• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

2021-co zyskamy?

Pytania innych o osiągnięcia związku zbyt dobrze nie świadczą o inteligencji pytającego. Każdy wie, że bez masowego poparcia wśród ludzi MF będzie miało Nas gdzieś. Widać po akcjach policji (masowe L4, nie wypisywanie mandatów, itd.), a u Nas? Grażynki, Helenki będą siedzieć cicho - one przez kilkanaście lat przed KAS nie widziały takich podwyżek, a nie protestowały zarabiając grosze, więc teraz tym bardziej - no może wyłączą w przerwie na śniadanie lub pójście do WC komputer na 10 minut lub zaostrzą do 15 minut 🤦‍♂️ , a funkcjonariusze skapitulowali widząc marazm i mamienie przez dwa lata. Niech nikt nie pomyśli, że nie lubię Grażynek, Helenek. One są fajne, tylko że mają już zbyt rozwinięty u siebie syndrom sztokholmski. Postawa służalczo-wyczekująca wrosła w ich zawód. Część przeszła już na emkę, część przejdzie, a reszta ma, to w d...... .Czasami tylko garstka ponarzeka na forum i MF, to widzi - nie jest ślepe. Żałosne, to ale prawdziwe. Dalekosiężnie, to jest to dla MF droga do degradacji - funkcjonariusze się wycofali, postawy przyjęli bierne, minimalistyczne. Nie identyfikują się ze służbą, alienują się, więc efekty będą tylko punktowe, służba z musu, bez zaangażowania. Gratulacje - spieprzyli na wejściu coś, co mogło być silne i efektywne.
K....a I weź to polub. W sedno. Ja też emka. Nie mam zamiaru nic już robić w sprawie agonii Naszej Służby Celnej. Niech szefka ją reanimuje dla swojego animuszu. Nie ma w języku polskim słów, które oddałyby moją "wdzięczność" dla pani szefki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Pytania innych o osiągnięcia związku zbyt dobrze nie świadczą o inteligencji pytającego. Każdy wie, że bez masowego poparcia wśród ludzi MF będzie miało Nas gdzieś. Widać po akcjach policji (masowe L4, nie wypisywanie mandatów, itd.), a u Nas? Grażynki, Helenki będą siedzieć cicho - one przez kilkanaście lat przed KAS nie widziały takich podwyżek, a nie protestowały zarabiając grosze, więc teraz tym bardziej - no może wyłączą w przerwie na śniadanie lub pójście do WC komputer na 10 minut lub zaostrzą do 15 minut 🤦‍♂️ , a funkcjonariusze skapitulowali widząc marazm i mamienie przez dwa lata. Niech nikt nie pomyśli, że nie lubię Grażynek, Helenek. One są fajne, tylko że mają już zbyt rozwinięty u siebie syndrom sztokholmski. Postawa służalczo-wyczekująca wrosła w ich zawód. Część przeszła już na emkę, część przejdzie, a reszta ma, to w d...... .Czasami tylko garstka ponarzeka na forum i MF, to widzi - nie jest ślepe. Żałosne, to ale prawdziwe. Dalekosiężnie, to jest to dla MF droga do degradacji - funkcjonariusze się wycofali, postawy przyjęli bierne, minimalistyczne. Nie identyfikują się ze służbą, alienują się, więc efekty będą tylko punktowe, służba z musu, bez zaangażowania. Gratulacje - spieprzyli na wejściu coś, co mogło być silne i efektywne.
To chyba z Twoją inteligencją jest coś nie tak.Jak widać mało widziałaś w tej służbie.
 
Doprecyzuję: ZZ Celnicy PL, do którego zapraszano pracowników US i cywilnych.
Nie wypowiadam się na temat innych związków, z uwagi na reprezentatywność związkową środowiska.

I często sobie zadaję pytanie:
Jak wyglądałaby działalność związkowców w obecnych czasach, gdyby nie działał FB, poczta elektroniczna i fora?
Czy ilość etatów związkowych uległaby zmianie?
A może udałoby się ruszyć w "teren" do ludzi bez zaproszenia i mieć im coś do powiedzenia?
A do czego, Ty @MOTYW-ACJA pijesz? Nie rozumiem.
 
Doprecyzuję: ZZ Celnicy PL, do którego zapraszano pracowników US i cywilnych.
Nie wypowiadam się na temat innych związków, z uwagi na reprezentatywność związkową środowiska.

I często sobie zadaję pytanie:
Jak wyglądałaby działalność związkowców w obecnych czasach, gdyby nie działał FB, poczta elektroniczna i fora?
Czy ilość etatów związkowych uległaby zmianie?
A może udałoby się ruszyć w "teren" do ludzi bez zaproszenia i mieć im coś do powiedzenia?
Coś w tym jest. Może wtedy wypowiedzi "w cztery oczy" dałyby inny efekt ? Teraz media elektroniczne łatwo obserwować, a jak coś nie po rządowemu...cisza:sleep:
 
@MotywTy tak na serio? Wybieram to: Jak powiedział Napoleon Bonaparte: Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.
 
Nie można nikogo obrażać epitetami.
Ale można zachęcić do przeczytania lektury z zakresu zarządzania organizacją, psychologii biznesu lub socjologii zachowań ludzkich, jako narzędzia wspomagającego.:ROFLMAO: Taka alternatywa zamiast "prostego języka".
A błąd był zamierzony/zamierzona pomyłka :)
Nie zrozumieliby. Mam za sobą studia II stopnia
 
@MOTYW-ACJA
Zacytuję co pisałem już parę dni wcześniej odpowiadając innemu użytkownikowi na temat spotkań:

"Dzięki wielkie. Przerabialiśmy już wielokrotnie na forum temat braku możliwości spotkań z ludźmi, gdy jest jeden przedstawiciel ZZ na Województwo i nikt go nie wspiera w niczym.
Musimy zrozumieć, że sami musimy brać sprawy we własne ręce.
Ja pojadę wszędzie lub wyślę przedstawiciela, gdzie tylko zgłosicie potrzebę takiego spotkania.
Ciebie też pytałem, gdzie trzeba przyjechać do Twojego oddziału.
Tylko jedna prośba. Ludzie muszą przyjść na spotkanie, a nader często był nawet z tym problem.
Ostatnio byliśmy w Gdańsku. Przyszły trzy osoby. Pisałem już o jednym z przejść granicznych, gdzie byłem dwa razy. Raz przyszedł tylko organizator, który zapewniał, ze wszyscy chcą się spotkać, a na drugie spotkanie nie przyszedł nawet on.
Musimy zrozumieć pewne rzeczy, spojrzeć prawdzie w oczy, a nie tylko obwiniać związek za wszystko."
 
Back
Do góry