• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wzory odwołania i wezwania od złożonej propozycji - art.222 ust.3 ustawy o SC

mam pytanie do naszego Sławka- Przewodniczacego i Prezeza Naszego ...czy możemy Posłowi Stecowi przesłac np. odwoloania do SSC aby mial wiedze na ten temat ...jak z prawem ...dyscyplinarka czeka kolejnych celnikow za cos takiego ??? ..i czy to na jakiś sens???

Jeden związek celników polskich !!!
Celniku zadeklaruj się!!!
 
Panie Sławku, czy będzie wzór skargi do WSA na wydane Postanowienie o niedopuszczalności odwołania od Decyzji Dyrektora IC . Podstawa art. 134 kpa.
 
Szef Służby Celnej wydaje postanowienia odmawiające rozpatrzenia sprawy w trybie odwoławczym od złożonych propozycji na podstawie art.222 ust.3 ustawy o Służbie Celnej.
Postanowienie Szefa SC należy zaskarżyć do WSA Warszawa w terminie 30 dni licząc od dnia odbioru postanowienia.

Pod linkiem wzór skargi:
http://zz.celnicy.pl/tekst-571.html
 
WSA propozycje

Sprawa jest już w WSA. Z udziałem DICów, w wyniku zaskarżenia w myśl ppsa, tzw. innych aktów.

Zobaczymy, co podniesie WSA. Osobiście liczę na zrobienie porządku przez warszawski SA, tak jak w sprawie stopni.

Może sprawa pójdzie w kierunku niekonstytucyjności art. 222 ust. 5?

Włącznie z orzeczeniem o decyzyjnym charakterze propozycji?
 
kaplica co nie...

80e1a848270ab2f5.jpg

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/EFCEC59A34
 
Green King

Rozstrzygnięsie sprawy zapadnie przed NSA.

Zatem trzeba to zaskarżyć, ponieważ propozycja np. od 01.01.2011 r. władczo kształtuje warunki pełnienia służby. Niezależnie od możliwości jej przyjęcia bądź odmowy. Poza tym, czy skarżący składał wniosek rekrutacyjny i jak on został rozstrzygnięty?

Tak więc, Panie i Panowie, po parę groszy. Niezależnie od dalszego ciągu, to zapewni odpowiednią jakość kasacji.
 
Green King. Co najmniej.

Przypomnijcie sobie pierwsze rozstrzygnięcia sądów powszechnych w sprawie mianowań. Tak jak werdykty wojewódzkich sądów admnistracyjnych.

W sytuacji nie wykonania ustawowego nakazu przeprowadzenia rekrutacji przed nadaniem nowych stanowisk pozbawienie konstytucyjnego prawa do sądu.

W imię czego?

Jakim prawem?

Czyżby konieczna była ingerencja ETPCZ?

Jeśli tak, to gdzie my żyjemy?
 
...chyba w dyktaturze ...jeszcze nie afryki czy białorusi...chyba, a może .... ???

w Europie to ....dziwny kraj???

Slawku, czy pisales cos do kolegow celnikow z zachodniej europy???

napisz ...da się przełlumaczyc
 
moze to pierwszy krok do powstania fundacji poszkodowanych funkcjonariuszy przez ssc
 
super! Tak odrazu , taka kwota.
ja kiedyś wnosiłem o dobrowolne wpłaty o wartości 1 ( słownie jednego ),, niebieskiego króla"- (kilka takich drobnych uczyniłem- oczywiście na pohybel nieogolonemu).( nie z przymiotnikami pisze się razem, niekoniecznie z wielkiej litery-


Oby każdy ,,korzystający" poczuwał się i wpłacił choć 1 niebieskiego króla !
albo zapisał się do ZZ Celnicy !
 
Marnotrawstwo publicznego grosza

Przyjęty przez organy celne model wartościowania, przejawiający się w nierozpatrzeniu złożonych wniosków aplikacyjnych to nic innego jak marnotrawstwo publicznych pieniędzy, dotychczas wydanych na szkolenia funkcjonariuszy, którzy je złożyli. Począwszy od przygotowawczego, skończywszy na różnego rodzaju szkoleniach tematycznych, organizowanych przez GUC i MF. Także na szczeblu IC i UC. W ciągu wielu lat służby.

Innymi słowy, każdy DIC winien ponieść wydatkowane na ten cel koszty. To się da wyliczyć w bardzo łatwy sposób. Trochę gorzej jest z wyliczeniem strat z tytułu nieuwzględnienia doświadczenia zawodowego i zdobytej wiedzy, ale myślę, że i ta kwestia jest do oszacowania.

Teraz na najniższy szczebel hierarchii zawodowej.

Biali niewolnicy do ciężkiej pracy pracy ze free?
 
ciekawe czy jest w Polsce odważny Prokurator aby zajął sie wartosciowaniem i w jakim celu zostalo to przeprowadzone w taki sposob ???
...ja jestem pewny że ze szkodą dla panstwa polskiego !!!

...i pewnie o to chodzilo ...tylko komu ???
 
Dzisiaj przyszła do mnie odpowiedz z MF,w sprawie propozycji na stanowisko - zresztą taka sama jak do innych - kopytko. I taka myśl mnie tknęła:
gdyby szef SC p. J.Kapica był po naszej stronie - celników ze swoim uporem, pomysłami na ominiecie, lub nagięcie prawa według swoich planów, bylibyśmy najlepszą z formacji mundurowych. Szkoda, że swoje działania kieruje przeciwko tym, dla których powinien być pomocny. Czy wybory coś zmienia?wątpię nasz szef ma wysokie notowania i jeszcze długo będzie szkodził.
 
Popatrz w swój zakres obowązków,będziesz wiedział dlaczego zostało wprowadzone wartoścowane,Twoje doświadczene,wiedza została dopasowana do stanowiska na poziomie 2 słownie: dwa. Lata pracy, studia, wiedza,wspinanie się po drabinie kariery zostało zamienione na pochylnię. Karierę będą i robią znajomi królika bez doświadczena i wiedzy,a Ty masz robić, aż pot będzie ściekał po karku i nic nie gadać.Stanowisko specjalisty w obecnej chwili jest szczytem marzeń tak jak kiedyś stopień inspektora celnego. I właśnie o to chodziło,z małą róznicą,bo Pan/Pani Inspektor to była figura, która sobą coś reprezentowała, to był autorytet,a obecny specjalista to człowiek w służbie przygotowawczej,lub wypalony pracą funkcjonariusz obsługujący Zefira w kasie po 30 latach pracy w cle.To wszystko wymknęło się z pod kontroli i zdrowego rozsądku.Popatrz wokół ilu masz kierujących,a ilu de facto odpowiadających za prawidłowa pracę urzędu czy oddziału.Gdyby mogli, to do zakresu obowiązków, dopisaliby: ciagły ruch odpraw przez 24 na dobę.....
 
" Czy wybory coś zmienia?wątpię nasz szef ma wysokie notowania i jeszcze długo będzie szkodził'.
Tyle i aż tyle o mentalnosci niedoszłego generała S. C.
Serwlizm zawsze i dla każdej władzy był cenny.
 
Back
Do góry