• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

2,3% regulacji płac w SC

Nie macie wrażenia że przed wyborami są skłonni wszystko obiecać? Daj Boże zabraknie banasia, zyty i całej tej.... i co wtedy? Budżet gwarantuje podwyżki czy obecna ekipa?
 
RSK SOLIDARNOŚĆ napisał:
Na spotkaniu w 9 października br. z M.Banasiem (upoważnionym przez MF)
przedstawiono materiały potwierdzające, że podwyżki płac w administracji
skarbowej i celnej od 1 stycznia 2008 roku wyniosą nie mniej niż 9% (bez
obniżek składek rentowych), a w przypadku wejścia w życie KAS na
administrację podległą MF przeznaczone będą dodatkowe środki z ogólnej
rezerwy budżetowej na podwyżki wynagrodzeń wynikające z założeń KAS
(minimalna płaca= 3xnajniższe wynagrodzenie) i koszty wprowadzenia KAS (np.
odprawy emerytalne)- nie ma zatem niebezpieczeństwa "bezkosztowego"
wprowadzania KAS w życie. Poza gwarancjami w postaci podpisanego przez
umocowanego przez Ministra Finansów M.Banasia komunikatu, jest
potwierdzenie ww. danych w projekcie ustawy budżetowej na 2008 rok (205
milionów złotych w części 19 budżetu na podwyżki wynagrodzeń od 1 stycznia
2008 roku + środki na pokrycie z budżetu pochodnych od tych wynagrodzeń).
Według M.Banasia wcześniejsze wskazanie tych faktów nie było możliwe, gdyż
decyzje w tych sprawach zapadły dopiero pod koniec września br.
Nie przewiduje się likwidacji wynagrodzenia prowizyjnego od 1 stycznia 2008
roku.
Podpisany został komunikat, gdzie zawarte zostały powyższe gwarancje. Treść
komunikatu prześlę później - nie otrzymałem jeszcze wersji elektronicznej
(pewnie będzie także na stronie MF).
W związku z otrzymanymi informacjami i gwarancjami RSK rezygnuje z
przeprowadzenia protestu w dniu 16 października br.
 
Panie Sławku ja już sie pogubiłem - od 01.01.2008 dostanę podwyżkę składającą się z trzech czynników - obniżenia składki rentowej, podwyżki 2,3% oraz ok. 245 zł brutto ? Czyli np: mając 1700 netto na dzień dzisiejszy o ile więcej będę mieć na rękę ? Bardzo proszę o odpowiedź i chociaż przybliżoną symulację podwyżki jest to bardzo ważne i da realny wymiar " podwyżek" !!!
 
slawomir.siwy napisał:
Nie może być zgody na taką regulację o jakiej piszesz. Powinno być wręcz odwrotnie. Należy dążyć chociaż do stanu zgodnego z prawem.
O jakim prawie mówisz? Jeżeli już są jakieś zapisy, to w projekcie ustawy budżetowej, a to nie jest jeszcze prawo. Poza tym owe 245 brutto to jakiś ochłap wynikający raczej z kombinowania przy kwotach płaconych na składkę rentową oraz uwzględnienia inflacji. To żadna podwyżka uposażeń. Moim zdaniem doprowadzi to do dalszej pauperyzacji naszego zawodu. Uważam, że zostaliśmy po raz kolejny "wystrychnięci na dudka".
 
Panie Siwy prosze abyście wy jako związki zobowiązali się i podpisali jakies porozumienie z MFem w sprawie podziału tych pieniedzy. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że starzy czerwoni z 2500-3000 na rękę dostaną 245 brutto. To byłaby granda. W kazdj izbie dyrektor musi miec polecenie z MFu ze ma podniesc młodym bo starzy nigdzie nie odchodzą i rezygnują z pracy. Starzy nigdzie nie odejdą. Poza tym uchwalenie ustawy budżetowej to odrębna sprawa.
 
Nie czytałeś protokołu z narady kadry: tam trzęsą sie o ekspertów z długoletnim starzem i spłaszczenie zarobków po podwyżkach więc nie miej złudzeń.
 
Gość pisze " żeby podwyżki były tylko dla młodych- to powiem tak -i ty się zestarzejesz ,bo wszystkim idzie w jedną stronę ,więc jak kiedyś usłyszysz zabrać moherowym beretom ,dać młodym - to mam wielką nadzieję , że pierwszy dobrowolnie oddasz część swoich poborów w akcie solidarności! A teraz martw się ,byś miał pracę w przyszłym roku!!
 
A ja powiem tak starszy kolego trochę przyzwoitości większośc z Was zarabia po około 3000 zł. a prawdziwą robotę robimy my młodzi wiem to z własnego podwórka.I właśnie przyzwoitość nakazuje abyście dali nam zarabiać więcej niż 1500 zł.
 
Gość pisze " żeby podwyżki były tylko dla młodych- to powiem tak -i ty się zestarzejesz ,bo wszystkim idzie w jedną stronę ,więc jak kiedyś usłyszysz zabrać moherowym beretom ,dać młodym - to mam wielką nadzieję , że pierwszy dobrowolnie oddasz część swoich poborów w akcie solidarności! A teraz martw się ,byś miał pracę w przyszłym roku!!

Jak się zestarzeje to się bedę potem martwić. Na razie wiem, że wielu żyło za komuny jak pariasi i teraz w nowych czasach dalej żyją. Wam się wydaje że wystarczy przychodzić do roboty.
 
do " Gościa" Jak możesz się zwolnić ,to się zwolnij ,widać jesteś mało przydatny, może zrozumiesz wtedy znaczenie słowa -parias .
 
Zarobki są indywidualną sprawą.Pewnie nie wszyscy "starzy" zasługują na te magiczne 3000zł netto lub więcej ale często "młodzi" nie napracują się zbytnio z te 1200 zł netto.Dużo zależy od wiedzy,zaangażowania a często i doświadczenia w wynagrodzeniu.Zgadzam się, że zarobki muszą zdecydowanie wzrosnąć , bo niedługo nikt nie zostanie w SC poza nieudacznikami,pozerami oraz nielicznymi fachowcami.A tak na marginesie to nie było takiego żalu i rozgoryczenia jeszce parę lat temu a dokładnie przed akcesją do UE,przecież wtedy pensje były również mizerne.No ale wtedy można było spokojnie 'dorobić" - patrz przykład pięknych,czasami bez gustu willi celników na zachodniej granicyalbo ten kawał o prezencie urodzinowym - "przecież on wszystko ma.Najlepiej będzie jak go zostawimy samego na zmianie".Teraz to się trochę przeniosło na wschód i proszę aby nie oburzali się na mnie uczciwi bo tych jest bardzo wielu.Jak długo nie będzie kompetencji,rzetelności,zdyscyplinowania i uczciwości i za tym idących wysokich zarobków oraz zmiany nastawienia polityków którzy traktują "kurę znoszącą złote jaja"pogardliwie bądż co najmniej z zimną obojętnością to ciągle będzie to zawód bez szcunku,aprobaty i zaufania publicznego.Ale towina zaszłości - komuny w szczególnie stanu wojennego,braku zrozumienia ze strony całej klasy politycznej i nas samych.Zróbmy więc choć my wszystko aby mimo wszystko nasz zawód był szanowany.Mniej jadu i nienawiści do siebie i świata a więcej wzajemnego szacunku i autorefleksji.
 
Back
Do góry