• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

2,3% regulacji płac w SC

Termin protestu uzgadniam ze skarbowcami, tak więc nie chcę a nawet nie powinienem o nim informować. Spokojnie, no chyba że zdecydujemy, że zaczynamy sami. Wtedy oczywiście odpowiednio wcześnie wszyscy o tym się dowiedzą.

Dzięki za zgłoszenie b. ciekawych propozycji powyżej.
Cieszę się, że jeśli ogłosimy protest wielu z Was deklaruje, że weźmie urlop na żądanie lub pójdzie na chorobowe. Jeszcze inną możliwością jest tzw. dzień krwi, czyli honorowe oddanie krwi. Ja myślę, że wszystkie możliwości absencji powinny odbyć się w jednym czasie.

Odnośnie form protestu po włosku, bo o tym powinniśmy najwięcej pisać, proponuję coś takiego:

Każdy przepis FAKULTATYWNY będzie stosowany jak OBLIGATORYJNY,
np. organ celny może wezwać o sporządzenie urzędowego tłumaczenia na język polski dokumentów sporządzonych w języku obcym.

Proszę o podawanie innych fajnych przykładów przepisów fakultatywnych czy to z KPA, OP, WKC, KPK, KKS.
 
Strajk włoski lub inne działania powodujące paraliż administracji celnej uważam za ostateczność. W pierwszej kolejności należy przygotować postulaty (w tym przede wszystkim płacowe) i przedstawić stronie rządowej ze wskazanym terminem odpowiedzi. Równolegle należy przeprowadzić akcję propagandową, której celem będzie uświadomienie społeczeństwu (podatnikom) i opinii międzynarodowej co się stanie za np. 10 dni jeżeli nie będą spełnione nasze postulaty. Oczywiście, należy na każdym kroku wskazywać na rodzaj i ilość zadań nałożonych na Służbę Celną, stopień trudności tych zadań i konieczność ciągłego podnoszenia kwalifikacji, rolę Służby Celnej w ochronie bezpieczeństwa i porządku publicznego, wpływy jakie zapewniamy budżetowi państwa, narażanie zdrowia a nawet życia. Społeczeństwu należy podać przykłady naszych działań np. 1) ostatnie ujawnienie narkotyków - ok.200kg tj. 1000 .... działek mniej na rynku, które potencjalnie mogły trafić do szkoły twojego dziecka; 2) kolejne dary dla domów dziecka czy Caritas; 3) itd. Proponuję zainwestować w plakaty, flagi i ulotki. Musimy w mediach przedstawić dzisiejszą Służbę Celną w kontekście naszych postulatów (im więcej szumu w mediach tym lepiej, w szczególności przed wyborami). Jeżeli strona rządowa nie ugnie się nie pozostaje nam nic innego jak zrealizować nasze zapowiedzi tj. akcja protestacyjna czyli paraliż administracji celnej. To może być nasza ostatnia szansa wywalczenia tego o co walczymy od wielu lat bez skutecznie. Jesteśmy służbą mundurową więc skutecznie walczmy o przywileje służb mundurowych. W 1999 roku zostaliśmy zdradzeni przez związki zawodowe ale i sami jesteśmy sobie winni. To był czas, w którym byliśmy bardzo blisko wywalczenia nawet wcześniejszych emerytur. Od tamtego czasu dużo się zmieniło w kraju i na świecie ale nic nie drgnęło w naszej sprawie. Kolejne rządy postępują z nami nieuczciwie. To musi się skończyć i to teraz. Osobiście wiązałem z KAS wiele nadziei, jednak po przedstawieniu ostatniego projektu i po obecnych doniesieniach widzę, że rząd nie ma w stosunku do nas uczciwych zamiarów. Dlatego proponuję natychmiastowe działania, które przedstawiłem powyżej.
 
Przed przystąpieniem do akcji protestacyjnej pragnę
zwracić się z APELEM do wszystkich funkcjonariuszy celnych RP, aby odwiedzili posłów i poinformowali ich o tym jak zostaliśmy potraktowani w wstępnym projekcie budżetu na 2008r.
Pozyskajcie od parlamentarzystów zapewnienie, że będą interweniować w tej sprawie u Premiera, Kierownictwa swoich partii oraz w MF.
Od razu umówcie się na kolejne spotkanie za dwa tygodnie, na którym zapytacie o wynik interwencji.

Powiedzcie o kosztach podwyżek, że jest to około 13 mln/miesięcznie, czyli około 160 mln w budżecie
Że około 15 tys celników pobiera 40% wpływów do budżetu
oraz że jesteśmy bardzo dobrze oceniani przez Komisje UE, tutaj jako przykład podajcie brak kar z tytułu dopłat w WPR, kiedy inne kraje płacą kary w miliardach EUR.
Mówcie czym jeszcze się zajmujemy i czego się od nas wymaga.

W załączeniu pismo do Klubu Parlamentarnego, na które można powoływać się podczas wizyt w biurach posłów i senatorów. Pismo wysłaliśmy do wszystkich obecnych w Sejmie klubów

http://www.wssc.szu.pl/news.php?id=1265
 
Ciekawa forma protestu:

Protest bułgarskich nauczycieli - stawiają same szóstki

Nawet ci uczniowie, którzy orłami nie są. Wszyscy dostaną najlepsze stopnie. Taki podarunek mają dla swoich podopiecznych bułgarscy nauczyciele. Ale to nie żadne święto. To protest, który ma zmusić do podniesienia pensji w szkołach. Może być skuteczny, bo wszystkim "prymusom" rząd będzie musiał wypłacać stypendia.

źródło: dziennik.pl

A gdyby tak u nas w orzecznictwie ...
 
Właśnie dlatego uderzać. Od Posłów, głównie PiS, warto uzyskać zapewnienie, że będą interweniować w MF i naciskać aby wyszedł z resortu do Rady Ministrów taki projekt rozporządzenia jak w załączonym w poprzednim moim poście linku. Poproście od razu parlamentarzystę o kolejną wizytę, wówczas jest szansa, że kiwnie palcem.
 
A ja się obawiam, że dla uspokojenia nastrojów, dla zdobycia kilku dodatkowych głosów otrzymamy zapewnienia, że nasze postulaty będą uwzględnione a ostatecznie rząd się z tego wycofa. Moim zdaniem sytuacja dojrzała do tego, ze trzeba pokazać co będzie jeżeli zostaniemy z figą w łapie.
 
slawomir.siwy napisał:
Właśnie dlatego uderzać. Od Posłów, głównie PiS, warto uzyskać zapewnienie, że będą interweniować w MF i naciskać aby wyszedł z resortu do Rady Ministrów taki projekt rozporządzenia jak w załączonym w poprzednim moim poście linku. Poproście od razu parlamentarzystę o kolejną wizytę, wówczas jest szansa, że kiwnie palcem.
A właściwie może pozbędziemy się naszych szefów-dyrektorów, co nigdy nie potrafili stanąć murem za nami. Z tego co wiem to w tym towarzystwie obowiązuje hasło "Nie wychylać się".
 
slawomir.siwy napisał:
Właśnie dlatego uderzać. Od Posłów, głównie PiS, warto uzyskać zapewnienie, że będą interweniować w MF i naciskać aby wyszedł z resortu do Rady Ministrów taki projekt rozporządzenia jak w załączonym w poprzednim moim poście linku. Poproście od razu parlamentarzystę o kolejną wizytę, wówczas jest szansa, że kiwnie palcem.

Mylisz się , teraz jest kampania wyborcza, czyli można obiecać złote góry i nic nie zrobić. :!: :!: :!: :!:
Pragnę zwrócić uwagę WSZYSTKIM :!: :!: :!: że dzisiaj po zatwierdzeniu przez senat ulgi na dziecko w kwocie 1200 budżet zamknął się na kotwicy 30 i jej Pan Kaczyński nie przekroczy :!: :!: :!: :!:

Chodzenie po posłach nic nam nieda :!: ponieważ władny do czynności przesunięcia pieniędzy w budzecie jest tylko sam premier :!: :!: :!:
Uwaga: jezeli chcemy coś ugrać to musimy tylko z nim :!: a w zadnym wypadku z Zytą i Banasiem (oni zatańczą jak Kaczyński im zagra)
Czas upływa nieubłaganie, a jego jest coraz mniej na rozdrabnianie się na pierdoły. :!:
 
BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
Siedzicie dalej w tym gnoju pomimo iż wiadomo ze gówno sie zmieni.

Zmiencie prace jak wielu innych, olejcie ciepłym moczem całą tą SŁUŻBE i zobaczycie ze może być lepiej.

A jak chcecie dalej służyć to SŁUŻCIE z lizaniem butów pajaców z belkami na pagonach włącznie. Warszawka i tak SC ma w dupie, w dupie bo SC jest do wykończenia i wszystko jest podyktowane temu by ludzie sami sobie poszli a rząd oszczędził na odprawach.
 
STRAJK WŁOSKI, L-4, URLOP NA ŻĄDANIE? I ZNOWU KOSZTEM ODPRAWIAJĄCYCH? A CO ZROBI RESZTA? NIE WIDZIAŁEM JESZCZE, ŻEBY STRAJKOWAŁO BIURO!!! DO BANI Z TYM WSZYSTKIM!!!!
 
Od lat jesteśmy kopani w tyłek, rolują nas na każdym kroku, Paczocha, Bujak, Banaś kto z nich dla nas coś dobrego uczynił. Jeśli teraz nie pójdziemy za ciosem to będziemy kopani dalej. Jestem za tym aby media o tym usłyszały, zmienmy swój wizerunek , jak poprzednik wcześniej wspominał. Poparcia społecznego nie mamy wiadomo dlaczego.
Jeśli nie teraz Siwy, to już po nas, jesli nie klepną w budżecie dla nas działki, i nie zrobią tego przed wyborami to kolejny rok ku chwale Ojczyzny!!!!!!!!!!
:oops: :evil: :oops: :evil:
 
Panowie Szlachta! Nikt już w tym budżecie nic nam nie klepnie! Pozostało się nam tylko rozmnażać! i to tak by nie płacić alimentów!
Na L4 i to wszyscy!!!!!
 
protest włoski

praktyka jest prosta i SKUTECZNA:

-precyzyjnie /dosłownie/ wykonywać wszystkie polecenia Dyrektorów i Naczelników,

-dokladnie egzekwować przepisy celne krajowe /Unijne sa zbyt liberalne/,

-po tygodniu wszystkie duże aglomeracje miejskie i granica wschodnia SĄ ZAKORKOWANE,

A W KOMÓRKACH WEWNĘTRZNYCH WYSTARCZY ZACZĄC NP. EGZEKWOWAĆ PARAFOWANIE WSZYSTKICH NAJDROBNIEJSZYCH POMYLEK ZGODNIE Z ZASADAMI KSIĘGOWOŚCI

a od interesantów egzekwować niezbędne dokumenty wezwaniami NA PIśMIE, ETC.
 
Witam.
Dziękuję Ci "doświadczony związkowiec".
Proszę także innych użytkowników forum o pomysły na formy protestu po włosku w poszczególnych komórkach organizacyjnych.

Pójdę na łatwiznę i podam Oddział Celny, gdzie najlepszą metodą są 100% rewizje. Dużo będzie zależało od dyspozytorów i kierowników.
Przypadki niezrozumienia tematu przez pełniących te funkcje będziemy opisywać na forum, chociaż wątpię aby takich było wielu. Wiadomo, że czarne owce trafiają się w każdej grupie zawodowej, jednak poradzimy sobie z takimi.

Referaty Zarządzania Ryzykiem mogą dawać dodatkowo swoje dyrktywy w systemie CELINA. Np. badanie wartości celnej towaru i weryfikacja taryfikacji, pobór próbek, laboratorium, biegły, etc., etc.
 
A ja mam gdzieś strajk włoski ,moim zdaniem L4, niech się obudzą z ręką w nocniku i sami przyjdą do nas na kolanach cholerna banda darmozjadów
i nieudaczników która od 1989r ciągle mami nas jak to będzie niedługo pięknie.JA MAM SWóJ CHONOR I TYSIąC STO PIERWSZY RAZ NIE CHCę ICH PROSI O PODWYżKę PENSJI -TERA NIECH ONI DO MNIE PRZYJDĄ żEBYM WRóCIł DO PRACY BO BUDżET PAńSTWA I UNII SZLAG TRAFIA.
 
Back
Do góry