• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2022

Aha i jeszcze coś. Na stronie IAS Gdańsk jest jeszcze informacja, że co miesiąc ma być pokazane życie prywatne pracowników i funków, którzy mają jakieś hobbby sic! W dobie podwyżek cen żywności, galopujących cen energii, kredytów hipotecznych, które wzrosły dwukrotnie, ja się pytam? Gdzie jest obiecana ścieżka kariery, plan modernizacji na lata 2023-2025? To jest chyba jakiś ponury żart!!! Nie będzie chleba, będą igrzyska jak mawiał klasyk. Do tych co to zamieścili mam taką informację, to tak jakby teraz w Mariupolu organizować wybory Miss! Zwykli pracownicy myślą teraz jak związać koniec z końcem drodzy włodarze!
Ja np. dzisiaj, promocja bananów w Dino, promocja pomidorów w Biedrące, promocja serka białego w Lidlu, czas zleciał,
może wysłać do IAS video-relację,
wszystko w promocji, to może kilka złotych zostanie na ratę kredytu...,
trzeba optymistycznie patrzeć na świat, w końcu październik już tuż tuż, to i czasu na wędrówki po tanich marketach będzie więcej....
 

biorąc pod uwagę tego roczną inflację obecnie zdaje się coś koło 15 i do osiągnięcia ok 18 art teraz nie przytoczę ale powiedzmy jak plotki głosza i był jakiś artykół jakiś czas temu wieszczący waloryzacje na 13-14% to biorąc pod uwagę obecną prognoże nbp za rok 2023 na 15% inflacji należało by uznać waloryzację wysoką za bardzo prawdopodobną zatem i znacznie wyżśza waloryzację na początu roku 24 potem o ile w ogóle tempo spadku wyssane z palca ale zakładam e nie będzie bardzo szybko (niestety za mało danych i predykcji fachowców na dalszy dystans czasowy powiedzmy 4 lata)

1657631541358.png


i powiedział bym że w ciagu tych kolejnych 5 lat musi być jakaś podwyżka ale też i mam wątpliwości bo kasa została rozdana długi porobione i może nie być z czego.
 

Attachments

  • zabazwa kalkulacyjna.xlsx
    9,5 KB · Wyświetleń: 146
Aha i jeszcze coś. Na stronie IAS Gdańsk jest jeszcze informacja, że co miesiąc ma być pokazane życie prywatne pracowników i funków, którzy mają jakieś hobbby sic! W dobie podwyżek cen żywności, galopujących cen energii, kredytów hipotecznych, które wzrosły dwukrotnie, ja się pytam? Gdzie jest obiecana ścieżka kariery, plan modernizacji na lata 2023-2025? To jest chyba jakiś ponury żart!!! Nie będzie chleba, będą igrzyska jak mawiał klasyk. Do tych co to zamieścili mam taką informację, to tak jakby teraz w Mariupolu organizować wybory Miss! Zwykli pracownicy myślą teraz jak związać koniec z końcem drodzy włodarze!
Drogi kolego zobaczysz ile będzie pięknych relacji, ile będzie zdjęć. Wszyscy będą uśmiechnięci, ale jednocześnie w środku zmartwieni. Bo będzie ich gryzło, że musieli opuścić swoje biurka... w oczach będziesz widział skarbową tęsknotę.

Ale to nie wszystko. Czy zaglądałeś może dzisiaj na intranetową stronę MF-u?
Żałuj. Powstała zakładka "Klientocentryczność", czy jakoś tak. Zakładam, że był żal w centrali, że to świat wirtualny, bo pewnie sam SKAS przecinałby wstęgę. A tak tylko marny komunikat, niegodny dzieła.

Ja zamiast akcji pocztówka z wakacji, proponuję pocztówkę z paskiem z wypłaty.
 

galopada procentów trwa

ale nic pozytywnego dla pozostania nie widać
1657646526879.png


nawet przy mało prawdopodobnych przyszłych podwyżkach
1657646570603.png
 

Attachments

  • 1657646486096.png
    1657646486096.png
    62 KB · Wyświetleń: 147
Drogi kolego zobaczysz ile będzie pięknych relacji, ile będzie zdjęć. Wszyscy będą uśmiechnięci, ale jednocześnie w środku zmartwieni. Bo będzie ich gryzło, że musieli opuścić swoje biurka... w oczach będziesz widział skarbową tęsknotę.

Ale to nie wszystko. Czy zaglądałeś może dzisiaj na intranetową stronę MF-u?
Żałuj. Powstała zakładka "Klientocentryczność", czy jakoś tak. Zakładam, że był żal w centrali, że to świat wirtualny, bo pewnie sam SKAS przecinałby wstęgę. A tak tylko marny komunikat, niegodny dzieła.

Ja zamiast akcji pocztówka z wakacji, proponuję pocztówkę z paskiem z wypłaty.
Klientocentryczność🤪. Czego oni jeszcze nie wymyślą?
 
Wez nie strasz bo zaraz coś głupszego wymyślą Korpo pracownicy z MFu 🤣
Przecież ci młodzi (i starzy) wilcy i wilczynie merytorycznie się nie znają ani na cle ani na podatkach, a kasę dają więc coś trzeba robić.
Robią to co usłyszeli na szkółkach z marketingu, bankowości i zarządzania. Do tego doświadczenie w pracy w polskich korpo (a polskie korpo to takie januszexy tylko na większą skalę).
Na efekty nie trzeba było długo czekać.
 
Czy ja dobrze widzę że MF podaje ile średnio wzrośnie pracownikowi z modernizacji, ale to są te same pieniądze które są na dodatki w Wawie i dodatki mentorskie czyli średnio z mentorem z Wawy mogę słabo wypaść patrząc na nas oboje.
 

Pracodawcy już wiedzą, że mimo propagandy medialnej o „obniżce podatków” większość pracowników otrzyma mniej do ręki w lipcu niż w czerwcu. Skorzystają tylko najwyżej zarabiający – oni zarobią w dwójnasób: będą płacić mniejszą zaliczkę o pięć punktów procentowych oraz otrzymają zwrot nadpłaty za pierwsze pół roku (stawkę 12 proc. stosuje się od początku roku).
 
Możesz cokolwiek rozwinąć, jakim sposobem stosując 12% zalicz\ki zamiast 17%, można dostać mniej "na rękę"?
 
Wbrew zapowiedziom nie zlikwidowano największego absurdu „Polskiego Ładu”, czyli opodatkowania podatkiem dochodowym kwoty składki na ubezpieczenie zdrowotne płaconych przez pracowników i zleceniobiorców. Przecież składka jest przymusową daniną publiczną, płaconą przez pracownika z jego przychodów i nie może być uznana za podstawę opodatkowania w podatku dochodowym.
 
Możesz cokolwiek rozwinąć, jakim sposobem stosując 12% zalicz\ki zamiast 17%, można dostać mniej "na rękę"?

Obliczając zaliczkę odejmujesz tzw. kwotę zmniejszającą podatek czyli % od kwoty wolnej. Było 17%x30.000=5.100 rocznie, czyli 425 zl miesiecznie, a od lipca jest 12%x30.000=3.600 rocznie czyli 300 zł miesięcznie .
Zatem teraz kwota pomniejszająca podatek jest niższa, tym samym zaliczka na podatek wyższa.
Ot, niższe podatki w praktyce...
 
Ostatnia edycja:
To oczywiste, nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko.
Ulga musi być zastosowana do właściwej stawki, dlaczego miałaby być do wyższej niż jest?
Idąc tym tokiem myślenia, opłaca się podnieść podatek do np. 50%, bo wtedy ulga podatkowa będzie 50%x30.000=15.000 rocznie czyli 1250 miesięcznie.
Czy to się opłaca?
 
Back
Do góry