• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2022

@piracius w bajki wierzysz? Dostaniesz do podstawy około 300 zł, a drugie 300 zł podzielą tak żebyś nic nie dostał. Osobiście żadne w pieniądze w 2024 i 2025 nie wierzę. Dlatego ja optuję za podziałem w 2023 - 80/20.
W bajki to wierzę;), ale za grosz nie ufam DIAS - w ich królestwach zasadą naczelną jest plecakowość, więc jeżeli już to te 20% niech będzie tylko i wyłącznie na wyrównania zaniechań w awansach. Pozdrawiam.:coffee:
 
Obiecywane podwyżki podwyżkami ale warto przypilnować przy rocznym rozliczeniu, czy zwrócą nam to co straciliśmy w marcu przy wypłacie 13ki z powodu przekroczenia limitu ulgi dla klasy średniej. Pokazują się już wyliczenia spodziewanych zwrotów podatku dla różnych progów wynagrodzenia brutto i wynika z nich, że wielu będzie miało w plecy kilkaset złotych
 
Obiecywane podwyżki podwyżkami ale warto przypilnować przy rocznym rozliczeniu, czy zwrócą nam to co straciliśmy w marcu przy wypłacie 13ki z powodu przekroczenia limitu ulgi dla klasy średniej. Pokazują się już wyliczenia spodziewanych zwrotów podatku dla różnych progów wynagrodzenia brutto i wynika z nich, że wielu będzie miało w plecy kilkaset złotych
Jak będzie wyglądało roczne rozliczenie to dla mnie też jest zagadka. Pogubiłem się już w wersjach polskiego nieładu.
Mogę się mylić, ale prawdopodobnie będziemy rozliczać cały rok wg najnowszych zasad, czyli bez ulgi dla klasy średniej z 12% stawką podatku dla pierwszego progu. Inaczej w PIT musiałby być rozdzielony przychód na ten z początku roku i na ten pi zmianie przepisów. Może się jeszcze okazać, że trzeba będzie dopłacić do pobranych zaliczek na podatek. Nieuwzględniona przy 13stce ulga dla KŚ, może wyjść nam na dobre bo dopłata dzięki temu może być niższa i będzie mniej bolało na wiosnę.
 
"Z nowej propozycji Wiceministra wynika, że element podwyżki odnoszący się do waloryzacji na poziomie 7,8% nie będzie liczony od uposażenia zasadniczego a od uposażenia brutto, co na poszczególnych grupach zaszeregowania ma zapewnić znacznie większe kwoty niż w pierwotnej propozycji...co powoduje, że wskaźnik waloryzacji ma wynieść nie 7,8%, ale – 9,3%."
"członkowie Komitetu Protestacyjnego jednogłośnie opowiedzieli się za tym, aby podjąć przygotowania do wdrożenia protestu włoskiego od grudnia"

Czy powyższe dotyczy również nas??????

 
Koledzy litości. Od celników wymaga się ponadprzeciętnych zdolności do obliczeń więc dla nas ten bełkot nie ma znaczenia. Waporyzacja nie będzie wynosić 7,8 tylko więcej bo podwyżka jest od 1 marca a marzec to trzeci miesiąc roku. Skoro dla tych co pozostaną w służbie trzeba zrobić "wyrównanie" za styczeń i luty tzn. że w pozostałych 10 miesiącach (czyli marzec - grudzień) trzeba wypłacić po 1/5 dodatkowych środków za styczeń i luty. Zamiast mieć podwyżkę od stycznia to mamy "teoretycznie większą podwyżkę" w miesiącach marzec-grudzień ale suma za całość rok będzie taka sama.

W sprawie podwyżki 7,8% liczonej od brutto a nie zasadniczego to nie wiem co autor ma na myśli :) zwiększając podstawę o 7,8% najlepiej zwiększyć bazowe kwoty
 
nie do końca o to mi chodziło

Straż Graniczna zapowiada strajk włoski​


czy to dotyczy również nas?
 
Funkcjonariusze dostaną dodatek motywacyjny 5% po 15 latach, a co dla cywilów MF przygotowało, gdzie równouprawnienie?
Porównuj się z innymi urzędnikami. A jeśli chcesz dodatek dedykowany dla funkcjonariuszy, to wstąp do służby. Dużo funkcjonariuszy odchodzi na emeryturę, będą spore braki

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Ktoś zna może szczegóły przedstawionego 5 grudnia 2022 r. Projektu rozporządzenia Ministra Finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej?

Ustalono tam nowe minimalne mnożniki dla stanowisk
 
Nic nie zmieniają w kwestii wielu osób. mnożnik minimalny osiągnie każdy po podwyżkach w 2023 lub już dawno ma bo co to jest 2,25 na mł ekspercie gdzie prawdziwi młodsi z rekrutacji wewnetrznych mają ponad 2,4
 
Nic nie zmieniają w kwestii wielu osób. mnożnik minimalny osiągnie każdy po podwyżkach w 2023 lub już dawno ma bo co to jest 2,25 na mł ekspercie gdzie prawdziwi młodsi z rekrutacji wewnetrznych mają ponad 2,4
Domyślam się, ze dla wielu osób to nic nie da, ale są Izby gdzie na St. Specjaliste dają przy awansie 1.83. Także te osoby może trochę zyskają. Masz gdzieś widełki dla wszystkich stanowisk?
 
Koledzy litości. Od celników wymaga się ponadprzeciętnych zdolności do obliczeń więc dla nas ten bełkot nie ma znaczenia. Waporyzacja nie będzie wynosić 7,8 tylko więcej bo podwyżka jest od 1 marca a marzec to trzeci miesiąc roku. Skoro dla tych co pozostaną w służbie trzeba zrobić "wyrównanie" za styczeń i luty tzn. że w pozostałych 10 miesiącach (czyli marzec - grudzień) trzeba wypłacić po 1/5 dodatkowych środków za styczeń i luty. Zamiast mieć podwyżkę od stycznia to mamy "teoretycznie większą podwyżkę" w miesiącach marzec-grudzień ale suma za całość rok będzie taka sama.

W sprawie podwyżki 7,8% liczonej od brutto a nie zasadniczego to nie wiem co autor ma na myśli :) zwiększając podstawę o 7,8% najlepiej zwiększyć bazowe kwoty
zwikszając o 7,8 kwotę bazowa zwiększa się automatycznie wszystkie bez[pośrednie pochodne tej kwoty to jest uposażenie zasadnicze będące mnoznikiem odpowiadającym stanowksu procent wysługi który jest przykłądany do mnoznnika na stanowisku oraz mnoznik za stopień. Oczywiście nie zwiększają się mnozniki ale wartości ich wyrażóne powiększoną kwota bzową.
 
Funkcjonariusze dostaną dodatek motywacyjny 5% po 15 latach, a co dla cywilów MF przygotowało, gdzie równouprawnienie?
Cywile odchodzący na emeryturę dostaną podwyżki kwoty bazowej od stycznia, a funkcjonariusze odchodzący na emeryturę nie dostaną, gdzie tu uprawnienie?
Można by przytaczać wiele tego typu argumentów, lecz pamiętajmy, gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Chyba nam nie o to chodzi.
 
Cywile odchodzący na emeryturę dostaną podwyżki kwoty bazowej od stycznia, a funkcjonariusze odchodzący na emeryturę nie dostaną, gdzie tu uprawnienie?
Można by przytaczać wiele tego typu argumentów, lecz pamiętajmy, gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Chyba nam nie o to chodzi.
Pośpiech, pośpiech i jeszcze raz pośpiech w negocjacjach...od lat MF i SKAS stosują taką strategię. Niestety ciągle pada na podatny grunt..." jak teraz nie podpiszemy, bla, bla bla...to przepadnie", potem czekanie na realizację...i ręka w nocnikuo_O bo budżet zagrożony. Czekamy...:sleep:
 
Back
Do góry