• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

2,3% regulacji płac w SC

Nawet sobie nie moge wyobrazić, że WZP pojęłoby takie działania - jestem przeciw.

No oczywiśccie strajk to -granica a "czarni "stać za przejściem i robić wyniki -nieładnie nieładnie a może WZP to już nie Służba Celna
 
strajk włoski to wykonywanie szczegółowo czynności służbowych, co powoduje wydłużenie np. kolejek na granicy, pod uc

Twierdząc, że jestem przeciw chodziło mi o to, aby nie postępować tak jak nagłaśniała to policja, że po złapaniu kierowców na wykroczeniu będa zamiast mandatów - pouczać.

Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której po znalezieniu np 100 sztang (bez polskiej akcyzy :lol: ) WZP lub Granica poucza i puszcza towar.

MF/UE byłyby zadowolone ze strajku włoskiego na granicy (bezpośredni przełożeni nie, z powodu kolejek - ale to inna bajka) :shock:


PS Jeżeli formą protestu ma być ciągła kontrola na drogach, to nasi przełożeni o niczym innym nie marzą :roll: a nie wykonanie poleceń służbowych to sorry, al dyscylinarka.
 
więc tak - na granicy strajk włoski cacy bo kolejki - może przełożeni opieprzeni przez UE i Putina (kolejki od Berlina do Moskwy) coś rzucą. Ale już wewnątrez kraju nie bo to duzo roboty -jak to w każdym widzieć przemytnika nie można przecież . A na koniec właśnie przez takie myślenie granica dawniej zachodnia a teraz wschodnia ma to gdzieś. Wschód to nie Poznań że rzucasz cło i idziesz do innej roboty( nie każdy chce też myć gary w UK). Albo robimy cos wszyscy albo wcale (Rosja, Białoruś nie wejdą do UE nigdy a Ukraina nie wceśniej niż za 25 lat).
I na koniec- Straży Granicznej gratulujemy ZZ i to nie jest żart ale całkiem serio.
Jabol to nie jest do Ciebie chociaż tak to może wyglądać a jestem wk....iony i musiałem cos napisać. Pozdrowienia.
 
Od marca NIE PRACUJE W iZBIE CELNEJ DZIĘKI BOGU!!!! oBECNIE w UKS I DZIĘKI TEMU 800 ZŁ WIĘCEJ NA KONCIE :) MNIEJ STRESU ZWIĄZANEGO Z GRANICĄ I WIEKSZA WYPŁATA TAKZE NIE NARZEKAĆ TYLKO SZUKAĆ CZEGOŚ LEPSZEGO
 
Taaa a do UKS to z ogłoszenie? że spytam? Zona (a marginesie dodam ze jest całkiem całkiem :D ) jednego z byłych dyrektorów w IC Poznań (wtedy był główny)- a było ich już z tuzin przez ostatnie kilka lat- tez poszła do UKS i nie podejrzewam ze z gazety z ogłoszenia.......
 
kas

SERDECZNIE DZIEKUJę SZEFOWI SC ORAZ ZZ ZA WSPANIAłE PODWYżKI !!!!!!!!!!! NIE BEDE OCENIAL WASZEJ PRACY !!!!!!!!! SZKODA CZASU !!!!!! HISTORIA WAS OCENI ZA ZAKOPANE TALENTY I MOżLIWOśCI !!!!!!!!!!
 
KAS. W jakiej komórce org. pracujesz?
Zaproponuj lepiej jak w Twojej komórce można protestować po włosku i przestań już pisać bzdury. Chyba, że masz na myśli dawne ZZ, ale to nie czas i miejsce na tego typu wpisy.
Jabolu - GM ma całkiem sporo możliwości protestu po włosku.
 
gośc22 napisał:
Nowy postWysłany: Wto Wrz 18, 2007 9:32 pm Temat postu: gdzie są związki ????????????
wg. nowego planu budżetowego na 2008 rok , mamy dostać najmniejszą podwyżkę. I jakoś straszna cisza zapanowała. Dziwię się że nic w tym temacie związki ani nie robią , ani nie piszą co mają zamiar uczynić. Szkoda bo nasze pobory podatków do tego poszarpanego budżetu są największe, a w stosunku do efektów jesteśmy piątym kołem u wozu.
 
strajk włoski

Sławku, myślę że skuteczny strajk włoski to na granicy wschodniej !!! Na dzisiejszy dzień pracują tam ludzie za 1400,- zł gdzie tyle samo ma już kasjerka w hipermarkecie (pomijam sieć sklepów biedronki) ::) Generalnie chłopaki łapówek już nie mogą brać , więc najwyższa pora uczciwie i godnie zarabiać !!! Ponadto nie mamy nic do stracenia, jak nas zwolnią to wg planów MF najniższa netto ma być 1000 to bez stresu 400 można na legalu zarobić roznosząc gazetki.... [/b]
 
slawomir.siwy napisał:
KAS. W jakiej komórce org. pracujesz?
Zaproponuj lepiej jak w Twojej komórce można protestować po włosku i przestań już pisać bzdury. Chyba, że masz na myśli dawne ZZ, ale to nie czas i miejsce na tego typu wpisy.
Jabolu - GM ma całkiem sporo możliwości protestu po włosku.
Można np. kontrolować kursowe autobusy i z powodu ich opóźnień zostać przeniesionym do innego niezwykle ważnego miejsca w IC. :lol:
 
jestem za

Lord Vader
Gość





Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 5:43 am Temat postu: strajk włoski
Opis: strajk włoski

--------------------------------------------------------------------------------

Sławku, myślę że skuteczny strajk włoski to na granicy wschodniej !!! Na dzisiejszy dzień pracują tam ludzie za 1400,- zł gdzie tyle samo ma już kasjerka w hipermarkecie (pomijam sieć sklepów biedronki) : Generalnie chłopaki łapówek już nie mogą brać , więc najwyższa pora uczciwie i godnie zarabiać !!! Ponadto nie mamy nic do stracenia, jak nas zwolnią to wg planów MF najniższa netto ma być 1000 to bez stresu 400 można na legalu zarobić roznosząc gazetki.... [/b]
Tak jest najwyższa pora zabrać się za robotę !!!!
 
Re: jestem za

gadacie, gadacie dni lecą a efekt taki sam, czyli zerowy :)

Jak nie przebiliscie sie przez tyle lat to i sie nie uda. Do boju! albo nie narzekać.

pozdrawiam
 
Ktoś napisał wyżej, że granice powinny protestować po włosku.
Oczywiście, że tak bo to największa siła nacisku, ale wszyscy wewnątrz kraju również mają takie możliwości i ogromną siłę rażenia. Wystarczy, ze będziemy solidarni.
Napiszcie jeszcze na temat metod protestu w Waszych komórkach organizacyjnych.
Przed akcją protestacyjną ponawiam apel do Was, abyście udali się do parlamentarzystów w swoich województwach. Uzupełnijcie pismo, skompletujcie z pismem z dnia 14.09.(oba były wysłane do PSL, SLD, PiS, PO, Samoobrony i LPR) i prześlijcie na adres siedzib tych partii politycznych w Waszych województwach.

www.celnicy.pl/dok/kp2.doc

www.celnicy.pl/dok/ssc-mnoznik2.doc
 
Na Oddziałach . wystaczy nie przystawiać pieczęci VAT, można znacznie więcej kontroli zadawać w celinie nawet w uposzczeniach- jest to kłopot dla podmiotów, wydawanie zaświadczeń o zapłaceniu akcyzy też można znacznie zwolnić, Jak widać sposobów jest wiele . a każdy bije w podmiot, bądz osobę fizyczną. Jeśli chodzi o Urzędy to można max wydłużyć oczekiwanie na pozwolenia, informatyka można systematycznie zblokować szybszy transfer celiny, ecs i innych .Przykładów można podawać bez liku . Problem jest z tym że każdy by to zrobił ,ale innymi rękami. Widać tych którym zależy na lepiej płatnej pracy jest mniej niż tych co mają dużo a mało robią.
 
kas

masz rację Sławku, że nie tylko strajk włoski na granicy, ale również wewnątrz kraju.... wszyscy razem solidarnie dla poprawy warunków płacowych .... !!!!!!!! Każda czynność realizowana zgodnie z procedurą w każdej komórce bez pośpiechu powoduje paraliż obrotu towarowego z zagranicą...... Jest tylko jeden problem Sławku !!!!!!!!! Czy Ty jesteś gotowy być liderem ??? Ktoś musi nas poprowadzić !!! Możesz zostać bohaterem, ale czy zechcesz ??? Czy potrafisz ??? Masz moje poparcie i wielu innych ..... !!!!!!!! :!:
 
Back
Do góry