• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wynagrodzenie i dodatki

4150 zasadniczej to wiecej niż mam po 20 latach służby, zastanawiam się czy nie aplikować, test sprawnosciowy zaliczę, test wiedzy tez najgorzej to rozmowa z psychologiem bo po 20 tatach to mam trochę spaczona osobowość.
Wielu funków po 20 latach nie ma takiej zasadniczej, ale podana kwota to uposażenie zasadnicze wraz z dodatkiem za stopień.
Wszędzie proponują młodym niewiele mniej od doświadczonych funkcjonariuszy. Muszą czymś zachęcić kandydatów. O tych co już dawno "dali się nabrać" już nie muszą zabiegać.
 
Wielu funków po 20 latach nie ma takiej zasadniczej, ale podana kwota to uposażenie zasadnicze wraz z dodatkiem za stopień.
Wszędzie proponują młodym niewiele mniej od doświadczonych funkcjonariuszy. Muszą czymś zachęcić kandydatów. O tych co już dawno "dali się nabrać" już nie muszą zabiegać.
Nasuwa się tylko jeden komentarz...trudno przyznać się do faktu, że "ktoś dał się nabrać". Refleksja i przyznanie się do błędu zajmuje czasem kilka lat, niektórzy zachwalają jednak dobry wybór ???:coffee:
 
4150 zasadniczej to wiecej niż mam po 20 latach służby, zastanawiam się czy nie aplikować, test sprawnosciowy zaliczę, test wiedzy tez najgorzej to rozmowa z psychologiem bo po 20 tatach to mam trochę spaczona osobowość.
No przecież to brutto a nie na rękę, na rękę wychodzi około 3160 to co tyle nie masz po 20 latach służby???
 
Na rękę ma więcej to fakt. Ale przystępując do rekrutacji teraz dostanę 4150 zasadniczego uposażenia + stażowe za 30 lat pracy (coś tam przed cłem robiłem) + dodatek za obecny stopień ( stopień jest dożywotni).Ponieważ stażowe jest liczone procentowo od zasadniczej to dostanę większe zasadnicze i większe stażowe tak na oko to kilka stówek więcej.
PS. 4150 złotych to zasadnicze uposażenie z dodatkiem za stopień aplikanta. Nie wszyscy zaczynają od aplikanta niektórzy mają stopnie z wojska ( WOTu albo Legii Akademickiej)i startują z wyższym dodatkiem za stopień.
 
Ostatnia edycja:
Naprawdę tego nie widzicie? Te 4 kołki to podstawa plus stopień aplikanta brutto. Czyli trzeba odjąć jakieś 800zl czy ile tam jest za aplikanta i zostaje ledwo 3400 brutto… każdy z was ma sporo więcej podstawy i to bez stażowego…

po co ja tu w gole włażę… takie interpretacje burza moj emerytalny spokój…
 
Naprawdę tego nie widzicie? Te 4 kołki to podstawa plus stopień aplikanta brutto. Czyli trzeba odjąć jakieś 800zl czy ile tam jest za aplikanta i zostaje ledwo 3400 brutto… każdy z was ma sporo więcej podstawy i to bez stażowego…

po co ja tu w gole włażę… takie interpretacje burza moj emerytalny spokój…
Masz rację brutto sama zasadnicza to rzeczywiście niecałe 3350zł , zwracam honor i nie będę aplikował do małopolskiego KAS :)
 
Drodzy Funkcjonariusze,

jestem na etapie rekrutacji, zaznajomiłem się z ustawą o KAS, znalazłem jedynie punkt, który mówi o otrzymaniu lokalu mieszkalnego lub dodatku mieszkaniowego w przypadku oddelegowania do służby w innym mieście, stąd moje pytanie do służących f-szy:

  • Czy w Służbie CS nie otrzymuje się dodatku mieszkaniowego (za brak posiadania mieszkania własnego) oraz bezzwrotnej pożyczki na zakup tegoż mieszkania?
  • Czy kwota 3150zł netto to rzeczywiste wynagrodzenie aplikanta przez 2-letni okres przygotowawczy?
 
Dostaniesz wszystko, tylko głosuj na .. wiesz kogo....🤣

Nie potrzebuję głosować. Pytam czysto teoretycznie. Obecnie jestem f-szem innej służby mundurowej, zaaplikowałem do CS na sportowo. Ale kompletnie nie byłem świadomy, że w CS nie ma dodatku mieszkaniowego, ani bezzwrotej pożyczki na zakup mieszkania.
 
Ostatnia edycja:
Obecnie jestem f-szem innej służby mundurowej, zaaplikowałem do CS na sportowo.
To potraktuj to jako dobrą sportową zabawę! Wielu naszych funkow ma kredyty mieszkaniowe i nie czekają na zwrot od organizacji, bo póki co (od 30 lat w moim przypadku) takiego nie było!
 
To potraktuj to jako dobrą sportową zabawę! Wielu naszych funkow ma kredyty mieszkaniowe i nie czekają na zwrot od organizacji, bo póki co (od 30 lat w moim przypadku) takiego nie było!

Oczywiście mam tu na myśli o drobnej pomocy jaką otrzymuje się w inny służbach mundurówych (nie odprawa w Wojsko Polskie). Zapewne brak takiego dodatku wynika z tego, iż służba CS jest najmłodszą formacją, ale na pewno właściwy minister w pewnym czasie pokłoni się nad tym brakiem.

PS. Obecnie pracuję w służbie, w której mimo iż są takie dodatki, to jednak jest mniej prestiżowa od CS.
 
Oczywiście mam tu na myśli o drobnej pomocy jaką otrzymuje się w inny służbach mundurówych (nie odprawa w Wojsko Polskie). Zapewne brak takiego dodatku wynika z tego, iż służba CS jest najmłodszą formacją, ale na pewno właściwy minister w pewnym czasie pokłoni się nad tym brakiem.

PS. Obecnie pracuję w służbie, w której mimo iż są takie dodatki, to jednak jest mniej prestiżowa od CS.
To jest jeszcze jakaś służba mniej prestiżowa????
 
Kurs kilkutygodniowy to co innego, niż trwającą prawie rok szkółka. Dlatego się zastanawiam i rozważam za i przeciw.
Mam również w planach wysłać 3 CV do Skarbówki na "cywila", także zobaczymy co z tego wyjdzie :)
Nie zniechęcaj się i składaj do SCS. Dyżurni malkontenci narzekają ale jakoś gdzie indziej nie odchodzą :) Aplikuj, sama sprawdzisz jak jest, a odejść zawsze możesz albo przenieść się do SG.
PS. Dodatek za dojazd masz od razu.
 
To potraktuj to jako dobrą sportową zabawę! Wielu naszych funkow ma kredyty mieszkaniowe i nie czekają na zwrot od organizacji, bo póki co (od 30 lat w moim przypadku) takiego nie było!
Dlaczego używasz słowa ORGANIZACJI ? Chyba powinno używać się słowa SŁUŻBY ????
 
Dlaczego używasz słowa ORGANIZACJI ? Chyba powinno używać się słowa SŁUŻBY ????
Nauczył mnie tego jeden z více dyrektorów IAS (już były), cywil. Też zawsze używałem zwrotu Służba, ale teraz przekornie korzystam z tego rzeczownika niemalże epitetu... Služba wróci jak spełni się marzenie o komendzie głównej Służby...
 
Back
Do góry