• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekty o KAS. Także opinie na temat UKS w KAS.

Czy popierasz KAS?

  • TAK

    Votes: 0 0,0%
  • TAK, ALE JESZCZE MUSI BYĆ POPRAWIONY

    Votes: 0 0,0%
  • TAK POPIERAM W TEJ WERSJI, TYLKO BEZ OPCJI ZEROWEJ

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    1
Anonymous napisał:
Tym razem nasza cena to 2800 pensji, a cena związków to zapewnienie pozoracji działań na dalsze lata, cena kadry kierowniczej

jak masz trójke z przodu to wypisujesz takie pierdoły w komentarzach

W kraju w którym nie ma pieniędzy na godne opłacenie słuzby zdrowia, w którym nie ma środków na oświatę mamienie wirtualnymi podwyzkami jest powiedzym dziwne. Jesli jednak będzie te 2800 brutto, to Twoja pensja nie musi wcale wzrosnąć, gdyz wzrosną tylko koszty pracy np. składa zdrowotna (co juz jest proponowane)...... a z przodu niestety nie mam trójki 8)
 
no i gdzie ta prawdziwa reforma,skoro na wstepie dzieli sie na wyzsze i nizsze kasty,bo niby dlaczego taki pan derektor,naczelnik ma nie byc zweryfikowany? ,czyli znowu ta betonowa "górka" inzynierów z petrobudowy zostanie nie tknieta,bo wejdzie od razu z mocy ustawy w godny pozałowania zasób kadrowy.Ludzie,to jest poprostu kpina,nie byłem zbytnim optymistą co do tych zmian,ale miałem nadzieje,że chociaż w części to towarzystwo da sie przesiać,a tu taki pasztet.
 
Re: KAS

Kama napisał:
Popieram te stanowiska , ktore sa przeciwne zniesienia sluzby celnej. To chyba ewenement na skale europejska , a moze nawet swiatowa , ze znosi sie sluzbe celna . Komu ma ta decyzja sluzyc, bo chyba nie panstwu a znow pewnej grupie , ktora ma w tym interes, oczywiscie finansowy.Pod plaszczykiem reformy rozgrywa sie partykularne interesy , jak zwykle w polskim wydaniu,bo przeciez u nas nigdy nie moze byc normalnie i bez przekretow. Za pare lat mozna sie spodziewac komisji sejmowej w sprawie likwidacji sluzby celnej. Jestem prawie tego pewna.

A w Wlk. Brytanii istnieje oddzielna służba celna? HM Revenue&Customs w wolnym tłumaczeniu oznacza Urząd skarbowy i celny Jej Królewskiej Mości. W USA służba celna działa w ramach CBP US Customs and Border Patrol w skrócie CBP, w skład CBP weszły praktycznie wszystkie inspekcje związane z przemieszczaniem towarów przez granicę Sanitarna, Weterynaryjna itd., jak również Urząd Imigracyjny. Wiec nie jest to taki ewenement :)
 
Reforma jest napewno potrzebna ale czy tak :?: :?: Osobiście pracuję na granicy i naprawdę wk... mnie jak widzę ludzi w IC w klimatyzowanych pachnących pokojach którzy mają takie same przywileje co ja. Napewno dobre jest to że zrobią ich pracownikami cywilnymi. Dlaczego w ustawie nie ma nic o szczególnych warunkach pracy na granicy. Czy nie można tych jednostek włączyć jako jednostki organizacyjne grup mobilnych i dać im przywileje takie jak mobilnym Przecież wykonujemy taką samą pracę a nawet cięższą psychicznie bo po mojej kontroli mogą cię skontrolować i mobilni i SG, większe jest też narażenie na korupcję Tu napewno coś trzeba zmienić
 
Czy ktoś orientuje się jeśli obecnie jestem w sł.przygotowawczej i w niej jeszcze będę w dniu wejścia KAS a będę miał zdany język obcy, egzamin zawodowy to zostanę przeniesiony do służby stałej w KAS czy od początku do sł.przygotowawczej?Jak to zinterpretować?
 
Ja bym zwrocil uwage na pewna zmiane w zapisie odnosnie zarobkow. Otoz nadal jest zapisane ze minimalna kwota wynagrodzenia wynosi trzykrotnosc najnizszego wynagrodzenia w polsce. ALE dodano zapis ze bedzie ona modyfikowana o mnoznik kwoty bazowej. Nie napisali tylko jaki bedzie ten mnoznik. Co z tego jesli mialbym 2800 kwoty bazowej, jesli walną mi mnoznik x0.65 na przyklad :roll: Mysle ze tutaj mogą nas wyrolować.
 
Sztandar wyprowadzić. Sztandar wyprowadzić razem z naszymi szefami co nie zdążyli zadbać o nas w 2004 roku i wcześniej bo był za duzy tłok przy korycie. Fikcja w zakresie naszej wartości dla kraju znalazła potwierdzenie w pracach nad likwidacją służby celnej. Nikt po nas nie będzie płakał. Módlmy się tylko aby jako pełnomocnicy występowały osoby przyzwoite.
 
mobilni po 15 latach emerytura -super ale znając życie wykopią przed 15 -stką z mobilnych na granicę lub do biura. Gdzie wtedy dorobisz brakujące lata do emerytury, a w dodatku jakie oszczędności :?:
 
Re: KAS

Anonymous napisał:
Kama napisał:
Popieram te stanowiska , ktore sa przeciwne zniesienia sluzby celnej. To chyba ewenement na skale europejska , a moze nawet swiatowa , ze znosi sie sluzbe celna . Komu ma ta decyzja sluzyc, bo chyba nie panstwu a znow pewnej grupie , ktora ma w tym interes, oczywiscie finansowy.Pod plaszczykiem reformy rozgrywa sie partykularne interesy , jak zwykle w polskim wydaniu,bo przeciez u nas nigdy nie moze byc normalnie i bez przekretow. Za pare lat mozna sie spodziewac komisji sejmowej w sprawie likwidacji sluzby celnej. Jestem prawie tego pewna.

A w Wlk. Brytanii istnieje oddzielna służba celna? HM Revenue&Customs w wolnym tłumaczeniu oznacza Urząd skarbowy i celny Jej Królewskiej Mości. W USA służba celna działa w ramach CBP US Customs and Border Patrol w skrócie CBP, w skład CBP weszły praktycznie wszystkie inspekcje związane z przemieszczaniem towarów przez granicę Sanitarna, Weterynaryjna itd., jak również Urząd Imigracyjny. Wiec nie jest to taki ewenement :)


Kama. CBP to Customs and Border PROTECTION a nie Patrol
 
KUKI to nie Kama pisała o CBP, ja jedynie ją cytowałem a twoja poprawka jest prawidłowa chodziło o Protection GOŚĆ.
 
A wiadomo kto w końcu kto ze służby celnej zostanie dalej mundurowym, a kto przejdzie do cywila? Jak to wyglada, jest juz jakis podział??
 
kto w mundurze

mundur będzie miał ten kto weżmie go sobie na pamiątkę jak nie dostanie propozycji od pełnomocnika
 
MnL na forum poznańskim napisał:
Wariografu z naszej ekipy nie przejdzie na 100% większość. Jesstem tego pewny i stawiam swój honor (bo go mam) że znakomita większość odpadnie na WFie nastepnie będzie lekarz (tu się zobaczy ilu mamy rencistów z papierami) i na koniec czy kiedykolwiek przyjąłeś korzyść majątkową - CKM dla tych co pracowali przy odprawach i na nocnych zmianach.

Ps/ Rozmawiałem z czarnymi z uKSu oni wszyscy byli na wykrywaczu czas rzezi nadchodzi Panowie.

Art. 71. 1. Przyjęcie kandydata do służby w KAS następuje po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, na które składają się:
...
2. W stosunku do kandydata ubiegającego się o przyjecie do służby w KAS nastanowisko wymagające szczególnych umiejętności lub predyspozycji, postępowanie rekrutacyjne może być rozszerzone o czynności mające na celu sprawdzenie przydatnosci kandydata do służby na takim stanowisku, w tym:
3) przeprowadzenie badania poligraficznego.

Czy wszyscy będziemy traktowani jak nowo przyjęci, a jeżeli tak, to mam nadzieję, że w katalogu stanowisk wymagających szczególnych umiejętności znajdzie się SKARBOWY ZASÓB KADROWY :shock: , a nie tylko mobilni. Poza tym Kadra Kierownicza :lol: niższego szczebla także powinna zakwalifikować się do tego gronac + oczywiście całe grono osób odprawiających towary, przejścia graniczne, czyli wszyscy 8)

Art. 84. 1. Urzędnik skarbowy może być skierowany przez kierującego jednostką organizacyjną z urzędu lub na własną prośbę do komisji lekarskiej w celu określenia jego stanu zdrowia oraz ustalenia zdolności fizycznej i psychicznej do służby, jak również związku poszczególnych schorzeń ze służbą.
2. Urzędnik skarbowy pełniący służbę w komórkach organizacyjnych, o których mowa w art. 56 ust. 1, może być również poddany badaniom poligraficznym.

Myślałem, że ten zapis będzie mół byc wykorzystany w trakcie prowadzenia postępowań dyscyplinarnych, ale dlaczego ma mieć zastowowanie tylko w stusunku do mobilnych? Przecież statystycznie inna grupa naszych kolegów byłaby dużo częściej klientami specjalistycznych poradni :lol:
 
do jabola wariografa

jabol nie podniecaj się tymi wszystkimi badaniami (choć jeszcze nie wiadomo jakimi) .
ale pamiętaj że trening czyni mistrza , więc możesz już ćwiczyć wariograf i inne cuda.
poza tym może faktycznie wszyscy powinni to przejść, ale dosłownie wszyscy razem z MF. tylko kto zapewni rzetelność badań :lol:
 
Od dawna stąpamy po cienkim lodzie. Rozumiem, że w prawatnej firmie można sobie takie badanka robić,ale w państwowej-dlaczego tak selektywnie??? i dlaczego nie ma ono (badanie) dotyczyć wszystkich (kadry kierowniczej z MF i innymi ministerstwami) włącznie z przeprowadzniem takiego badania dla każdego kandydata (do wiadomości opinii publicznej) przed wyborami parlamentarnymi i samorządowymi :lol: :lol: :lol: (jeżeli wybiorą kłamce i złodzieja, to trudno, taka wola ludu :wink: )

PS Jeżeli reforma ma byc przeprowadzona w prawidłowy sposób, to musi być przemyślana.
Ryba psuje się od głowy, więc głowa musi być zbadana na samym początku :lol:
 
Podobają mi się te zapisy:
Art. 99. 1. Po 15 latach służby urzędnik skarbowy nabywa prawo do dodatkowego urlopu wypoczynkowego w wymiarze 1 dnia za każdy następny ukończony rok służby, jednak nie więcej niż 10 dni. Urlop jest udzielany na zasadach przewidzianych w Kodeksie pracy.
4. Do stażu służby, o którym mowa w ust. 1 i 3 w KAS zalicza się urzędnikowi skarbowemu, dotychczasowy staż pracy w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw finansów publicznych, a także w innych jednostkach organizacyjnych podległych temu ministrowi.
Wreszcie nie zaliczą do tego urlopu (tak jak to jest obecnie) szkól przyzakładowych i okresów pracy w innych zakładach pracy :!: :!: :!:
 
Back
Do góry