Wzory odwołania i wezwania od złożonej propozycji - art.222 ust.3 ustawy o SC

pytanie do zarzadow zzscww i zzsznpia w sprawie pisma z dnia 5.01.br do dyrektora ic w poznaniu w sprawie naruszenia prawa tj. przepisow prawa oraz ustawy o zw. zawodowych - czy jest i bedzie opublikowana odpowiedz czy sznowni zwiazkowcy sie juz z dyr. dogadali co do odpowiedzi???
 
W załączeniu do pobrania skargi do WSA. Jedna dot. braku odpowiedzi na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a druga sytuacji gdy DIC odpowiedział.
Wzory różnią się tylko stanem faktycznym.
http://zz.celnicy.pl/tekst-553.html

Składamy skargi adresując do WSA właściwego dla siedziby DIC. Skargi wysyłamy do DIC

Pragnę jednak zaznaczyć, iż niniejsze skargi:
1. mogą zostać odrzucone, jeżeli Sąd przychyli się do opinii że propozycja jest decyzją administracyjną, wykorzystamy wówczas odwołania równocześnie składane
2. mogą zostać odrzucone jeżeli Sąd uzna, że nie jest to ani decyzja ani inny akt administracyjny, a tylko akt regulujący stosunki wewnętrzne.
3. rozpozna skargę, nie podzieli zawartych w niej zarzutów i oddali ją
4. może również zgodzić się z zarzutami i uchylić propozycje
 
Ostatnia edycja:
Piękny teks pana j.k tylko jak ma wytłumaczyć f.c ,iż można było mianować na stopień oficerski f.c bez matury a teraz uczestniczy w kursie oficerski przynależnym obecnej lub przyszłej kadrze kierowniczej a wynika to z zakresu kursu. TEN PRZYSZŁY oficer może jednak pracować tylko na stanowisku specjalisty celnego, to gdzie ekspert a gdzie kierownik.Kolejna blokada miejsca na kursie i wydawanie państwowych pieniędzy dla własnego widzi mi się.Niby głowy i ciała duże ale logiki w tym brak.
 
Marian 2. To nie te wzory skarg. te dot. złożonych propozycji.

Pilnujcie terminów. Skargi należy złożyć w terminie 30 dni gdy dic odpowiedział i 60 dni gdy milczy.
 
We wzorach wkradł się czeski błąd
Winno być:
Skarga zwolniona od opłaty sądowej na podstawie art. 239 pkt 1 d P.p.s.a
a jest pkt b
Już podmieniłem wzory na stronie.
jak ktoś już wysłał to nic nie szkodzi.
 
Trybunał Stanu – w Polsce konstytucyjny organ władzy sądowniczej, którego główne zadanie polega na egzekwowaniu odpowiedzialności najwyższych organów i urzędników państwowych za naruszenie Konstytucji lub ustawy, w związku z zajmowanym stanowiskiem lub w zakresie swojego urzędowania...
 
pan j.k wydał postanowienie na art.134 Kpa,że propozycja pełnienia służby nie jest decyzją administracyjną i w związku z tym stwierdza, iż w wypadku jej przyjęcia nie przysługuje droga odwoławcza.Odwołanie od propozycji przysługuje tylko przy odmowie przyjęcia propozycji.
 
pan j.k wydał postanowienie na art.134 Kpa,że propozycja pełnienia służby nie jest decyzją administracyjną i w związku z tym stwierdza, iż w wypadku jej przyjęcia nie przysługuje droga odwoławcza.Odwołanie od propozycji przysługuje tylko przy odmowie przyjęcia propozycji.

A jak byś odmówił przyjecia to 3 miesiące i won. Sprytnie to wymyślili.
 
Jeżeli tak jest, to ja bym nie przyjął propozycji, ale SSC wprowadził mnie w błąd informując, że w razie przyjęcia propozycji zachowana zostaje droga administracyjna i tylko dlatego przyjąłem propozycję:) I co teraz?

Proszę przesłać mi to postanowienie.
 
Duża część "starszych" by nie przyjeła. Ale czemu tego postanowienia nie wydano przed rozdaniem propozycji !!!!!
 
Moda na sukces

No to jak? Propozycja raz ma charakter decyzji, a raz nie ma?

Rozumowanie na takim samym poziomie merytorycznym, jak przy mianowaniach na stopnie. Bezpośrednia kontynuacja zaprezentowanej niedawno interpretacji ustawowego zwrotu przed dniem wejścia w życie. Rodem z 5648 odcinka telenoweli "Moda na sukces".

Idzie na dno, aż miło. Dziwne tylko, że cokolwiek wydał - chyba trzesie portkami przed kolejną porcją zaserwowanej wszystkim bezczynności.

Już niedługo.
 
Ostatnia edycja:
ściągawka z Kpa

Art. 107. § 1. Decyzja powinna zawierać: oznaczenie organu administracji publicznej, datę wydania, oznaczenie strony lub stron, powołanie podstawy prawnej, rozstrzygnięcie, uzasadnienie faktyczne i prawne, pouczenie, czy i w jakim trybie służy od niej odwołanie

(Pouczenie ma dotyczyć informacji o trybie i terminie wniesienia odwołania, ewentualnie wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy, skargi do WSA (NSA) lub powództwa do sądu powszechnego. Brak stosownego pouczenia może być usunięty przez uzupełnienie lub sprostowanie decyzji (art. 111 § 1 kpa). W tym przypadku termin dla strony do wniesienia odwołania, powództwa lub skargi biegnie od dnia doręczenia sprostowania)

, podpis z podaniem imienia i nazwiska oraz stanowiska służbowego osoby upoważnionej do wydania decyzji. Decyzja, w stosunku do której może być wniesione powództwo do sądu powszechnego lub skarga do sądu administracyjnego, powinna zawierać ponadto pouczenie o dopuszczalności wniesienia powództwa lub skargi.

Decyzja niezawierająca wyżej wymienionych elementów jest nieważna (art. 156 § 1 pkt 7 kpa).
 
Postanowienie w sprawie propozycji

Ustawodawca na organy celne nałożył obowiązek przedstawienia funkcjonariuszom propozycji stanowiska. Do końca 2010 r. Art. 222 ust. 3 w zw. z art. 113 i art. 114 ustawy o Służbie Celnej. I tyle, co do procedury z ustawy o SC.

To, że propozycja ma charakter decyzji administracyjnej, na podstawie kpa, zostało już dowiedzione i nie ma sensu tego rozważać raz jeszcze.

Szczególność tego aktu (decyzji) polega na tym, że został (a) wydany (a) pod rygorem jego (jej) rozpatrzenia / ważności do końca 2010 r.

Funkcjonariusz mógł przyjąć przedstawioną propozycję. Mógł też odmówić jej przyjęcia. W obydwu przypadkach zachowując uprawnienie do jej zaskarżenia.

Funkcjonariusz mógł też jej nie rozpatrzyć, co winno skutkować stwierdzeniem jej wygaśnięcia przez organ. W drodze kolejnego aktu (decyzji) administracyjnej. I zwolnieniem ze służby. W drodze kolejnej decyzji.

Oczywiście w przypadku odmowy przyjęcia propozycji także zwolnienie ze służby, po uprawomocnieniu się odmowy.

Czy możecie wrzucić to postanowienie na forum?

Teraz wszystko w rękach sądów administracyjnych.
 
Ostatnia edycja:
pan j.k wydał postanowienie na art.134 Kpa,że propozycja pełnienia służby nie jest decyzją administracyjną i w związku z tym stwierdza, iż w wypadku jej przyjęcia nie przysługuje droga odwoławcza.Odwołanie od propozycji przysługuje tylko przy odmowie przyjęcia propozycji.

Też dostałam Postanowienie wydane na podstart.134 Kpa, gdzie stwierdzono niepuszczalnośc odwołania od propozycji złożonej przez Dyrektora IC
 
Z uzasadnienia: Oświadczeniem woli złożonym w dniu....w formie pisemnej Pani ....propozycję przyjęła.
...Odwołanie z dnia....od propozycji złożonej przez Dyrektora IC jest niedopuszczalne z przyczyn przedmiotowych, to jest z uwagi na brak przedmiotu zaskarżenia.
Środek zaskarżenia w postaci odwołania przysługuje od decyzji administracyjnych, propozycja złożona w trybie art. 222 ust. 3 o SC nie ma takiego charakteru.
Dopiero odmowa przyjęcia propozycji lub niezłożenie w ustawowym terminie 7 dni oświadczenia w tym zakresie przez f. c. , spowoduje wydanie zgodnie z art. 222 ust. 6 ustawy o SC decyzji administracyjnej, co umożliwi wniesienie odwołania i kontrolę tej decyzji, a przez to również i kontrolę propozycji w trybie administracyjnym.

A zatem pozostaje WSA.
 
Back
Do góry