• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wynagrodzenie i dodatki

PJS Ias Poznań albo Łódź - nabory na młodszego specjaliste.
tzw.widełki dla mł.specjalisty sa dość szerokie i samo stanowisko (najniższe w SCS) nie determinuje niskich zarobków.
Najlepiej zadzwoń do kadr z pytaniem jakiego mnożnika możesz się spodzieać (jeśli chodzi o uposażenie zasadnicze), resztę sobie możesz oszacować na podstawie materiałów z tego watku.
pamiętaj tylko, że z wyliczeń otrzymasz uposażenie brutto, ale nie używaj do przeliczania na netto standardowych kalkulacji, gdyż funkcjonariusze nie płacą ZUS. Można w uproszczeniu użyć kalkulatora dla przeliczania merytur (z brutto na netto).
A jeszcze łatwiej można w dużym przybliżeniu od kwoty brutto odjąć 17% (dlaczego 17 zapytasz? przecież sam PIT wynosi 18%. Ano dlatego, że jest jeszcze kwota wolna od podatku i odliczenia od dochodu i podatku, koszty uzyskania przychodu, dlatego od kwoty brutto w przybliżeniu wystarczy odliczyć 17%)
Jeśli dyrektorzy izb które wymieniłeś nie będą skłonni zapłacić więcej niż standardowo dla mł.spec. to możesz liczyć na 2500 netto.
Poczekaj, może jakiś "młody" z Poznania czy Łodzi Ci odpisze czego tam się można spodziewać.
Każda izba to osobne "ksiestwo" i dyrektorzy prowadzą politykę kadrowo-płacową wg własnego widzimisie, nie ma ogólnopolskich zasad.
 
PJS Ias Poznań albo Łódź - nabory na młodszego specjaliste.


1600357112462.png
 
To jest właśnie to o czym pisałem. Każdy dyrektor izby robi jak chce i nie ma żadnych ogólnopolskich zasad.
Na podanym wyżej przykładzie z zachodniopomorskiego wyjdzie 3000 netto z zerowym stażem i bez dodatku kontrolerskiego, ale można też po 11 latach mieć 161 zł brutto wiecej zasadniczej pensji (jak pisze @angel81 )
Inna sprawa, że być może dyrektorzy dostosowują się do lokalnego rynku pracy. W zachodniopomorskim ludzie mają jeszcze możliwość pracy po drugiej stronie Odry i nawet najniższa niemiecka pensja jest u nas dla zdecydowanej większości nieosiągalna. Lokalny rynek pracy musi na to reagować.Tylko tak to mogę wytłumaczyć.
U mnie od dawna nabory sa na specjalistów a i tak każdy nabór jest przedłużany bo jest zbyt mało kandydatów.
Wymagania od kandydatów są duże, powinno to mieć odzwierciedlenie w uposażeniu.
Jeszcze jedna ważna sprawa. Niska pensja na początek nie jest problemem, nawet uważam, ze przez pierwsze kilka miesięcy powinna być niska i rosnąć wg ustalonych zasad wraz ze zdobytym doświadczeniem i uzyskiwanymi wynikami. Problemem jest brak ścieżki kariery. Tu nie ma żadnych zasad, żadnej pragmatyki słuzbowej i po 10 latach można mieć więcej o 10% stażowego i 100 zł brutto więcej za 2 belki
 
IAS Poznan podali, ze 3400 brutto - chyba faktycznie lekka porażka - choć przyznam racje PJS - na początek spoko, ale jak się sprawdzisz to powinno to rosnać. To jest praktycznie 1000 zł różnicy w stosunku do Policji....
 
IAS Poznan podali, ze 3400 brutto - chyba faktycznie lekka porażka - choć przyznam racje PJS - na początek spoko, ale jak się sprawdzisz to powinno to rosnać. To jest praktycznie 1000 zł różnicy w stosunku do Policji....

Problem jest taki, że nawet za 10 lat nie będziesz zarabiał tyle ile obecnie dostaje policjant po kursie.
 
@PJS małe sprostowanie dotyczące skali podatkowej, dla rozliczeń PIT w 2020 r. wynosi: 17%, gdy podstawa obliczenia podatku jest niższa od 85 528 zł,
 
Jest ktoś z KAS Rzeszów z Mobilnych Referatow Realizacji? Stanowisko mlodszy specjalista na jakie uposażenie tam można liczyc?
 
Witam ,zastanawiam sie na złożeniem aplikacji na funkcjonariusza celno skarbowego w Krakowie. I tu moje pytanie zarobki 4150ZŁ brutto + dodatki . Na jakie zarobki mozna liczyc netto + dodatki na poczatku?Ile trwaja szkolenia i czy jest mozliwosc pracy na miejscu w Krakowie czy moga cie oddelegowac gdzies dalej? Pozdrawiam Ponizej link do ogłoszenia:

 
Witam ,zastanawiam sie na złożeniem aplikacji na funkcjonariusza celno skarbowego w Krakowie. I tu moje pytanie zarobki 4150ZŁ brutto + dodatki . Na jakie zarobki mozna liczyc netto + dodatki na poczatku?Ile trwaja szkolenia i czy jest mozliwosc pracy na miejscu w Krakowie czy moga cie oddelegowac gdzies dalej? Pozdrawiam Ponizej link do ogłoszenia:

https://www.malopolskie.kas.gov.pl/...albipisusjaportlet_articleId=11901389[/QUOTE]
masz w opisie

służby w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Nowym Targu, Kraków - Balice​


więc pewnie na rozmowie mozesz to ustalić. Ale czym się ostatecznie skończy? No jest to służba. każde miejsce jest tylko stanem przejściowym. Naprawdę może być różnie. Przez 31 lat miałem tylko 4 adresy służby i pewnie w tym względzie jestem farciarzem. I ja kol wiek przez ponad 20 plątałem się po całym województwie to zawsze służbowo za służbową kasę. No i zdarzyło mi się w sposób nie zapowiedziany przychodzę do pracy i dostaję papier z dniem 1... przenoszę pana... a tu ostatni dzień miesiąca. I ta jestem farciarzem miałem ta tylko raz. Bywa różnie, w różnych miejscach z różnym towarzystwem. Rzadko ma się prawo wyboru i rzadko wpływ. Jedyne co możesz to przykładać się i wyróżniać w pracy. Niektórzy to docenią inni wykorzystają ale moim zdaniem i tak to najlepsza droga do zadowolenia z tego co się robi.
 
Witam, chciałabym dopytać o wynagrodzenie.
Zastanawiam się nad złożeniem papierów (wiem, wiem, większość z was będzie odradzać).
Na stanowisko specjalisty Służby Celno-Skarbowej proponują uposażenie zasadnicze 3189,80 zł brutto... Czy do tego dochodzi jakaś premia, lub inne dodatki i na jakiej zasadzie? Czy jako "nowicjusz" przysługuje zwrot za dojazdy, czy dopiero po 2 latach służby?
Czy podwyżki z biegiem lat są zauważalne i satysfakcjonujące?

Trochę zaskoczyło mnie to wynagrodzenie, ponieważ dla cywila w Urzędzie Skarbowym proponują zazwyczaj około 3759,13 zł brutto.
Bo tutaj szukają galerników do roboty na tonącą łajbę, ci co mają lata wypracowane to na emki a co młodych tak ciągnie do tej pracy nie wiem, są inne służby mundurowe gdzie warto aplikować niz do tej
 
4150 brutto z dodatkiem za stopień. Sypnęli kasą. Jak to było? mają rozmach skur...yny :)
W Policji to tyle po szkółce ale netto plus dodatki, a robota na początek w patrolu prewencji niczym sie nie różni od pracy w SCS z patologią na granicy. A i oczywiście 500 pln dodatku za służbę w prewencji w przeciwieństwie do oferowanych przez SCS 70 pln za dziadostwo na granicy z patolą, takie docenienie haha!!!
 
Back
Do góry