• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wzory odwołania i wezwania od złożonej propozycji - art.222 ust.3 ustawy o SC

"zdegustowany" Może trochę kultury, nikt Ci nie każe na nikogo głosować, ale nie musisz obrażać kogoś kto przerasta Ciebie może nie wzrostem ale na pewno poziomem intelektualnym i kulturą osobistą... Rozumiem, że zarzutem dla Ciebie wobec Kaczyńskiego jest jest bezdzietność i niski wzrost oraz kompleksy, które zapewne jak każdy człowiek ma ale może najpierw zajmij się swoimi....
 
biała księga

Ty chłopie coś ćpasz, czy wóda już wyżarła Ci ostatnie komórki mózgowe. Zakompleksiony bezdzietny kurdupel będzie rządził Polską. Miej nas Panie w opiece. PiS jest debest! Jak PiS dojdzie do koryta to TELE ECHO będzie szefem SC. Oj będzie się działo. Zacznij się leczyć na nogi bo na głowę już za późno. Tyle razy już cie proszono abyś zbastował a ty dalej wklejasz te jedynie słuszne artykuły prasowe.

Masz rację, bo można mieć pretensje do pisiorów, że wylansowały szefa.
Kaczyński może nie Goliat, ale nasi szefowie też stali na górce gdy Bóg dzielił wzrostem.

Natomiast na pewno gdyby Kaczynski był premierem nie doszłoby do takiego zdziczenia obyczajów w tym urzędzie, gdzie stare baby 50+ wyrażają się w samych superlatywach o MUSTRZE. Słyszałem opinię od kilku osób 50+, że to fajna sprawa. Może pożegnanie tych co po 1968 , 1970, 1980 działali w cle odbyłoby się wcześniej.

BIAŁA KSIĘGA DOKONAŃ:

A-jak akcyza same sukcesy, A jak awanse z dnia na dzień kierowniczki sekretariatu do korpusu oficerów i 1500 więcej z dnia na dzień.
B- broń i zawody strzeleckie z udziałem snajperów 50+,
C- jak cywil zastępca szefa !!! i C jak Czapka z wężykiem funkcjonariusza z dwukrotnie mniejszym niż mój staż w słuzbie.
D- jak dozory i kontrola sukces goni sukces
E- efektywność egzekucji
F- finanse
G- jak pierwszy generał w administracji , grusza dla wszystkich
H- jak hazard, same sukcesy w walce z KGW- Kołem Gospodyń Wiejskich, pokerzystami i ETS-em
I td
K-jak korpusy
M-jak mobbing zwalczany z urzędu
O-jak oceny okresowe
P-jak pijar
W- jak wartościowanie.
czego sie to towarzystwo nie dotknęło to same "sukcesy"
Pewnie coś zyskałeś na tych sukcesach, ale czy było to z korzyścią dla cła???
 
Ostatnia edycja:
tak wygląda stan SC i jej kadr.
niezłe zestawienie kolego.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Byt jest a niebytu nie ma

Naszemu ulubionemu Zdegustowanemu to chyba się kisiel w hełmofonie zagotował. Z przerażenia przed światem rzymskiego prawa i etyki chrześcijańskiej. Albo Parmenidesem z Elei i jego postrzeganiem rzeczywistości.

C raczej jak celowościowa wykładnia, bez której radosnego uniwersalizmu nie było by tego całego fekalium.

Obrazkowy Komentarz do Rzeczywistości dostępny tu http://niepoprawni.pl/blog/1164/okdr-makbet
 
Ostatnia edycja:
Naszemu ulubionemu Zdegustowanemu to chyba się kisiel w hełmofonie zagotował. Z przerażenia przed światem rzymskiego prawa i etyki chrześcijańskiej. Albo Parmenidesem z Elei i jego postrzeganiem rzeczywistości.

C raczej jak celowościowa wykładnia, bez której radosnego uniwersalizmu nie było by tego całego fekalium.


Ty chłopie coś ćpasz, czy wóda już wyżarła Ci ostatnie komórki mózgowe. Zakompleksiony bezdzietny kurdupel będzie rządził Polską. Miej nas Panie w opiece. PiS jest debest! Jak PiS dojdzie do koryta to TELE ECHO będzie szefem SC. Oj będzie się działo. Zacznij się leczyć na nogi bo na głowę już za późno. Tyle razy już cie proszono abyś zbastował a ty dalej wklejasz te jedynie słuszne artykuły prasowe.

Masz rację, bo można mieć pretensje do pisiorów, że wylansowały szefa.
Kaczyński może nie Goliat, ale nasi szefowie też stali na górce gdy Bóg dzielił wzrostem.

Natomiast na pewno gdyby Kaczynski był premierem nie doszłoby do takiego zdziczenia obyczajów w tym urzędzie, gdzie stare baby 50+ wyrażają się w samych superlatywach o MUSTRZE. Słyszałem opinię od kilku osób 50+, że to fajna sprawa. Może pożegnanie tych co po 1968 , 1970, 1980 działali w cle odbyłoby się wcześniej.

BIAŁA KSIĘGA DOKONAŃ:

A-jak akcyza same sukcesy, A jak awanse z dnia na dzień kierowniczki sekretariatu do korpusu oficerów i 1500 więcej z dnia na dzień.
B- broń i zawody strzeleckie z udziałem snajperów 50+,
C- jak cywil zastępca szefa !!! i C jak Czapka z wężykiem funkcjonariusza z dwukrotnie mniejszym niż mój staż w słuzbie.
D- jak dozory i kontrola sukces goni sukces
E- efektywność egzekucji
F- finanse
G- jak pierwszy generał w administracji , grusza dla wszystkich
H- jak hazard, same sukcesy w walce z KGW- Kołem Gospodyń Wiejskich, pokerzystami i ETS-em
I td
K-jak korpusy
M-jak mobbing zwalczany z urzędu
O-jak oceny okresowe
P-jak pijar
W- jak wartościowanie.
czego sie to towarzystwo nie dotknęło to same "sukcesy"
Pewnie coś zyskałeś na tych sukcesach, ale czy było to z korzyścią dla cła???

N-jak Napoleon a może napal Leon...
Chciał przywalić konusowi Kaczyńskiemu tylko biedak zapomina, że jego szef może mieć kompleks Napoleona i leczy go musztrą oraz czapką z daszkiem i kordzikiem.
Mnie osobiście wystarczy przyzwoity garnitur i identyfikator z nazwiskiem bez tego śmiesznego zadęcia i zabawy w wojsko celne z zakompleksionymi starymi dziadami.
Zapomina, że mimo wszystko Kaczyński został premierem o czym każdy z nas w tej słuzbie może zapomnieć.
 
Ostatnia edycja:
Taaa! On za osiem, Ty aż za dziesięć (bez dwóch) ...

Póki tu będzie kłótnia (którą np. Ty podsycasz zdegustowany) na argumenty polityczne, póty tu będzie bełkot!Nie wiem kto, komu i kiedy wyzerował umiejętność czytania ze zrozumieniem - ale, że jest to już powszechne,tego nawet nie trzeba dowodzić.Czy to naprawdę tak trudno zrozumieć RÓŻNICĘ pomiędzy WYRAŻANIEM SWOICH OPINII i poglądów na temat różnych spraw, (oczywiście nie będących wolnymi od "preferencji politycznych", ale tylko przez wygodę cytatów i "przynależność" cytowanych), a POLITYKOWANIEM, gdzie TREŚCIĄ nie jest poruszająca kogoś wewnętrznie sprawa, ale LI WYŁĄCZNIE PRZYNALEŻNOŚĆ POLITYCZNA WYPOWIADAJĄCEGO ?!Osobiście mam w nosie to całe polityczne tałatajstwo i RÓWNO, wszystkie wymieniane na tym forum "ugrupowania polityczne" uważam za funta kłaków warte, lecz mam taką propozycję; jeśli już ktoś koniecznie musi wykazywać wyższość i większą "mądrość" którejś partii, to niech skończy z argumentami typu - *to są bzdury, bo szef "partii x" jest śmaki i owaki i kiedyś komuś, coś* - co do meritum ma się nijak, lecz niech zacznie przykładowo argumentować - *przedstawiciel "partii y", daną sprawę widzi tak, a tak*.Nie sztuką jest deprecjonowanie poglądów przeciwnika poprzez odniesienie się np. do pochodzenia jego matki lub zdrowia psychicznego kuzynki, lecz właściwym jest pogląd WŁASNY lub też "idola", bez jakiegokolwiek odniesienia się do antagonisty.
 
KAS-a

Rzygać się chce czytając to forum. Tylko prawicowy bełkot Tele echo. A odnośnie rządów Kaczora to pamiętajcie, że to właśnie on chciał nas sKASować. Już o tym zapomnieliście? Więc przestań tele echo pierd...., że tylko Jaruś jest zbawieniem dla Polski i dla cła. A może tobie się marzą rządy tych oszołomów z Ruchu Narodowego czy jak tam się oni zwą. Chodzi mi o tych co tak pozdrawiają się wyciągniętą prawą ręką. Hitler też tak zaczynał, a jak skończył to każdy wie. Tylko szkoda, że po drodze zniszczył tyle ludzkich istnień
Pytanie do Pana Siwego - dlaczego taki spamer jak Tele echo jest tu tolerowany? Czy Celnicy PL tolerują taki skrajnie prawicowy bełkot? Żądam zbamowania tele echo! Przecież on w żadnym temacie nie trzyma się meritum sprawy!

Moim zdaniem KAS to było jedno z lepszych rozwiązań dla urzędasów, bo byłaby to służba państwowa w skarbowości bez tych odpowiedzialnych za 1968, 1970 i 1981.
I oczywiście mógłbyś pracować do 67 roku życia.


Teraz będzie KAS Bis i jak wolisz cały czas będzie nieustające pasmo sukcesów na Corintii lub taka piękna katastrofa w realu.
Fikcja goni fikcję.
Skoro nie podoba ci się ten prawicowy bełkot to widocznie jesteś zwolennikiem opcji lewicowych dla wielu utożsamianych z Feliksem Dzierżyńskim i Stalinem.

Tylko wytłumacz mi po co w tym urzędowym raju te wszystkie komisje od molestowania i mobbingu oraz radzę ci wczytać się w audyt.
Ta komisja to też będzie fikcja bo SSC nie reaguje na oczywiste informacje o mobbingu, przekrętach przy wartościowaniu i korpusach.
Mimo , że Jacek zapłacił za AUDYT (oczywiście nie ze swoich) to i tak wykazali, że wartościowanie pozostawia wiele do życzenia.

Nasze kierownictwo czerpie pełnymi garściami z doświadczeń historii w zakresie zamordyzmu.
Ja wiem, że na pewnych kierunkach historii prawa nie było jednak domorosłe talenty techniczne wyssały z mlekiem matki rady Josefa Wisarionowicza.
 
Ostatnia edycja:
Makbet

Rzygać się chce czytając to forum. Tylko prawicowy bełkot Tele echo. A odnośnie rządów Kaczora to pamiętajcie, że to właśnie on chciał nas sKASować. Już o tym zapomnieliście? Więc przestań tele echo pierd...., że tylko Jaruś jest zbawieniem dla Polski i dla cła. A może tobie się marzą rządy tych oszołomów z Ruchu Narodowego czy jak tam się oni zwą. Chodzi mi o tych co tak pozdrawiają się wyciągniętą prawą ręką. Hitler też tak zaczynał, a jak skończył to każdy wie. Tylko szkoda, że po drodze zniszczył tyle ludzkich istnień.

Pytanie do Pana Siwego - dlaczego taki spamer jak Tele echo jest tu tolerowany? Czy Celnicy PL tolerują taki skrajnie prawicowy bełkot? Żądam zbamowania tele echo! Przecież on w żadnym temacie nie trzyma się meritum sprawy!

Nie mam ochoty dłużej tego słuchać!
Niech uciekają! - Dopóki Las Birnam
Nie ruszy z miejsca w stronę Dunsinane,
Szydzę ze strachu! -- Kogo mam się bać?
Tego szczeniaka Malcolma? A co,
Czyż nie urodził się z łona kobiety? -
A ja od duchów, które znają przyszłość
Wszystkich śmiertelnych, wiem, że żaden człowiek
Zrodzony przez kobietę mnie nie zmoże.
A więc się bać nie muszę. - Uciekajcie,
Tchórze, mazgaje, do tych bab, Anglików,
Łączcie się z nimi! Ja inną mam duszę -
Hardą, niezłomną - i się stąd nie ruszę.
 
"......po co w tym urzędowym raju te wszystkie komisje od molestowania i mobbingu oraz radzę ci wczytać się w audyt.
Ta komisja to też będzie fikcja bo SSC nie reaguje na oczywiste informacje o mobbingu, przekrętach przy wartościowaniu i korpusach.
Mimo , że Jacek zapłacił za AUDYT (oczywiście nie ze swoich) to i tak wykazali, że wartościowanie pozostawia wiele do życzenia."

10/10.
koleżanki i koledzy, naprawdę warto przeczytać ten plan tragifarsy o walce "elity" z mobbingiem.
jest nawet ordynacja wyborcza na ofiary tego kabaretu.
nie przewidziano o dziwo progu głosów poparcia, można zatem zgłosić się samemu :D
na koniec najważniejsze.
dokument nie posiada jakiejkolwiek podstawy prawnej ....ale oświadczenia każdy będzie musiał złożyć.
ZBOJKOTUJMY WYBORY !
trzeba walczyć z głupotą uprawianą naszym kosztem.
może najpierw szanowny mf-ie należałoby przeprowadzić analizę radosnej twórczości każdego szczebla zarządzania w kontekście możliwości wytwarzania sytuacji mobbingowych.
o innych strzelistych koncepcjach nie wspominając.

pismo z Audytu bezlitosne ale nie warte wydanych pieniędzy.
to że jest do d....., wiemy od dawna, aksamitne słowa specjalistów od robienia kasy na administracji państwowej niczego nie ukryją.
zalecenia i sugestie to reanimowanie trupa.
król jest nagi.
kto zrozumiał - do dzieła.
Zagłosujmy w sprawie mobbingu - BOJKOTEM !

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Sekta działa

Kolejny przykład psychicznej agresji i werbalnego mobbingu. Nie ma bo nie ma. Następnym krokiem będzie ogłoszenie powszechnej adoracji organów, połączonej z rytualnym obmyciem się w rzeczce Świder. Oczywiście na zakończenie obowiązkowej dla wszystkich funkcjonariuszy pieszej pokutnej pielgrzymki do Otwocka.
 
Jak się okazało zabierający głos na każdy temat Tele echo nie jest...nawet celnikiem To mieszkający niedaleko granicy manipulator , mający bliskie związki z przemytnikami i paserami "ruskich "papierosów . Wielokrotnie składał donosy na celników , strażników gr., i inne służby utrudniające mu kręcenie "biznesów"....To taki typ !!!
 
Ptaki zbierają się przed odlotem

Zapłacimy wszyscy ogromną cenę za uległość wobec sekty. Przede wszystkim będą to i już są straty wizerunkowe oraz utrata wiarygodności. W skali całej formacji. Straty osobowe są już chyba nie do odwrócenia, w wyniku akcji "ptaki zbierają się przed odlotem" oraz "to idzie młodość", czyli wskutek nadawania stopni i stanowisk służbowych na podstawie pozaustawowych wytycznych. Nie zapominając o sprawie świadczenia urlopowego za 2010 r. Choć w tej kwestii dla wielu jest to bardzo dobra inwestycja. Bo nic nie włożyli, a wyjmą całkiem konkretny grosz.

Czy można liczyć na próbę naprawy szkód uczynionych od 2009 r. Czy dojdzie do zadośćuczynienia?

Poza tym, panie mkadett, trochę polotu i finezji by nie zaszkodziło ...
 
Co się dzieje?

W Polsce nie istnieje zasada związania orzeczeniem w sprawach innych niż ta, której wyrok dotyczy. Czy jednak powaga Naczelnego Sądu Administracyjnego nie nakazuje uwzględniać wykładni sądowej w odniesieniu do takich samych stanów faktycznych i prawnych?

Art. 184 Konstytucji stanowi: Naczelny Sąd Administracyjny oraz inne sądy administracyjne sprawują, w zakresie określonym w ustawie, kontrolę działalności administracji publicznej. (…). Jeżeli więc NSA w konkretnej sprawie dokonuje abstrakcyjnej wykładni jakiejś ustawy, jednoznacznie ją prezentując, to należy tę wykładnię powszechnie respektować. Jako poprawne, pożądane, uwzględniające interes społeczny i indywidualny, rozumienie przepisów prawa.

Zatem, jakie mamy obecnie w obrocie prawnym wskazówki Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wartościowania?
 
radcy izbowi na start

no i się wzięło i z.......o. jeszcze prokuratora trzeba będzie uwzględnić jako stronę toczącego się postępowania. koniec świata ... a tak dobrze żarło ... i premie roczne takie fajne się przytuliło ...
 
Będzie kolejny powód do wysokich nagród dla szefostwa

Staramy się wyegzekwować od organów SC stosowanie prawa.
Ciekawe czy nam się uda taki zabieg w demokratycznym państwie prawa ;)
Jak uważacie?
http://celnicy.pl/content.php/1914-...-SSC-stosowanie-prawa-dot-art-222-ustawy-o-SC

Pomysł dobry, ale wiadomo, że i tak pójdzie do PG. Odpowiedź jest przewidywalna, że trwają konsultacje z radcami, że każda sprawa w NSA jest indywidualna, ze propozycje przedstawiają dice ...

Będzie kolejny powód do wysokich nagród dla szefostwa,
za udział w pracach zespołu oraz realizacje projektu ,,decyzja 2014,, , wzorową organizację wręczania nowych decyzji funkcjonariuszom w ogrodach KPRM 1 września w obecności przedstawicieli służb celnych Islandii , finalizację zakupu tonerów i papieru do drukowania decyzji, organizację konferencji poświęconej wzorowej współpracy diców ze związkami zawodowymi,
a jak za mało to za wzorowe wykonywanie obowiązków i kształowanie pozytywnego obrazy kadry wśród personelu wykonawczego ...
 
Będzie kolejny powód do wysokich nagród dla szefostwa

Staramy się wyegzekwować od organów SC stosowanie prawa.
Ciekawe czy nam się uda taki zabieg w demokratycznym państwie prawa ;)
Jak uważacie?
http://celnicy.pl/content.php/1914-...-SSC-stosowanie-prawa-dot-art-222-ustawy-o-SC

Pomysł dobry, ale wiadomo, że i tak pójdzie do PG. Odpowiedź jest przewidywalna, że trwają konsultacje z radcami, że każda sprawa w NSA jest indywidualna, ze propozycje przedstawiają dice ...

Będzie kolejny powód do wysokich nagród dla szefostwa,
za udział w pracach zespołu oraz realizację projektu ,,decyzja 2014,, , wzorową organizację wręczania nowych decyzji funkcjonariuszom w ogrodach KPRM 1 września w obecności przedstawicieli służb celnych Islandii , finalizację zakupu tonerów i papieru do drukowania decyzji, organizację konferencji poświęconej wzorowej współpracy diców ze związkami zawodowymi,
a jak za mało to za wzorowe wykonywanie obowiązków i kształowanie pozytywnego obrazy kadry wśród personelu wykonawczego ...
 
Back
Do góry