• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2022

To prawda co pisze "hejter", obniżki realnego wynagrodzenia trwają już od kilku lat. Najgorsze, że planowane podwyżki na 2023r. to 7,8% czyli kolejny rok z obniżką.
Jak się nie uda dogadać to zawsze mogą zamrozić, ścieżka przetarta w 2020 i pandemia znowu w "natarciu":cool:
 
Jeżeli proponowane przez MF nie osiągają wskaźnika inflacji to należy mówić raczej o tegorocznych Podniżkach w KAS :))))
Tytuł wątku : Podniżki 2022 ... i wszyscy wiedza o co chodzi :)))
Coś w tym jest...przecież w momencie "uchwalania" budżetu było wiadomo, że inflacja jest powyżej 5% i "idzie w górę". więc trochę dziwi "pospieszna" akceptacja w marcu tych 4,4%...Pewnie w trakcie "negocjacji" okaże się że deklarowane 7,8% to wartość przeszacowana i dla szaraczków z KAS wystarczy 3,9 % - bo inflacja wyższa niż planowano ? Może jednak warto !!! upomnieć się o waloryzację ? A może nowy MF i SKAS nie są świadomi czego się podejmują...;). P.S. Swoją drogą to bardzo ciekawa koncepcja, zaplanować poziom inflacji !!!akie cuda tylko u nas.
 
Coś w tym jest...przecież w momencie "uchwalania" budżetu było wiadomo, że inflacja jest powyżej 5% i "idzie w górę". więc trochę dziwi "pospieszna" akceptacja w marcu tych 4,4%...Pewnie w trakcie "negocjacji" okaże się że deklarowane 7,8% to wartość przeszacowana i dla szaraczków z KAS wystarczy 3,9 % - bo inflacja wyższa niż planowano ? Może jednak warto !!! upomnieć się o waloryzację ? A może nowy MF i SKAS nie są świadomi czego się podejmują...;). P.S. Swoją drogą to bardzo ciekawa koncepcja, zaplanować poziom inflacji !!!akie cuda tylko u nas.
Budżetówka może dostanie te 7,8% i na tym się skończy modernizacja będzie obecną a potem zamrożą czy cos innego wykombinują i znowu nasze wynagrodzenie będzie mniej warte i tak rok do roku aż się zesra w tym KAS. 😄
 
Dzisiaj wpłynęła na moje emerytura- jest ona wyższa od tej z początku roku o 383zl netto. Wpływ na to miały waloryzacja , tzw.Polski Ład oraz obniżenie podatku z 17% do 12%.Ciekawe ile bym dostał podwyżki netto gdybym dalej pracował?Myślę że jednak lepiej być na emeryturze mundurowej niż męczyć się w tym KASOWSKIM syfie!!!!
 
Budżetówka może dostanie te 7,8% i na tym się skończy modernizacja będzie obecną a potem zamrożą czy cos innego wykombinują i znowu nasze wynagrodzenie będzie mniej warte i tak rok do roku aż się zesra w tym KAS. 😄
 

Attachments

  • zabazwa kalkulacyjna.xlsx
    9,3 KB · Wyświetleń: 316
Niby dlaczego to takie dziwne ? Pewnie w innych resortach też są bariści i tłumacze języka prostego, hm...a może nie ma to KAS "wypożyczy" :coffee::sleep:
 
A p. Siwy to żyje, czy jakiś urlop obecnie?. Bo w czerwcu miały być jakieś informacje dotyczące ewentualnej akcji protestacyjnej. Bo jak pamiętacie zostaliśmy zdani przez MF i tylko obiecanka wielkich 7,8% na przyszły rok jest 🤣🤣🤣
 
Dzisiaj wpłynęła na moje emerytura- jest ona wyższa od tej z początku roku o 383zl netto. Wpływ na to miały waloryzacja , tzw.Polski Ład oraz obniżenie podatku z 17% do 12%.Ciekawe ile bym dostał podwyżki netto gdybym dalej pracował?Myślę że jednak lepiej być na emeryturze mundurowej niż męczyć się w tym KASOWSKIM syfie!!!!
Ja Tobie odpowiem. Dostałbyś zapewne mniej :cool:
 
Czego wy wymagacie, jak na stronie intranetowej IAS w Gdańsku jest temat o tytule: Pocztówka z wakacji - wakacje oczami pracowników MF i KAS. I tak oto będziemy świadkami jak kadra kierownicza i wyżsi eksperci się wylegują na luksusowych plażach za granicą, a hołota czyli my nie pochwalimy się wakacjami na RODOS bo nie ma czym, znacie rozwinięcie skrótu, eehhhh.... Mam wrażenie, że przez takie wstawki ta nasza Instytucja sięgnęła dna. Dla MF-u najważniejsze jest zadowolenie klientów nie podatników i kadry kierowniczej. Reszta się nie liczy, jakie podwyżki? Najważniejsze są wakacje psa służbowego LOLA i zdjęcia z wakacji NUCS, i jeszcze KAWA Z jakością.
 
Aha i jeszcze coś. Na stronie IAS Gdańsk jest jeszcze informacja, że co miesiąc ma być pokazane życie prywatne pracowników i funków, którzy mają jakieś hobbby sic! W dobie podwyżek cen żywności, galopujących cen energii, kredytów hipotecznych, które wzrosły dwukrotnie, ja się pytam? Gdzie jest obiecana ścieżka kariery, plan modernizacji na lata 2023-2025? To jest chyba jakiś ponury żart!!! Nie będzie chleba, będą igrzyska jak mawiał klasyk. Do tych co to zamieścili mam taką informację, to tak jakby teraz w Mariupolu organizować wybory Miss! Zwykli pracownicy myślą teraz jak związać koniec z końcem drodzy włodarze!
 
Back
Do góry