• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki, podwyżki, podwyżki

Myślisz że taka prostacka manipulacja kogoś przekonasz ? Co ma podwyżka przyszloroczna (o ile wystąpi) z tegoroczną.

Dalej udajesz upośledzonego? Funkcjonariusze wynegocjowali trochę ponad 1000 zł w dwóch ratach (w latach 2019-2020), nauczyciele teraz domagają się trochę poniżej 1000 zł w trzech ratach (w latach 2019-2020). Czyli według niektórych forumowych głupków "dwukrotnie więcej".


Już nie wspomnę o tym że 30% z 4000 to 1200 zł ...

Jak już bierzesz dowolne dane to może licz od razu podwyżkę od dziesięciu tysięcy złotych, a nie czterech. Pewnie nie pojmujesz, czym jest wynagrodzenie zasadnicze, więc w sumie trudno wymagać od ciebie, żebyś sprawdził, ile ono wynosi. Niemniej fakty są, jakie są – i twoje urojenia nic w tej materii nie zmieniają.

Co ma piernik do wiatraka. Pracodawcę interesuje kwota brutto ...

Akurat strajkują pracownicy, a nie pracodawcy, chociaż pewnie nie odróżniasz jednych od drugich. Dobrze, że tacy analfabeci nie mają wpływu na politykę podatkową państwa. Bo zaraz któryś wpadłby na pomysł wprowadzenia PIT w wysokości 100 %. W końcu kwota brutto zostaje ta sama...

Te pensum to tak naprawdę jedyny realny czas pracy który jest udowodniony. Reszta to mzonka ...

Powtórzę – twoje urojenia nie mają wpływu na rzeczywistość. Swoją drogą, dolegliwość strajku wynika głównie ze względu na zaprzestanie wykonywania przez nauczycieli tych "mrzonek" niewliczanych do pensum, a związanych np. z przeprowadzeniem egzaminów czy klasyfikowaniem uczniów.
 
"Każdy, kto nie staje za ruchem oddolnym w swoim środowisku zawodowym, popieranym przez ogół grupy zawodowej, nie jest w porządku wobec swoich Koleżanek i Kolegów. W mojej ocenie nie zachowuje się jak należy."
Rozumiem, że nie ma tutaj miejsca na lojalność względem własnych wychowanków, którym przez kilka lat wpajało się pewne zasady etyki i postępowania a których na końcu kopnęło się w dupę w imię solidarności zawodowej i "wyższych celów"?
Żeby nie było - pochodzę z rodziny nauczycielskiej w trzech pokoleniach.
 
Skarbowiec Nieetosowy. Proszę zrozumieć, piszę to już po raz kolejny, że wpisy poszczególnych forumowiczów wyrażają Ich prywatne zdanie na dany temat i nie są ani stanowiskiem celników jako grupy zawodowej, ani też stanowiskiem związku. Zresztą wpisy w tym wątku i na temat protestu nauczycieli są różne. Nie ma zatem uzasadnienia, by jeden wpis, odnosić do stanowiska celników. Dlaczego bowiem ten, a nie inny, jemu przeciwny, miałby stanowić rzekome stanowisko celników na jakiś temat. Proszę to zrozumieć, że największą wadą każdego wolnego forum, jest to co jest jednocześnie jego największą zaletą - mianowicie każdy może coś napisać, także osoby opłacane w tym celu przez władzę.
To jest niestety koszt wolności wypowiedzi.
Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest cenzura. Możemy wprowadzić konieczność identyfikacji piszących osób, ale czy na pewno tego chcemy?
Panie Przewodniczący. - myślę, że nie do końca odczytał Pan intencje towarzyszące mojejemu wpisowi.
To, że poszczególni forumowicze wyrażają tylko swoje poglądy które nie odzwierciedlają ani stanowiska celników jako grupy zawodowej, ani nie są stanowiskiem związku w jakiejkolwiek kwestii, to dla mnie rzecz jak najbardziej oczywista i nie musi Pan tego ( przynajmniej mnie ) wykładać łopatologicznie.
Nigdzie też nie napisałem, że zgłoszony przeze mnie do usunięcia post przypisuję celnikowi, zwłaszcza, że user o nicku kasowski z całą pewnością nie jest ani celnikiem ( żaden celnik z krwi i kości nie przybrałby tak idiotycznego pseudonimu ) ani - według mnie - nie pracuje organach podatkowych ( już zresztą parę razy na tym forum odnosiłem się szerzej do tej kwestii ).
Nie trzeba mi także tłumaczyć czym jest wolne forum z prawem do wyrażania własnych poglądów, bo tego - poza Celnikami.pl - nie znalazłem na innych forach branżowych.
Moja - taka a nie inna - reakcja, dotyczyła stricte formy artykulacji tego trolla. To nie są wpisy w których przedstawia swoje stanowisko w takiej czy innej kwestii bo on tego czynić nie potrafi, to są spreparowane wklejanki wypowiedzi innych osób, czasem osób publicznych, a czasem zwykłych internautów. Wpisy mniej lub bardziej idiotyczne które zalewają internet, czasem zupełnie nie w temacie, czasem wulgarne nie do przyjęcia na cywilizowanym forum. Kasowski nie dyskutuje. On wrzuca coś by wywołać reakcję a ewentualną kontrargumentację pozostawia bez odpowiedzi. Po jakimś czasie wraca i wrzuca kolejny temat według tego samego schematu. Oczywiście tematyka jest jedna w dodatku wpisująca się w linię zwią... radomskiej przybudówki rządowej, której nazwy przyzwoity człowiek nie wypowiada bez obrzydzenia., w efekcie czego tamto forum wygląda jak polityczny ściek.
Oczywiście Pan Przewodniczący ma rację jeżeli chodzi o wolność wypowiedzi. Tyle tylko, że ja przez lata widziałem od środka jak taka "wolność wypowiedzi" może ewoluować. Efekt najlepiej jest widoczny u Ludwińskiego i towarzyszy.

I jeszcze jedno - tak post scriptum.
Oczywiście kasowski to nie jest jedyny nick tego trolla. Kolejnym wcieleniem który już się tutaj zadomowił jest niejaki kominiarz ( właściwie chronologicznie to kominiarz był pierwszy ) a kolejnymi postaciami pod którymi ów "kserodaktyl" pojawiał się w różnych miejscach sa badman, rudy, Artek a nawet Róża ale oczywiście nie wykluczam dalszej "inwencji" tej persony w tym zakresie.
 
Ostatnia edycja:
Strajk Nauczycieli jest strajkiem o honor. Obecna władza wymierzyła im kilka razów po twarzy i to była ostatnia chwila na podjęcie tej, tak zgadza się, dramatycznej ze względu na uczniów decyzji.
sekwencja zdarzeń:
1. reforma szkolnictwa, ze zmianą na gorszy program (szkoda mi dzieci prowincji, gimnazjum dawało im szansę do awansu społecznego ., a teraz.... prowincja słabo wykształcona w to łatwy elektorat) ,
2. uchwalony budżet, w którym nie ma pieniędzy dla nauczycieli, o które grzecznie prosili.
3. wybuch afery Dwie Wieże - Srebrna.
4. I przykrywka czyli wielka sobota pis i "5 Jarka", i cudownie znalezione 40 miliardów
I w tym momencie tak oszukiwany nauczyciel powiedział dość. lekarz strażak tez by tak postąpił.
I myślę, choć obecnie dzieci są poszkodowane, to w efekcie ten strajk ,jeśli się uda, będzie korzystny dla przyszłych pokoleń.
Tak, Panie przewodniczący to protest oddolny, ale jego tło jest wybitnie polityczne.
 
Oddolne poparcie dla oddolnego protestu:

6332
 
Skarbowiec nieetosowy. Z częścią Twojego wpisu zgadzam się. Nie popieram ataku na inne fora i związki, choć wiem, że mnie mocno atakują tam. Nie mam wątpliwości, że niektóre nicki to trolle na usługach władzy. Oni uaktywniają się także w ważnych dla środowiska tematach, ostatnio emerytury, wpływając na przebieg dyskusji. Starają się odwrócić uwagę od tematów kluczowych dla środowiska. Nie możemy temu ulegać w imię nieograniczonej swobody wypowiedzi. Zbanowałem Kasowskiego. Na razie czasowo. Zobaczymy jaka będzie reakcja, także pod innymi nickami. :)
 
Dalej udajesz upośledzonego? Funkcjonariusze wynegocjowali trochę ponad 1000 zł w dwóch ratach (w latach 2019-2020), nauczyciele teraz domagają się trochę poniżej 1000 zł w trzech ratach (w latach 2019-2020). Czyli według niektórych forumowych głupków "dwukrotnie więcej".
Naucz się czytać ze zrozumieniem. Pisałem wyraźnie o pierwszym postulacie nauczycieli to było 1000 zł do zasadniczego w tym roku.


już bierzesz dowolne dane to może licz od razu podwyżkę od dziesięciu tysięcy złotych, a nie czterech. Pewnie nie pojmujesz, czym jest wynagrodzenie zasadnicze, więc w sumie trudno wymagać od ciebie, żebyś sprawdził, ile ono wynosi. Niemniej fakty są, jakie są – i twoje urojenia nic w tej materii nie zmieniają.
Nauczyciele zarabiają więcej średnio jak 4000 zł licząc wszystkie składniki wynagrodzenia.


Akurat strajkują pracownicy, a nie pracodawcy, chociaż pewnie nie odróżniasz jednych od drugich. Dobrze, że tacy analfabeci nie mają wpływu na politykę podatkową państwa. Bo zaraz któryś wpadłby na pomysł wprowadzenia PIT w wysokości 100 %. W końcu kwota brutto zostaje ta sama...
O boże jaka ciemnota. Co z tego że strajkują pracownicy ... Koszty podwyżek poniesie pracodawca czyli my wszyscy. Budżet państwa to obieg zamknięty geniuszu. Dlatego zawsze podaje się brutto a nie netto.


Powtórzę – twoje urojenia nie mają wpływu na rzeczywistość. Swoją drogą, dolegliwość strajku wynika głównie ze względu na zaprzestanie wykonywania przez nauczycieli tych "mrzonek" niewliczanych do pensum, a związanych np. z przeprowadzeniem egzaminów czy klasyfikowaniem uczniów.
Hahaha. No właśnie widać te dolegliwości, wszędzie egzaminy się odbywaja.

To ja też chciałbym mieć 1,5 służby na tydzień, a w reszcie czasu będę się doszkalal, pisał protokoły, jeździł na szkolenia itp.
 
Śmieszne manipulacja, do tego trochę żałosna. Epatowanie słownictwem, wytłuszczony druk - dodaje powagi ?? - do tego opinie pewnych osób staja sie dowodami, a opinie innych są propagandą z klapkami na oczach. Taki troche prymitywny słowotok nie na temat, próba ośmieszenia innych, troche inwektyw i pomówień, dodanie sobie powagi i zorobienie z siebie wsechwiedząceo na kazyu temat i mamy .... post cat`a, ktory pisze dużo na kazdy temat nie ważne czy sie zna czy nie. W sumie ma do tego prawo. Ciekawa lektura.

Nic dodać, nic ująć.
Wszechwiedzącemu CAT vel Rybka tytuł się nie podoba, a treść manipulacją nazywa.
Dużych liter używa, o argumentach zapomina.
Pozostaje go marginalizować, szkoda klawiszy strzępić....
 
To ja też chciałbym mieć 1,5 służby na tydzień, a w reszcie czasu będę się doszkalal, pisał protokoły, jeździł na szkolenia itp.
[/QUOTE]
Jak mniemam po niku jesteś młodym człowiekiem. zmień zawód i miej te 1,5 służby. spróbuj!!!
Nauczyciele to w moim przekonaniu najważniejsza profesja w państwie. gdy nie będzie dobrego kształcenia to państwo czy naród upadnie. A ten kto ich atakuje jest albo głupi albo wrogiem państwa, w którym żyje.
 
Jak mniemam po niku jesteś młodym człowiekiem. zmień zawód i miej te 1,5 służby. spróbuj!!!
Nauczyciele to w moim przekonaniu najważniejsza profesja w państwie. gdy nie będzie dobrego kształcenia to państwo czy naród upadnie. A ten kto ich atakuje jest albo głupi albo wrogiem państwa, w którym żyje.
To czy jestem młody czy nie, nie ma kompletnie znaczenia. Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak najważniejsza profesja. Każdy trybik w społeczeństwie jest tak samo ważny. Gdyby nie policja to rządzili by bandyci, gdyby nie wojsko to by nas napadli. Gdyby nie my, nie byłoby na nic pieniędzy. Prawdziwa podwalina państwa zawsze są służby i sądownictwo.
 
Pisałem wyraźnie o pierwszym postulacie nauczycieli to było 1000 zł do zasadniczego w tym roku.

Może w swoim wyimaginowanym świecie.

Nauczyciele zarabiają więcej średnio jak 4000 zł licząc wszystkie składniki wynagrodzenia.

Odlatujesz coraz bardziej... Najpierw przyjmujesz 4000 zł za wynagrodzenie zasadnicze i od tego liczysz podwyżkę 30%, a następnie jako argument podajesz, że "nauczyciele zarabiają więcej średnio jak 4000 zł licząc wszystkie składniki wynagrodzenia". Tyle że "wszystkie składniki wynagrodzenia" to nie jest wynagrodzenie zasadnicze, ciołku.

O boże jaka ciemnota. Co z tego że strajkują pracownicy ...

To z tego, że nie każdy jest tak oderwany od rzeczywistości jak ty, i formułując żądania uwzględnia wszystkie okoliczności. Gdyby strajkujący podzielali twoją pokręconą logikę, to mogliby dopisać postulat zwolnienia z podatku dochodowego i twierdzić, że jest to neutralne.
 
To czy jestem młody czy nie, nie ma kompletnie znaczenia. Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak najważniejsza profesja. Każdy trybik w społeczeństwie jest tak samo ważny. Gdyby nie policja to rządzili by bandyci, gdyby nie wojsko to by nas napadli. Gdyby nie my, nie byłoby na nic pieniędzy. Prawdziwa podwalina państwa zawsze są służby i sądownictwo.
Ja pamiętam dokładnie PRL Ty chyba nie. W PRL podwaliną państwa były służby. Jeśli nie pamiętasz a myślę, że nie masz prawa, to zapytaj starszych, a jak się wstydzisz to poczytaj, a jak Ci to sprawi trudność to...a to posłuchaj Morawieckiego.
 
Nauczycielom zazdroszczę jednego - prawa do strajku.
Też im zazdroszczę, nawet podziwiam ich za determinację, ale nie popieram formy szantażu kosztem dzieci. Pedagodzy tak nie robią. Chyba, że ci strajkujący to są "pedagodzy". Tak jak lekarz nie może szkodzić pacjentowi, tak pedagog nie może szkodzić uczniowi. Jest wiele innych form strajku. Chyba nikt nie zaprzeczy, że mam rację.
My kominiarze nie jesteśmy na tyle mocni co np. nauczyciel, lekarze, policjanci czy nawet Wy celnicy. Komu zaszkodziłby nasz strajk? Kto by nas poparł?
Mamy też swojego Banasia. Nie Mariana, ale Mateusza. :)
 
Może w swoim wyimaginowanym świecie.
No to patrz:
Chcieli średnio 1000 zł do zasadniczego ... co oznacza duzo większą kwotę. Nie wiem w czym są lepsi nauczyciele od nas albo od policji ze maja dostac dwa razy wiecej pracujac dwa razy mniej ...
Teraz pod stół i odszczekaj.

Odlatujesz coraz bardziej... Najpierw przyjmujesz 4000 zł za wynagrodzenie zasadnicze i od tego liczysz podwyżkę 30%, a następnie jako argument podajesz, że "nauczyciele zarabiają więcej średnio jak 4000 zł licząc wszystkie składniki wynagrodzenia". Tyle że "wszystkie składniki wynagrodzenia" to nie jest wynagrodzenie zasadnicze, ciołku.
Boże ale ty jesteś tępy. A od czego liczą się dodatki ? Jak masz 1000 zł +20% stażowego to ile masz łącznie pensji ? Rośnie zasadnicza = rosną dodatki które są liczone od zasadniczej.
To z tego, że nie każdy jest tak oderwany od rzeczywistości jak ty, i formułując żądania uwzględnia wszystkie okoliczności. Gdyby strajkujący podzielali twoją pokręconą logikę, to mogliby dopisać postulat zwolnienia z podatku dochodowego i twierdzić, że jest to neutralne.
No właśnie oderwani od rzeczywistości są ludzie którzy popierają rozwiązania finansowe które mogą doprowadzić do katastrofy w finansach publicznych ...

Ja pamiętam dokładnie PRL Ty chyba nie. W PRL podwaliną państwa były służby. Jeśli nie pamiętasz a myślę, że nie masz prawa, to zapytaj starszych, a jak się wstydzisz to poczytaj, a jak Ci to sprawi trudność to...a to posłuchaj Morawieckiego.
Podwaliną każdego państwa są służby, nawet państwo minimum musi mieć służby i sądownictwo.
 
Nie widzę sensu dalszego karmienia trolla. Jak uroiłeś sobie w tej chorej głowie, że te nieaktualne 1000 zł (czy nawet 1200 zł w niektórych przypadkach) to dwa razy więcej niż 1155 zł, to już twój problem.

Nie ma też sensu tłumaczyć idiocie nie potrafiącemu nawet dodawać, że te pieniądze rzekomo zaoszczędzone na nieodprowadzaniu składek od uposażeń funkcjonariusza są wydawane w o wiele większej kwocie poprzez wypłacanie funkcjonariuszowi emerytury w systemie zaopatrzeniowym. A w przypadku zwolnienia funkcjonariusza ze służby przed nabyciem przez niego uprawnień do tej emerytury, oblicza się składki za okres służby i przekazuje do ZUS.
 
No to patrz:

Teraz pod stół i odszczekaj.


Boże ale ty jesteś tępy. A od czego liczą się dodatki ? Jak masz 1000 zł +20% stażowego to ile masz łącznie pensji ? Rośnie zasadnicza = rosną dodatki które są liczone od zasadniczej.

No właśnie oderwani od rzeczywistości są ludzie którzy popierają rozwiązania finansowe które mogą doprowadzić do katastrofy w finansach publicznych ...


Podwaliną każdego państwa są służby, nawet państwo minimum musi mieć służby i sądownictwo.
wiesz co nawet jest takie "państwo minimum" nazywa się Korea Północna. i jeszcze jedno jeśli nie jesteś trolem , w co wątpię, to rada mniej TVP Info może pomoże.
 
Back
Do góry