• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

SZ.N.P. - Służba Cywilna - art. 22b. ustawy z dnia 24 lipca 1999 r. o Służbie Celnej oraz art. 99 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009r. o Służbie Celnej.

To rzeczywistość a nie życzenie ,krew i piana na pysk dla dziesiątków tysięcy żołnierzy funkcjonariuszy policji,sg,służby więziennej i innych z zaopatrzenia przyjętych przed 2012 a po 99 im słyszeć nie chcą o zaliczenie lat przed o celnikach i szanownych nadzorach nie wspomnę,a czego im zaliczyć a w/w nie.
 
Podbijam temat SzNP czy coś nowego się w tej sprawie dzieje? jeszcze trochę osób jest w służbie i czeka na jakieś informacje w związku z nowelizacją dot. art.15a.
 
Niestety brak informacji od tych, co walczą. Jeśli będą jakieś wyroki, to trzeba koniecznie występować do sądu o uzasadnienie.
 
W dalszym ciągu "podczepianie " pod celników.................... Gdzie byliście jak cło było cłem ? Podczepili was pod celników z pięknymi stopniami i stanowiskami. Żaden z was nie był nawet na kursie ZKC. Teraz chcecie takich samych przywilejów.....?!
 
To prawda jak ktoś powiedział, że po jaką cholerę przyłączyliśmy skarbowców do ZZ. Kiedy ja byłem w służbie świątek, piątek i niedziele to skarbowcy mieli wolne bo święta, wigilia itd......................Dzisiaj mają pretensje i uzurpują sobie prawo do emek. A niby jakim prawem Panie Przewodniczący?. Pan" dobry wujek" załatwi im także" profity". No chyba nie tędy droga.
 
To prawda jak ktoś powiedział, że po jaką cholerę przyłączyliśmy skarbowców do ZZ. Kiedy ja byłem w służbie świątek, piątek i niedziele to skarbowcy mieli wolne bo święta, wigilia itd......................Dzisiaj mają pretensje i uzurpują sobie prawo do emek. A niby jakim prawem Panie Przewodniczący?. Pan" dobry wujek" załatwi im także" profity". No chyba nie tędy droga.
Znałem osoby i z nimi pracowałem, które powiedziały, że nie chcą być funkcjonariuszami. Pracowały i były. Reszta jednak podpięła się pod system i dzisiaj takie nędzne jednostki rządzą prawdziwymi funkcjonariuszami. Taka prawda. zNAM DOKŁADNIE TAKIEGO, KTÓRY BYŁBY NIKIM A JEST DZISIAJ w sotponiu "podpułkownika". Śmiech przez łzy.............. To jest konsekwencja pieprzonego układu wzajemnej adoracji a Pan wciąż uważa, że ZZ to wzajemne wsparcie. Jakie wsparcie pytam się ?!
 
Nikt się nie "podczepia". Decyzje były wyżej, poza zwykłymi ludźmi. Pracowaliśmy/służyli od września 2003 razem. Przyszło wtedy wieeelu celników do dawnego sznp. Robili to samo, co my, poznawali dopiero akcyzę. To prawda byli w mundurze, my nie. Ale wykonywaliśmy te same zadania. Ten okres zaliczany jest fukcjonariuszom do emerytury mundurowej, nam nie. Różnie to bywało. Wielu celników długotrwale wtedy chorowało, zwłaszcza tych, którzy przeniesieni zostali z granicy, ten okres jest zaliczany przecież do służby.Fakt faktem, że za ten czas zasadne jest zrównanie, jeśli chodzi emerytury mundurowe. Nie chcę wchodzić w polemikę, trochę empatii, a Was rozumiem i popieram
 
W dalszym ciągu "podczepianie " pod celników.................... Gdzie byliście jak cło było cłem ? Podczepili was pod celników z pięknymi stopniami i stanowiskami. Żaden z was nie był nawet na kursie ZKC. Teraz chcecie takich samych przywilejów.....?!
Kolo, ty chyba nie wiesz co to było SZNP!
Całe życie w terenie...
A poza tym jak ci żal dupę ściska to się wypłakuj w domu - od nas wara!!!
 
Znałem osoby i z nimi pracowałem, które powiedziały, że nie chcą być funkcjonariuszami. Pracowały i były. Reszta jednak podpięła się pod system i dzisiaj takie nędzne jednostki rządzą prawdziwymi funkcjonariuszami. Taka prawda. zNAM DOKŁADNIE TAKIEGO, KTÓRY BYŁBY NIKIM A JEST DZISIAJ w sotponiu "podpułkownika". Śmiech przez łzy.............. To jest konsekwencja pieprzonego układu wzajemnej adoracji a Pan wciąż uważa, że ZZ to wzajemne wsparcie. Jakie wsparcie pytam się ?!
Nie ma to jak sam sobie odpisywać 🤣
 
Kolo, ty chyba nie wiesz co to było SZNP!
Całe życie w terenie...
A poza tym jak ci żal dupę ściska to się wypłakuj w domu - od nas wara!!!
Wara to wam od nas. jak płacili wam rozłąkowe i ujawnieniowe to My Celnicy nie umieliśmy liczyć do dziesięciu. Nie dokazuj chłopcze
 
Kolo, ty chyba nie wiesz co to było SZNP!
Całe życie w terenie...
A poza tym jak ci żal dupę ściska to się wypłakuj w domu - od nas wara!!!
Sznp to było wciskanie dupy np. w rozlewnię wina...................Jakaż ciężka robota............................ Ciekawe jakbyście poszli na lotnisko w święta albo w Nowy Rok.. Chcielibyście niewątpliwie dodatkowej kasy.
 
Czym wy chcecie zaistnieć ?! Pogadajcie z ludźmi z pasa np w Dorohusku albo Hrebennem. Oni wam odpowiedzą jak wyglądała/wygląda prawdziwa służba. Pierdzielicie o potrzebach i powiązaniu z emkami. Nie dostaniecie emek i bdb!!!!!
 
Wara to wam od nas. jak płacili wam rozłąkowe i ujawnieniowe to My Celnicy nie umieliśmy liczyć do dziesięciu. Nie dokazuj chłopcze

Czym wy chcecie zaistnieć ?! Pogadajcie z ludźmi z pasa np w Dorohusku albo Hrebennem. Oni wam odpowiedzą jak wyglądała/wygląda prawdziwa służba. Pierdzielicie o potrzebach i powiązaniu z emkami. Nie dostaniecie emek i bdb!!!!!
A Tobie skąd to wiedzieć. Ja 15 lat właśnie na jednej z tych granic a wcześniej 2 lata w SZNP, cały czas w terenie - bazary, pociąg, itp., razem z kolegami funkami.
Ty pewnie biurko w jakimś oc wewnętrznym. Więc się nie odzywaj CHŁOPCZE jak nie masz pojęcia. A jak chcesz żeby ci wytłumaczyć to zapraszam na granicę - tam sobie pogadamy!
 
@czwschod nie chce mi się już z tobą gadać jak mawiał Frantz Maurer w "Psach". - Pasikowskiego. Jesteś dyletantem w tym temacie. Uwierz, że za mną są prawdziwi Celnicy. Ci Celnicy wykonują swoją Służbę na granicy. tej prawdziwej. Ja także wykonywałem na lotnisku. Zero porównania ale.............jest zbieżność. Będziesz mnie uczył jak wygląda Służba w dzień i w nocy?! Przyjdź i pokaż co umiesz.
 
@czwschod nie chce mi się już z tobą gadać jak mawiał Frantz Maurer w "Psach". - Pasikowskiego. Jesteś dyletantem w tym temacie. Uwierz, że za mną są prawdziwi Celnicy. Ci Celnicy wykonują swoją Służbę na granicy. tej prawdziwej. Ja także wykonywałem na lotnisku. Zero porównania ale.............jest zbieżność. Będziesz mnie uczył jak wygląda Służba w dzień i w nocy?! Przyjdź i pokaż co umiesz.
Ja jestem cały czas, dzień i noc, tak jak mówię - wbijaj na granicę!
To co, oc wewnętrznym, tak jak Sznp też twoim zadaniem nie należy się emka, bo to nie jest "prawdziwa" granica?
Ja się pogodziłem z tym, że wewnętrzni, mimo niewątpliwie lżejszej fizycznie służby niż granica otrzymają emki. Podobnie panie z biura. Nie jestem "polskim Januszem" i nie żałuję innym. Sam mam i to jest ważne a jak mają inni to też się cieszę.
A twoje podejście:
... Nie dostaniecie emek i bdb!!!!!
jest żenujące. Zmień nik na janusz2, bardziej będzie pasowało. Koniec.
 
Ja jestem cały czas, dzień i noc, tak jak mówię - wbijaj na granicę!
To co, oc wewnętrznym, tak jak Sznp też twoim zadaniem nie należy się emka, bo to nie jest "prawdziwa" granica?
Ja się pogodziłem z tym, że wewnętrzni, mimo niewątpliwie lżejszej fizycznie służby niż granica otrzymają emki. Podobnie panie z biura. Nie jestem "polskim Januszem" i nie żałuję innym. Sam mam i to jest ważne a jak mają inni to też się cieszę.
A twoje podejście:

jest żenujące. Zmień nik na janusz2, bardziej będzie pasowało. Koniec.
Chciałbyś co ? Nie mam Brajanka a moja żona nie Grażynka z Dżesiką.......................
 
Back
Do góry