• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zadyma na Śląsku!!!

Gdyby, tak jak proponuje Federacja, w proteście mundurowych miało by wziąść 15% obsady (2000 z ok. 14000 f-cy celnych to 15%) to powinno ich być 23000, a nie 3500.
 
Jeżeli założymy, że 30% to MF, kadra kierownicza i ich przydupasy. Zostaje nam 10000. Około 50% pozostałych ma to gdzieś. Reszta się boi.
Organoleptycznie wiem, że 500 osób dobrze zorganizowanych, z gwizdkami, transparentami i innymi gadżetami, z dobrą akcją informacyjną dla mediów, może przed tym niewielkim klombem przed MF zrobić więcej szumu niż się Wam wydaje. Trzeba tylko chcieć. A to już sam Śląsk jest w stanie zorganizować. Sam pojadę na tę akcję i pomoge tyle, ile będę mógł. Organizacja i jakość, nie ilość. NIe jesteśmy górnikami, choć ich metody sa skuteczne.
 
Re: do uzdrowiciela służb celnych

prawie emeryt napisał:
Poul napisał:
W tej służbie moim zdaniem zmieni się dopiero, gdy nastąpi zmiana pokolenia, które obecnie zajmuje w SC najwyższe stanowiska, niestety przy obecnie panującym systemie emerytalnym w SC nie nastąpi to zbyt szybko...
Chcę się odnieść do powyzszej wypowiedzi dlatego ją cytuję.
W przyszlym miesiącu przechodzę na emeryturę po 30 latach pracy w cle.Wczoraj otrzymałem decyzję ZUS wymierzającą mi świadczenie na ktore juz ze wzgledu na panującą sutuację w naszej słuzbie ,czekałem z utęsknieniem.
To co zobaczyłem zwaliło mnie dosłownie z nóg-moja emerytura wynosi 1346 zł 26 gr brutto - 19% podatku. Ile więc będę otrzymywał miesięcznie? 111o zł. Jest to o 1000 zł mniej niż dostawałem na rękę pracując.
Od 1999r odkąd ewidencjonowane sa nasze skladki potrącano mi rocznie5000 zł na ZUS, a teraz moja emerytura po 3o latach pracy została wyceniona na około 40 zł za rok.( a gdzie skladki od 1975 do 1998r.?).
To,że taka jest moja em0erytura to "wina" transformacji naszej służby od 2003r.To własnie my przed emerytrą byliśmy traktowani najgorzej,akolacja,przeniesienia a urzedu do urzędu.nigdy nie mieslismy stałego miejsca pracy,dlatego omijaly nas premie,nagrody ,bo wszedzie pracowaliśmy za krótko,byliśmy zapchajdziurami a pracowalismy tak samo jak tacy jak mój przdmówca a nawet jeszcze więcej i to w gorszych warunkach,nigdy nie było dla nas pieniędzy,były problemy z okresową oceną ,bo jak można było ocenić pracownika,ktory podlegał coraz to mowym szefom?
Czy ktokolwiek interesował sie nami? Nie!!!, a wy mlodzi podsycaliście jeszcze związki,a przez to i kierownictwo ddo większego poniżania nas.
Ale pamietaj kij ma dwa końce, zbliżaja się nowa "rewolucja" w naszej słuzbie ,mnie już nie będzie i takich jak ja odejdzie więcej, ale TY możesz zostać nawet bez tych paru groszy i ZYCZE CI TEGO z całego serca.

Przepraszam bardzo jeżlei moja wypowiedź obraża w jakikolwiek sposób starszych kolegów z cła, którym przecież zawdzięczam tak wiele pomocy i przekazanego doświadczenia. Pisałem jednak o najwyższych stanowiskach- popatrzcie chociażby na PZPN który dla mnie pomimo zmiany ustroju nadal rządził/rządzi się prawami rodem z PRL- podobnie jest na szczycie naszej słuzby(przynajmniej takie odnosze wrażenie) zresztą niżej panują podobne klimaty. Sądzę że musi zmienić sie pokolenie aby nastąpiły radykalne zmiany.... :?
 
Odpowiedżcie sobie sami. demontaż SC zaczeli <czerwoni kmerzy? w 2002 r
eliminując wszystkich którzy zagrażali ich pozycji, rujnując życie rodzinom
alokowanych celników, dopóki są wśród Nas dyrektorki którzy za zrobienie laski pozostają na stanowiskach, łamanie prawa ich nie wzrusza, nie ma mowy o naprawie sc. jEST TO KUPA ZłODZIEJII kreująca kadry IV Rzeczpospolitej cła.Złodzieje dymają swoich przełożonych i podwładnych. ostatnia informacja o nagrodach, to że w katowicach czerwoni kmerzy czyli naczelniczki z układu po 4 tyś. a reszta chołoty po 200 zł/. Do czsu gdy nie złamie się układ złodzieii czerwonych kmerów z Dyrektorów biorących udział w alokacjach i ich przydupasów okradających cło nie ma mowy o naprawie tego systemu. Pamiętajcie Ci ludzie złamali prawo dla własnej kariery. robią lody każdemu kto zagwarantuje pozostawienie na stanowisku[/i]
 
Po spotkaniu z KW zaniemówiłem na nieco dłużej. Odpowiadając na pytanie zadane w tym wątku " Czy Śląsk poderwie centrale związkowe do wspólnej akcji" odpowiedź brzmi NIE jeśli chodzi o liderów-członków KW Federacji.
Zrzeszenie wciąż milczy, może jeszcze odezwie się.
Komunikat z tego spotkania zamieszczę wkrótce po skonsultowaniu jego treści z koleżanką z BB.
Wielka szkoda, że członkowie KW nie stanęli na wysokości zadania i tak podeszli do sprawy wspólnego PROTESTU dla dobra SC i poprawy statusu funkcjonariuszy.
 
dość już tych federacji ,zrzeszeń,komitetów wykonawczych powiniem być jeden związek który zajmie się sprawami funkcjonariuszy celnych. Przecież w całej SC(łącznie ze wschodem wrze) jak p.przewodnicząca może publicznie wmawiać nam że większość funkcjonariuszy nie popiera akcji protestacyjnej-popatrzmy chociaż na SG bo do nich mamy najbliżej maja jeden(chyba zwiazek) zorganizowali manifestację było o tym we wszystkich mediach. A swoją drogą może ktoś wie ilu teraz członków liczą poszczególne organizacje związkowe w SC.
 
Moi szanowni wqr...ni przedmówcy chyba nie przeczytali uważnie całości niesławnego Protokołu nr 4 /2006 Plenum KW FZZSC. Znalazłem tam zapowiedź Wielkiego Skoku - cyt: „kol. Arek Pytlak przedstawił wymogi jakie należy spełnić, aby zostać zarejestrowanym jako lobbista w Sejmie RP i ministerstwie wynikających z ustawy o lobbingu. KW podjął decyzję, że w świetle nowych, obowiązujących przepisów prawnych musi podjąć działania mające na celu zgłoszenie udziału w pracach komisji sejmowych i w pracach ministerialnych w sprawach zmian ustaw i rozporządzeń dotyczących funkcjonowania S.C. Powyższe wymogi zostaną przedstawione na najbliższej Radzie Federacji.” Czytaj: Oderwany od rzeczywistości KW FZZSC ma już dość użerania się z lokalnymi organizacjami i zamiarza wskoczyć do Sejmu w formie cyt: "sprofesjonalizowanej i zetatyzowanej" żeby dalej prowadzić swoją wirtualna działalność. KW FZZSC ma jednak duży problem cyt: „Dużym utrudnieniem w pracy KW, w szczególności w wyjazdowych spotkaniach przewodniczącej, jest brak laptopa wyposażonego w bezprzewodowy dostęp do internetu. Brak tych narzędzi uniemożliwia bieżące reagowanie na propozycje parlamentarzystów dotyczące zmian przepisów. W takiej sytuacji stanowisko jest przygotowywane i przesyłane z opóźnieniem, co niejednokrotnie jest niekorzystne dla S.C. ” Związkowcy wszystkich IC łączcie się. Jeśli zrobicie ściepę na laptopa z karta WiFi dla I. Fołty, jest szansa, że już jej nigdy nie zobaczycie! :D
 
referendum ale tym razem nt zakończenia tej farsy jaką jest działalność federacji (zrzeszenie chyba umarło). PS Czyżby ten laptop to oczko w stronę nowego dyrektora IC Krak
 
Moja propozycja brzmi
1)Wyjsc z Federacji Pozorantki Fołty
2)Powołac własną Federację Związków Zawodowych Słuzby Celnej i dołaczyc do niej te związki które uznają ze Fołta sie faktycznie się wypaliła.

Wówczas okaze sie ze w nowej Federacji za protestem są niemal kazdy i nie trzeba bedzie sie słychac ani pani Fołty ani czekac na zdanie innych landów.

Lekaze zielonogórscy potrafili walczyc o swoje pomimo faktu ze ich zwiazek jest zwiazkiem regionalnym. My tez mozemy - tyle tylko ze przywódcy muszą miec przysłowiowe "jaja"
 
Proponuje zorganizowac ogolnokrajową zrzutke na laptopa dla przewodniczącej lobbystki. Najlepszy bedzie model bezprzewodowy Tatshka:
22.jpg
 
Komunikat Związkowy ze spotkania przedstawicieli związków zawodowych działających na Śląsku z Komitetem Wykonawczym Federacji ZZSC RP

Spotkanie odbyło się w dniu 12.07.2006r.

Uczestniczyli:

Anna Czak-Pyś
Sławomir Siwy

oraz Członkowie Komitetu Wykonawczego Federacji ZZSC RP

Iwona Fołta
Arkadiusz Pytlak
Jarosław Berezowski
Eugeniusz Rataj
Romuald Białobłocki

Spotkanie dotyczyło Apelu śląskich związków zawodowych z dnia 21.06.2006r. oraz Komunikatu związkowego zawierającego postulaty do Rządu RP z dnia 10.07.2006r. przedstawionego centralom związkowym przez związki zawodowe działające na Śląsku.

Sławomir Siwy i Anna Czak-Pyś starali się zaangażować członków Komitetu Wykonawczego do wspólnego PROTESTU pod szyldem i przy koordynacji działań Federacji ZZSC RP i być może innych central związkowych.
Ze strony wszystkich obecnych na spotkaniu członków Komitetu Wykonawczego, mimo przedstawienia przez przedstawicieli związków zawodowych ze Śląska propozycji konkretnych rozwiązań, brak jest najmniejszej woli i chęci do skutecznego i realnego poparcia i uczestniczenia w PROTEŚCIE funkcjonariuszy Służby Celnej, który miałby się toczyć o realizację przedstawionych postulatów.

Z tych względów uzgodniono, iż związki zawodowe z terenu Śląska, zostaną zmuszone do samodzielnego podjęcia odpowiednich działań, celem prawidłowej prawnej obsługi przyszłej akcji protestacyjnej, gdyż działające na Śląsku związki zawodowe nie mogą biernie przyglądać się polityce prowadzonej od lat w stosunku do Służby Celnej.
Nie można bowiem poprzestać na prowadzeniu tylko akcji informacyjnej, gdyż w ten sposób nie będzie możliwe zrealizowanie żadnego z przedstawionych postulatów ani też nawet przywrócenie zerwanego dialogu społecznego.

Spotkanie trwało około 2godz 30min i prowadzone było w spokojnej i przyjaznej atmosferze.

Przedstawiciele Komitetu Wykonawczego zadeklarowali jedynie chęć biernego poparcia naszych działań.

Przewodnicząca
Związku Zawodowego Służby Celnej
w Bielsku Białej
Anna Czak-Pyś

Przewodniczący
ZZFiPSC
Województwa Opolskiego
Sławomir Siwy
 
No comments. Gnojstwo. Kupcie jej lap topa żeby mogła lepiej i skuteczniej i realnie walczyć o nas. Ci co mają na to jakiś wpływ nie mogą pozwolić na to aby ta pani i ten komitet trwał jeszcze choćby jeden dzień. Zróbcie coś z tym.
 
Wcale nie zaskoczył mnie fakt, iż przedstawiciele Komitetu Wykonawczego zadeklarowali jedynie chęć biernego poparcia naszych działań. Zawsze byli mierni, bierni, ale wierni :D:D:D
 
slawomir.siwy napisał:
Ze strony wszystkich obecnych na spotkaniu członków Komitetu Wykonawczego, mimo przedstawienia przez przedstawicieli związków zawodowych ze Śląska propozycji konkretnych rozwiązań, brak jest najmniejszej woli i chęci do skutecznego i realnego poparcia i uczestniczenia w PROTEŚCIE funkcjonariuszy Służby Celnej, który miałby się toczyć o realizację przedstawionych postulatów.


Nie przyszła góra do Mahometa, Mahomet przyszedł do góry.
Wyjazd do Warszawy był koniecznością. Mamy sprawę jasną.

Pisałem już kiedyś o tym choć przyznam, że wtedy trochę z niedowierzaniem. A jednak :x


Teraz taki sprzęt się przyda.

taczka.jpg
 
Z mieszanymi uczuciami zakończyłem sondę związkową
po oddaniu 100 ważnych głosów. Przyznaję, że nie
spodziewałem się TAKICH wyników. Mam nadzieję, że
liderzy i działacze związkowi będa mogli zweryfikować
jakość swoich dotychczasowych poczynań. A więc łyczek
Nervosolu i siup na stronę www.cenzura.republika.pl
 
Jak było do przewidzenia Rokosz Opolski rozszedł sie po kościach.
Przewodnicząca FZZSC po mistrzowsku rozegrała tę partie z przywódcami
landów śląskich. Bez strat własnych, bo dobrę imie dawno straciła,
pozwoliła wypalić się końcowo rozgorączkowanym drugoligowym działaczom.
Augiencja udzielona posłańcom Śląska w Warszawie,
służyła wyłącznie demonstracji siły Pani przewodniczącej.

Landy śląskie 0 : 3 FZZSC

Zwycięstwo moralne)* odnieśli oczywiście lokalni przewodniczący!
________________________________________________________________
*) Termin "zwyciestwo moralne" jest lansowanym ostatnio przez media
panaceum na wszystki klęski IV RP.
14.jpg
 
Back
Do góry