• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wynagrodzenie i dodatki

Nauczył mnie tego jeden z více dyrektorów IAS (już były), cywil. Też zawsze używałem zwrotu Służba, ale teraz przekornie korzystam z tego rzeczownika niemalże epitetu... Služba wróci jak spełni się marzenie o komendzie głównej Służby...
Bo tym że skarbówki w głowie się przewróciło. teraz rozumiem intencje Twojego wpisu Kolego. Niemniej BARDZO proszę nie używaj tego więcej. Może tam w skarbòwce mają jakąś tam swoją organizację kto tam ich wie może tam i mają swój sabat organizacji :) A to możliwe :) moje zdanie jest takie że My Celnicy z UKS ramię w ramię. A Nasza wspólna Komenda Główna SCS. Nsza czyli Służby Celnej i UKS. To i tak NIEUKNIONE. Pytanie nie CZY ale KIEDY ???
 
Skoro miałeś 25 km a nie wymagane ustawą 30 km to jak mogłeś mieć ?
No właśnie. Dlaczego piszesz, że kolega(koleżanka) "dodatek za dojazd będzie mieć od razu"? Wystarczy, że nie osiągnie 30 km. (co występuje najczęściej) albo będzie mieszkać np.: w Warszawie, gdzie będzie dojeżdżać ponad 30 ale oczywiście wszystko w granicach administracyjnych i już zwrotu za dojazdy brak!!!
 
Ja miałem 40 km, ale między tablicami znaleźli mi odcinek (niezasadny czasowo) mający jakieś 27 km i po ptokach. Ale to stare dzieje.
 
Ale nie drążcie tego dodatku za dojazdy. Bo ile to jest miesięcznie? Kilkadziesiąt złotych? Za dodatek na dojazdy nie zbuduje się domu, nie kupi mieszkania...
 
Ale nie drążcie tego dodatku za dojazdy. Bo ile to jest miesięcznie? Kilkadziesiąt złotych? Za dodatek na dojazdy nie zbuduje się domu, nie kupi mieszkania...
Może dla Ciebie to nieistotne ale dla osób które mają po 50 km w jedną stronę jest to ważny problem. W takim wypadku dodatek to kilkaset a nie kilkadziesiąt złotych.
 
Może dla Ciebie to nieistotne ale dla osób które mają po 50 km w jedną stronę jest to ważny problem. W takim wypadku dodatek to kilkaset a nie kilkadziesiąt złotych.
Czyli jednak Służba CS nie jest takim najgorszym złem. U nas dodatek za dojazdy nie przekracza 100zł/mies.
 
Czyli jednak Służba CS nie jest takim najgorszym złem. U nas dodatek za dojazdy nie przekracza 100zł/mies.
Dodatek jest zależny od ceny biletu najtańszym środkiem komunikacji. Jeżeli bilet kosztuje 24 zł w dwie strony a masz15 służb w.miesiacu to jest już 360 zł . Problem leży nie tylko w wysokości dodatku ale w kryteriach jego otrzymywania. Przykładowo ludzie z Przemyśla pełniący służbę na przejściu w Korczowej dodatku nie otrzymują chociaż mają 40 km w jedną stronę jadąc najszybszą i najwygodniejsza trasa czyli autostradą bo izba wyliczyła trasę wiejskimi drogami gdzie od tablicy do tablicy jest mniej niż 30 km.
 
Dodatek jest zależny od ceny biletu najtańszym środkiem komunikacji. Jeżeli bilet kosztuje 24 zł w dwie strony a masz15 służb w.miesiacu to jest już 360 zł . Problem leży nie tylko w wysokości dodatku ale w kryteriach jego otrzymywania. Przykładowo ludzie z Przemyśla pełniący służbę na przejściu w Korczowej dodatku nie otrzymują chociaż mają 40 km w jedną stronę jadąc najszybszą i najwygodniejsza trasa czyli autostradą bo izba wyliczyła trasę wiejskimi drogami gdzie od tablicy do tablicy jest mniej niż 30 km.
Ale to też nie jest wymysł izby że liczy trasę wiejskimi drogami a nie autostrada ponieważ tak masz napisane w ustawie że ma być najkrótsza droga
"...na trasie o długości odpowiadającej najkrótszej odległości drogą publiczną między miejscowością zamieszkania funkcjonariusza a miejscowością pełnienia służby, oraz podróży powrotnej."
Także mówi się trudno, niestety, sam mam ten problem że mam niecałe 30km :)
 
To czemu żaden związek nie zawalczy o zmiane limitu na 20km? Zapisujcie się do związków i postulujcie!
Cóż, w dzisiejszych zawirowaniach może się okazać, że trzeba będzie bronić tych 30 km bo mogą znienacka przemycić np 50 km. W końcu jak mówią NUS i większość "kadry kierowniczej" - jak się nie podoba to można odejśćo_O
 
... tak sobie policzyłem z nudów, poproszę o sprawdzenie i poprawienie moich rachunków


aplikant dodatek za stopień 0,458


młodszy specjalista mnożnik uposażenia 1,227–2,300

czyli minimum to 1,227+0,458 to 1,685

kwota bazowa do marca 2023 to 1803,16

1803,16 x 1,685 to 3038,30 tyle wynosi minimalne uposażenie w SCS do marca 2023 r.

a minimalne wynagrodzenie od 01.01.2023 to
Od 1 stycznia 2023 r. płaca minimalna wzrośnie do 3490 zł, a od 1 lipca przyszłego roku – do 3600 zł. https://www.gov.pl/web/rodzina/plac...sniej-proponowano-rzad-przyjal-rozporzadzenie

stąd wniosek, że od 01 stycznia do 01 marca rozporządzenie w sprawie naszego uposażenia plus dod. za stopień jest sprzeczne z rozp w sprawie minimalnego wynagrodzenia. Podstawy prawne wydania tych rozporzadzeń są różne ale mimo to jest to dyskryminacja i niezgodność z Konstytucją. Od stycznia powinno być nowe nasze rozporządzenie.
i jeszcze
3038 + 7,8% to 3274 brakuje do min 216 zł a od lipca 326 czyli min podwyżka z uchwały modernizacyjnej czyli z porozumienia to 326 zł na funka *nie średnio.

Jeśli coś popier..em, to mnie poprawcie.

Pytanie do Sławka, czy coś wiadomo na temat zmiany naszych rozporzadzeń od stycznia?
 
... tak sobie policzyłem z nudów, poproszę o sprawdzenie i poprawienie moich rachunków


aplikant dodatek za stopień 0,458


młodszy specjalista mnożnik uposażenia 1,227–2,300

czyli minimum to 1,227+0,458 to 1,685

kwota bazowa do marca 2023 to 1803,16

1803,16 x 1,685 to 3038,30 tyle wynosi minimalne uposażenie w SCS do marca 2023 r.

a minimalne wynagrodzenie od 01.01.2023 to
Od 1 stycznia 2023 r. płaca minimalna wzrośnie do 3490 zł, a od 1 lipca przyszłego roku – do 3600 zł. https://www.gov.pl/web/rodzina/plac...sniej-proponowano-rzad-przyjal-rozporzadzenie

stąd wniosek, że od 01 stycznia do 01 marca rozporządzenie w sprawie naszego uposażenia plus dod. za stopień jest sprzeczne z rozp w sprawie minimalnego wynagrodzenia. Podstawy prawne wydania tych rozporzadzeń są różne ale mimo to jest to dyskryminacja i niezgodność z Konstytucją. Od stycznia powinno być nowe nasze rozporządzenie.
i jeszcze
3038 + 7,8% to 3274 brakuje do min 216 zł a od lipca 326 czyli min podwyżka z uchwały modernizacyjnej czyli z porozumienia to 326 zł na funka *nie średnio.

Jeśli coś popier..em, to mnie poprawcie.

Pytanie do Sławka, czy coś wiadomo na temat zmiany naszych rozporzadzeń od stycznia?
Nie ma w tym sprzeczności. Mnożniki uposażenia zasadniczego nie muszą być (i zwykle nie są) przyznawane w minimalnym wymiarze. Po prostu z Twoich wyliczeń wynika, że najniższy mnożnik jest fikcją.

Swoją drogą warto byłoby zmienić system wynagradzania. Kilka naszych podwyżek wpakowano do dodatku za stopień przez co dodatek za stopień stanowi zbyt dużą część naszego uposażenia. Dodatek za najniższy stopień powinien wynosić nie więcej niż 200 zł i dalej rosnąć tak jak teraz.
Trzeba to naprawić. Wystarczy zmniejszyć ten dodatek np o 500 zł i o tą kwotę podwyższyć wszystkim uposażenie zasadnicze.
 
własnie o tym piszę, w rozp nie może być fikcji literackiej. Nie zmienia tu nic, że w realu tego nie ma.
 
PJS już wszystko w zasadzie napisał na ten temat.
Każde ogłoszenie o naborze daje wyższe kwoty na dzień dobry dla świeżaka.
 
nie w tym rzecz co jest w realu. Od stycznia najniższy mnoznik mł. spec powinien wzrosnąć o 0,25 wtedy przewyższyłby najniższy mnożnik speca, więc ten powinien rownież wzrosnąc itd. I mamy już odpowiedz czy podwyżki powinny być od stycznia.
 
Back
Do góry