• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

... to już chyba nie to samo....

Autor artykułu ma mętne pojęcie o czym napisał. Typowy "rekin biznesu": Świetny (zakładam) w swojej branży i nieporadny jak dziecko we mgle w otaczajacej go, szerszej rzeczywistości. Gdyby przed wpisem dostał mandat, tak samo pisałby o Policji, Straży Miejskiej, ITD... Zreszta pogarda, brak wiedzy o otaczajacym swiecie, infantylny idealizm i brak umiejętności kontrolowania emocji bije po oczach z każdego zdania. Uśmiałem się. 😁
 
Bolo1999 - odpowiem
Lepiej nigdzie nie należeć i mieć pretensje do wszystkich, jednoczesnie NIC nie dając z siebie.
Roszczeniowość do ZZ do którego się nie należy - ogromna
Do niektórych ludzi nie dociera, że ZZ mogą być silniejsze - wraz z wzrostem liczebności
Ja odwrócę sytuację i powiem jak to wygląda z mojej perspektywy. Wiosną, jak warzyły się losy naszych podwyżek, powszechnie agitowałem ludzi w swoim otoczeniu: że trzeba działać, że trzeba zrobić protest, że trzeba zapisać się do związku. W oczach starszych kolegów byłem tylko błaznem i kwitowali to jednym stwierdzeniem: "jesteś młody i głupi i tak gówno dostaniesz" I co ? I mięli rację bo nie dostane nawet 50 % średniej podwyżki. Więc w cale się nie dziwie ludziom że nie chcą działać i się zapisywać skoro na koniec i tak najwięcej dostają eksperci na ciepłych posadkach a pierwsza linia ochłapy bo to przecież plebs do roboty ...

Nie chce oceniać czy związek zrobił wszystko co w swojej mocy, ja na pewno pewne sprawy poprowadziłbym inaczej ale to już iny temat.

Chciałbym tylko zauważyć, że TO JUŻ NIE JEST TO SAMO FORUM, niezależnie od tego, czy ten ZZ zajmuje się cywilami, czy też nie zajmuje.
Obecnie, NA PEWNO - poprzez to forum - zajmuje się ludźmi dużo gorzej, niż powinien!
Jeśli więc deklaracja Sławka - wprowadzenia znacznych zmian - prędko nie nastąpi, to nic nie przekona zawiedzionych i niepewnych.
A w czym niby przeszkadza to forum bo nie rozumiem ? Szukasz wroga nie tam gdzie trzeba.
 
Ostatnia edycja:
@Der Zapraszam, włącz się aktywniej. Nie tylko poprzez wpisy na forum. Masz wpływ. Możesz być na każdym Zjeździe, możesz być wybrany do władz związku w IAS, a także do ZG kandydować, możesz działać i przedstwiać swoje pomysły, jak poprowadzić sprawy w inny sposób, jak Ty byś to zrobił. Ja potrafię słuchać i potrzebujemy w ZZ takich osób.
Ja tak działałem, jako młody stażem. Zapisałem się do ZZ od razu, a po 3 latach już byłem na zebraniach i stawałem się coraz bardziej aktywny. też pomijano mnie w awansach i podwyżkach i to zdecydowało o zapisaniu się do ZZ, choć ZZ wszystko wtedy podpisywał, nawet alokację. Powiedziałem sobie, że mam wpływ, że każdy z nas ma wpływ i zacząłem to wdrażać. Dużo zrobić się udało, dużo zmienić, dużo poprowadzić jak to piszesz inaczej, po swojemu. Z otwartymi rękami czekamy na takich w ZZ Celnicy PL.
 
@koń Czego oczekujesz, by forum zajmowało się ludźmi? Forum nie jest od tego. To nie ten kierunek zmian.
@slawomir.siwy
Dla jasności - nie piszę dla narzekania, wytykania lub wylewania pretensji, jako - jak to nazwał @Der - WRÓG! Inaczej nie zależałoby mi na poprawie.
Nie jestem Ci wrogiem! Jeśli więc oficjalnie nie przyznasz konstruktywizmu moim słowom - więcej nikomu nie będę zawracał gitary.

Moje zdanie
Jeżeli naprawdę jesteś przekonany, że to forum NIE JEST i NIE BĘDZIE NARZĘDZIEM ZZ Celnicy.pl - między innymi, służącym do zajmowania się swoimi członkami (przecież nie w sprawach indywidualnych) - to albo nie dorosłeś, bo nie masz pojęcia co trzymasz w ręku traktując je jako rozrywkę-zabawkę, albo świadomie udawałeś kilka postów temu, że wiesz co trzeba zmienić i to zmienisz!

O ile liczę, że przez tą krytykę przemyślisz ją i zauważysz swe nieumyślne lekceważenie forum jako narzędzia, o tyle w innym wypadku nie przeistoczę się we wroga, ale nie będę już na nic liczył przyjmując, że nie jest mi po drodze z Twoją wizją.
 
Ja odwrócę sytuację i powiem jak to wygląda z mojej perspektywy. Wiosną, jak warzyły się losy naszych podwyżek, powszechnie agitowałem ludzi w swoim otoczeniu: że trzeba działać, że trzeba zrobić protest, że trzeba zapisać się do związku. W oczach starszych kolegów byłem tylko błaznem i kwitowali to jednym stwierdzeniem: "jesteś młody i głupi i tak gówno dostaniesz" I co ? I mięli rację bo nie dostane nawet 50 % średniej podwyżki. Więc w cale się nie dziwie ludziom że nie chcą działać i się zapisywać skoro na koniec i tak najwięcej dostają eksperci na ciepłych posadkach a pierwsza linia ochłapy bo to przecież plebs do roboty ...

Nie chce oceniać czy związek zrobił wszystko co w swojej mocy, ja na pewno pewne sprawy poprowadziłbym inaczej ale to już iny temat.

A w czym niby przeszkadza to forum bo nie rozumiem ? Szukasz wroga nie tam gdzie trzeba.

Der nie po raz pierwszy Twój osobisty odbiór rzeczywistości plus jakieś przytyki jednej czy drugiej osoby przerzucasz na cały KAS .
Jak jesteś pierwszy raz zawiedziony to masz dużo szczęścia . Załamujesz ręce przy pierwszym starciu z DIASem . Nikt nie złożył broni i tym bardziej nie zrobi tego ZZCelnicy . Boli mnie to że niektórzy w tym i Ty i chcecie efektów już teraz , w tym momencie -często argumentując , że w takim razie nie ma dla Was tutaj miejsca i się wypisujecie z ZZ .
Nic nie zdziałasz sam , w pojedynkę nie masz najmniejszych szans . ZZ są alternatywą dla nas wszystkich .

A teraz komunikat dla młodych , którzy myślą że ZZCelnicy bez nich upadnie (są wpisy że będzie to 8 lat :))) i trzeba otoczyć młodych adoracją specjalnej troski . Takie osoby są w błędzie ponieważ na około 5000 członków ZZCelnicy na pewno nie stanowicie większości . Nie szantażujcie Sławka , bo w moim odbiorze jest to po prostu smutne i żałosne . Ja osobiście oraz moi znajomi (a jest ich wiele) będziemy go wspierać w działaniach nawet na emce . Dużo mu zawdzięczamy choć nie były to tylko sukcesy .
Wszyscy niech pomyślą co piszą , nim wyleją kubeł pomyj bez zastanowienia .
 
Der nie po raz pierwszy Twój osobisty odbiór rzeczywistości plus jakieś przytyki jednej czy drugiej osoby przerzucasz na cały KAS .
Jak jesteś pierwszy raz zawiedziony to masz dużo szczęścia . Załamujesz ręce przy pierwszym starciu z DIASem . Nikt nie złożył broni i tym bardziej nie zrobi tego ZZCelnicy . Boli mnie to że niektórzy w tym i Ty i chcecie efektów już teraz , w tym momencie -często argumentując , że w takim razie nie ma dla Was tutaj miejsca i się wypisujecie z ZZ .
Nic nie zdziałasz sam , w pojedynkę nie masz najmniejszych szans . ZZ są alternatywą dla nas wszystkich .

A teraz komunikat dla młodych , którzy myślą że ZZCelnicy bez nich upadnie (są wpisy że będzie to 8 lat :))) i trzeba otoczyć młodych adoracją specjalnej troski . Takie osoby są w błędzie ponieważ na około 5000 członków ZZCelnicy na pewno nie stanowicie większości . Nie szantażujcie Sławka , bo w moim odbiorze jest to po prostu smutne i żałosne . Ja osobiście oraz moi znajomi (a jest ich wiele) będziemy go wspierać w działaniach nawet na emce . Dużo mu zawdzięczamy choć nie były to tylko sukcesy .
Wszyscy niech pomyślą co piszą , nim wyleją kubeł pomyj bez zastanowienia .
Popieram w 100%. Mogę dodać jeszcze, że dla osób, które myślą o związku jako o narzędziu do załatwienia swoich osobistych interesów (za 15 zł miesięcznie) chyba faktycznie nie ma tu miejsca. Związki są narzędziem do reprezentowania nas wszystkich globalnie. Tylko solidarnie możemy coś zdziałać. Nie da się niestety każdemu dogodzić chociażby ze względu na staż. Ja sam niekiedy nie zgadzałem się z kierunkiem, w którym podążał związek ale nigdy w niego nie zwątpiłem i tak jak kolega napisał - będę go wspierać nawet na emce bo wiem, że prowadzą go uczciwi ludzie przedkładający interes służby nad własne interesy!
 
@koń Forum póki co jest ogólnodostępne.
Jak je zakładałem to taki był jego cel. Absolutnie nie tak jak myślisz. Nie było wtedy nawet jeszcze ZZ Celnicy PL. Forum istnieje od 2006r.
Dlatego totalnym błędem jest, utożsamianie wpisów na forum z działalnością ZZ Celnicy PL. Przecież każdy może tutaj napisać.
Wiem, że tak to jest odbierane, ubolewam nad tym, ale to jest błąd, gdyż moim celem przy zakłądaniu forum i przez ponad 10 lat jego działalności, była przede wszystkim swoboda wypowiedzi.
Widzimy wszyscy od jakiegoś czasu, że jednak trzeba zmienić tę formułę.
Być może w takim kierunku, że będzie tylko dla członków ZZ Celnicy PL, ale osobiście nie jestem do tego wciąż przekonany. Chciałbym najpierw spróbować inne rozwiązania, które możliwie najmniej ograniczą forum, czy zamkną możliwość wypowiedzi dla ogółu KAS.
Zarząd też jeszcze sprawy nie dyskutował i może widzi to zupełnie inaczej niż ja. Jestem pierwszy dzień w pracy i wracam do tematu dopiero.
Co do komunikacji wewnątrzzwiązkowej, to członkowie ZZ Celnicy PL powinni otrzymywać e-maile od swoich Przewodniczących, więc powinni wiedzieć co się dzieje. Forum absolutnie do tego nie służy, bynajmniej dotąd nie służyło.
Zauważ, że dużo pytań i pretensji to głównie osoby spoza ZZ Celnicy PL.
Jeżeli nie otrzymujecie bieżących informacji od swoich Przewodniczących, to interweniujcie w swoich ZOI.
Na pewno dopiszą do bazy e-mail.
Dla dyskusji w ramach ZZ, można wykorzystać jeden DZIAŁ, który utworzymy i tam dostęp będą mieli tylko członkowie Związku.
 
Wszelka korespondencja i tak idzie na maile służbowe więc emeryci i osoby na L4 są praktycznie odcięte od jakichkolwiek informacji - to powinno być zmienione.
 
Sławek, jest jedna rada na te wszystkie pretensje. Więcej informacji dla ludzi na forum.
@AdamDworcow - jesteś następną osobą, która zwraca się z tym samym, używając innych słów.
Czy do Pana Przewodniczącego nie dociera, czego ludziom brakuje i co potrzeba im dać?
Wbrew pozorom, niewielu jest tych, którym chodzi tylko o pieniądze, no ale żądaniowi mogą łatwo zepsuć PR, to im się tłumaczy, z nimi się dyskutuje. Pozostałych się zbywa albo poucza, przypisując im przy tym zmyślone intencje.

@koń Czego oczekujesz, by forum zajmowało się ludźmi? Forum nie jest od tego. To nie ten kierunek zmian.
W takim razie proszę o wyjaśnienie, od czego jest forum i jaki jest kierunek zmian?

Popieram w 100%. Mogę dodać jeszcze, że dla osób, które myślą o związku jako o narzędziu do załatwienia swoich osobistych interesów (za 15 zł miesięcznie) chyba faktycznie nie ma tu miejsca. Związki są narzędziem do reprezentowania nas wszystkich globalnie. Tylko solidarnie możemy coś zdziałać. Nie da się niestety każdemu dogodzić chociażby ze względu na staż. Ja sam niekiedy nie zgadzałem się z kierunkiem, w którym podążał związek ale nigdy w niego nie zwątpiłem i tak jak kolega napisał - będę go wspierać nawet na emce bo wiem, że prowadzą go uczciwi ludzie przedkładający interes służby nad własne interesy!
O ile dobrze widzę, to ktoś wcześniej nie pisał o związku, w kontekście narzędzia do uprawiania prywaty, ale o forum, będącym narzędziem związku dla dobra wszystkich. Taka sugestia, że związki są narzędziem, to kłamliwa propaganda, bezczelnie dyskredytująca sens tamtej wypowiedzi.
Związki nie są narzędziem, bo związki, to my - ich twórcy i członkowie! Właśnie dlatego mam prawo oceniać wykorzystanie przez związki posiadanego narzędzia (forum), a także postulować inne sposoby jego wykorzystania.
Pozbawione argumentów odbieranie mi tego prawa na zasadzie - "bo tak" (bo JA mam inną wizję) - to hegemonia w czystej postaci!

I jeszcze jedno Panie Przewodniczący: Najwspanialszy wybraniec Boga, Król Dawid, nie ustrzegł się grzechu, który Bóg dopuścił z powodu jego pychy - jakoby ten był lepszy od Adama i wolny od adamowego piętna. Zaufanie Bogu, zawsze jest wiarą - ale nie każda wiara, jest zaufaniem Bogu, lecz bywa też wystawianiem Go na próbę ...
 
Ja tak działałem, jako młody stażem. Zapisałem się do ZZ od razu, a po 3 latach już byłem na zebraniach i stawałem się coraz bardziej aktywny. też pomijano mnie w awansach i podwyżkach i to zdecydowało o zapisaniu się do ZZ, choć ZZ wszystko wtedy podpisywał, nawet alokację. Powiedziałem sobie, że mam wpływ, że każdy z nas ma wpływ i zacząłem to wdrażać. Dużo zrobić się udało, dużo zmienić, dużo poprowadzić jak to piszesz inaczej, po swojemu. Z otwartymi rękami czekamy na takich w ZZ Celnicy PL.
Niestety wstąpienie w szeregi SCS to był mój fatalny błąd, teraz to rozumiem doskonale dlatego też mam papiery wysmażone do innej służby, czekam tylko do Września co się stanie ale i tak wiem że nic dobrego. Nie mam zamiaru kopać sie z koniem (i nie mam na myśli forumowego konia)
 
Der nie po raz pierwszy Twój osobisty odbiór rzeczywistości plus jakieś przytyki jednej czy drugiej osoby przerzucasz na cały KAS .
Jak jesteś pierwszy raz zawiedziony to masz dużo szczęścia . Załamujesz ręce przy pierwszym starciu z DIASem . Nikt nie złożył broni i tym bardziej nie zrobi tego ZZCelnicy . Boli mnie to że niektórzy w tym i Ty i chcecie efektów już teraz , w tym momencie -często argumentując , że w takim razie nie ma dla Was tutaj miejsca i się wypisujecie z ZZ .
Interpretując moją wypowiedź całkowicie pominąłeś istotny wcześniejszy kontekst.

Cofnij się parę postów wstecz.

Niektórzy się dziwili skąd w ludziach tyle złości na wszystko (w tym na ZZ).

Ja napisałem że to rozumiem, i swoją opinię jak ja to widzę. Sądząc po postach na forum i liczbie przedwcześnie uciekających na emkę dużo ludzi myśli podobnie. Możesz sobie pisać ale rzeczywistości nie zmienisz.
 
Niestety wstąpienie w szeregi SCS to był mój fatalny błąd, teraz to rozumiem doskonale dlatego też mam papiery wysmażone do innej służby, czekam tylko do Września co się stanie ale i tak wiem że nic dobrego. Nie mam zamiaru kopać sie z koniem (i nie mam na myśli forumowego konia)
A co ma się wydarzyć we wrześniu - jeśli mogę zapytać.
 
Niestety wstąpienie w szeregi SCS to był mój fatalny błąd, teraz to rozumiem doskonale dlatego też mam papiery wysmażone do innej służby, czekam tylko do Września co się stanie ale i tak wiem że nic dobrego. Nie mam zamiaru kopać sie z koniem (i nie mam na myśli forumowego konia)
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Jak już się przeniesiesz nie zapomnij wpaść na "stare" forum i napisać jak masz wspaniale w inne służbie.
 
Zauważyłem ze smutkiem że to już nie to samo forum co dawniej. Inni ludzie, inne tematy i chyba nie moje klimaty.

Przyszedłem do służby w czasach kiedy naszą Służbę przeciętny "Kowalski", w kategoriach powagi, umieszczał pomiędzy Panią Bileterką z podrzędnego kina a Strażą Rybacką. Kiedy to kojarzeni byliśmy głównie z "prezentami" i "tradycją" przy odprawach.
Kiedy za cały mundur musiała mi przez długi czas wystarczyć biała koszula i czarny krawat. Koszula była zawsze wyprasowana a krawat starannie zawiązany.
Zapisałem się na forum w 2010r. Było to jedyne miejsce, jedyna grupa ludzi - wówczas, której zależało na tym by odzyskać godność. By Służba - wówczas - Celna coś znaczyła. Dzięki ciężkiej pracy wielu ludzi, dzięki odwadze cywilnej większości środowiska, dzięki postawie Sławka udało się wiele osiągnąć. A było ciężko ponieważ bardzo często mieliśmy przeciw sobie naszych szefów. Tłumili często oni wszelkie próby odzyskania szacunku czy godności - przez nas. Bo nie mieściły się w mierniki czy wskaźniki, bo łatwiej kierować zastraszonym ludem, nieświadomym własnych praw.
Śmiem twierdzić iż gdyby nie to forum, nie ci ludzie, dalej byli byśmy piątym kołem u wozu.

Dziękuję Wam za to. I Tobie Sławku w szczególności.
Za to że mogę czuć się dumny nosząc ten mundur.

Tym bardziej przykro mi że nie mogę już identyfikować się ze środowiskiem jakie zrzesza to forum. Z wypowiedziami jakie tu padają. Z postawami prezentowanymi tutaj.
Przykro mi Sławku, że jako administrator tego forum dopuściłeś do sytuacji kiedy ani Ty, ani Twoi Moderatorzy nie reagują na sytuację do jakiej doszło. Kiedy użytkownicy z kilkudniowym lub kilkumiesięcznym stażem bezkarnie określają mundur mianem ścierwa czy szmaty, kiedy bezkarnie i przede wszystkim bez grama racji jadą po całych grupach społecznych.
Pamiętaj, jako Admin odpowiadasz za treści umieszczone tutaj.

Argument że nie zauważyłeś jest całkowicie niezasadny tutaj. Wątek był zgłoszony. Nawet jeśli Ciebie nie było na forum, powinien zareagować moderator. Jeśli jego nie było, znaczy że należało już dawno nadać takie uprawnienia innym - z resztą pisałem Ci już kilkukrotnie przez ostatnie lata o tym.
Może to jest znak czasów, że tak ma być.

W każdym razie, nie ze mną "na pokładzie" - , popierał Ciebie będę - bo zasłużyłeś na moje zaufanie i szacunek.
Ale to forum to już nie jest miejsce gdzie czuł bym się dobrze - czasem trzeba wybrać.

ps. rozumiem że na wykasowanie konta nie mam co liczyć, dlatego, żeby mnie nie korciło, sam zablokuję je sobie - żeby nie korciło.
acja ja jestem tu od 2008,ale zaglądam tylko po to żeby się przekonać, że nie ma po co.
 
A co ma się wydarzyć we wrześniu - jeśli mogę zapytać.
Chodzi miedzy innymi o rozdysponowanie teoretycznej podwyżki (3,5%).


Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Jak już się przeniesiesz nie zapomnij wpaść na "stare" forum i napisać jak masz wspaniale w inne służbie.
Nie ma problemu to akurat mogę dla Ciebie zrobić. Wszedzie będzie lepiej niż w tym cyrku w którym cywile rządzą funkami.
 
Chodzi miedzy innymi o rozdysponowanie teoretycznej podwyżki (3,5%).
Po 30 latach obserwacji sposobu rozdziału kasy mogę Ci z dużą dozą prawdopodobieństwa powiedzieć w jaki sposób się to odbędzie - możnowładca z IAS przy pomocy związków-swojaków rozdzieli kasę według własnego uznania.
 
@AdamDworcow - jesteś następną osobą, która zwraca się z tym samym, używając innych słów.
Czy do Pana Przewodniczącego nie dociera, czego ludziom brakuje i co potrzeba im dać?
Wbrew pozorom, niewielu jest tych, którym chodzi tylko o pieniądze, no ale żądaniowi mogą łatwo zepsuć PR, to im się tłumaczy, z nimi się dyskutuje. Pozostałych się zbywa albo poucza, przypisując im przy tym zmyślone intencje.


W takim razie proszę o wyjaśnienie, od czego jest forum i jaki jest kierunek zmian?


O ile dobrze widzę, to ktoś wcześniej nie pisał o związku, w kontekście narzędzia do uprawiania prywaty, ale o forum, będącym narzędziem związku dla dobra wszystkich. Taka sugestia, że związki są narzędziem, to kłamliwa propaganda, bezczelnie dyskredytująca sens tamtej wypowiedzi.
Związki nie są narzędziem, bo związki, to my - ich twórcy i członkowie! Właśnie dlatego mam prawo oceniać wykorzystanie przez związki posiadanego narzędzia (forum), a także postulować inne sposoby jego wykorzystania.
Pozbawione argumentów odbieranie mi tego prawa na zasadzie - "bo tak" (bo JA mam inną wizję) - to hegemonia w czystej postaci!

I jeszcze jedno Panie Przewodniczący: Najwspanialszy wybraniec Boga, Król Dawid, nie ustrzegł się grzechu, który Bóg dopuścił z powodu jego pychy - jakoby ten był lepszy od Adama i wolny od adamowego piętna. Zaufanie Bogu, zawsze jest wiarą - ale nie każda wiara, jest zaufaniem Bogu, lecz bywa też wystawianiem Go na próbę ...

A którego zz jesteś twórcą?

Bo na forum zawitałeś pół roku temu?
 
A którego zz jesteś twórcą?

Bo na forum zawitałeś pół roku temu?
Może mi jeszcze zarzucisz, że o sobie mówię w liczbie mnogiej?
Nie wierzę, że trzeba ci tłumaczyć co oznacza fragment "związki, to my - ich twórcy i członkowie", ale dla porządku i braku wątpliwości:
Związki, to my wszyscy - nie tylko ich twórcy (np. Pan Przewodniczący), ale i ich członkowie (należę do TEGO związku od wielu lat).
Na forum zawitałem pół roku temu OFICJALNIE!
 
@koń Forum póki co jest ogólnodostępne.
Jak je zakładałem to taki był jego cel. Absolutnie nie tak jak myślisz. Nie było wtedy nawet jeszcze ZZ Celnicy PL. Forum istnieje od 2006r.
Dlatego totalnym błędem jest, utożsamianie wpisów na forum z działalnością ZZ Celnicy PL. Przecież każdy może tutaj napisać.
Wiem, że tak to jest odbierane, ubolewam nad tym, ale to jest błąd, gdyż moim celem przy zakłądaniu forum i przez ponad 10 lat jego działalności, była przede wszystkim swoboda wypowiedzi.
Widzimy wszyscy od jakiegoś czasu, że jednak trzeba zmienić tę formułę.
Być może w takim kierunku, że będzie tylko dla członków ZZ Celnicy PL, ale osobiście nie jestem do tego wciąż przekonany. Chciałbym najpierw spróbować inne rozwiązania, które możliwie najmniej ograniczą forum, czy zamkną możliwość wypowiedzi dla ogółu KAS.
Zarząd też jeszcze sprawy nie dyskutował i może widzi to zupełnie inaczej niż ja. Jestem pierwszy dzień w pracy i wracam do tematu dopiero.
Co do komunikacji wewnątrzzwiązkowej, to członkowie ZZ Celnicy PL powinni otrzymywać e-maile od swoich Przewodniczących, więc powinni wiedzieć co się dzieje. Forum absolutnie do tego nie służy, bynajmniej dotąd nie służyło.
Zauważ, że dużo pytań i pretensji to głównie osoby spoza ZZ Celnicy PL.
Jeżeli nie otrzymujecie bieżących informacji od swoich Przewodniczących, to interweniujcie w swoich ZOI.
Na pewno dopiszą do bazy e-mail.
Dla dyskusji w ramach ZZ, można wykorzystać jeden DZIAŁ, który utworzymy i tam dostęp będą mieli tylko członkowie Związku.
Gdzie odniosłem się do pierwotnego celu powstania forum?
W którym miejscu utożsamiam wpisy na forum z działalnością tego związku?

We wcześniejszym poście przyznałeś, że zmiana jest konieczna dodając, że wiele propozycji zmian się wyklucza, a także wyraziłeś się dosłownie, że oczekujesz jeszcze innych propozycji.
I co?
W odpowiedzi na moją propozycję, snujesz opowiastkę o czymś, co ma luźny związek z poruszonym tematem.
Tu jest ważne, czym stało się forum, jak jest odbierane i traktowane przez ludzi - i to należy wykorzystać, a nie stare zamysły.
Ale jak widzę, to już nie moja sprawa - życzę więc powodzenia.
 
Back
Do góry