• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

2021-co zyskamy?

larry1

Aktywny użytkownik
Dołączył
17 Maj 2007
Posty
359
Punkty reakcji
211
Mam pytanie do zarządu związku.Co jesteśmy(KAS) w obecnym roku wywalczyć,zyskać z obiektywnego punktu widzenia w pandemicznym kryzysie?Czy to ma być tylko i wyłącznie jałowy rok?
 
Przy takim podejściu MF i SKAS nie wierzę w jakiekolwiek pozytywne zmiany w tym roku. Nie znam innej służby, gdzie najwyższe szefostwo działa jawnie na szkodę swoich podwładnych. Jeśli nie zobaczę namacalnych dowodów (czynów a nie słów) na to, że jest inaczej będzie to ostatni rok mojej służby. Tak samo mysli wielu moich znajomych.
 
HZG1Xl3wtSud9jR0.jpg
 
wątek wbrew pozorom bardzo zasadny. warto postawić sobie pytanie co chcielibyśmy wywalczyć na tym roku.
Trzeba postawić sobie jakieś zadania, samo nie wierzę, że sie uda to trochę mało.
 
wątek wbrew pozorom bardzo zasadny. warto postawić sobie pytanie co chcielibyśmy wywalczyć na tym roku.
Trzeba postawić sobie jakieś zadania, samo nie wierzę, że sie uda to trochę mało.
Ja postawiłem sobie do realizacji dwa zadania,
1- wylizać rany po COVID
2- wyleczyć się z wiary w poprawę.
Zdrowia wszystkim forumowiczom.(y)🍷
 
Ostatnia edycja:
Pani Rzeczkowska pisze, "Sprostanie wyzwaniom stojącym przed Krajową Administracją Skarbową (KAS), związanym przede wszystkim z dalszym konsekwentnym dbaniem o szczelność systemu poboru podatków, wymaga nieustannego podnoszenia efektywności działania KAS" a jednocześnie wstrzymuje nam wszystkie nagrody, podwyżki. Rząd daje emerytom 13 i 14 pensje, 500+ i 300 dla dzieci. Panie i panowie ministrowie biorą nagrody po 10000zl i większe, zapomogi dla firm które ucierpiały przez Covid-19. Może i te wszystkie wydatki są słuszne, ale dlaczego naszym kosztem, my służymy temu krajowi najlepiej jak potrafimy, inne formacje mundurowe nie mają takich cięć i ograniczeń. Ja osobiście z taką polityką się nie zgadzam, w dupie mam czego pani Rzeczkowska sobie życzy. Domagam się dymisji tej pani, bo jest nieudolnym szefem KAS, nie dba o swoich podwładnych, lekceważy ich swoimi decyzjami. Sławku jako pierwszy zgłaszam się do podjęciu totalnego protestu jeśli nie zmieni się podejście władz. Wiem dałeś im 14 dni na zmianę głupich decyzji, cierpliwie czekam ale to już koniec ustępstw. Pozdrawiam
 
Lama spokojnie to dotyczy tylko tej części trzynastki za 2021 rok, która by wzrosła w związku ze wzrostem wynagrodzeń w tym roku roku. Ale żadnego wzrostu nie będzie i nie ma się co podniecać bo to akurat wiadomo już było od dawna.
 
Nie rozumiem tych zapisów @stefan 123 dlatego wrzuciłem.
Dla mnie są nie do końca jasne.

Ale oby było tak jak piszesz.

Edit. Okej, na chłodno tak jak piszesz. Wygląda to na korektę założeń wynikających z zaplanowanych na 2021 r. podwyżek, których nie będzie.
 
Pani Rzeczkowska pisze, "Sprostanie wyzwaniom stojącym przed Krajową Administracją Skarbową (KAS), związanym przede wszystkim z dalszym konsekwentnym dbaniem o szczelność systemu poboru podatków, wymaga nieustannego podnoszenia efektywności działania KAS" a jednocześnie wstrzymuje nam wszystkie nagrody, podwyżki. Rząd daje emerytom 13 i 14 pensje, 500+ i 300 dla dzieci. Panie i panowie ministrowie biorą nagrody po 10000zl i większe, zapomogi dla firm które ucierpiały przez Covid-19. Może i te wszystkie wydatki są słuszne, ale dlaczego naszym kosztem, my służymy temu krajowi najlepiej jak potrafimy, inne formacje mundurowe nie mają takich cięć i ograniczeń. Ja osobiście z taką polityką się nie zgadzam, w dupie mam czego pani Rzeczkowska sobie życzy. Domagam się dymisji tej pani, bo jest nieudolnym szefem KAS, nie dba o swoich podwładnych, lekceważy ich swoimi decyzjami. Sławku jako pierwszy zgłaszam się do podjęciu totalnego protestu jeśli nie zmieni się podejście władz. Wiem dałeś im 14 dni na zmianę głupich decyzji, cierpliwie czekam ale to już koniec ustępstw. Pozdrawiam
Niestety inne służby też mają zamrożone uposażenia. Do prawie ostatniej chwili wydawało się, że będzie inaczej. Nie dam sobie ręki obciąć czy u nich też nie będzie wypłacana trzynastka za 2021r, ale tam też nie dzieje się dobrze. Nie piszę tego aby bronić mf. Tylko po to by w miarę młodzi finkcjonariusze, którzy dawali sobie czas na złożenie dokumentów do innych formacji, jeśli pałka się u nas przegnie, zastanowili się co dalej.
 
Nie rozumiem tych zapisów @stefan 123 dlatego wrzuciłem.
Dla mnie są nie do końca jasne.

Ale oby było tak jak piszesz.
Taka kolejna obietnica...zamrażamy (zabieramy) w 2020, zamrażamy (obniżamy) 2021....no to mus skorygować (przeznaczyć na nowe cele priorytetowe) w 2022....Plan trzyletni KPRM (kiedyś były pięcioletnie PZPR)...powrotu do 2019 roku.
 
Nie rozumiem tych zapisów @stefan 123 dlatego wrzuciłem.
Dla mnie są nie do końca jasne.

Ale oby było tak jak piszesz.

Edit. Okej, na chłodno tak jak piszesz. Wygląda to na korektę założeń wynikających z zaplanowanych na 2021 r. podwyżek, których nie będzie.
Tak dla przypomnienia, nie wszystko co dostajemy "wchodzi do 13"...I na chwilę obecną to POTWIERDZONO blokadą na czas bliżej nieokreślony.:mad:
Pewnie będą korekty korekt, zmiany zmian...do czasu "odejścia" pandemii :cool:
 
W 2021 r. zrezygnowano z realizacji podwyżek wynagrodzeń i uposażeń z pochodnymi oraz realizacji dodatków zadaniowych i specjalnych w łącznej kwocie 171 866 tys. zł w związku z decyzją o zamrożeniu funduszu płac w sferze budżetowej;
W 2022 r., w konsekwencji braku realizacji podwyżek wynagrodzeń/uposażeń z pochodnymi w 2021 r., rezygnuje się z wypłaty dodatkowego wynagrodzenia rocznego/nagrody rocznej wraz z pochodnymi w łącznej kwocie 13 841 tys. zł.
To może Lama ten sposób Ci to przybliży.
W burdelu kas jest jest nas chyba z 10 tyś. a cywili chyba z 50 tyś. Kwota zabranej podwyżki dla całego burdelu wynosi 171866 tyś. czyli na twarz 171866 : 60 = 2864, 2864 : 12 = 238 taka miała być podwyżka na miesiąc. Zabrana kwota z trzynastki to 13841 tyś. 13841 : 60 = 230. Teraz Ci pasuje?
 
Back
Do góry