• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2022

Ale o czym jest w ogóle dyskusja, skoro teraz chcą odejść nawet ci co nie mają 15 lat?
Jak ktoś nie ma dwóch lewych rąk to do emerytury dorobi nawet w kryzysie gospodarczym.
Raczej się nie obnoś z tą zaradnością. No i uważaj na sygnalistów, szczególnie tych "zasłużonych" dla służby co to ręce założone do tyłu, biegające oczka i złote usta ...nieocenione dla bo:censored:ooosów korpo
 
Czyli tu stracisz 1500 zł przechodząc na emkę, a tam ją zyskasz. Do tego we własnych ciuchach, bez trzynastki i dodatków związanych ze służbą. Urlop również tylko 26 dni. Nie wspominam o tym że idąc z art. 15a dostaniesz cokolwiek z ZUSu dopiero w wieku 65 a może i 67 lat.
Od zarobków na poziomie 1500 jest też niewielka składka, więc i efekt będzie mizerny.

Ale nie dziwię się też, patrząc na waloryzację emerytur i warunki służby, że koledzy podejmują takie decyzje. Moją intencją jest wskazanie również negatywnych stron takich
1500,- to na dzien dzisiejszy juz niewielka kwota, która spokojnie dorobisz pracując na Max pół etatu a jak dobrze sie dogadasz z nowym szefem to i na ćwierć wiec bez przesady o tej pracy do 65 czy 67 roku zycia i tylko 26 dniach urlopu. Ps większość z tych co planują odejsc ma juz wstępny plan jak dorobić różnice miedzy pensja a emka no chyba, ze nie musi albo nie chce 😉
 
Ostatnia edycja:
Czyli tu stracisz 1500 zł przechodząc na emkę, a tam ją zyskasz. Do tego we własnych ciuchach, bez trzynastki i dodatków związanych ze służbą. Urlop również tylko 26 dni. Nie wspominam o tym że idąc z art. 15a dostaniesz cokolwiek z ZUSu dopiero w wieku 65 a może i 67 lat.
Od zarobków na poziomie 1500 jest też niewielka składka, więc i efekt będzie mizerny.

Ale nie dziwię się też, patrząc na waloryzację emerytur i warunki służby, że koledzy podejmują takie decyzje. Moją intencją jest wskazanie również negatywnych stron takich decyzji.
Apropos ciuchów… marze o tym by założyć wreszcie cos ładniejszego niz ten mundur a lat w ZUS nie mam żadnych wiec nic nie tracę 😉
 
Patrząc na to, co się dzieje na polskiej giełdzie
I na to
debt-burden-png.9767


to w przyszłym roku zamiast podwyżek będą obniżki i zwolnienia, takie mózgi rządzą Polską
Giełda na czerwono. Inwestorzy wycofują sie z Polski. Emerytom pismarują 👍 Na budżetówce tradycyjnie przyoszczedzą 👍
 
Apropos ciuchów… marze o tym by założyć wreszcie cos ładniejszego niz ten mundur a lat w ZUS nie mam żadnych wiec nic nie tracę 😉
Po służbie też chodzisz w mundurze ? Nie musisz. Poza tym skoro Cię uwiera to po co w ogóle go przyjmowałeś ? I proponuję delikatniej z takimi tekstami zwłaszcza, że jest tu na forum wiele osób które kilka lat temu pod MF-em na proteście wznosiły hasło: "nie zdzierajcie z nas mundurów"
 
Apropos ciuchów… marze o tym by założyć wreszcie cos ładniejszego niz ten mundur a lat w ZUS nie mam żadnych wiec nic nie tracę 😉
Jeżeli tak traktujesz mundur, to nie zasługujesz na emeryturę mundurową.
Wstyd mi za takie wpisy. Przepraszam wszystkich, którzy to czytają, ale to odstępstwo od reguły. Niestety w każdej grupie trafia się jakiś wyjątek.
 
nauczyciele już wiedzą...
poprzez połączenie nas z szetlandami, możemy spodziewać się podobnej odpowiedzi.



 
na forum skarbowców widnieje informacja jakoby cywile proponowali podział środków z uchwały modernizacyjnej!!!

jakiś tam ZZ z ilością członków 2-3 tys. spośród wszystkich 60 tys w KAS (czyli 5%) proponuje coś zamiast ZZ Celnicy który posiada 5tys. z 11 tys funkcjonariuszy (prawie 50%)?

To są środki dla służb mundurowych. OK dokonaliśmy połączenia w 2017 roku i na tym USy UKS itd skorzystali w uprzednich latach 650zł, 500zł a teraz na nowej modernizacji służb mundurowych (u nas KAS) odpowiednio w kolejnych latach 700,500,500. Powiedzcie mi o co tu chodzi?? Z wyliczeń prezentowanych na stronie wynika że nie będzie podziału po równo ( ten ma dotyczyć jedynie 7,8% z ustawy budżetowej) a zaproponowane rozwiązanie spowodować może zgodnie z wyliczeniami różnice o kilkaset złotych w myśl zasady że tylko 50% z modernizacyjnej kwoty jest gwarantowane a reszta ulega proporcjonalnym zmianom/wzrostom wg. siatek!

Kolejna sprawa. Skoro skarbówka mówi że nam nie odpisują składek na ubezpieczenie TO GDZIE WYRÓWNANIA ZA SKŁADKĘ ZDROWOTNĄ na której od lipca tracimy wzglę3em podwyżek kwot netto skarbowców. Rozumiem, że trzeba patrzyć na każdy aspekt a nie traktować wybiórczo.
 
Ostatnia edycja:
na forum skarbowców widnieje informacja jakoby cywile proponowali podział środków z uchwały modernizacyjnej!!! To są środki dla służb mundurowych. OK dokonaliśmy połączenia w 2017 roku i na tym USy UKS itd skorzystali w uprzednich latach 650zł, 500zł a teraz na nowej modernizacji służb mundurowych (u nas KAS) odpowiednio w kolejnych latach 700,500,500. Powiedzcie mi o co tu chodzi?? Z wyliczeń prezentowanych na stronie wynika że nie będzie podziału po równo ( ten ma dotyczyć jedynie 7,8% z ustawy budżetowej) a zaproponowane rozwiązanie spowodowac może zgodnie z wyliczeniami różnice o kilkaset złotych w myśl zasady że tylko 50% z modernizacyjnej kwoty jest gwarantowane a reszta ulega proporcjonalnym zmianom/wzrostom wg. siatek!

Kolejna sprawa. Skoro skarbówka mówi że nam nie odpisują składek na ubezpieczenie TO GDZIE WYRÓWNANIA ZA SKŁADKĘ ZDROWOTNĄ na której od lipca tracimy wzg. skarbowców!!!
Jakże mnie to nie dziwi. Dlatego podjąłem właściwą decyzję. Tak od lat 90 było w tej instytucji mieszanie i liczenie na lepsze czasy! Dość mieszania w głowach!
 
OK dokonaliśmy połączenia w 2017 roku i na tym USy UKS itd skorzystali w uprzednich latach 650zł, 500zł a teraz na nowej modernizacji służb mundurowych (u nas KAS) odpowiednio w kolejnych latach 700,500,500. Powiedzcie mi o co tu chodzi??
Akurat inspektorzy UKS mocno stracili na "reformie". Nie wiesz co piszesz. Nam było lepiej bez Was.
 
Akurat inspektorzy UKS mocno stracili na "reformie". Nie wiesz co piszesz. Nam było lepiej bez Was.
Nikt nie twierdzi, że inspektorzy KS nie stracili, ale nawet w strukturach UKS byli oni odrębną kastą, procentowo dość nieliczną w odniesieniu do całej skarbówki. Inspektorzy też należą do grupy pokrzywdzonych przez KAS. Porównania @angel81 dotyczyły raczej szeregowych pracowników z UKS i US którzy stanowią ogromną większość nawet w połączonych siłowo w 2017 roku strukturach KAS.
 
@angel81 podział kwoty z modernizacji 50/50 proponuje ZZ Zawiązkowa Alternatywa. Pozostałe ZZ chcą podziału 80/20. ZZ Celnicy nie przedstawił jeszcze swojego zdania.
 
@angel81 podział kwoty z modernizacji 50/50 proponuje ZZ Zawiązkowa Alternatywa. Pozostałe ZZ chcą podziału 80/20. ZZ Celnicy nie przedstawił jeszcze swojego zdania.
Alternatywnie rzecz ujmując, te 50% dla DIAS to przy podziale będzie oznaczało wyraz uwielbienia i szacunku DIAS dla pracowników/funkcjonariuszy.
Pytanie tylko czy zostaną wykorzystane zgodnie z celem??? A może pojawią się oszczędności i część "wróci" do macierzy (MF) dla zasług o_O
 
Jakże mnie to nie dziwi. Dlatego podjąłem właściwą decyzję. Tak od lat 90 było w tej instytucji mieszanie i liczenie na lepsze czasy! Dość mieszania w głowach!
W śród cywili są również ucywilnieni w 2017 r. funkcjonariusze, którym nie dało się możliwości powrotu do munduru.
 
W śród cywili są również ucywilnieni w 2017 r. funkcjonariusze, którym nie dało się możliwości powrotu do munduru.
Skoro ZZ nie protestowały skutecznie to jest jak jest. Jakoś nie mogę się doszukać informacji o pozwach w sprawie braku odpraw z tytułu zwolnień grupowych...może słabo szukam ?
 
Back
Do góry