• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki, podwyżki, podwyżki

KASowski

Użytkownik
Dołączył
17 Czerwiec 2017
Posty
146
Punkty reakcji
5
Rozpoczynanie dyskusji o nauczycielach w wątku o naszych podwyżkach jest nie fair.
Zainteresowani dyskusją na ten temat powinni założyć sobie oddzielny wątek, dlatego proszę Was zróbcie to.

Strajk nauczycieli 2019.
Skala protestu największa od ponad 25 lat


Rząd nie zgodził się w niedzielę wieczorem na propozycje ZNP i Forum Związków Zawodowych.
Rozpoczyna się więc strajk nauczycieli.
To największy protest środowiska nauczycielskiego od 1993 r.


Co sądzicie o strajku nauczycieli.
 
Strajk nauczycieli 2019.
Skala protestu największa od ponad 25 lat


Rząd nie zgodził się w niedzielę wieczorem na propozycje ZNP i Forum Związków Zawodowych.
Rozpoczyna się więc strajk nauczycieli.
To największy protest środowiska nauczycielskiego od 1993 r.


Co sądzicie o strajku nauczycieli.


Do ciebie mogę napisać tylko jedno:

Co z przelewem dla zz celnicy.pl za przegrany zakład?

Do czasu wyjaśnienia tego nie jesteś dla mnie i wielu innych wiarygodnym partnerem do jakichkolwiek dyskusji

Odrębną sprawą pozostaje kwestia prezentowanego przez ciebie braku szacunku wobec rozmówców, szczególnie tych nie zgadzających się z tobą, agresja i nieakceptowalny język

Prezentowany na skarbowcach.pl brak szacunku dla owsiaka, a przede wszystkim dla wspierających wośp ludzi, to tylko przykład

Minęło trochę czasu, ale refleksji z twojej strony brak

Odejdź...
 
[QUOTE=bolo1999 napisał: Buahaha... Ale się obszczałem...






Fałszujesz cytaty ze mnie

Potwierdzasz wszystko co napisałem powyżej
 
KASowski założył nowy wątek zatem wypowiem się w temacie.
Temat ciekawy. Nauczyciele walczą o swoje interesy, podobnie zresztą jak my.
Różnica polega na tym, że są znacznie lepiej zorganizowani.
Kolejna różnica polega na tym, że z kwotą podwyżki znacznie przesadzili.
Nie przypominam sobie, by jakakolwiek wcześniej grupa zawodowa żądała podwyżki aż o 1.000 zł!
Z uwagi na to ostatnie, protestu nie popieram!
 
Ja uważam że z terrorystami się nie negocjuje. Protest ok, ale inna forma uciążliwości a na pewno nie na pierwszy etap- np nierealizowanie podstawy programowej tylko puszczanie filmów na zajęciach a nie zamknięcie szkół a co gorsza zagrożenie przeprowadzenia egzaminów.
Nie rozumiem czemu jednocześnie piętnują Proksę z S za to że jest radnym PIS (CO NIE POWINNO MIEĆ MIEJSCA) nie zauważając że prezes ZNP chodził według co niektórych na marsze kod no i ma zdjęcia np ze Schetyną. Moim zdaniem byćmoże nieświadomie ZNP robi kampanie wyborczą a rząd im nic więcej nie da bo zwyczajnie raczej już nic w rezerwie nie ma.
 
Nie przypominam sobie, by jakakolwiek wcześniej grupa zawodowa żądała podwyżki aż o 1.000 zł!
Chcieli średnio 1000 zł do zasadniczego ... co oznacza duzo większą kwotę. Nie wiem w czym są lepsi nauczyciele od nas albo od policji ze maja dostac dwa razy wiecej pracujac dwa razy mniej ...
 
Chcieli średnio 1000 zł do zasadniczego ... co oznacza duzo większą kwotę. Nie wiem w czym są lepsi nauczyciele od nas albo od policji ze maja dostac dwa razy wiecej pracujac dwa razy mniej ...
Słuszna uwaga przedmówcy - nie rozumiem dlaczego nauczyciele jako jedyna grupa zawodowa w Polsce, pracują mniej niż 40 godzin!
Logika podpowiada - jaka praca taka płaca . . .
 
Ostatnia edycja:
Również nie popieram strajku nauczycieli, a na pewno nie w ten sposób. Kwota której żądają również jest od czapy.
Jednak muszę zaznaczyć, że zapewne punkt widzenia zależy od punktu siedzenia (nie mam nauczyciela w rodzinie).
 
Zanim kolega wypowie się na jaki kolwiek temat, także na temat czasu pracy nauczycieli niech zada sobie trud i go zgłębi. W naszej slużbie też się mówiło i mówi, że jedni to darmozjady siedzący za biurkami, a drudzy to ciężko pracujący w terenie ( Jutro te rolę mogą się zmienić.), mimo to nie słyszałem żadnych słownych wycieczek od nauczycieli pod naszym adresem. Natomiast wiem, że ci sami krytykowany nauczyciel licznie podpisywał się pod projektem obywatelskim w sprawie naszych emerytur mundurowych. Ciekawie jaki mieli w tym interes, może kolega wie? Mam nadzieję, że kolega też pracuje z powołania w tej służbie i pieniądze nie są dla niego tak istotne (w co wątpię czytając wcześniejsze posty na temat podwyżek i emerytur). Wyprzedzajaco, tak mam w rodzinie nauczyciela i bardzo im dziękuję za te 254 podpisów, w czasie gdy nasi koledzy celnicy często odmawiali poparcia tego projektu. Więc dla przyzwoitości przestancie dorabiać im mordę nierobów. To, że nie stoją 40 godzin przy tablicy nie znaczy, że nie pracują. Jeśli kolega uważa, że jest tak dobrze to pozostaje się tyko prsekwalifikowac
 
Drogi kolego, nie wiem do kogo piszesz ale pozwól że odpowiem. Nikt tutaj nie napisał że nauczyciele są nierobami. To że pracują średnio dwa razy krócej jest faktem, wynikającym wprost z karty nauczyciela: 18h dziennie do tego mają 55 dni urlopu. Tak, wiem że po za tymi 18 godzinami muszą sprawdzać sprawdziany i się przygotować, ale czy w naszej służbie nie ma tak że musisz czasami coś zrobić po za czasem pracy, np. przyswoić przepisy, nauczyć się języka, zadbać o kondycję - nie mówię już o jakichś dziwnych sytuacjach że trzeba rzucić wszystko i przyjechać do pracy na 2-3h żeby ściągnąć limura bo gościu stoi na granicy albo iść na szkolenie które trwa 1,5 h i akurat nie masz w tym dniu pracy ... Wiem że są jednostki które mają wszystko w dupie ale wśród nauczycieli także tacy są.

Podsumuwując, nikt tutaj nie odmawia nauczycielą podwyżek, ale rządanie dwa razy większej sumy od najwyższych podwyżek jest po prostu nietaktem. Wiekszość cywili po za skarbowcami dostaje w tym roku 200-300 zł i też nie wszyscy.
 
Michał myślę, że zachowujesz się jak pies ogrodnika czyli obrońca bydła i trzody chlewnej. Nikt nie bronił Nam żądać 1000pln. Inne związki w KAS chciały 650 podwyżki to dostaliśmy ok. 350 do ręki - to też ci nie pasowało. Być może nauczyciele przewidzieli ten ruch nierządu wcześniej.

Nie masz nawet bladego pojęcia ile nauczyciele pracują oprócz tych teoretycznie "trzech godzin przy tablicy" kosztem szczególnie własnej rodziny. O szkoleniach 1,5 godz. nawet nie wspominaj ponieważ nauczyciele mają pokończone po kilka fakultetów za własne pieniądze. Nie porównuj się. To co napisałeś powyżej jest naprawdę nietaktem wobec całej grupy zawodowej łącznie z przedszkolankami.
Przypomnę stare przekleństwo - abyś musiał cudze dzieci bawić.
 
Nauczyciel pracują 18 godzin tygodniowo, nie dziennie, jak napisał Mivchal81. Nie popieram ich protestu, ponieważ w głównej mierze odbija się on na dzieciach i ich rodzinach. Ponadto żądanie podwyżki w wysokości 1 tys złotych, w mojej ocenie jest mocno przesadzone. Nauczyciel, nauczycielowi nierówny jednak coraz więcej dzieci i młodzieży korzysta z korepetycji, udzielanych przecież przez tych samych nauczycieli. Szkolnictwo jest chore, podobnie jak chora jest służba zdrowia.
 
@cat naprawdę uważasz, że nauczyciele mają cojones? Mnie to co pod wodzą Broniarza zrobili napawa obrzydzeniem.
 
Polskie szkolnictwo oraz zawód nauczyciela wymaga reform - to jest niezaprzeczalne i nie podlega dyskusji i od tego powinno się zacząć rozmowy ze stroną rządową. Wpakowanie miliardów złotych tylko w pensje nie poprawi jakości nauczania. Celem działania szkół jest uczenie i kształtowanie uczniów a środkiem do tego jest program nauczania a narzędziem nauczyciel. Tylko spojenia wszystkich tych część w jedną sprawnie działającą maszynę przyniesie wymierny skutek. Ale do tego potrzeba kompleksowych działań, których – moim zdaniem – nie zaczyna się od wpakowania kasiory w nauczycieli.
 
Back
Do góry