• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

z Policji do Służby Celno-Skarbowej 2020r. czy warto??

Trudno jest przewidzieć przebieg swojej kariery. Wliczając czasowe oddelegowania byłem w 10 komórkach w 2 izbach
 
Witam!
Czy jest tu jakiś były Policjant co przeniósł sie do SC-S? Z przeniesienia bądź po zwolnieniu sie z Policji,
 
w Policji, gdy ktoś ukończy pozytywnie kurs to przy najbliższym święcie jest awansowany na oficera,
a u nas ludzie czekają po 2-3 lata, są także sytuacje, i to nie są jednostkowe przypadki, że ludzie bez mianowania ostatecznie decydują się na odejście na emeryturę z korpusu aspirantów, no bo ile można czekać i być pośmiewiskiem,
no ale u nas nigdy nie było i nie będzie normalnie
 
w Policji, gdy ktoś ukończy pozytywnie kurs to przy najbliższym święcie jest awansowany na oficera,
a u nas ludzie czekają po 2-3 lata, są także sytuacje, i to nie są jednostkowe przypadki, że ludzie bez mianowania ostatecznie decydują się na odejście na emeryturę z korpusu aspirantów, no bo ile można czekać i być pośmiewiskiem,
no ale u nas nigdy nie było i nie będzie normalnie

Sorry ale prawda jest taka, że wielu do emki nie wejdzie do korpusu aspirantów a ty tu z oficerami...
 
Odniosłam się do artykułu o egzaminie do mianowania w korpusie oficerów,
Masz rację, u nas jest jeszcze gorzej, bo jest problem z mianowaniami do korpusu aspirantòw,
 
Ostatnia edycja:
Będę do znudzenia przypominał historię , ale to są fakty. To nie jest prawdziwa formacja mundurowa !!! Jedyna grupa gdzie z dnia na dzień dostajesz kartkę jednostronnego porozumienia i wyp-asz do cywila !!! Nawet lepiej traktowana jest Straż Miejska !!!
Za parę lat przyjdzie nowy powiew fantazji i znowu ktoś wykorzysta już sprawdzone narzędzie: każda ustawa może być zmieniona nową ustawką :) Teraz trzeba pokoleń , aby przywrócić zaufanie do Rządu, czy Parlamentu ! Nawet proces przywracania do munduru był i jest prowadzony pod stołem ! Takie dziwne czasy !!! Więc zapomnij o KAS,każda inna formacja jest lepsza !
 
Problem jest też w najwyższym kierownictwie, szczególnie na poziomie MF. Nie mamy szczęścia do szefów. Tak było w cle i tak jest w kas. Ani Szefowie Służby Celnej ani Szefowie KAS nie czuli specyfiki służby funkcjonariuszy. W kas jest gorzej, bo szef kas ma pod sobą armię cywili z Urzędów Skarbowych i garstkę funkcjonariuszy, dlatego f-sze są w wielu sprawach marginalizowani i nie mają wsparcia w Szefie KAS, a na podstawie działań ostatnich szefów środowisko f-szy odnosi wrażenie, że szefostwo robi wszystko, żeby zniechęcić do pełnienia służby w tej formacji. KAS zniszczył identyfikację ze służbą jaka była w cle.
 
Problem jest też w najwyższym kierownictwie, szczególnie na poziomie MF. Nie mamy szczęścia do szefów. Tak było w cle i tak jest w kas. Ani Szefowie Służby Celnej ani Szefowie KAS nie czuli specyfiki służby funkcjonariuszy. W kas jest gorzej, bo szef kas ma pod sobą armię cywili z Urzędów Skarbowych i garstkę funkcjonariuszy, dlatego f-sze są w wielu sprawach marginalizowani i nie mają wsparcia w Szefie KAS ...
Paranoją w tym wszystkim jest fakt, że szefostwo KAS, to w zasadzie sami "mundurowi".
Wyjątkiem jest pani Chałupa - i to nie do końca - ma wszakże harcerski ...
 
Panowie jak z waszymi podwyżkami, które teoretycznie wywalczyliście z resztą mundurowych w proteście w 2018r.? W Policji dostaliśmy na początku 2019r. 600 zł brutto i na początku 2020r. 500 zł brutto + grupy z najniższym zaszeregowaniem dostały w 2018r. około 170 zł netto. Generalnie zaraz po szkole w 2018 r miałem 2770 zł netto a teraz mam 3800zł netto. Pytam bo nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych informacji a złożyłem do was papiery bo w "Firmie" robota jest jaka jest i kompletnie nie wiem czego się spodziewać od strony finansowej.
 
Od 2600 do 3400 zł powinieneś dostać w zależności od województwa, komórki. Realnie ok. 3000 zł netto bez stażowego.
 
Od 2600 do 3400 zł powinieneś dostać w zależności od województwa, komórki. Realnie ok. 3000 zł netto bez stażowego.
Nie mogą mi dać mniej niż mam przy przeniesieniu dlatego zastanawiam się jak zniwelują tą różnicę, przydział do grupy mobilnej nie wiem jakie tam są mnozniki i grupy zaszeregowania. Boję się tego, że różnice wynagrodzenia powiedzmy 600-800zł wpompują w dodatek służbowy, który przecież po moim ewentualnym przejściu w każdej chwili można zabrać motywując to w jakikolwiek sposób...
 
ktoś coś Panowie? jakie są stanowiska w referacie kontroli mobilnej i grupy zaszeregowania, na ile można tam liczyć jeśli chodzi o podstawę bez dodatku służbowego?
 
ktoś coś Panowie? jakie są stanowiska w referacie kontroli mobilnej i grupy zaszeregowania, na ile można tam liczyć jeśli chodzi o podstawę bez dodatku służbowego?
Nie ma żadnych zasad. Do niedawna standardowym stanowiskiem był starszy specjalista, teraz jest już sporo ekspertów, albo przeniesionych z tymi stanowiskami w 2017 przy pseudoreformie albo awansowanych po ostatnich podwyżkach gdyż wskoczyli w eksperckie widełki.
Jak zapoznasz się ze stawkami na poszczególnych stanowiskach a linki miałeś już podsyłane, to zauważysz że widełki na poszczególnych stanowiskach na siebie nachodzą i to nie tylko na kolejne stanowisko, ale nawet 2 lub 3. Dlatego teoretycznie specjalista może mieć taki sam mnożni jak ekspert. W realizacji jest dodatek tzw. kontrolerski, wg przepisów od 100 do 1000 zł brutto. W praktyce najczęściej są poniżej 500 zł (jak ktoś ma 500 brutto to jest już szczęściarzem). Dodatek ten w każdej chwili może być obniżony do minimum czyli 100 zł. Przyznawany jest na okres maksymalnie do końca grudnia. W mojej izbie jest praktyka, że są przyznawane co pół roku (tak sobie wymyślili, żeby bez specjalnych uzasadnień manipulować przy dodatkach).
Jeśli jesteś zdecydowany to nie przyjmuj propozycji gorszej o 100 zł od tego co masz (nie wliczając dodatku kontrolerskiego który minimalnie wynosi właśnie 100 zł). Przy każdej innej propozycji będzie ryzyko, że możesz stracić.
 
Nie ma żadnych zasad. Do niedawna standardowym stanowiskiem był starszy specjalista, teraz jest już sporo ekspertów, albo przeniesionych z tymi stanowiskami w 2017 przy pseudoreformie albo awansowanych po ostatnich podwyżkach gdyż wskoczyli w eksperckie widełki.
Jak zapoznasz się ze stawkami na poszczególnych stanowiskach a linki miałeś już podsyłane, to zauważysz że widełki na poszczególnych stanowiskach na siebie nachodzą i to nie tylko na kolejne stanowisko, ale nawet 2 lub 3. Dlatego teoretycznie specjalista może mieć taki sam mnożni jak ekspert. W realizacji jest dodatek tzw. kontrolerski, wg przepisów od 100 do 1000 zł brutto. W praktyce najczęściej są poniżej 500 zł (jak ktoś ma 500 brutto to jest już szczęściarzem). Dodatek ten w każdej chwili może być obniżony do minimum czyli 100 zł. Przyznawany jest na okres maksymalnie do końca grudnia. W mojej izbie jest praktyka, że są przyznawane co pół roku (tak sobie wymyślili, żeby bez specjalnych uzasadnień manipulować przy dodatkach).
Jeśli jesteś zdecydowany to nie przyjmuj propozycji gorszej o 100 zł od tego co masz (nie wliczając dodatku kontrolerskiego który minimalnie wynosi właśnie 100 zł). Przy każdej innej propozycji będzie ryzyko, że możesz stracić.
Kolega nie wie w jakie bagno się pcha...
Tutaj nic nie jest logiczne, nie ma grup zaszeregowania - Ty i kolega robicie to samo: jeden zarabia 5000, Ty 3000, czemu tak jest? Bo tak.

No i awanse w stopniu co 5 lat, także oficera tutaj nie doczekasz...
 
Kolega nie wie w jakie bagno się pcha...
Tutaj nic nie jest logiczne, nie ma grup zaszeregowania - Ty i kolega robicie to samo: jeden zarabia 5000, Ty 3000, czemu tak jest? Bo tak.

No i awanse w stopniu co 5 lat, także oficera tutaj nie doczekasz...

Większość aspiranta nie osiągnie do emki...

A gdzie tu oficera...
 
a czy są jakieś określone zasady co do mnożnika? przykładowo jak mnożę kwotę bazową czyli 1803,16 zł z mnożnikiem dla starszego specjalisty a są to widełki 1,707 - 2,900 wychodzą mi kwoty w przedziale 3078 zł - 5229 zł, czy ktoś w ogóle na starszym specjaliście zarabia ponad 5 tyś?? jakie są praktyki dla ustalania mnoznika dla funkcjonariuszy najniższy możliwy?? Trochę to dziwne bo ktoś na starszym specjaliście może zarabiać dużo więcej niż inna osoba na stanowisku młodszego eksperta gdzie mnożnik zaczyna się od 1,974...
 
a czy są jakieś określone zasady co do mnożnika? przykładowo jak mnożę kwotę bazową czyli 1803,16 zł z mnożnikiem dla starszego specjalisty a są to widełki 1,707 - 2,900 wychodzą mi kwoty w przedziale 3078 zł - 5229 zł, czy ktoś w ogóle na starszym specjaliście zarabia ponad 5 tyś?? jakie są praktyki dla ustalania mnoznika dla funkcjonariuszy najniższy możliwy?? Trochę to dziwne bo ktoś na starszym specjaliście może zarabiać dużo więcej niż inna osoba na stanowisku młodszego eksperta gdzie mnożnik zaczyna się od 1,974...
HELLO witamy w innym wymiarze - ostatnia rzecz jakiej bym się w tej służbie doszukiwał to logika - praktyka uczy, iż wszystko zależy czy Waść jesteś po mieczu czy kądzieli z osobą, która w tym interesie rozdaje karty ( karty są oczywiście znaczone) więc normalny leszcz z ulicy nigdy nie ma prawa wygrać w tę grę.
 
Back
Do góry