• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

2,3% regulacji płac w SC

Krwi, krwi i głów.
To już najwyższa pora (a może ostatni moment) zacząć konkretne działania.
64 mld w zeszłym roku. 34 mld w I półroczu 2007 to chyba coś jest. Jak nie będzie za co kupić samolotów dla polityków, nie będzie na ich diety, premie, odprawy, to się zastanowią.
Chyba najwyższa pora podjąć rękawicę. To już po prostu przechodzi ludzkie pojęcie. Na co czekamy. Aż będzie za późno.
Zaprośmy górników i na Wiejską, a jak nie to może ich sposobem.

Ludzie czy Wy nie macie już dość. Ja po prostu mazm już dość. Dość. Dość. Dość kiełbasy wyborczej, przedwyborczej, powyborczej. Ja oczekuję konkretnych działań od ZZ i od współbraci Celników.
 
Co to za bajania są? Ozłocę Banasia, jeżli to załatwi.

dzisiaj w Federacji Siwy napisał:


"Nysa, dnia 26 września 2007r.

ORGANIZACJE CZŁONKOWSKIE
FEDERACJI ZZSC

INFORMACJA

Uprzejmie informuję, że w ślad za pismami Komitetu Wykonawczego Federacji ZZSC adresowanymi do Szefa Służby Celnej w sprawie podejmowania dalszych działań odnośnie uwzględnienia w Służbie Celnej wielokrotności kwoty bazowej w wysokości 2,36, poprzez zmianę odpowiedniego rozporządzenia Rady Ministrów, przeprowadziłem w dniu dzisiejszym kolejną rozmowę z Podsekretarzem Stanu Panem Ministrem Marianem Banasiem.

Minister, poprzez swoje działania zagwarantował już wcześniej w budżecie dla funkcjonariuszy celnych i pracowników skarbowości kwotę rzędu przeszło 200 mln zł, która, zgodnie z intencją Ministerstwa miała być pierwotnie uruchomiona dopiero wraz z wejściem w życie KAS.
Tak jak już kilkakrotnie Państwa informowałem, podejmowaliśmy w międzyczasie starania, aby środki jakie MF chce zapisać w rezerwie budżetowej na KAS, przeznaczyć w jaknajwiększej części na bezzwłoczne i natychmiastowe podwyższenie mnożnika kwoty bazowej.
W trakcie rozmowy uzyskałem zapewnienie, że cała ww. kwota zostanie przeznaczona na podwyżki już od stycznia, co byłoby niemalże zgodne z tym o co zabiegamy.

Minister poinformował nadto, że ze względu na gorący okres przedwyborczy ale i wiele innych zaplanowanych spotkań, do dnia wyborów nie będzie prawdopodobnie spotykał się ze związkami zawodowymi, oraz że wyda w najbliższych dniach odpowiedni KOMUNIKAT w sprawie przygotowywanej regulacji płac w Służbie Celnej, jak również udzieli odpowiedzi na nasze pismo w tej sprawie.

Szanowni Państwo.

Pozostaje nam oczekiwać na rzeczony KOMUNIKAT Szefa Służby Celnej, w którym mam nadzieję, iż zobaczymy wielokrotność kwoty bazowej w granicach tej, o którą wnosimy.
Oby powyższe zapewnienia znalazły także odzwierciedlenie w stosownych wiążących dokumentach.

Jeżeli powyższe okaże się prawdą i znajdzie odzwierciedlenie we właściwych pismach i dokumentach, przyjdzie nam jeszcze podejmować dalsze liczne działania o jaknajwłaściwsze kryteria podziału ww. środków. W chwili obecnej, jest to jednak przedwczesne i nosi wciąż znamiona „dzielenia skóry na niedźwiedziu”

Żywię również nadzieję, że dalsze nasze czynności w ww. sprawach, nie spotkają się już z histerycznymi szkodliwymi działaniami jednego z członków Komitetu Wykonawczego Federacji ZZSC, który końcowo jednak się opamięta i postawi dobro funkcjonariuszy ponad swoje prywatne interesy.


` Z wyrazami szacunku:

Wiceprzewodniczący
Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej
Sławomir Siwy
/podpisano na oryginale/"
 
W trakcie rozmowy uzyskałem zapewnienie, że cała ww. kwota zostanie przeznaczona na podwyżki już od stycznia, co byłoby niemalże zgodne z tym o co zabiegamy.

Co ci jeszcze obiecał ???? Teraz to oni jeden przez drugiego zapewniają o wszystkim co tylko chcesz. Zapomniłą tylko ze w styczniu to on będzie sidział ale chyba w zakrysti a nie Mfie.
 
gość33 napisał:
Jeśli chodzi o Urzędy to można max wydłużyć oczekiwanie na pozwolenia, informatyka można systematycznie zblokować szybszy transfer celiny, ecs i innych.
Informatyka nie może nic blokować. Strajk włoski polega na skrupulatnym wypełnianiu obowiązków a nie na okazaniem rażącej niekompetencji poprzez spowodowanie awarii lub utrudnień w działaniu systemów informatycznych. Zresztą, sami widzicie jak systemy działają (IC BP)... nie ma sensu nic blokować i tak to wszystko ledwo zipie... Z drugiej strony wzięcie wolnego przez pracowników wydziału informatyki naraz, jednego dnia, skutecznie może sparaliżować pracę niejednego systemu ;) Tylko, czy to wykonalne?
 
Banaś musi przed wyborami to zagwarantować. jak? nie wiem i tu jest rola zwiazków.
Jak to zrobi to będzie dopiero gość i będzie wielki jak da mi parę stów podwyżki. Kasa jest najważniejsza i jak to załatwi to za to uznam go za wporzo szefa.
 
Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale z tego co pamiętam to reforma miała nie pociągać za sobą dodatkowych kosztów. Żadnych obciążeń dla budżetu. Więc skąd te dodatkowe środki.
A może to poprostu kiełbaska wyborcza. A może źle pamiętam :?:
 
:evil: Przypomnijcie sobie Jego obiecanki z poprzednich lat jak to miodem i mlekiem będziemy się zachłystywać :oops: :evil: dalej bez komentarza Panie Sławku
 
Potwierdzam, że ww. pismo zostało dzisiaj wysłane do Organizacji Członkowskich Federacji. Sprawa jest zbyt poważna, aby już ją komentować. Poczekamy parę dni na rozwój wydarzeń.

Do Alzheimera. W uzasadnieniu do KAS są wpisane i wyliczone konieczne do zabezpieczenia w budżecie środki na podwyżki dla zarabiających poniżej trzykrotnej pensji minimalnej. Wg. MF pozostali mieli otrzymać podwyżki z oszczędności w ramach reformy, z tzw. rzeczówki.

Informuję jednocześnie, że piszę o KAS tylko celem udzielenia odpowiedzi foromowiczowi o nicku Alzheimer.
 
lekarze wywalczyli to ci chcieli, górnicy tez, ale był SOLIDARYZM między nimi, a tu to się nie uda, popatrzcie sami!!.

Wszyscy piszą na forum, ALE nikt nic nie robi, żeby to zmienić! ruszcie się wszyscy to coś WYGRAMY, a jak pasuje tak jak jest to zostawmy to w spokoju. Do kiedy chcecie czekać? za 3 tygodnie wybory? TERAZ albo NIGDY, takie jest moje zdanie

Pozdrawiam
 
Nic sie nie wydarzy, ale CELNICY cierpliwi i czekają już z 10 lat :) CZEKAJCIE DALEJ, a wyjazd na Wyspy coraz bliższy. Po prostu nie ma przywodcy, nie ma kogo poprzeć. Ludzie anonimowi i to tak sie kręci dziwnie. SAMO SOBIE.

pozdrawiam
 
Anonymous napisał:
slawomir.siwy napisał:
Poczekamy parę dni na rozwój wydarzeń.

A jak się nic nie wydarzy to co? Kolejna petycja, apel, wezwanie...Moim zdaniem nic się nie wydarzy i myślę Sławku że Ty też masz taką świadomość.
I tak jak zawsze!!!!!!!!!!!!!! Ktoś napisał ze w przeciwieństiwe do Sg my nie mamy związkówzawodowych tylko związkowców ale my i tego nie mamy!!!!!!!!!!!
 
LUDZIE JACY WY NAIWNI JESTEŚCIE JAK DZIECI
PRZECIEŻ TO WSZYSTKO TO KIEŁBASA WYBORCZA.
TYLE RAZY JUZ NAS ROBILI W KONIA A WY DALEJ JAK BLONDYNKA.
SZKODA PISAĆ-ŻENADA.
NIE ROZUMIECIE ŻE TYLKO WALKĄ COŚ UZYSKAMY.
"OBIECAMY WAM WSZYSTKO NAWET PODWYŻKĘ 1000EUR TYLKO NA NAS ZAGŁOSUJCIE"
 
Pracownicy i funkcjonariusze Służby Celnej i administracji podatkowej.

Z okazji Dnia Służby Celnej funkcjonariusze celni i pracownicy Służby Celnej otrzymali od Pani prof. Zyty Gilowskiej Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Finansów zapewnienie o dodatkowej podwyżce wynagrodzeń od 1 stycznia 2008 r.

Od początku swojej pracy w Ministerstwie Finansów jako Podsekretarz Stanu nadzorujący administrację podatkową i Szef Służby Celnej dostrzegam problem niewspółmiernie niskiego wynagrodzenia tej grupy pracowniczej w stosunku do wykonywanych zadań i kwalifikacji. Przy okazji dziękuję tym wszystkim, którzy rzetelnie i uczciwie pracują, a którzy nie otrzymali od trzech lat żadnej podwyżki wynagrodzenia. Sytuacja ta spowodowała m. in. masowe odchodzenie ludzi młodych i wykształconych z administracji podatkowej i Służby Celnej.
Zgodnie z przyjętymi przez Radę Ministrów założeniami do projektu ustawy budżetowej na 2008 r. zaplanowany został wzrost kwoty bazowej o 2,3 % co oznacza, że powyższa waloryzacja płac obejmie wszystkich pracowników administracji podatkowej oraz funkcjonariuszy celnych i pracowników Służby Celnej.
Ale to nie wszystko. Problem niskich wynagrodzeń był i jest troską również Pani Premier i gdy tylko pojawiła się taka możliwość zaakceptowała mój wniosek o przeznaczenie dodatkowej kwoty 205 mln zł na podwyższenie uposażeń i wynagrodzeń pracowników izb oraz urzędów skarbowych i celnych. Efektem uzyskania tej dodatkowej kwoty będzie wzrost przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia o ok. 245 zł (brutto).
Obydwie podwyżki oznaczają wzrost wynagrodzeń o ponad 9 %.
Niezależnie od tych podwyżek wzrost uposażeń nastąpi również dzięki zmniejszeniu finansowanych z wynagrodzenia pracowników obciążeń w zakresie ubezpieczeń społecznych. Już od 1 lipca tego roku została zmniejszona składka rentowa o 3 pkt procentowe. Natomiast od nowego roku składka ta zostanie obniżona o kolejne 2 % (z 3,5% do 1,5%), przy czym obniżona o 2 % zostanie również część składki opłacanej przez pracodawcę (z 6,5% do 4,5 % podstawy wymiaru ).

Mam nadzieję, że przyszłoroczna podwyżka korzystnie wpłynie na stabilizację zatrudnienia oraz postawę i zaangażowanie pracowników administracji podatkowej i celnej przy wykonywaniu tej niezwykle ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.


Marian Banaś
źródło: strona internetowa Służby Celnej
 
:shock: :shock: :shock: przecietnie około 160 zł na ręke. :shock: :shock: tylko, że jest to kwota srednia czyli ten co zarabiał grosze , to dostanie grosze a ten co wysoko na stołku to dostanie te 160 :?
szkoda słow ..... :evil:
 
Anonymous napisał:
Pracownicy i funkcjonariusze Służby Celnej i administracji podatkowej.

Mam nadzieję, że przyszłoroczna podwyżka korzystnie wpłynie na stabilizację zatrudnienia oraz postawę i zaangażowanie pracowników administracji podatkowej i celnej przy wykonywaniu tej niezwykle ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.


Marian Banaś
źródło: strona internetowa Służby Celnej

To jest chyba kpina, oczekuje ON że jak ludzie co zarabiają po 1300-1400 dostana te nędzne 100 zł to nie odejdą buuuhhhahahhahh :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Back
Do góry