Wzory odwołania i wezwania od złożonej propozycji - art.222 ust.3 ustawy o SC

a moze Prezes NIK się zainteresuje ???
Jak zastraszony jest Prokurator i się boi ???

gra pewnie idzie o bardzo wielka stawkę ...aby odsunąć od stanowisk doświadczonych i posiadających b. wielką wiedze funkcjonariuszy ..aby nie przeszkadzali w wizji SSC
 
Wyobrażacie sobie?

Wyobrażacie sobie, że MSZ nagle rezygnuje z doświadczenia wieloletnich pracowników ambasad i konsulatów i spycha ich na najniższe i najgorzej płatne stanowiska w strukturze resortu?

Wyobrażacie sobie, że ABW rezygnuje z doświadczenia swoich wieloletnich funkcjonariuszy, na ich miejsce wprowadzając nowo przyjętych czy też z dwu - trzyletnim stażem?

Wyobrażacie sobie, że w cle po wprowadzeniu nowej ustawy regulującej m.in. strukturę tej formacji, zrezygnowano z zaplecza ludzkiego budowanego przez 20 lat przez staranny system najpierw naboru, a później szkoleń. Z ludzi, którzy wiedzieli, jak się obracać w gąszczu przepisów i jak wyłowić z niego rzeczy najbardziej istotne.

Jeśli się mylę, to pokażcie mi choć jeden akt mianowania na stopień służbowy wydany na podstawie jej art. 223 ust. 7 (okres pełnienia służby, wykształcenie, doświadczenie zawodowe)?

Jeśli się mylę, to pokażcie mi choć przykład rozpatrzenia wniosku aplikacyjnego na stanowisko kierownicze bądź eksperckie, do czego obligował organy celne przepis art. 222 ust 3 w zw. z art. 113 tej ustawy (wykształcenie, doświadczenie zawodowe)?


Zatem dlaczego? W imię czego? W jakim celu?
 
W sprawie propozycji zapadają wyroki WSA oddalające bądź odrzucające skargi. W obecnym brzmieniu przepisów należało się tego spodziewać. Niemniej to nie koniec. Piszemy już kasację. W kasacji podejmiemy temat niekonstytucyjności art.222 ustawy o SC. Sprawa może zakończyć się jednak dopiero przed ETPCZ. Musimy uzbroić się w cierpliwość. Nie można zamykać sobie drogi i musimy dochowywać terminów, sakrżąc postanowienia SSC, czy kasując wyroki WSA.
 
obyś Ty Sławku wytrzymał i nie opuścił nas w tej nierównej walce!!!
Tylko dzięki Tobie jest nadzieja w sprawiedliwość - bo chyba niewiele osób wierzy w sprawiedliwość i niezależność polskich sądów
 
ETPCZ - czekam na możliwość pozwania mojego(?) kraju

Z nieco innej beczki.

Obsługa prawna na odpowiednim poziomie musi kosztować. Więc proszę rzućmy wszyscy po zielonym lub niebieskim groszu. W imię zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Z szacunku dla naszego państwa, które przy takim poszanowaniu prawa najwyraźniej zmierza w kierunku Czarnego Lądu.

Jest mi wstyd, że musiałem to napisać. Jednak, jeśli zostanę do tego zmuszony, podejmę takie działanie.

A to, że może to stać się w trakcie polskiej prezydencji w UE?

Trudno. Jeśli nie chcemy, aby nasze dzieci musiały stąd emigrować. Jeśli nie chcemy czuć obrzydzenia przy patrzeniu w lustro.
 
Proszę członków Związku, aby informowali o swoich sprawach, na jakim są etapie na maila slawomir.siwy@gmail.com
SSC wydaje postanowienia. W tym przypadku jeszcze na etapie WSa W-wa Związek włączy się do sprawy członków Związku przedstawiając merytoryczne stanowisko w sprawie i wniosek o skierowanie pytania do TK.
Także w sprawach gdzie były wezwania DIc do usunięcia naruszenia prawa. w jednej takiej sprawie przed WSa już zostaliśmy przez sąd dopuszczeni do udziału w postępowaniu sądowym. nasz udział ograniczy się oczywiście do przedstawienia wniosku i merytorycznego stanowiska w sprawie. Jest to jednak ważne.

Składamy już też kasację od tego wyroku z Łodzi.

Przesyłajcie więc(członkowie Związku) pismo z sądu zawierające sygnaturę i informację czego sprawa dotyczy(czy odwołania czy wezwania do usunięcia naruszenia prawa). Starajcie się, aby pliki nie miały za dużych pojemności. Nie przesyłajcie innych dokumentów z akt sprawy, a jedynie te, o których wspomniałem
 
jestes naprawde wielkim przewodniczacym celnikow polskich

mysle ze Ciebie celnicy zrozumieli...bo ja tak(związkowcy - nie zaśmiecać)
 
jestes naprawde wielkim przewodniczacym celnikow polskich

mysle ze Ciebie celnicy zrozumieli...bo ja tak(związkowcy - nie zaśmiecać)


Pepe Sławek ma żone i dzieci,Twoje wpisy mają charakter wielbiąco-zachwycający o zabarwieniu erotycznym.Sławek to nie przywóca Chin, któremu trzeba pisać pochwale sonety tylko porządny i kompetentny facet.Jakbyś pisała takie teksty do mnie to robiłoby mi się ciasno w spodniach a to już pisarska pornografia.
 
Członków Związku proszę o przesyłanie do mnie swoich wyroków/postanowień WSA celem sporządzenia i podpisania kasacji przez radcę prawnego na koszt Związku.
Osoby spoza Związku mogą zwracać się w tej sprawie bezpośrednio do Kancelarii o ile pragną skorzystać z usług jej prawników i sporządzenia kasacji za odpłatnością, którą każdy ustali indywidualnie.
 
ochrona sądowa fc

(...)Powyższe wywody nie oznaczają, że funkcjonariusz Służby Celnej pozbawiony jest ochrony sądowej. Otóż, co słusznie podniesiono w odpowiedzi na skargę, sąd administracyjny będzie uprawniony skontrolować działania podjęte względem skarżącego, w tym także skierowaną do niego propozycję nowych warunków pełnienia służby, w ramach oceny prawidłowości decyzji o zwolnieniu ze służby(...) http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/688DCC4670
 
A powyższe w porównaniu z wyrokiem o zwolnieniu z powodu 12 miesięcznego zawieszenia daje pełny, wszystkim znany, obraz sądonictwa w Polsce. Jak gdzieś w telewizji padło: sędziowe robią co chcą, przychodzą do pracy kiedy chcą i orzekają jak zawieje. Ocena prawidłowości zwolnienia ze służby polega na ocenie ustawowych przesłanek takiego zwolnienie - tyle. Nie przyjęcie propozycji, bez znaczenia jakaby ona nie była, skutkuje, zgodnie z prawem, zwolnieniem, tak jak przy zawieszeniach - minęło 12 miesięcy i można funkcjonariusza zwolnić. Sąd nie badał przyczyn zawieszenia tak i tutaj nie będzie badał przyczyn odrzucenia propozycji. Gdy czyta się takie wyroki to od razu nasuwa się spostrzeżenie, że Sąd nie ma swojego zdania, a powiela stanowisko jednej ze stron, cytując dosłownie jego wywody, bez merytorycznej oceny. Czytanie przepisów jest takie męczące.
 
Pozbawieni prawa do sądu. Czy tylko?

W przypadku odmowy przyjęcia propozycji ocenie sądowej podlega nie propozycja, lecz zasadność zwolnienia z tego tytułu, bowiem rozstrzygnięcie decyzji dotyczy wyłącznie zwolnienia ze służby.

Jak się wydaje w ww. przywołanym rozstrzygnięciu Sąd nie zauważył także odmiennego stanu faktycznego: funkcjonariusz propozycję przyjął, ale życzy sobie poddać ją kontroli sądowej, zgodnie z Konstytucją RP?

Czy to takie trudne?

Co jest grane?

Nie opuść nas Panie.
 
Ostatnia edycja:
judge_dredd_1995_500x767_677206.jpg

sędzia dredd:D
 
Konstytucyjne prawo do sądu

Kolego, znów kłania się rozstrzygnięcie, czy propozycja ma charakter decyzji, od której przewidują środki zaskarżenia przewidziane kpa.

Co powiesz na tezę, że propozycja ma charakter decyzji wydanej z zastrzeżeniem jej rozpatrzenia (przyjęcie bądź odmowa) do końca 2010 r.?

W takim przypadku Sąd Pracy byłby wykluczony.

Musimy skarżyć, kasować. Myślę, że NSA to rozstrzygnie. Nie wyobrażam sobie, aby doszło do złamania Konstytucji, tj. pozbawienia prawa do sądu.
 
Back
Do góry