• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wstępne zasady minowania funkcjonariuszy na stopnie słuzbowe zgodnie z art.223 ustawy

Tak ta wersja pkt za wykształacenie jest lepsza. Ale są osoby pracujące w SNP, mające wyształcenie wyższe rolnicze, które niejako jest wykształceniem specjalistycznym przydatnym w tej pracy,ciekawe czy może to podciągnąć pod dodatkowy pkt
 
wykształcenie

Mam nadzieję że w końcu nadejdzie dzień gdy w naszej służbie stanowiska kierowników, kierujących sekcjami wszelakich koordynatorów.....zajmą ludzie posiadający wyższe wykształcenie. Gdy nadejdzie ten dzień, skończą się problemy bo tylko ludzie wykształceni posiadający mgr itp potrafią myśleć.
Gratuluję, skończenie zaocznych studiów, płatnych, spotykanie się co dwa-trzy tygodnie na zjazdach to jest to co zaprocentuje w służbie.
Ta reforma to ściema, czy nasze grono mgr..., ludzi którzy ukończyli studia licencjackie tego nie widzi??? No ale jakie szkoły tacy absolwenci
 
Ostatnia edycja:
Jaka jest róznica między studiami ekonomicznymi, prawniczymi a magistra inżyniera

renomowanej uczelni -zdobytego w normalnym 5 letnim trybie .
Rozumiem rozróżnienie między obecnymi pseudouczelniami ( sam mam w pracy wielu ludzi , którzy na gwałt robili studia zaoczne (pic na wodę - płatne czesne i wszyscy kończyli studia . Raz w miesiącu zjazd, trochę ściąg, to jest taka ściema z tym wyższym wykształceniem , że aż przykro) . Wydaje mi się , że ludzie , którzy kończyli dzienne studia o wiele więcej włożyli w swoje wykształcenie niezależnie od tego jaki kierunek kończyli.
Dlaczego niby prawnicy którzy nie zrobili żadnej aplikacji , ekonomiści, którzy nie pracują w zawodzie ekonomiścimają być lepsi od magistra inżyniera?
Moja propozycja:
Magister (studia dzienne) - 3 pkt
Studia zaoczne - 2 pkt
 
renomowanej uczelni -zdobytego w normalnym 5 letnim trybie .
Rozumiem rozróżnienie między obecnymi pseudouczelniami ( sam mam w pracy wielu ludzi , którzy na gwałt robili studia zaoczne (pic na wodę - płatne czesne i wszyscy kończyli studia . Raz w miesiącu zjazd, trochę ściąg, to jest taka ściema z tym wyższym wykształceniem , że aż przykro) . Wydaje mi się , że ludzie , którzy kończyli dzienne studia o wiele więcej włożyli w swoje wykształcenie niezależnie od tego jaki kierunek kończyli.
Dlaczego niby prawnicy którzy nie zrobili żadnej aplikacji , ekonomiści, którzy nie pracują w zawodzie ekonomiścimają być lepsi od magistra inżyniera?
Moja propozycja:
Magister (studia dzienne) - 3 pkt
Studia zaoczne - 2 pkt
masz racje GAsio , i jeszcze 5 pkt za pochodzenie robotniczo -chłopskie;) a potem spakuj sobie te punkty i wsadz np. w buty hehe kogo ONI przyjeli do tej słuzby....LUDZIE!!!!
 
Ech docenci ... -a był taki "tytuł naukowy" ;)



Może i Szanowni Koledzy mają rację ?!
Może trzeba by oczyścić naszą Służbę z ludzi niedouczonych i posługujących się prostackim językiem ?!
Może trzeba wywalić na zbity pysk kierownika z ówczesną maturą, która znaczy dużo więcej niż obecne "specjalistyczne" studia ?!
A może to nic, że 20-letnie posługiwanie się przepisami czy paragrafami ściśle sensu stricte związanymi z "cłem" uczyniło go faktycznie lepszym od "fachowca" po "specjalistycznych" i zaledwie paru latach służby ?!
A może "fachowiec" po "specjalistycznych" nie mając parę lat ze "specjalnością" nic wspólnego, napalony na "stanowisko" zapomina, że wymaga ono nie tylko wiedzy (teoretycznej, a teoria którą znał jest już inna), ale także paru zupełnie niezależnych od wykształcenia umiejętności ?!

Wiem jednak, że są między nami zarówno dupki żołędne, jak i znajdzie się także Człowiek (zaznaczam - przez DUŻE "C")!
Ocenę; KIM jest osoba wspinająca się "po trupach" Kolegów - pozostawiam Wam samym ...
 
to może i ja pójdę polną ścieżką, którą podążają koledzy wyżej - minus trzy punkty - za zdanie matury przed 1989 rokiem - wkońcu to spaczeni przez komunistyczny system osobnicy :) żartowałem - komuchy mogą spać spokojnie
 
masz racje GAsio , i jeszcze 5 pkt za pochodzenie robotniczo -chłopskie;) a potem spakuj sobie te punkty i wsadz np. w buty hehe kogo ONI przyjeli do tej słuzby....LUDZIE!!!!


Brawo:)

Coz,ja skonczyłam studia dzienne,ale krew mnie zalewa jak slysze,ze czlowiek z dyplomem jest niby lepszy od tego bez.
Miara człowieka jest to kim i jaki jest ,a nie tytuły przed nazwiskiem.
Gasio, puknij sie w glowe:mad: najlepiej tym swoim dyplomem.
 
...... mianowania,,,

Czy Ktoś potrafi odpowiedzieć na pytanie
Co z funkcjonariuszmi Którzy pelnią słuzbe w komórkach , które będą ucywilnone a posiadają stopnie ????
 
Brawo:)

Coz,ja skonczyłam studia dzienne,ale krew mnie zalewa jak slysze,ze czlowiek z dyplomem jest niby lepszy od tego bez.
Miara człowieka jest to kim i jaki jest ,a nie tytuły przed nazwiskiem.
Gasio, puknij sie w glowe:mad: najlepiej tym swoim dyplomem.


lubie skromne mniam ,znaczy kto w kim jest?:D,a mój dyplom jest spoko zapewniam.
 
renomowanej uczelni -zdobytego w normalnym 5 letnim trybie .
Rozumiem rozróżnienie między obecnymi pseudouczelniami ( sam mam w pracy wielu ludzi , którzy na gwałt robili studia zaoczne (pic na wodę - płatne czesne i wszyscy kończyli studia . Raz w miesiącu zjazd, trochę ściąg, to jest taka ściema z tym wyższym wykształceniem , że aż przykro) . Wydaje mi się , że ludzie , którzy kończyli dzienne studia o wiele więcej włożyli w swoje wykształcenie niezależnie od tego jaki kierunek kończyli.
Dlaczego niby prawnicy którzy nie zrobili żadnej aplikacji , ekonomiści, którzy nie pracują w zawodzie ekonomiścimają być lepsi od magistra inżyniera?
Moja propozycja:
Magister (studia dzienne) - 3 pkt
Studia zaoczne - 2 pkt

podzielmy jeszcze na prywatne i panstwowe uczelnie :)
Cala ta ustawa i to co teraz piszemy bez sensu ...
a ciekawe jakie stanowiska stopnie w MFie dostaną :)
 
To reguluje ustawa, mł.dysp. może być tylko w korpusie podoficerów, i tego nikt teraz nie przeskoczy. Można ewentualnie ustalić, że mł. dysp. jest z automatu w korpusie podoficerów starszych (mł.rach, rach, st.rach).
Podział na młodszych i starszych podoficerów widoczny jest tylko w projekcie rozporządzenia ws umundurowania (przy pagonach).

A nie można tego uregulować poprawką do ustawy?
 
kangurek

oczywiście można poprawką.
najlepiej o treści " anuluje się ustawę o SC z dnia .... przed jej wejściem w życie"
można by zacząć na nowo od "sensownego" punktu wyjścia - opracować konstytucję SC w interesie państwa. taki tam sobie "hazard" ........
 
Każda, nawet najmniejsza poprawka do jakiekolwiek ustawy, nawet przy trybie przyspieszonym trwa kilka miesięcy, a nowe stopnie muszą być nadane w ciągu 30 dni od wejścia w życie ustawy.

Ustawa nie powstała w jedną noc i jej zapisy były znane kilka miesięcy temu.
 
Co z osobami pełniącymi funkcję dyspozytorów w Oddziałach? Przecież w momencie braku kz pełnią funkcję kz łub jak kto woli w/z po kz

Ano właśnie. Co z takimi funkjonariuszami, którzy pełnili/pełnią obowiązki kierownika zmiany jako w/z. Pomijając parę szczegółów odpowiedzialność praktycznie taka sama jak kierownik, opie....l taki sam, za to bez dodatku funkcyjnego. A bywały miesiące, że człowiek więcej kierowniczył niż był śrubokrętem.
Szczerze powiedziawszy te zapisy są tak mało czytelne i niejednoznaczne, że zaraz pewnie trzeba będzie je doprecyzowywać, albo, jakaś mądra głowa zrobi nam wykładnię kogo uważać za godnego bycia "oficyjerem".
Podejrzewam, że mogą z tego wyjść żałosno/śmieszne sytuacje.
 
art. 115 p.8

"8. Na pierwszy stopień służbowy w korpusie oficerów młodszych Służby Celnej może
być mianowany funkcjonariusz, który posiada wykształcenie wyższe oraz odbył
szkolenie specjalistyczne i potwierdził egzaminem ukończenie tego szkolenia."

Powyższy cytat jasno określa, że oficer ma mieć wykształcenie wyższe, więc jeśli jakiś kierownik ma średnie to oficerem oczywiscie nie bedzie.

Innymi słowy do bycia oficerem nie wystarczy jeden warunek (stanowisko kierownicze) ale też wykształcenie. Nie sa to zapisy alternatywne, ale trzeba je traktować jako koniunkcję, dlatego oba warunki musza byc spełnione.

Jeśli chodzi o zapisy w art. 223, to jest to ewidentny bubel i jeśli ktoś pełnił kiedykolwiek funkcję kierowniczą powinien zostać oficerem (+ warunek wykształcenia). Chore, ale tak niestety ktoś sformułował ten art. Jeśli nie da się ekspresowo wprowadzić poprawki to będziemy mieli "aferę oficerską)
 
"8. Na pierwszy stopień służbowy w korpusie oficerów młodszych Służby Celnej może
być mianowany funkcjonariusz, który posiada wykształcenie wyższe oraz odbył
szkolenie specjalistyczne i potwierdził egzaminem ukończenie tego szkolenia."

Powyższy cytat jasno określa, że oficer ma mieć wykształcenie wyższe, więc jeśli jakiś kierownik ma średnie to oficerem oczywiscie nie bedzie ...

Rozporządzenie dot. wymagań (stopni i stanowisk) zawiera coś w rodzaju:
-funkcjonariuszowi , wykonującemu w momencie wejścia w życie ustawy obowiązki przewidziane dla nie spełnianego przez niego wykształceniania, można w propozycji te obowiązki powierzyć... (nie tak dosłownie, ale w tym sensie).
 
Koledzy wcześniej napisali:
"...Tak ta wersja pkt za wykształacenie jest lepsza. Ale są osoby pracujące w SNP, mające wyształcenie wyższe rolnicze, które niejako jest wykształceniem specjalistycznym przydatnym w tej pracy,ciekawe czy może to podciągnąć pod dodatkowy pkt .."

"...dostaniesz 3pkt jak pracujesz w WPR...."

czyli jak pracuje w SNP gdzie są nadzory w gorzelni rolniczej, browarze to wyższe wykształcenie rolnicze nie będzie uważane za specjalistyczne. A jeżeli za pól roku dostanę przeniesienie do WPR (bo szczególny nadzór zgodnie z wytycznymi będzie ograniczany ) to co? Albo powiedzmy teraz jestem w tym WPR a za pólłroku bedę, no nie wiem gdzie np. w analizie ryzyka na przykład, to co mam wykształcenie specjalistyczne czy nie?
Powinien byc stworzony wykaz kierunków które sa w SC uważane za specjalistyczne.
 
cóż z tego, że Ktoś ma specjalistyczne, jeżeli nie wykorzystuje tego na swoim stanowisku pracy, np po ekonomii a siedzi na pasie (wiem, że to się kiedyś może zmienić).

- dobrze, gdy informatyk pracuje jako informatyk, chemik w laboratorium, towaroznawca, prawnik, ekonomista tam, gdzie wykorzystuje swoje specjalistyczne wykształcenie, ale gdy pracuje na innym stanowisku, to swojej wiedzy uważanej za specjalistyczną nie wykorzysta, więc w tym przypadku magisterka to magisterka, bez żadnego rozdzielania, czy specjalistyczna, czy nie, ale kto ustala punktację?

Dziwi mnie dodanie do katalogu specjalistycznego administracji, która stała sie hitem w izbach ze względu na łatwość ukończenia tych studiów na każdej uczelni w trybie zaocznym:)
ale nic to:)
 
Ostatnia edycja:
Widzę, że ta paranoja nigdy nie będzie mieć końca!
Najsmutniejszym jest, iż właśnie TO LUDZIE Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM DALI SIĘ PODPUŚCIĆ JAK MAŁE DZIECI !!!
Jeżeli Koledzy „uczeni” rzeczywiście uważają za istotny dla decydentów przy „składaniu propozycji” poziom i kierunek wykształcenia, to należałoby podpowiedzieć niektóre szczegóły! Np.:
- aktor teatru lalek – stanowisko kierownicze- dobrze „kieruje” pacynkami
- seksuolog – stanowisko rzecznika prasowego – zna się na p…niu
- chemik – stanowisko kadrowe - zna „zasady”, rozumie „kwasy”, pojmuje co jest „solą” (w oku)
- archeolog – stanowisko rzecznika dyscyplinarnego – wie jak coś (kogoś) wykopać
- astronom – główny księgowy – faktycznie rozumie „czarną dziurę”
- włókiennik – co najmniej naczelnik – doświadczony w każdej „materii”
- biolog – do spraw karnych – „teoria ewolucji” jest mu bliska
- geodeta – uniwersalny – łatwo porusza się na każdym „polu”…
i tak dalej!
W końcu zrozumiałem dlaczego tyle lat tłuczono nam do głowy, że funkcjonariusz ma być osobą apolityczną !!! Ma się nie znać na polityce, by można mu wcisnąć każdy kit, tłumacząc wszelkie gierki „wyższą koniecznością”, „dostosowaniem do realiów” lub „usystematyzowaniem”!
Da się niestety zauważyć, że osobom „wykształconym” łatwiej można „wyłączyć” myślenie …
 
Back
Do góry