• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2022

Ministerstwo ma teraz ważniejsze sprawy na głowie niż jakieś podatki, podwyżki czy jeszcze nie wiadomo co.
Trzeba się zastanowić raczej nad jakimś złożeniem ofiary na prezent ślubny a nie myśleć o podwyżkach.
 
To oczywiste, nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko.
Ulga musi być zastosowana do właściwej stawki, dlaczego miałaby być do wyższej niż jest?
Idąc tym tokiem myślenia, opłaca się podnieść podatek do np. 50%, bo wtedy ulga podatkowa będzie 50%x30.000=15.000 rocznie czyli 1250 miesięcznie.
Czy to się opłaca?
Tak najniżej zarabiającym !!! resztę Sobie dopowiedz :unsure:
 
wszyscy wykorzystują do "okazywania niezadowolenia" możliwie najbardziej bolesne dla gospodarki i społeczeństwa momenty. Tutaj jednak widzę, że...
teraz nie bo Białoruś..
teraz nie bo Ukraina..
teraz nie bo PM ma katar..
w zamian ZZ wymyślają taki sposób "okazywania niezadowolenia" którego nikt nie zauważy.
Czemu tak marnie nam idzie? Nie wiem ale się domyślam.
 
wszyscy wykorzystują do "okazywania niezadowolenia" możliwie najbardziej bolesne dla gospodarki i społeczeństwa momenty. Tutaj jednak widzę, że...
teraz nie bo Białoruś..
teraz nie bo Ukraina..
teraz nie bo PM ma katar..
w zamian ZZ wymyślają taki sposób "okazywania niezadowolenia" którego nikt nie zauważy.
Czemu tak marnie nam idzie? Nie wiem ale się domyślam.
Odpowiedź jest chyba oczywista. Za tej władzy żadnych "rozbojów" nie będzie. To już chyba każdy ogarnął?
 
wszyscy wykorzystują do "okazywania niezadowolenia" możliwie najbardziej bolesne dla gospodarki i społeczeństwa momenty. Tutaj jednak widzę, że...
teraz nie bo Białoruś..
teraz nie bo Ukraina..
teraz nie bo PM ma katar..
w zamian ZZ wymyślają taki sposób "okazywania niezadowolenia" którego nikt nie zauważy.
Czemu tak marnie nam idzie? Nie wiem ale się domyślam.
Tego nie wie nikt, ale domyśla się każdy ...
 

Kolejne podwyżki dla polityków​

- 13 lipca otrzymaliśmy pismo z Ministerstwa Finansów zawierające wskaźniki. (...) Do 3 sierpnia mamy obowiązek złożyć budżet. We wskaźnikach mamy informację, że powinnam zaplanować 7,8 procent podwyżek - dotyczy to kwot bazowych dla osób objętych mnożnikowym systemem wynagrodzeń oraz wzrost wynagrodzeń wszystkich pracowników Sejmu i Straży Marszałkowskiej, więc to też uczyniłam - tłumaczyła szefowa Kancelarii Sejmu.
Kwota bazowa to 1789,42 zł. Wzrost o 7,8 proc. podniesie ją od 1928,99 zł.

Szkoda że my nie dostaniemy podwyżki kwoty bazowej a nie nędzne ochłapy do stopnia!!!! może czas zacząć walczyć o wzrost kwoty bazowej.
 

Kolejne podwyżki dla polityków​

- 13 lipca otrzymaliśmy pismo z Ministerstwa Finansów zawierające wskaźniki. (...) Do 3 sierpnia mamy obowiązek złożyć budżet. We wskaźnikach mamy informację, że powinnam zaplanować 7,8 procent podwyżek - dotyczy to kwot bazowych dla osób objętych mnożnikowym systemem wynagrodzeń oraz wzrost wynagrodzeń wszystkich pracowników Sejmu i Straży Marszałkowskiej, więc to też uczyniłam - tłumaczyła szefowa Kancelarii Sejmu.
Kwota bazowa to 1789,42 zł. Wzrost o 7,8 proc. podniesie ją od 1928,99 zł.

Szkoda że my nie dostaniemy podwyżki kwoty bazowej a nie nędzne ochłapy do stopnia!!!! może czas zacząć walczyć o wzrost kwoty bazowej.
Tak...znowu problem Straży Marszałkowskiej :mad: reszta do uśpienia :sleep:
 
skoro wynagrodzenie to "mnożnik * kwota bazowa" nasze podwyżki do stopnia to nieporozumienie. cywile dostają do podstawy i procentuje im to co rok...
 
skoro wynagrodzenie to "mnożnik * kwota bazowa" nasze podwyżki do stopnia to nieporozumienie. cywile dostają do podstawy i procentuje im to co rok...
Nie dostają do podstawy. Ostatnio wyliczyli średnią na etat a potem rozdzielili na zasadniczą i stażowe. Tak, ze młodsi dostali więcej do zasadniczej i im to rzeczywiście procentuje w następnych latach
 

Kolejne podwyżki dla polityków​

- 13 lipca otrzymaliśmy pismo z Ministerstwa Finansów zawierające wskaźniki. (...) Do 3 sierpnia mamy obowiązek złożyć budżet. We wskaźnikach mamy informację, że powinnam zaplanować 7,8 procent podwyżek - dotyczy to kwot bazowych dla osób objętych mnożnikowym systemem wynagrodzeń oraz wzrost wynagrodzeń wszystkich pracowników Sejmu i Straży Marszałkowskiej, więc to też uczyniłam - tłumaczyła szefowa Kancelarii Sejmu.
Kwota bazowa to 1789,42 zł. Wzrost o 7,8 proc. podniesie ją od 1928,99 zł.

Szkoda że my nie dostaniemy podwyżki kwoty bazowej a nie nędzne ochłapy do stopnia!!!! może czas zacząć walczyć o wzrost kwoty bazowej.
Gdyby podział był bez kombinowania, to miałoby to sens. Akrobacje powodują, że przynajmniej każdy jest pewien ile podwyżki dostaje. Tak się kończy brak zaufania do decydentów w MF-ie.
 
A propos podwyżek :


Szykujmy się wszyscy, że przyszło rok zrobi nam z dupy jesień średniowiecza. Ogrzewanie dla domów +300-400%%, CO dla mieszkań na razie jakieś 150%, może 200%, prąd +200-300% (już mam ofertę na 2023 za ~1,70 (!) netto za kWh).

Jak w górę idą prąd i ogrzewanie, to chleb nasz powszedni za 10 zł nie jest mżonką.

Niestety, będziemy żyć w "ciekawych czasach". Pozytywy wydają się takie, że nie zwolnią nas z dnia na dzień, jak w lokalnej piekarni. Wegetacja będzie słowem roku 2023.
 

Kolejne podwyżki dla polityków​

- 13 lipca otrzymaliśmy pismo z Ministerstwa Finansów zawierające wskaźniki. (...) Do 3 sierpnia mamy obowiązek złożyć budżet. We wskaźnikach mamy informację, że powinnam zaplanować 7,8 procent podwyżek - dotyczy to kwot bazowych dla osób objętych mnożnikowym systemem wynagrodzeń oraz wzrost wynagrodzeń wszystkich pracowników Sejmu i Straży Marszałkowskiej, więc to też uczyniłam - tłumaczyła szefowa Kancelarii Sejmu.
Kwota bazowa to 1789,42 zł. Wzrost o 7,8 proc. podniesie ją od 1928,99 zł.

Szkoda że my nie dostaniemy podwyżki kwoty bazowej a nie nędzne ochłapy do stopnia!!!! może czas zacząć walczyć o wzrost kwoty bazowej.
Czas uciekać 👍
 
No nie wiem czy uciekać.
Przejście na nie pełną emeryturę to obniżenie przychodów. Podjęcie pracy w czasach możliwych problemów gospodarczych i wszechobecnej drożyzny to ryzyko. Jeśli firmy będą redukować zatrudnienie to kogo pierwszego zwolnią ? Osobę nie posiadającą żadnych dochodów czy emeryta ?
 
Back
Do góry