• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Nie wiem jakie są Wasze przemyślenia ale ja patrząc na brak perspektyw poprawy naszych finansów jaki rysuje się w najbliższych latach (bo kryzys) oraz fakt, że cichaczem bez uzgodnień ze związkami majstrują przy emeryturach mundurowych, gotów jestem odejść w każdej chwili. Chciałem jeszcze jakieś 2-3 lata popracować ale to co się wkoło nas dzieje skutecznie mnie do tego zniechęca... Wniosek o zwolnienie ze Służby mam napisany i gotowy do wysłania w każdej chwili gdyby w nocy chcieli coś jakąś ustawą przepchnąć...
 
Nie wiem jakie są Wasze przemyślenia ale ja patrząc na brak perspektyw poprawy naszych finansów jaki rysuje się w najbliższych latach (bo kryzys) oraz fakt, że cichaczem bez uzgodnień ze związkami majstrują przy emeryturach mundurowych, gotów jestem odejść w każdej chwili. Chciałem jeszcze jakieś 2-3 lata popracować ale to co się wkoło nas dzieje skutecznie mnie do tego zniechęca... Wniosek o zwolnienie ze Służby mam napisany i gotowy do wysłania w każdej chwili gdyby w nocy chcieli coś jakąś ustawą przepchnąć...
Gdy coś przepchną błyskawicznie to nie zdążysz. Dias ma miesiąc na podjecie decyzji o zwolnieniu w ktorej wskaże Ci kolejne 3 miesiące. Jeżeli zmiany wejdą od stycznia to bez ugodowego skrócenia terminu zwolnienia z nucsem i diasem już jest za późno. Warto mieć na uwadze, że ważny jest stan prawny z zakresu zaopatrzenia emerytalnego z dnia zwolnienia czyli ostatniego dnia służby określonego w decyzji o zwolnieniu ze służby.
 
Nie podobają mi się wpisy dotyczące terminów zwolnienia . Dyrektorom nie zależy na odchodzących na emerytury . Prawo daje wybór z jaką data odchodzicie. We wniosku o zwolnienie nakreslasz konkretny dzień zwolnienia. Taką też dostajesz decyzję na konkretny dzień masz datę zwolnienia . Niby dlaczego kadry mają ciągle robić pod górę . ? Moje kadry wręcz żądały określenia konkretnego dnia zwolnienia. Wszyscy dobrze widzicie . Zero poszanowania zarówno przez SKAS jak i DIAS - chyba więcej utrudniać już nie będą .
 
Nie wiem jakie są Wasze przemyślenia ale ja patrząc na brak perspektyw poprawy naszych finansów jaki rysuje się w najbliższych latach (bo kryzys) oraz fakt, że cichaczem bez uzgodnień ze związkami majstrują przy emeryturach mundurowych, gotów jestem odejść w każdej chwili. Chciałem jeszcze jakieś 2-3 lata popracować ale to co się wkoło nas dzieje skutecznie mnie do tego zniechęca... Wniosek o zwolnienie ze Służby mam napisany i gotowy do wysłania w każdej chwili gdyby w nocy chcieli coś jakąś ustawą przepchnąć...
A gdzie odejdziesz? pytam z ciekawosci
 
Gdy coś przepchną błyskawicznie to nie zdążysz. Dias ma miesiąc na podjecie decyzji o zwolnieniu w ktorej wskaże Ci kolejne 3 miesiące. Jeżeli zmiany wejdą od stycznia to bez ugodowego skrócenia terminu zwolnienia z nucsem i diasem już jest za późno. Warto mieć na uwadze, że ważny jest stan prawny z zakresu zaopatrzenia emerytalnego z dnia zwolnienia czyli ostatniego dnia służby określonego w decyzji o zwolnieniu ze służby.
No to mnie trochę zmartwiłeś bo byłem przekonany, iż ważna jest data złożenia wniosku i stan prawny jaki wtedy obowiązuje ;) Chyba chcesz bym przyspieszył moją decyzję :D
 
No to mnie trochę zmartwiłeś bo byłem przekonany, iż ważna jest data złożenia wniosku i stan prawny jaki wtedy obowiązuje ;) Chyba chcesz bym przyspieszył moją decyzję :D
Nie chcę to Twoja decyzja. Ale napisałem, bo może nie wszyscy mieli świadomość że rzucenie kwitów jeszcze niczego nie zapewni od zaraz. Lepsza nieraz trudniejsza prawda i wiedza na czym się stoi niż błoga nieświadomość a później dramat.
 
I jeszcze, jak w moim przypadku, decyzję złośliwie wyślę pocztą, pomimo tego, że umawiałem się na odbiór osobisty następnego dnia po wydaniu. A pocztą w 1 fali pandemii trwało to 10 dni. Podobno mieli obawy, że się od razu źle poczuję.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
wyśłij wniosek epuapem z rządaniem odpowiedzi drogąlektroniczną
 
Ze wszystkim co napisał stefan 123: w pełni się zgadzam za wyjątkiem jednego- na odejście przed dniem 1 marca 2021 może już być za późno / dyrektor ma 30 dni na wydanie decyzji o zwolnieniu , a może w niej ująć sformułowanie że zwalnia ze służby w terminie trzech miesięcy od dnia doręczenia decyzji o zwolnieniu ze służby-art.183 ust.1pkt.2 ustawy o KAS /. Tak więc jeżeli dyrektor wystawi wam decyzję z datą 30 listopada , a wy potwierdzicie jej odbiór np. 2 grudnia 2020 to wg. mnie będzie już za późno i zostaniecie zwolnieni ze służby z dniem 2 marca 2021 a wtedy nici z waloryzacji emerytury.A znając złośliwość naszych dyrektorów ze skarbówek to jest to wielce prawdopodobne!!!
Ale mimo wszystko mam nadzieję że wam się uda odejść z tego syfu przed 1 marca 2021, czego z całego serca wam życzę jako tegoroczny emeryt.
Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich emerytów ;) :LOL: (y).
Ja zostałem zwolniony na podstawie art.183 ust.1pkt.2 ustawy o KAS -łączny okres oczekiwania 118 dni.
 
Nie chcę to Twoja decyzja. Ale napisałem, bo może nie wszyscy mieli świadomość że rzucenie kwitów jeszcze niczego nie zapewni od zaraz. Lepsza nieraz trudniejsza prawda i wiedza na czym się stoi niż błoga nieświadomość a później dramat.
O jakim dramacie opowiadasz ?
 
O jakim dramacie opowiadasz ?
O takim, że w przypadku zmiany przepisów emerytalnych na niekorzyść np. od stycznia- złożenie wniosku emerytalnego dziś w standardowym przypadku (3 mies. wypowiedzenia + termin od doręczenia decyzji) nie uchroni beneficjenta przed złapaniem się w moc obowiązującą nowych zasad.
 
O takim, że w przypadku zmiany przepisów emerytalnych na niekorzyść np. od stycznia- złożenie wniosku emerytalnego dziś w standardowym przypadku (3 mies. wypowiedzenia + termin od doręczenia decyzji) nie uchroni beneficjenta przed złapaniem się w moc obowiązującą nowych zasad.
Przyznaję Ci rację .Decyzję można podjąć z pewnym wyprzedzeniem .
 
Analizując kolejne postępowania DIASów i MF można stwierdzić, że sprawy idą w kierunku wyeliminowania wszystkich którzy mają prawa emerytalne, różnicowanie zasad obliczania emerytury w stosunku do innych służb, a to skończy się usunięciem SCS z ustawy zaopatrzeniowej. Bo jeśli przy tym stanie naborów i odejść tendencja będzie się trzymać to tylko niezawodni cywile będą jeszcze stać na straży cła. 😬
 
Analizując kolejne postępowania DIASów i MF można stwierdzić, że sprawy idą w kierunku wyeliminowania wszystkich którzy mają prawa emerytalne, różnicowanie zasad obliczania emerytury w stosunku do innych służb, a to skończy się usunięciem SCS z ustawy zaopatrzeniowej. Bo jeśli przy tym stanie naborów i odejść tendencja będzie się trzymać to tylko niezawodni cywile będą jeszcze stać na straży cła. 😬
Na jakiej straży, "wprowadzi się" Ukrainę....i może nawet Białoruś (w ramach pomocy UE) do strefy bezcłowej i po problemie😎...
A dla "woźnicy" taniej...bo i "wołów roboczych" nie trzeba karmić, tylko "KOSZTY" przynosząo_O
 
Nie podobają mi się wpisy dotyczące terminów zwolnienia . Dyrektorom nie zależy na odchodzących na emerytury . Prawo daje wybór z jaką data odchodzicie. We wniosku o zwolnienie nakreslasz konkretny dzień zwolnienia. Taką też dostajesz decyzję na konkretny dzień masz datę zwolnienia . Niby dlaczego kadry mają ciągle robić pod górę . ? Moje kadry wręcz żądały określenia konkretnego dnia zwolnienia. Wszyscy dobrze widzicie . Zero poszanowania zarówno przez SKAS jak i DIAS - chyba więcej utrudniać już nie będą .
Osobiście uważam że w sytuacji masowych odejść dyrektorzy mają możliwość ( i z niej skorzystają) nie zgodzenia się na termin odejścia (wypowiedzenie stosunku służby z uwagi na przejście na emeryturę) zaproponowany przez funkcjonariusza. To przecież proste, piszesz że chcesz odejść na emkę za miesiąc a dyrektor że obwiązuje cię trzymiesięczne wypowiedzenie i po sprawie. (to samo działa w drugą stronę). Więc termin do policzenia prosty od dnia złożenia wypowiedzenia + 3 miesiące:unsure: chyba że Dyrektor wyrazi zgodę na twoje zwolnienie za porozumieniem stron. Wtedy uwzględni twój termin i wyrazi zgodę.:unsure: (chyba że Cię nie lubi) :giggle::unsure:
 
Ostatnia edycja:
Jak mnie nie lubi to i odwrotnie. Co za pożytek z funkcjonariusza, któremu dyrektor złośliwie nie wyrazi zgody na odejście w zaproponowanym przez niego miesięcznym terminie?
 
Jak mnie nie lubi to i odwrotnie. Co za pożytek z funkcjonariusza, któremu dyrektor złośliwie nie wyrazi zgody na odejście w zaproponowanym przez niego miesięcznym terminie?
Zawsze jak się nie zgodzi to możesz iść po wypowiedzeniu na chorobowe:giggle: i nie będzie miał żadnego pożytku
 
Back
Do góry