Zaproponowane przez DIAS Rzeszów porozumienie w sprawie podwyżek

Andrzej Marciniec

Użytkownik
Punkty reakcji
10
W dn. 8.07.2020 r. odbyła się telekonferencja z udziałem DIAS w Rzeszowie p. Grzegorza Skowronka oraz p. Joanny Szpilki z przedstawicielami zz działających w IAS w Rzeszowie. Celem było przekonanie Związku Zawodowego Pracowników Skarbowości Województwa Podkarpackiego „SUKURS”, Związku Zawodowego Pracowników Skarbowych przy Urzędzie Skarbowym w Dębicy oraz ZOZ ZZ Celnicy PL IAS w Rzeszowie do koncepcji rozdysponowania środków na podwyżki zgodnie z zamysłem DIAS.
Wspomniane organizacje związkowe nie zaakceptowały tej propozycji ze względu na skrajną uznaniowość, brak transparentności oraz wyodrębnienie z niej puli na podwyżki środków na dodatki kontrolerskie pomniejszającej środki na podwyżki.
DIAS zapowiedział w związku z tym bilateralne rozmowy z przedstawicielami zz. W praktyce sprowadziło się to, jak na razie, do zwołania w dn. 9.07.2020 r. w US w Nisku, a w dn. 10.07.2020 r. w US w Dębicy zebrań pracowników podczas, których próbowano wywrzeć presję na przedstawicielach "niepokornych" związków zawodowych walczących o jak najlepsze warunki podwyżek dla pracowników i funkcjonariuszy. W tym miejscu trzeba wyrazić wielki szacunek dla dotychczasowej postawy Przewodniczących: p. Pawła Pityńskiego oraz p. Mirosława Bystrka.
Czekamy na podjęcie "bilateralnych" i konstruktywnych rozmów również z ZOZ ZZ Celnicy PL IAS w Rzeszowie. Dla przypomnienia - kompleksowe stanowisko w sprawie rozdysponowania środków na podwyżki przedstawiliśmy w dn. 22.06.2020 r.

Mały

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
114
@bolo1999 zastanów się co piszesz. Nie jesteś dla mnie partnerem do dyskusji, odpowiadam Ci tylko po to abyś pluł jadem i się koncertowo ośmieszył. Ale kończę, bo nie zwykłem kopać leżącego. A 15.07 zbliża się nieubłaganie. Ciekawe co zrobią ZZ jak ponownie DIAs dostanie na biurko petycję z podpisami ... jak 2017.

retronix

Użytkownik
Punkty reakcji
20
Pewnie znowu jakiś działacz s zostanie nus po takiej petycji jak w 2017, niech zbierają podpisy.

bolo1999

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
748
Miasto
warmia
@bolo1999 zastanów się co piszesz. Nie jesteś dla mnie partnerem do dyskusji, odpowiadam Ci tylko po to abyś pluł jadem i się koncertowo ośmieszył. Ale kończę, bo nie zwykłem kopać leżącego. A 15.07 zbliża się nieubłaganie. Ciekawe co zrobią ZZ jak ponownie DIAs dostanie na biurko petycję z podpisami ... jak 2017.

Mały
30 Marzec 2019
@Poróżniony kto dostał 350 zł netto nie wiem, ja tylko 305 zł netto.

Moje pytanie z tego samego dnia:

Kompot, mały, poróżniony

Dodaliście wzrost kwoty bazowej i w zw z tym wcześniejszy wzrost zasadniczej, dodatku za stopień i stażowego?

Ew awans w stopniu?

Ponad rok liczenia a wyniku brak...

I to obsesyjne poszczekiwanie zamiast normalnej rozmowy...

Potwierdzasz stereotypy o skarbowcach....

A ja mimo wszystko z nimi walczę...

A ty mi tego nie ułatwiasz

:)

Tiger

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
8
Powtórka z historii. Podwyżki 2017. Także wywieranie presji (delikatnie mówiąc) na związek celnicy.pl oraz dwa inne ponieważ nie było zgody na podwyżki dla tzw. lokomotyw. Straszenie pracowników, że ludzie czekają, że oddadzą pieniądze, nawet pismo oficjalne było z mnogością podpisów i pieczątek. Zainspirowano petycje wśród pracowników (jeden ze związkowców awansował). Dzisiaj straszy się tym samym. Nie powinno być zgody na sam sposób prowadzenia tzw. "rozmów". Inspiratorów dziś także nie brakuje, patrz pewien mały forumowicz.

Poganiacz

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
19
Niech odsyłają. Dosyć forsowania, awansowania, nagradzania (vide w dobie korony pracowników biurowych) swojaków!

Mały

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
114
@Poganiacz masz ochotę odeślij, ale nie masz prawa decydować za innych. Ciekawy jestem jakbyś mówił gdyby Dyrektor był cywilem a nie funkcjonariuszem.

nowicjuszSCS

Użytkownik
Punkty reakcji
32
Jeszcze raz brawo Celnicy.pl 👏 Trzymać linie!!! i fason również. Nikt nie będzie nas zastraszał i wywierał presji. Walczmy o normalność. Ja mogę czekać nawet do grudnia, podział środków ma być jasny i przejrzysty. Nie może być tak, że jedni dostaną 481 zł (reszta wg stanowiska od ok 20 do 45 zł). Swoim dadzą awans na stanowisku i jeszcze dodatkowo im podniosą dodatek kontrolerski. Podniesienie jego jak rozumiem ma być także uznaniowy. DIAS żadnych szczegółów nie przedstawia, ani Pani Dzoanna. A TY "MAŁY" jak nie masz cierpliwości, to idź do Caritasu, na pewno poprawią tam twój los. Najlepiej to załuż kolejny 3 osobowy związek w tej Izbie i szmać się jak te kilka innych pseudo związków!.

Ostatnia edycja:

Mały

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
114
@Poganiacz ja Twoich pieniędzy nie chcę. Ale skoro ich nie potrzebujesz to numer konta: 28 1020 4405 0000 2702 0525 9926 - Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Ty tych pieniędzy nie chcesz a im się przydadzą. Ciekawe czy tylko gadasz czy bedziesz miał odwagę to zrobić.

Poganiacz

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
19
@Poganiacz ja Twoich pieniędzy nie chcę. Ale skoro ich nie potrzebujesz to numer konta: 28 1020 4405 0000 2702 0525 9926 - Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Ty tych pieniędzy nie chcesz a im się przydadzą. Ciekawe czy tylko gadasz czy bedziesz miał odwagę to zrobić.
Zrobię co będę uważał za słuszne. A tobie jesli nadal podoba się polityka firmy, podziały i łasisz się na ochłapy to szczerze gratuluję

Mały

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
114
Panowie Związkowcy jak tam dzisiejsza, kolejna już, tura negocjacji? Nastąpiło zbliżenie stanowisk?

Mały

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
114
@stefan 123 nie wiem co Cię tak bawi, ale tak jest prawda obecnie DIAS rozmawia - prowadzi indywidualne rozmowy, tylko z ZZ. Celnicy.pl. Nas pracowników niezrzeszonych w tym związku wcale nie bawi fakt, że ten związek bawi się Nami.

Ostatnia edycja:

Ardonil

Użytkownik
Punkty reakcji
9
@stefan 123 nie wiem co Cię tak bawi, ale tak jest prawda obecnie DIAS rozmawia - prowadzi indywidualne rozmowy, tylko z ZZ. Celnicy.pl. Nas pracowników niezrzeszonych w tym związku wcale nie bawi fakt, że ten związek bawi się Nami.
Dlaczego uważasz, że ZZ Celnicy PL bawi się Wami?

Do góry