• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wstępne zasady minowania funkcjonariuszy na stopnie słuzbowe zgodnie z art.223 ustawy

I w zwiazku z powyższym powinno się też liczyć ukończenie kursów i szkoleń zawodowych w trakcie służby.


zgadzam sie z Tobą drogi kolego.

są funkcjonariusze ktorzy , jesli jest organizowane jakies szkolenie kurs to nagle chorują ,nie moga jechac bo to świeta, bo daleko, bo zimno albo za gorąco....i tak sie wyslizgują od pogłebiania wiedzy specjalistycznej.
A inni jadą , uczą sie a jak wracają to mają przeszkolić i zapoznać z zebranym materiałem tych "zajętych i zmęczonych".

dlatego uważam ze powinno sie zrezygnować z tych punktow o misjach,zespołach i uprawnieniach do prowadzenia szkoleń na rzecz zdobytej wiedzy specjalistycznej.

wiem ze związkowcy tu zagladaja wiec moze po przeczytaniu pojego postu zastanowią sie i coś w tym kierunku zrobią.
Bardzo dziekuję za uwagę:)
 
W 95% nie matura lecz chęć szczera zrobi... Taka jest prawda czy to się komuś podoba czy też nie. Proszę więc przestać snuć bajki na temat szkół oficerskich. Pomijając ludzi, którzy nie potrafią sie poprawnie wysłowić do cła potrzeba osoby potrafiącej pisać, czytać, liczyć, chcącej się uczyć i wyciągać (prawidłowe) wnioski. Żadne czynności, które wykonujemy nie wymagają wyższego wykształcenia czego najlepszym dowodem jest zatrudnianie w referatach karnych ludzi z wykształceniem technicznym(specjalność mechanik), w mobilnych historyków a logistyce prawników. Realia, realia Panie i Panowie:)
 
Ustawka

Komunikat 2009.10.09 15:45

Departament Służby Celnej uprzejmie informuje, że Ustawa z dnia 27 sierpnia 2009 r. o Służbie Celnej zostanie opublikowana w Dzienniku Ustaw z dnia 9 października 2009 r. Nr 168, poz.1323.
 
i jeszcze raz punkty

To są ponoć ustalenia ZZ.
W dniu 07.10.2009 roku w Warszawie odbyło się zebranie Zarządu Zrzeszenia Związków Zawodowych Służby Celnej RP(w skład Zarządu wchodzą przedstawiciele 10 IC).
W trakcie zebrania Zarząd potwierdził opinię, że zarówno przeniesienie zasad ustalania stopni służbowych w poszczególnych korpusach na poziom Izb Celnych jak też dokonanie takich ustaleń na poziomie centralnym w oparciu o zasadę punktową budzi wiele wątpliwości, jednakże w wyniku przeprowadzonej dyskusji uznano, że zasadą umożliwiającą przeprowadzenie mianowania funkcjonariuszy celnych na nowe stopnie służbowe w sposób bardziej obiektywny i nie zróżnicowany w poszczególnych Izbach Celnych będzie zasada oparta na metodologii punktowej ustalona na poziomie centralnym (propozycja punktacji w załączeniu), gwarantująca mianowanie funkcjonariusza na stopień nie niższy niż wypadający z punktacji....

Wstępne zasady mianowania funkcjonariuszy na stopnie służbowe zgodnie z art. 223 ustawy
Kryteria punktowe mianowania na stopień służbowy w poszczególnych korpusach:
1. okres służby powyżej 2 - 5 lat – 1pkt
powyżej 5 - 10 lat – 2 pkt
powyżej 10 - 15 lat – 3 pkt
powyżej 15 – 20 lat – 4 pkt
powyżej 20 lat - 5 pkt
2. uprawnienie do prowadzenia szkoleń - 1 pkt
3. wykształcenie – wyższe (licencjat,inżynierskie)- 1 pkt
- wyższe magisterskie administracyjne, prawnicze, ekonomiczne lub inne
specjalistyczne związane z realizacją zadań na stanowisku – 3 pkt
- wyższe magisterskie – inne - 2 pkt
- studia podyplomowe , studia wyższego stopnia – 1 pkt

4. uczestnictwo w misjach zagranicznych lub zespołach organizowanych przez MF – 2 pkt
5. zajmowane stanowisko:
- młodszy kontroler celny 1 pkt
- kontroler celny 2 pkt
- starszy kontroler celny 3 pkt
- inspektor celny 4 pkt
- ekspert celny 5 pkt
- stanowisko kierownicze 6 pkt

Przedziały punktowe w korpusie podoficerów:
Posiadany dotychczasowy stopień (dodatkowe kryterium w korpusie)
- młodszy rewident celny 1 pkt
- rewident celny 2 pkt
- starszy rewident celny 3 pkt
- młodszy dyspozytor celny 4 pkt
Nowe stopnie
- Młodszy rewident celny - poniżej 5 pkt
- Rewident celny 5-7 pkt
- Starszy rewident celny 8-9 pkt
- Młodszy rachmistrz celny 10- 11 pkt
- Rachmistrz celny 12-14 pkt
- Starszy rachmistrz celny pow.14 pkt

Przedziały punktowe w korpusie aspirantów
Posiadany dotychczasowy stopień (dodatkowe kryterium w korpusie):
- Dyspozytor celny 1 pkt
- Starszy dyspozytor celny 2 pkt
- Młodszy aspirant celny 3 pkt
Nowe stopnie
- Młodszy aspirant celny - poniżej 6 pkt
- Aspirant celny 6-13 pkt
- Starszy aspirant celny pow. 13
-
Przedziały punktowe w korpusie oficerów młodszych
Posiadany dotychczasowy stopień (dodatkowe kryterium w korpusie):
- Aspirant celny 1 pkt
- Starszy aspirant celny 2 pkt
- Podkomisarz celny 3 pkt
Nowe stopnie
- Podkomisarz celny - poniżej 6 pkt
- Komisarz celny 6-13 pkt
- Nadkomisarz celny pow. 13
 
a co z korpusem szeregowych

jak dotąd nigdzie nie widziałem jak ma przebiegać mianowanie w korpusie szeregowych. Dużego wyboru nie ma, ale może to być aplikant lub starszy aplikant - jakie będą tutaj zasady przydzielania stopni?
 
jak dotąd nigdzie nie widziałem jak ma przebiegać mianowanie w korpusie szeregowych. Dużego wyboru nie ma, ale może to być aplikant lub starszy aplikant - jakie będą tutaj zasady przydzielania stopni?

Jak zwykle, ci którzy są do roboty muszą mieć wiedzę, więc:
- Aplikant celny 6-13 pkt*
- Starszy Aplikant celny pow. 13 pkt*
jak u oficyjerów :D
(*oczywisty żart)
 
To są ponoć ustalenia ZZ.
W dniu 07.10.2009 roku w Warszawie odbyło się zebranie Zarządu Zrzeszenia Związków Zawodowych Służby Celnej RP(w skład Zarządu wchodzą przedstawiciele 10 IC).
W trakcie zebrania Zarząd potwierdził opinię, że zarówno przeniesienie zasad ustalania stopni służbowych w poszczególnych korpusach na poziom Izb Celnych jak też dokonanie takich ustaleń na poziomie centralnym w oparciu o zasadę punktową budzi wiele wątpliwości, jednakże w wyniku przeprowadzonej dyskusji uznano, że zasadą umożliwiającą przeprowadzenie mianowania funkcjonariuszy celnych na nowe stopnie służbowe w sposób bardziej obiektywny i nie zróżnicowany w poszczególnych Izbach Celnych będzie zasada oparta na metodologii punktowej ustalona na poziomie centralnym (propozycja punktacji w załączeniu), gwarantująca mianowanie funkcjonariusza na stopień nie niższy niż wypadający z punktacji....

Hehehe, a jak się ma Kubuś ta punktacja do tego, co napisal kilka dni temu Sławek:

"zwrócono mi uwagę, że art. 223 robi oficerów młodszych z osób, którzy kiedykolwiek pełnili funkcje kierownicze za starej ustawy, nie muszą ich pełnic w momencie wejścia w życie nowej.
Oficerów młodszych będzie zatem więcej.
3. Funkcjonariuszowi celnemu, który przed dniem wejscia w życie ustawy:
1) pełnił służbe w stopniu aspiranta celnego, starszego aspiranta celnego albo podkomisarza celnego lub
2) zajmował stanowisko, które wiazało sie z podporzadkowaniem słubowym funkcjonariuszy celnych lub pracowników, badz pełnił obowiazki
na tym stanowisku oraz pełnił służbe w służbie
stałej w stopniu innym niż wymieniony w pkt 1 i w ust. 2
– okresla sie stopien w korpusie oficerów młodszych Służby Celnej."

Gdzie w końcu wyląduje np. inspektor celny w stopniu starszego dyspozytora celnego, który pełnił obowiązki kierownika oddziału dwa lata temu, przez pół roku ? Wykształcenie wyższe magisterskie związane z realizacją zadań na stanowisku, studia podyplomowe, bez uprawnień do prowadzenia szkoleń, nie uczestniczył w misjach, staż pracy 19 lat, w tym 13 lat w słuzbie celnej - czy ta punktacja za staż pracy dotyczy całego stażu pracy (tak jak płacona jest wysługa), czy tylko okresu pracy w słuzbie celnej ?​

Korpus aspirantów - to ma zagwarantowane
W wersji pesymistycznej taka osoba uzyska (punkty sumowane kolejno wg podanej punktacji): 3 (liczony staż pracy tylko w słuzbie celnej) + 0 + 1 + 3 + 0 + 4 + 2 = 13 pkt - jest aspirantem
W wersji optymistycznej: 4 (liczony całkowity staż pracy) + 0 + 1 + 3 + 0 + 4 + 2 = 14 pkt - jest starszym aspirantem​

Korpus młodszych oficerów czyli wersja najbardziej optymistyczna - zgodnie z art. 223 ust. 3 pkt.2 ustawy też jest możliwe: 3 lub 4 (zależy od sposobu liczenia tego nieszczęsnego stażu) + 0 + 1 + 3 + 0 + 4 + 0 (brak punktów za stanowisko w tym korpusie) = 11 lub 12 pkt - jest komisarzem celnym​

I bądź tu mądrym... :confused: :rolleyes:
 
Ostatnia edycja:
dziubdziuś

Mój błąd Dziubdziusiu. Nie napisałem, że zamieściłem część notatki ze spotkania ZZ i załącznik z punktami. Wydawało mi się to oczywiste. Z uwagi na fakt, że nie ja popełniłem to punktowe arcydzieło nie podejmuję się dyskusji na jego temat, Jak się ma to do tego, co napisał Sławek? Nijak. Nie sądzę, aby ktoś, kto już nie jest w obecnej „nomenklaturze” otrzymał stopień oficerski tylko dlatego, że kiedyś był kimś. Jacek & spółka z nieograniczoną bezczelnością nie dopuści do oficerów kogoś obcego. Kadra ma rekrutować się tylko z oficerów, więc będą krążyć po stołkach ale wciąż będą to sami swoi. Najciekawsze będą jednak stanowiska i wartościowanie i jak się to przełoży na ecie pecie. Już teraz sami swoi maja kominy płacowe, kapelani zasadnicza ponad 5 tysięcy, najważniejszy poznaniak zasadnicza ponad 7,5 tysięcy (z tego co słyszałem on ma najwięcej zasadniczej ze wszystkich naczelnych), eksperci przekraczający na swoim stanowisku zasadnicze wynagrodzenie od 1,5 do 2,5 tysiąca czyli 5 do 6 tys. brutto zasadniczego!!!!. Do tego jeszcze wysługa i wysokie stopnie! Kolesie Jacusia mają kosmiczne zarobki w porównaniu z naszymi.
 
Ale dlaczego eksperci celni, którzy nie z urzędu (chyba wiecie o co chodzi), ale są klasyfikowani niżej niż kierownicy referatów, przecież ekspert celny tylko jest kierującym referatem, a nagle pojawia się opcja, ze stanowisko kierownicze, czyli nawet kierownik referatu (Bóg wie, ile ma stażu W SC i jakiego ma garba), stoi wyżej niż ekspert celny, który nie z urzędu (np,. spadły n-k bądź d-r), ale za pracę, ma być w korpusie o wiele niższym - tu tracą ci, któzy pracują na eksperta dużo lat
 
[W dniu 07.10.2009 roku w Warszawie odbyło się zebranie Zarządu Zrzeszenia Związków Zawodowych Służby Celnej RP(w skład Zarządu wchodzą przedstawiciele 10 IC).W trakcie zebrania Zarząd potwierdził opinię, że zarówno przeniesienie zasad ustalania stopni służbowych w poszczególnych korpusach na poziom Izb Celnych jak też dokonanie takich ustaleń na poziomie centralnym w oparciu o zasadę punktową ...

jak juz tak sie punktuje to proponuje dołozyć przynajmniej 2 pkt za alokację powyżej 5 lat :(
 
Mój błąd Dziubdziusiu. Nie napisałem, że zamieściłem część notatki ze spotkania ZZ i załącznik z punktami. Wydawało mi się to oczywiste. Z uwagi na fakt, że nie ja popełniłem to punktowe arcydzieło nie podejmuję się dyskusji na jego temat, Jak się ma to do tego, co napisał Sławek? Nijak. Nie sądzę, aby ktoś, kto już nie jest w obecnej „nomenklaturze” otrzymał stopień oficerski tylko dlatego, że kiedyś był kimś. Jacek & spółka z nieograniczoną bezczelnością nie dopuści do oficerów kogoś obcego. Kadra ma rekrutować się tylko z oficerów, więc będą krążyć po stołkach ale wciąż będą to sami swoi. Najciekawsze będą jednak stanowiska i wartościowanie i jak się to przełoży na ecie pecie. Już teraz sami swoi maja kominy płacowe, kapelani zasadnicza ponad 5 tysięcy, najważniejszy poznaniak zasadnicza ponad 7,5 tysięcy (z tego co słyszałem on ma najwięcej zasadniczej ze wszystkich naczelnych), eksperci przekraczający na swoim stanowisku zasadnicze wynagrodzenie od 1,5 do 2,5 tysiąca czyli 5 do 6 tys. brutto zasadniczego!!!!. Do tego jeszcze wysługa i wysokie stopnie! Kolesie Jacusia mają kosmiczne zarobki w porównaniu z naszymi.

Kubusiu, skąd ten pesymizm :rolleyes: ??? Trzeba być dobrej myśli !!! Nie od razu Kraków zbudowano...
Ja dostałem eksperta (i to przy mojej niewyparzonej gębie i niekumplowaniu się z szefostwem) po niecałych 13 latach pracy w SC. Jacusia znam tylko ze zdjęć i TV.
Z satysfakcją nadmieniam, że nie był to efekt degradacji ze stołka kierowniczego, tylko li i jedynie mojej pracy. Cóż, trzeba po prostu zakasać rękawy i wziąć się do roboty. Co prawda zarobki jak na eksperta niewielkie, ale przynajmniej mam tę pewność, że przy najblizszej podwyżce znowu po raz kolejny wyrównają mi do minimum... :D
 
Ostatnia edycja:
dziubdziuś

Kubusiu, skąd ten pesymizm :rolleyes: ??? Trzeba być
dobrej myśli !!! Nie od razu Kraków zbudowano...
Skąd pesymizm? Za staż pracy dostanę 5 pkt., więc chyba znam życie i mam coraz mniej czasu na optymistyczne stwierdzenie "będzie lepiej...". Mówiłem tak sobie całe lata 90-te, gdy marzłem lub pociłem się na pasie. Powtarzałem podczas alokacji, gdy wyjechałem na drugi koniec Polski. Powtarzałem jeszcze miesiąc temu ale teraz widzę, że lepiej to już chyba było.
 
Skąd pesymizm? Za staż pracy dostanę 5 pkt., więc chyba znam życie i mam coraz mniej czasu na optymistyczne stwierdzenie "będzie lepiej...". Mówiłem tak sobie całe lata 90-te, gdy marzłem lub pociłem się na pasie. Powtarzałem podczas alokacji, gdy wyjechałem na drugi koniec Polski. Powtarzałem jeszcze miesiąc temu ale teraz widzę, że lepiej to już chyba było.

5 punktów za staż pracy zmienia nieco postać rzeczy i punkt widzenia sytuacji :rolleyes: Ja co prawda miejscowy i nie-alokowany, ale mimo wszystko parę razy stanąłem (prawie) nad przepaścią (z różnych względów, niekoniecznie związanych a SC) i jedyne co mnie wtedy uratowało, to zdrowy rozsądek i (chyba) poczucie humoru... :D:D:D
Może zabrzmi to nieco sarkastycznie, ale zawsze są tacy, którzy mają od nas znacznie gorzej...
 
jak łatwo byc politykiem w polsce,wystarczy takiej SC dać jakies tam odpadki ze pańskiego stołu pt.stopnie służbowe nowe a ludziska grzebią se w tym jak w gównie czy śmieciach i kombinuja ile z odpadków wyciągną,
dotej pory ta ustawa nie jest warta papieru na którym została napisana,
kpiną jest płacic podatki na warchołów którzy tworzą kalekie twory ,
 
Przecież to tylko wierzchołek góry lodowej ...

jak łatwo byc politykiem w polsce,wystarczy takiej SC dać jakies tam odpadki ze pańskiego stołu pt.stopnie służbowe nowe a ludziska grzebią se w tym jak w gównie czy śmieciach i kombinuja ile z odpadków wyciągną,
dotej pory ta ustawa nie jest warta papieru na którym została napisana,
kpiną jest płacic podatki na warchołów którzy tworzą kalekie twory ,

Szanowny Kolego!
Jako zasłużony członek "loży szyderców" powinieneś jednak uprzedzić naszych leniwych "kolegów" (którym do tej pory NIE CHCIAŁO SIĘ nawet przeczytać ustawy), że prawdziwy SZOK przeżyją zobaczywszy choćby pagony niektórych osób! Uwierz, ludzie NAPRAWDĘ NIE WIEDZĄ NIC o nowej "ustawie"! Najtragiczniejsze jest ich MNIEMANIE o wyższości "bo mają wyższe wykształcenie"!
OTÓŻ WŁAŚNIE TO "WYŻSZE WYKSZTAŁCENIE" STAŁO SIĘ PUŁAPKĄ RUTYNY JESZCZE NIE DOŚWIADCZONYCH "MĘDRCÓW", NIE POTRAFIĄCYCH W SWOIM ZADUFANIU WYCIĄGAĆ LOGICZNYCH WNIOSKÓW !!!
 
jak łatwo byc politykiem w polsce,wystarczy takiej SC dać jakies tam odpadki ze pańskiego stołu pt.stopnie służbowe nowe a ludziska grzebią se w tym jak w gównie czy śmieciach i kombinuja ile z odpadków wyciągną,
dotej pory ta ustawa nie jest warta papieru na którym została napisana,
kpiną jest płacic podatki na warchołów którzy tworzą kalekie twory ,

Bardzo słuszne spostrzeżenie - zamiast grzebać w gównie czy śmieciach, toczyć walkę z wiatrakami (SC) i wyładowywać frustracje na forach internetowych lepiej nie tracić czasu i pojechać na zmywak do Wielkiej Brytanii - tam czekają z otwartymi ramionami :D
A i wymagania w stosunku do wymagań w SC niewielkie ;)
Jak zmywak nie odpowiada, to biznes też można rozwinąć... http://www.youtube.com/watch?v=jtAEJs-jVd8
 
Szanowny Kolego!
Jako zasłużony członek "loży szyderców" powinieneś jednak uprzedzić naszych leniwych "kolegów" (którym do tej pory NIE CHCIAŁO SIĘ nawet przeczytać ustawy), że prawdziwy SZOK przeżyją zobaczywszy choćby pagony niektórych osób! Uwierz, ludzie NAPRAWDĘ NIE WIEDZĄ NIC o nowej "ustawie"! Najtragiczniejsze jest ich MNIEMANIE o wyższości "bo mają wyższe wykształcenie"!
OTÓŻ WŁAŚNIE TO "WYŻSZE WYKSZTAŁCENIE" STAŁO SIĘ PUŁAPKĄ RUTYNY JESZCZE NIE DOŚWIADCZONYCH "MĘDRCÓW", NIE POTRAFIĄCYCH W SWOIM ZADUFANIU WYCIĄGAĆ LOGICZNYCH WNIOSKÓW !!!

to czytac też nie umią?
 
Bardzo słuszne spostrzeżenie - zamiast grzebać w gównie czy śmieciach, toczyć walkę z wiatrakami (SC) i wyładowywać frustracje na forach internetowych lepiej nie tracić czasu i pojechać na zmywak do Wielkiej Brytanii - tam czekają z otwartymi ramionami :D
A i wymagania w stosunku do wymagań w SC niewielkie ;)
Jak zmywak nie odpowiada, to biznes też można rozwinąć... http://www.youtube.com/watch?v=jtAEJs-jVd8
skoro panie dzieju twoje studia tylko daja uprawnienia na zmywak w Anglii to na zdrowie!
Ale nie bój miro, jaro tak cie załatwią ze bedziesz wygłądał jak ruski generał,z bliska gwiazdki z daleka ptak cie osrał,
 
Ostatnia edycja:
skoro panie dzieju twoje studia tylko daja uprawnienia na zmywak w Anglii to na zdrowie!

Nie pisałem o sobie bynajmniej, bo mi praca w SC służy :D i frustracji nie wyładowuję na forum poprzez, za przeproszeniem, przysrywaniem wszystkim naookoło :D
A po niektórych wypowiedziach na forum (nie "piję" tutaj do Ciebie) nietrudno ocenić IQ twórcy wypowiedzi i zorientować się, skąd ten brak awansów... Cóż, ale pretensje trzeba miec tylko do siebie. Jak sobie Kuba pościele, tak się Kuba wyśpi :)
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry