• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

2,3% regulacji płac w SC

oj miałem podjąć decyzję o odejściu/zostaniu wraz z nadejściem nowego roku ale w takiej sytuacji chyba nie ma sensu takie zwlekanie
 
ale przecież nikt nie zwolni z terminów z kpk
Terminy nie są zawite, podlegają przedłużeniu, zawieszeniu itp.
Znam całkiem sporo spraw karnych prowadzonych przeciwko kolegom celnikom, które trwały blisko rok i nic w nich się nie działo, a po tych wielu miesiącach zakończono je umorzeniem, pisząc że zarzuty były oparte tylko na pomówieniach i to innych przestępców.
To, że w sprawach nic się nie działo wiem na podstawie informacji uzyskanych od Policjantów prowadzących te sprawy.

Jak to jest więc z tymi terminami w KPK?
 
Sławek! żeby było jasne - cóż z tego że kks daje nam uprawnienia prokuratorskie, skoro mamy nad sobą "praktyków" z izby? Jasne że chcę przyłączyć się do protestu, ale to nie takie proste w RKS! A jeśli chodzi o postępowania prokuratorów - jasne, oni mogą se przedłużać ile wlezie - vide - sprawa gen. Papały i co z tego? jak przełożeni będą chcieli nas udupić to znajdą powody. Ponawiam więc prośbę - kto zna dobry sposób strajkowania w wewnętrznych referatach, wydziałach? Pozdrowienia znad morza!
 
Strajk włoski nic nie da, oleją nas ciepłym moczem - TYLKO GŁOŚNE PROTESTY ULICZNE W WARSZAWIE, MOŻE JAKIEŚ ZIELONE MIASTECZKO, i to wszystko nie jednodniowe tylko do upadłego. I oczywiście dobrze nagłośnione w mediach. Bez public relations w mediach z dobrym uzasadnieniem naszych racji dla dziennikarzy wezmą nas za oszołomów. Te bydlaki z rządu zauważyły, że mogą nas kopać w dupę ile wlezie bo nie mamy społecznego poparcia. Jeśli teraz się nie postawimy, oczywiście w granicach prawa, to faktycznie można nas kopnąć na śmietnik - historii.
 
gnoje :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: i świnie :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
 
1,9% regulacji płac w SC

Bądźmy dokładni. W artykule z Rzeczpospolitej jest maleńkie przekłamanie, bowiem art. 15 ust. 1. pkt. 2b projektu ustawy budżetowej mówi, że kwota bazowa dla (m.in.) funkcjonariuszy SC wynosi 1837,10zł. W stosunku do obecnej kwoty bazowej jest to wzrost o 2,3%.
Ale to było do przewidzenia. Informacja z przed kilku tygodni o podwyżce wys. 9,3% była kiełbasą wyborczą parszywie podaną - 5% z tej "podwyżki" do obniżka składki rentowej w licu br. i styczniu 2008r. pozostawała kwestia 4,3%. Kilka dni temu pojawiła się informacja, że Gilowskiej brakuje 1,5 mld zł na te 4,3% i prawdopodobnie skończy się na 2,3%. No i mamy teraz pewność, że nasza szefowa nie znalazła dla nas kasy.
Projekt ma być przekazany jeszcze do uzgodnień. Ale kto się za nami ujmie skoro nawet nasz pryncypał ma nas w dupie?
NIKT
 
A może wziąść przykład z lekarzy i złożyć wymówienia 8) . Jakby złożyło 60% - liczę tak przy bardzo dobrych wiatrach, to może by ich coś ruszyło. Albo i nie ruszyło ...
 
łachudra napisał:
Strajk włoski nic nie da, oleją nas ciepłym moczem - TYLKO GŁOŚNE PROTESTY ULICZNE W WARSZAWIE, MOŻE JAKIEŚ ZIELONE MIASTECZKO, i to wszystko nie jednodniowe tylko do upadłego. I oczywiście dobrze nagłośnione w mediach. Bez public relations w mediach z dobrym uzasadnieniem naszych racji dla dziennikarzy wezmą nas za oszołomów. Te bydlaki z rządu zauważyły, że mogą nas kopać w dupę ile wlezie bo nie mamy społecznego poparcia. Jeśli teraz się nie postawimy, oczywiście w granicach prawa, to faktycznie można nas kopnąć na śmietnik - historii.

Czas poinformować zachodnie gazety że rozpoczyna się w miesiącu październiku straj włoski celników i będą ogromne utrudnienia dla ich transportowców . Tym samym należy unikać naszego kraju w tym miesiącu. Koszt znaczki plus tłumaczenie na angielski i inny. Gwarantowany szum medialny :!:
 
Smutno mi to mówić, ale teraz już jestem przekonany o tym, że są to działania celowe.
Konsolidacja ma wiązać się z dyżymi redukcjami, ministerstwu zależy więc, aby jak najwięcej osób odeszło wcześniej, z powodów płacowych.

Powolny koniec celnictwa, z jego upadkiem, zaczął następować po przejściu pod skrzydełka MF z MWGzZ.

PS popieram tekst/działania Siwego w jego podpisie (stopce)
 
Jak to czytam to widzę znowu gadanie ,gadanie i gadanie, zastanawianie się .A potem ja pojadę na strajk , a ja nie pojadę ,a może to , a może tamto.
Dla mnie po tym co przeczytałem mają nas za szmaty, a naszej pracy wogóle nie szanują bo MY SAMI SIEBIE NIE SZANUJEMY.
a FORMY PROTESTU TO NAGŁA CHROBA WSZYSTKICH FUNKCJONARIUSZY - WSZYSCY NA L4 i dopiero wtedy zaczną się zastanawiać kto ma im obsłużyć ECS,CELINę, ZEFIRA,NCTS itd, itp.
Więc nie pieprzcie bo mają nas w d..ie. tylko ZZSC ogłaszają kiedy i idziemy na chorobowe.
 
Pocztowcy wynegocjowali 105 zł podwyżki. Podwyżki mają dostać wszyscy pracownicy Poczty Polskiej, którzy obecnie zarabiają mniej niż 2750 zł brutto. Tak samo pielęgniarki, nauczyciele ....

Pamiętajcie, że każda złotówka wydana na Służbę Celną zwraca się w postaci 43 zł. Jesteśmy więc traktowani jak dojna krowa. I to nie tylko przez MF. Tak samo traktują nas nasi dyrektorzy. Chwalą się sukcesami w ZARZĄDZANIU, prześcigają w generowaniu oszczędności za które otrzymują odpowiednie premie.
Dostają kasę i dlatego są lojalni. MY NIE DOSTANIEMY. NIE MUSIMY BYĆ LOJALNI.

Rząd przekroczył wszelkie granice przyzwoitości i NIE POZOSTAWIŁ NAM WYBORU.

Zostaje nam tylko taka forma protestu, która jest skuteczna i adekwatna do sytuacji w której zostaliśmy postawieni. Taka, która da efekt.

BEZ ZMIAN ZAPISÓW USTAWY BUDŻETOWEJ NIC NIE OSIĄGNIEMY.


Jaka to forma protestu? NIEZGODNA Z PRAWEM ALE JEDYNA SKUTECZNA I KONIECZNA. Tak samo niezgodna jak marginalizacja naszego zawodu, jak alokacje z lat 2003-2004, mobbing i zastraszanie, niewypłacanie alokantom należnych świadczeń, jak systemowe oszukiwanie na delegacjach, jak tradycyjna już dyskryminacja przy uchwalaniu budżetu.

PS.
Przez takie traktowanie każdy z nas może się rozchorować.
 
chyba mnie kręgosłup rozbolał. Znając życie lekarz będzie mi chciał dać miesiąc zwolnienia, ale ja będę cwańszy i wezmę 29 dni... nie dam Zycie zarobić.
Szanowni Państwo - do dzieła!!!
 
No nareszcie gadacie normalnie.Chorobowe dla wszystkich.
PAMIĘTAJCIE NIE MA LUDZI ZDROWYCH TYLKO SA TACY KTÓRZY NIE BYLI JESZCZE U LEKARZA.

No a co nato P.Sławek Siwy.
 
I po co ja tu zaglądałem :?: :?: :?: Jestem sobie na urlopie... ale po tym co tu przeczytałem - to się nerwowo rozchorowałem - pójdę do doktora po zwolnienie.
Tak się wku...iłem, że nawet już pisać nie mogę. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
 
A ZZ nie mogą napisać ze Prezes Kurdupel o Mściwych Oczach "Łże jak pies" mówiac o 9% podwyżce ponieważ jest to suma 2 lat z upustem zdrowotnym 5%" Ten mały wredny oszust parszywie kłamie przed telewizorem i teraz wszyscy myslą ze Nam sie w głowie przewróciło bo chcemy jeszcze wiecej. Nie powiedział juz ze perfidnie kłamie bo to taka kiełbacha wyborcza dla podatników!!!! Ci za tupeciarz!!!! A Banaś ma to w dupie bo stołek go ciepło grzeje!!! Może faktycznie przygotować strajk włoski ale bardzo głośno poinformować UE o gigantycznych utrudnieniach. Pewnie Mściwus powie Nam że tworzymy układ który on rozbije ale inaczej sie nie da!!! Ktoś z tym ogłaszaniem za granica o GIGA proteście- informowaniu o Nim ma dobry pomysł!!!

Jak ktoś uwierzył w tę 3 krotność najniższego wynagrodzenia w KAS to Najzwyklejszy Ciul jest i tyle. Widać wyrażnie że były to zapisy ROBOCZE które nie miały być w praktyce zrealizowane!!!
 
j_a_nek napisał:
Pocztowcy wynegocjowali 105 zł podwyżki. Podwyżki mają dostać wszyscy pracownicy Poczty Polskiej, którzy obecnie zarabiają mniej niż 2750 zł brutto. Tak samo pielęgniarki, nauczyciele ....

Pamiętajcie, że każda złotówka wydana na Służbę Celną zwraca się w postaci 43 zł. Jesteśmy więc traktowani jak dojna krowa. I to nie tylko przez MF. Tak samo traktują nas nasi dyrektorzy. Chwalą się sukcesami w ZARZĄDZANIU, prześcigają w generowaniu oszczędności za które otrzymują odpowiednie premie.
Dostają kasę i dlatego są lojalni. MY NIE DOSTANIEMY. NIE MUSIMY BYĆ LOJALNI.

Rząd przekroczył wszelkie granice przyzwoitości i NIE POZOSTAWIŁ NAM WYBORU.

Zostaje nam tylko taka forma protestu, która jest skuteczna i adekwatna do sytuacji w której zostaliśmy postawieni. Taka, która da efekt.

BEZ ZMIAN ZAPISÓW USTAWY BUDŻETOWEJ NIC NIE OSIĄGNIEMY.


Jaka to forma protestu? NIEZGODNA Z PRAWEM ALE JEDYNA SKUTECZNA I KONIECZNA. Tak samo niezgodna jak marginalizacja naszego zawodu, jak alokacje z lat 2003-2004, mobbing i zastraszanie, niewypłacanie alokantom należnych świadczeń, jak systemowe oszukiwanie na delegacjach, jak tradycyjna już dyskryminacja przy uchwalaniu budżetu.

PS.
Przez takie traktowanie każdy z nas może się rozchorować.

znowu hasła, zwolnienia lekarskie, dawniej mówiliście o urlopie na żądanie.

Sprawa musi zaistnieć w mediach. Sorry ale to 4 władza w tym kraju. I dla społeczeństwa jak nie ma czegoś w mediach to wiecie co.

3x minimalna? to powinna być z urzędu płacona na starcie, żeby ludziom zależało. A nie za 1300 narażać życie na granicy.


pozdrowienia
 
Nie tędy droga. W mediach można nagłaśniać żądanie ale nie celników. Dlatego, że oddźwięk społeczny naszych żądań będzie w stylu:
Co? Ci złodzieje! Jeszcze im mało!

Rząd już od dawna pracował na nasz wizerunek. Negatywny odbiór społeczny naszych żądań zapewniony.
Rząd musi dostać po kasie a taki efekt może przynieść tylko szybka i skuteczna akcja absencji chorobowej.

Przypominam alokowany celnik dostał 10 dni na podjęcie decyzji. Podobne terminy zapisano w projekcie ustawy o KAS. Tyle też czasu należy wyznaczyć na spełnienie naszych żądań stronie rządowej i ani dnia dłużej.
 
Kiedy w końcu Sławku zrozumiesz , ze nasza władza liczy sie tylko z mocnymi :!: :!: :!: :!:
Wszyscy już dawno zauważyli, ze pisemka Pani Fołty są traktowane gorzej niż papier toaletowy :!: :!: :!: a Wy swoje: pisemko, sprzeciw , niezgadzamy się , prosimy itp. :evil: :evil:

Pielęgniarki i górnicy pokazali jak trzeba walczyć :!: :!: :!: ostro i bezwzglednie i nie ogladać się na innych - żądać dużo więcej i mieć w przygotowane stanowisko do negocjacji. Krótkie terminy i ostry nacisk a nie ble ble ble pisemkami od sasa do lasa :twisted: :evil: :evil: Podstawą jest nagłosnienie - WSZYSTKIE SPOSOBY SĄ DOBRE BY O NAS SIĘ MÓWIŁO :!: :!:
To ostatni dzwonek .... Wygrać możemy tylko przed wyborami :!:
 
Back
Do góry