• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki, podwyżki, podwyżki

Nie wypowiadaj się na temat z zerową wiedzą. Nie masz ZIELONEGO pojęcia czym jest państwo minimum ...
Idea państwa minimalnego (lub inaczej państwa minimum lub liberalnego) stoi w opozycji do, znanego choćby z modelu skandynawskiego, welfare state – państwa opiekuńczego. Jak wynika z samej nazwy, rola instytucji rządowych powinna być tak mała jak to tylko możliwe. Sytuację w kraju powinna więc regulować (w ujęciu modelowym – całkowicie; w praktyce – w jak największym stopniu) tzw. niewidzialna ręka rynku, a nie odgórne rozwiązania instytucjonalne. ...
W wąskim ujęciu uważa się, że do podstawowych zadań każdego państwa należy wyłącznie zapewnienie bezpieczeństwa zewnętrznego (wojsko) i wewnętrznego (policja i sądy), a więc ochrona mieszkańców przed najazdem z zewnątrz, napadem, kradzieżą lub innym pogwałceniem wolności. W szerszym ujęciu sektor państwowy obejmuje również inne służby porządkowe (np. straż pożarna), więziennictwo czy władzę wykonawczą.

Źródło:https://ideologia.pl/panstwo-minimalne/
 
Nie wypowiadaj się na temat z zerową wiedzą. Nie masz ZIELONEGO pojęcia czym jest państwo minimum ...


Źródło:https://ideologia.pl/panstwo-minimalne/

Moim zdaniem idea państwa opiekuńczego jaką forsuje obecna władza sprowadza się do rozdawnictwa publicznych pieniędzy, kupowania głosów wyborczych, zadłużania państwa (piątka Kaczyńskiego), a jednocześnie zniechęca do aktywności zawodowej. Tego typu polityka w znacznej mierze przypomina model grecki czy nawet socjalizm (każdemu emerytowi po równo bez względu jaką emeryturę wypracował).
Alternatywą jest polityka roli państwa minimum, która umożliwia szybki rozwój gospodarczy i podwyżki wynagrodzeń lecz uniemożliwia kupowanie głosów wyborczych i z tego powodu nas nie dotyczy.
Bardzo niepokojąca jest skala rozdawnictwa, co z kolei rodzi pytanie, kiedy zbankrutujemy?
https://innpoland.pl/144269,dlug-publiczny-polski-rekordowe-zadluzenie-polski-pkb-na-mieszkanca
 
Ostatnia edycja:
Donald Tusk otrzymał poruszający list od 6-letniej (!) Brytyjki.

54348292_1506629122807737_3723016280832212992_n.jpg


Myślisz, że to też jest fejk?


Skąd taka sugestia?

Wiesz co myślę?

Nie, nie uważam że to fejk, dyndała to nie tusk, a ocena stanu umysłu to nie prośba o fotkę

Co za bzdurne, imputujące mi coś posty

Po co rozmywasz wątek takimi wrzutkami?
 
Zdecydowanie popieram ten wniosek, przecież te kreatury, które przypełzły tu ze skarbowców zamieniają to forum w taki sam pisowski ściek, jak skarbowcy właśnie

Wybacz Kolego ale pomimo racji, Twój wpis również nadaje się do usunięcia ...
 
Po co rozmywasz wątek takimi wrzutkami?
Po co pytasz (Bzdura, skąd 8 latek wie, kto to jest dyndała i czy jest idiotą czy nie) skoro przeszkadza Ci odpowiedź?
Rozmywa wątek takimi wrzutkami?
Starzy górale powiadają "kiepskiej tanecznicy przeszkadza rąbek u spódnicy"

Wybacz Kolego ale pomimo racji...
Jaka jest racja w zbanowaniu Kasowskiego???
Wystarczy zwrócić się z prośbą do admina i każdy tutaj zostanie zbanowany?
 
Po co pytasz (Bzdura, skąd 8 latek wie, kto to jest dyndała i czy jest idiotą czy nie) skoro przeszkadza Ci odpowiedź?
Rozmywa wątek takimi wrzutkami?
Starzy górale powiadają "kiepskiej tanecznicy przeszkadza rąbek u spódnicy"

Po pierwsze, było to pytanie retoryczne

Po drugie, jeśli tego nie zauważyłeś, to NIE udzieliłeś odpowiedzi, tylko wrzuciłeś inny list i pytanie czy to też uważam za fejk

Skąd taka sugestia?

Wiesz co myślę?

Nie, nie uważam że to fejk, dyndała to nie tusk, a ocena stanu umysłu to nie prośba o fotkę

Co za bzdurne, imputujące mi coś posty

Po co rozmywasz wątek takimi wrzutkami?

Jedziesz kasowskim...
 
Kasowski wrzucił list 8letniego Marcina do (chyba) nauczycieli,

Ty zaoponowałeś, że to fejk,

ja wrzuciłem list 6letniej Sophie do Tuska z pytaniem czy to też fejk,

Ty odwracasz kota ogonem.

Jedziesz Nieetosowym...
 
Napisałeś że przeszkadza mi twoja odpowiedż

Odpowiedzi nie napisałeś tylko zadałeś pytanie

Odwracasz kota ogonem i brak ci dystansu i odwagi do przyznania się do tego

Dyskusja z tobą jest jałowa i w zw z tym bezcelowa

Mocno jedziesz kasowskim...
 
...
Jaka jest racja w zbanowaniu Kasowskiego???
Wystarczy zwrócić się z prośbą do admina i każdy tutaj zostanie zbanowany?

Zacznijmy od tego, że i ja i Ty doskonale wiemy dlaczego i nie próbuj mi wmawiać, że tak nie jest.

Chyba przyznasz, że potrafisz być bardzo złośliwy - tu zaznaczam, że nie piszę tego jedynie w
wymiarze negatywnym - toż złośliwość jest cechą ludzi inteligentnych. Skoro tak, to po co
marnować swój czas na udawanie ?! Oczywiście, dotyczy to także tego, że obecny nick @Kominiarz,
jest innym kontem tej samej osoby.

I Ty i ja wiemy także, że rzadko interesuje Cię rzeczowa dyskusja, ale akurat Twój prawdziwy cel
chciałbym zostawić z boku, a jeśli jednak przystaniesz na takąż wymianę myśli, to nawet o nim
zapomnieć. Akurat na TYM Forum nikt nie daje "bana" za darmo i naprawdę trzeba na niego
mocno "zasłużyć".
Wszystko, dosłownie wszystko zależy od Ciebie - jeśli chcesz przedyskutować koniecznie
jakiś temat, zawsze znajdziesz kogoś do dyskusji, ale do tego musisz być "partnerem", a nie
udawanym, przygłupim Satyrem. Udawanie idioty może dać wynik raz, może nawet dwa razy,
ale nie może to być "standardowa zagrywka" w razie okazania słabości umysłowej w danym
temacie, gdyż "owoce" tego właśnie zbierasz.

Każdy człowiek jest omylny, także człowiek mądry. Głupi natomiast nie jest głupim z głupoty,

lecz z przekonania, iż głupim nie jest. Dlatego też sam określ swoją postawą - kim Ty jesteś ...
 
Kasowski wrzucił list 8letniego Marcina do (chyba) nauczycieli,

Ty zaoponowałeś, że to fejk,

ja wrzuciłem list 6letniej Sophie do Tuska z pytaniem czy to też fejk,

Ty odwracasz kota ogonem.

Jedziesz Nieetosowym...

Również proszę o przywrócenie KASowskiego.
Sam fakt, że ma poglądy inne niż większość tu piszących nie oznacza wcale, że winien zostać zawieszony.
Przyznam, że nie analizowałem szczegółowo jego wypowiedzi stąd nie zauważyłem, by rażąco naruszył regulamin. Jeśli tak było to proszę o linki do konkretnych wypowiedzi.
 
Kontrargument do powyższego, stronniczego komentarza zawiera się pod tym samym linkiem,
w tym samym artykule. Wystarczy czytać uważnie i ze zrozumieniem ...

Istotę artykułu zawiera jego tytuł. Tytuł ten brzmi, cyt. "Dane statystyczne OECD wskazują, że polscy nauczyciele nie zarabiają mniej niż ich odpowiednicy".
Skoro polscy nauczyciele nie zarabiają mniej niż ich odpowiednicy to oznacza, że chcą zarabiać jeszcze więcej niż ich odpowiednicy.
Zarzut, że nie rozumiem tych oczywistych faktów jest co najmniej nie na miejscu i dotyczy Ciebie kolego CAT vel Rybka.
Jedynie na marginesie dodam, że mógłbyś używać takiej samej czcionki jak pozostali użytkownicy forum, bowiem Twoje wiadomości na szczególną uwagę nie zasługują.
 
Ostatnia edycja:
[FO - kim Ty jesteś ...[/COLOR][/FONT]
Kim jestem?
Nazywam się Tomasz Siwek zamieszkały w Tychach przy ulicy Rewolucji Październikowej 5 mieszkania 23


D4L3RCvWsAEi1v-.jpg


Nie rozróżniają dopłat dla rolników z budżetu UE od swoich wynagrodzeń wypłacanych z budżetu państwa.

Te krowy i świnie o których tak chętnie śpiewają ci nauczyciele pokazują tylko to jaki poziom nauczania jest w polskich szkołach.

Czy tacy ludzie powinni uczyć nasze dzieci?

Wątpię!
 
dotyczy to także tego, że obecny nick @Kominiarz,
jest innym kontem tej samej osoby.

i dotyczy Ciebie kolego CAT vel Rybka.

Przyganiał kocioł (CAT) garnkowi (Kominiarzowi).

A GARNEK SMOLI :p



Jedynie na marginesie dodam, że mógłbyś używać takiej samej czcionki jak pozostali użytkownicy forum, bowiem Twoje wiadomości na szczególną uwagę nie zasługują.

CAT vel Rybka pogrubia czcionkę, Bolo pisze w co drugim wierszu.

Starają się chłopy być widoczne.

PRZEROST FORMY NAD TREŚCIĄ :p
 
Ostatnia edycja:
Treść postu przeniosłem do archiwum osobistego.

- PONIEWAŻ stwierdzam u adresata "mentalność Kalego", według której użyte w niej argumenty nie są argumentami,
a jego słowa (prócz dwóch czy trzech, powtarzanych za każdym razem niepowiązanych zarzutów) żadnych argumentów
nie potrzebują,
- TO wyznawane przeze mnie standardy, nakazują mi przeprosić Koleżeństwo za próbę dyskusji z trollem, co niniejszym
czynię.

Admina proszę o nieusuwanie tego postu z obrazem zastępczym - mającym swój cel - a z pewnością nie naruszającym żadnych zasad.

6371
 
Ostatnia edycja:
Przyganiał kocioł (CAT) garnkowi (Kominiarzowi).

A garnek smoli :p





CAT vel Rybka pogrubia czcionkę, Bolo pisze w co drugim wierszu.

Starają się chłopy być widoczne.

Przerost formy nad treścią :p

Ty czcionki nie zmieniasz?

Czego to dowodzi?

Bo ja wbrew twoim chorym insynuacjom mam po prostu słaby wzrok

I nie będę wpisywał się w twoją retorykę i insynuował, co jest powodem zmieniania czcionek przez ciebie
 
Ostatnia edycja:
Kim jestem?
Nazywam się Tomasz Siwek zamieszkały w Tychach przy ulicy Rewolucji Październikowej 5 mieszkania 23


D4L3RCvWsAEi1v-.jpg


Nie rozróżniają dopłat dla rolników z budżetu UE od swoich wynagrodzeń wypłacanych z budżetu państwa.

Te krowy i świnie o których tak chętnie śpiewają ci nauczyciele pokazują tylko to jaki poziom nauczania jest w polskich szkołach.

Czy tacy ludzie powinni uczyć nasze dzieci?

Wątpię!


Informuję, że poglądy usilnie lansowane na niniejszym forum przez kominiarza i yogiego nie są ani poglądami zz celnicy.pl, ani większości środowiska celników czy skarbowców, ani też moimi

Mowa nienawiści do innych, braku szacunku, poniżania, jest obca przeważającej części w/w
 
Back
Do góry