Prawdę piszesz, że podwyżki nie muszą być zapisane w budżecie i mogą być przyznane np wiosną, ale chyba są pewniejsze jeśli zapisane są w przynajmniej w tzw ustawie okołobudżetowej. No i dlaczego wszyscy mają obiecane podwyżki już a my mamy czekać na czyjś dzień słabości do nas, bez gwarancji, że się doczekamy.
Czy taka ma już być tradycja, że w styczniu inne służby mają już nawet rozporzadzenia o wielokrotności kwoty bazowej, a nam będą kazali czekać na uchwalenie budżetu, żeby zacząć rozmawiać o ewentualnym podziale podwyżek. Nie szukam tu winnych poza MF, ale przypominać o sobie im musimy, to może coś drgnie w tej skostniałej instytucji na Świętokrzyskiej.
Pisma pisane na Berdyczów już się ludziom znudziły
 
A ja widzę gdzie indziej problem. Problemem nie jest, że cywile są w naszym związku, czym więcej tym lepiej chodzi o reprezentatywność tylko problem jest w tym, że nie potrafiliśmy się dogadać z innymi zz choćby z Solidarnością. Wiem, że to jest trudne, ale przez to, że nie walczymy razem MF nas rozgrywa. Poza tym brak chęci funków i cywili do aktywnego protestu. Przegraliśmy tą wojnę o podwyżki niestety.
Bzdury piszesz sabu, wkładasz do jednego worka dwie różne grupy zawodowe. Reprezentatywność Celnicy.pl mają bez żadnych wątpliwości, do Celników.pl należy między 30 a 40 procent funkcjonariuszy. A przez takie właśnie pisanie jak Twoje sami siebie stawiamy na marginesie kilku procentowym, bo tak patrząc jak Ty to do Celników.pl należy tylko kilka procent ogółu. Tak nie powinno być. Nie potrafimy się dogadać z innymi związkami z prostej przyczyny, bo wchodzimy im w drogę a oni nam i usilnie jedni drugim chcą coś udowadniać. I dopóki tak będzie to nigdy nie będzie zgody do wspólnego działania między związkami. Zresztą coraz bardziej mam wrażenie, że w tym całym zamieszaniu nie chodzi o ludzi tylko o interesy związków, każdy z tych związków wmawia całej zbieraninie w tym burdelu, że jest najskuteczniejszy i najwięcej załatwi a przez to chce mieć jak najwięcej członków co przekłada się na składki członkowskie. Takim przykładem jest dla mnie mamienie skarbowców jakimś bliżej nieokreślonym statusem nad urzędnika, gdzie na zdrowy rozum widać, że jest to nierealne i tylko ładnie się prezentuje. Jak dla mnie jest możliwe wspólne działanie związków ale pod warunkiem, że każdy związek będzie reprezentował swoją grupę zawodową popierając wzajemnie swoje postulaty, tylko czy wtedy będzie to w ich interesie.
 
@PJS Odniosłem się wyżej. Minęło trochę czasu od postu o dbanie o zdrowie i tylko pojedyncze osoby zrozumiały tak jak Ty go zrozumiały i wyżej wyjaśniłem podwody takiego ujęcia sprawy. Mam pewne doświadczenie i dobrze wyczuwam, kiedy jest zainteresowanie działaniem, a kiedy są to pojedyncze głosy. To były pojedyncze głosy i wbrew temu co piszesz brak entuzjazmu do działania. Wypowiadanie walnej bitwy w takiej sytuacji to zła strategia. Dla przykładu, takiej bitwy chciał król Jan Kazimierz, gdy hetman Czarniecki miał plan wojny podjazdowej z dużo silniejszym przeciwnikiem. Nie stawiaj się w pozycji króla, bo będzie to miało opłakane skutki,tak jak i wtedy przegraliśmy Bitwę Warszawską, na którą naciskał król. To było zatem z mojej strony ratowanie sytuacji i w tym kontekście odnosiłem się do sprawy wtedy.
A zatem niestety znowu zmyślasz, że rzekomo nie odniosłem się do sedna. Czy już tak w każdym poście będziesz coś wymyślał, co w rzeczywistości wyglądało/wygląda inaczej?
Sam nie potrafiłeś znaleźć tego postu i nikt o nim nie pamiętał, a Ty przyjmujesz logikę, że ten post, którego jak utrzymywałeś usunąłem, bo chciałem go ukryć, to powód małego zainteresowania pikietą. To niepoważne i to jest dopiero pokrętna logika.
Musimy zrozumieć, że działań konkretnych nie będzie bez zaangażowania środowiska. Pikieta miała je rozpocząć, ale funkcjonariusze nie chcieli pikiety w tym czasie.
Tak jak napisałem, ja się nie poddam i będę próbował nadal doprowadzić do równego traktowania. Spróbujemy kolejny raz.
Ty nie wiesz, że część środowiska sygnalizowała i informowali wcześniej także odkąd ogłosiliśmy pikietę, że na pikietę teraz nie pojadą, bo zostaną pozbawieni dodatków i nagród, które będa w grudniu. Mówili, że potem i owszem i ja to oczywiście rozumiem. Do tego Ci co się zgłosili, bardzo licznie sygnalizowali konieczność jej przełożenia z powodu kryzysu na granicy i to był główny powód.
Nie masz o tym wiedzy, bo piszesz z poziomu swoich subiektywnych odczuć i ewentualnie głosu kilku osób w komórce.
Gdybyś był na moim miejscu i posiadał informacje jakie ja miałem, tak samo byś postąpił. Mędrkuje się bardzo łatwo, w szczególności, gdy nie ma się pojęcia o stanie faktycznym.
Nie jesteś w stanie tego zrozumieć, bo nigdy nie byłeś w takiej sytuacji. Chyba że chcesz spróbować? To zapraszam serdecznie. Już pisałem, że chętnie ustąpię miejsca wszystkim, którzy uważają, że zrobiliby wszystko inaczej, mocniej, bardziej zdecydowanie.

Ps. A zatem muszę Cię rozczarować, bo póki co będą pisma i inne działania. Do tematu pikiet i protestu wrócimy, najszybciej jak tylko będzie to możliwe, czyli gdy będzie taka wola środowiska. Na pewno będziemy próbować.
 
W 100% zgadam się z @stefan 123
Powinniśmy być związkiem branżowym, wyłącznie celniczym. Przez to, że tak nie jest to MF też nas wszystkich razem z cywilami wrzuca do jednego worka. Jak powiedziano na którymś ze spotkań z MF podwyżki dla wszystkich albo dla nikogo, czyli w wolnym tłumaczeniu cywile i celnicy dostaną tak samo. Powinniśmy reprezentować swoje sprawy. To nie miłe Panie z US stoją na drodze w nocy, w deszczu, w Święta, to nie one używają ŚPB. Każdy ma swoją pracę do wykonania i nie chce się spierać czyja jest ważniejsza, bo każdego praca jest ważna, jednak to my nie jesteśmy traktowani na równi z innymi służbami mundurowymi w przeciwieństwie do pracowników US w stosunku to innych urzędników Służby Cywilej.
 
Back
Do góry